Şimdi Ara

3D yazıcı önerisi (yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
1
Favori
2.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar hangisi aşağıdaki 2 modelden bir tanesini satın almayı planlıyorum. İlk yazıcım olacak. Amacım evde hobi olarak kullanmak, sağ sola hediye yapmak vs. 2 yazıcıyı bilen varsa hangisini önerir yada aynı fiyata başka önerisi olan varsa da tavsiye ye açığım. Bütçem 1600 TL daha fazla üstüne çakamıyorum maalesef.

https://www.hepsiburada.com/two-trees-bluer-3d-yazici-p-HBV00000U435E

https://www.gittigidiyor.com/cevre-birimleri/yazici-printer-tarayici-aksesuar/3d-yazici/prusa-i3-mk3s-turuncu_spp_892788?id=648059401

• iki ürünü de inceledim. öncelikle o fiyata çıkıyorsanız ender 3 serisine doğru uzanmanızı tavsiye ederim. Gerekirse 1 ay bekleyin.

Bir diğeri yazıcı alırken mümkün olduğunca geliştirmeye açık olması, ürün desteğinin olması gibi seçenekleri göz önünde bulundurun. Two Trees bildiğim kadarıyla yeni bir firma. izlediğim inceleme videosunda cura profili bile yok . ayrıca ısıtıcı tablanın elektronik aksamıyla ilgili problemler olduğu da söyleniyor. prusa en azından bilinen bir ürün. kendini kanıtlamış. bu fiyata bu ikisi arasında kaldıysanız prusayı tercih etmenizi öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: kangroo

iki ürünü de inceledim. öncelikle o fiyata çıkıyorsanız ender 3 serisine doğru uzanmanızı tavsiye ederim. Gerekirse 1 ay bekleyin.

Bir diğeri yazıcı alırken mümkün olduğunca geliştirmeye açık olması, ürün desteğinin olması gibi seçenekleri göz önünde bulundurun. Two Trees bildiğim kadarıyla yeni bir firma. izlediğim inceleme videosunda cura profili bile yok . ayrıca ısıtıcı tablanın elektronik aksamıyla ilgili problemler olduğu da söyleniyor. prusa en azından bilinen bir ürün. kendini kanıtlamış. bu fiyata bu ikisi arasında kaldıysanız prusayı tercih etmenizi öneririm.

Ender 3 çok pahalı, bir ara 1800 tl civarı satılıyormuş ama şimdi abuk sabuk fiyatlara satılmakta. Mart ayına kadar bekleyeceğim umarım fiyatı iner olmadı dediğiniz modeli alacağım. Yorumunuz için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gye_Baek

Ender 3 çok pahalı, bir ara 1800 tl civarı satılıyormuş ama şimdi abuk sabuk fiyatlara satılmakta. Mart ayına kadar bekleyeceğim umarım fiyatı iner olmadı dediğiniz modeli alacağım. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Alıntıları Göster

enderin fiyatını artıran üzerinde ki yeni parçalar oldu. bir de talep çok fazla. 200 lira fark var ama baskı kalitesi olarak çok daha fazla fark olacaktır.

• quote:

enderin fiyatını artıran üzerinde ki yeni parçalar oldu. bir de talep çok fazla. 200 lira fark var ama baskı kalitesi olarak çok daha fazla fark olacaktır.

Alıntıları Göster

En ucuz hangi sitede var hocam. Ben 2900 den aşağı bulamadım. Halen daha 1800 satılıyorsa ender alırım bende.

• quote:

En ucuz hangi sitede var hocam. Ben 2900 den aşağı bulamadım. Halen daha 1800 satılıyorsa ender alırım bende.

Alıntıları Göster

https://www.direnc.net/creality-ender-3s-pro-3d-yazici?language=tr&h=66837e71&gclid=Cj0KCQiAx9mABhD0ARIsAEfpavRCa1K3OBn9QWfRAdbeg-9l-oTLktMNdGELaRnDvhOa8U7qPPSDGvcaAtEgEALw_wcB burda 2000 civarı, ancak anakartının 32 bit olup olmadığını sormak lazım şu an creality stok yok dediği için fiyatlar yüksek 1 ay sonra düşer diye tahmin ediyorum.

• quote:

https://www.direnc.net/creality-ender-3s-pro-3d-yazici?language=tr&h=66837e71&gclid=Cj0KCQiAx9mABhD0ARIsAEfpavRCa1K3OBn9QWfRAdbeg-9l-oTLktMNdGELaRnDvhOa8U7qPPSDGvcaAtEgEALw_wcB burda 2000 civarı, ancak anakartının 32 bit olup olmadığını sormak lazım şu an creality stok yok dediği için fiyatlar yüksek 1 ay sonra düşer diye tahmin ediyorum.

Alıntıları Göster

Anladım hocam. 1 ay daha bekleyeceğim o zaman. Kartın 32 bit olmasının ne gibi bir farkı oluyor peki.

• quote:

Anladım hocam. 1 ay daha bekleyeceğim o zaman. Kartın 32 bit olmasının ne gibi bir farkı oluyor peki.

Alıntıları Göster

filament sensörü, elektrik kesintisinden sonra devam etme,duraklatıp devam etme, tabla sensörü gibi özelliklerin hepsini aynı anda kullanmanıza olanak sağlıyor. Ek olarak step motorlar daha sessiz.

• quote:

filament sensörü, elektrik kesintisinden sonra devam etme,duraklatıp devam etme, tabla sensörü gibi özelliklerin hepsini aynı anda kullanmanıza olanak sağlıyor. Ek olarak step motorlar daha sessiz.

Alıntıları Göster

Teşekkür ederim hocam değerli bilgileriniz için.

• Gye_Baek kullanıcısına yanıt

Rica ederim. Yazıcı almadan önce https://forum.donanimhaber.com/ender-3-pro-macerasi-yukseltmeler-deneyimler-yazilim-derleme-ve-yukleme-bol-ss--147192549 burada açtığım kendi yazıcımla alakalı tecrübelerimi paylaştığım konuya göz atmanızı tavsiye ederim. Yaptığım yükseltmeler, maliyetleri, tavsiyeleri ile kendinize daha isabetli bir ürün seçmenizde bilgi sahibi olabilirsiniz.

• quote:

Rica ederim. Yazıcı almadan önce https://forum.donanimhaber.com/ender-3-pro-macerasi-yukseltmeler-deneyimler-yazilim-derleme-ve-yukleme-bol-ss--147192549 burada açtığım kendi yazıcımla alakalı tecrübelerimi paylaştığım konuya göz atmanızı tavsiye ederim. Yaptığım yükseltmeler, maliyetleri, tavsiyeleri ile kendinize daha isabetli bir ürün seçmenizde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Teşekkürler sayfayı kayıt ettim.

• quote:

Selamlar hocam bugün tesadüfen Prusa i3 toplama bir 3d yazıcı buldum. Acaba bu yazıcılar iş görür mü 900 Tl'ye buldum uygun geldi. Arkadaş yaptığı çıktıların resmini atmış onları da aşağıya ekledim. İş görürse hobi için almayı düşünüyorum ama size bir sormak istedim yine de bu işleri iyi bildiğiniz için.

• Gye_Baek kullanıcısına yanıt

fiyat baya bir iyi. acaba basma kalitesini kaçta almış. baskı kalitesi 2 ve üzerinde bu çıktıyı almışsa oldukça iyi derim.Köpek olan modelden bahsediyorum. Diğerlerini sanki cilalamış.

• quote:

fiyat baya bir iyi. acaba basma kalitesini kaçta almış. baskı kalitesi 2 ve üzerinde bu çıktıyı almışsa oldukça iyi derim.Köpek olan modelden bahsediyorum. Diğerlerini sanki cilalamış.

Hocam Cura ayarları sanırım öyle söylüyor alacağım kişi.

2 de 0.2mm hassasiyetinde demek

1 dakika önce

Grut modeli 0.3 de alındı

55 saniye önce

Kedi 0.1 de

50 saniye önce

Motor ise 0.15

Cihazın resmi bu da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gye_Baek -- 6 Şubat 2021; 22:23:18 >

• Bence alınır o fiyata

• quote:

Bence alınır o fiyata

Teşekkürler hocam pazartesi günü adam caymaz ise alacağım o zaman. En kötü ender 3 pro alacağım artık hangisi kısmet olursa :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.