Şimdi Ara

3D Projeksiyon - 3D Projektör ve 3D DLP Link Projektör Gözlüğü (46. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.388
Cevap
21
Favori
221.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ürünün fiyatı hakkında bilgi verebilirseniz , memnun olurum.

Selam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yilmaz07

Mastercodex,

Ürünün fiyatı hakkında bilgi verebilirseniz , memnun olurum.

Selam.

Ürün Yurtdışında şu fiyattan satılıyor.

Ctreamer Prodigy : 149 Euro
    Wi-Fi Anten : 20 Euro
    Shipping : 45 Euro
    Gümrük MAsrafları : 220 TL

Toplam : 750 TL

Eğer satın almak isteyen arkadaşalar varsa 950 TL fiyattan satmam mümkündür. Eğer yurtdışından getirtmek isteyen arkadaşlarımız varsa linki aşağıdadır.

(http://shop.xtreamer.net/products/Xtreamer-Prodigy.html )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mastercodex

Cihazı daha yeni açtım ve inceleme fırsatım olmadı ama 1 kez film izledim.O kadar kullanışlı ve fonksiyonelki süper bir cihaz.İçinde android işletim sistemi mevcut.Menğler arası geçişler ve kullanımı çok kolay.SBS ve Under/Over film formatlarının birleştirme işlemlerini projeksiyon değil Xtreamer Prodigy cihaz yapıyor.Böylece projeksiyonu açıp bütün kontrolleri Xtreamerden yapmak mümkün.Üzerinde bulunan Wifi özelliği ile kablosuz bağlantı kurabiliyor.RealD 3D formatınıda destekleyen bu cihaz realtek 1186 chipini kullanıyor.Üzerinde bulunana USB 3.0 yuvaları sayesinde USB 2.0 veya USB 3.0 harici HDD bağalanabiliyor.Ayrıca cihazın üzerinde bulunana 3.5" HDD kızağı sayesinde dahili HDD bağalamk mümkün.

Bence bu cihaz tam bir meya canavarı.İleride kullanmaya vakit buldukça sizlerler paylaşma imkanımda olacak.

benim merak ettiğim bu cıhazı aldığımızda normal projeksiyonumuzda (Sony VPL-AW15 LCD Projeksiyon ) 3D sbs formatlı filimleri izleyebiliyormuyuz.benmi yanlış anladım,teknolojı hızlı ılerlıyor yanlış mı düşünüyorum..veya şöyle anlatayım bu cıhazın 3d olmasının evdeki 3d tv içim bir avantajı varmıdır.evdeki tv samsung c750 ..kendi medya oynatıcısından sbs filimleri kendi birleştiriyor...neyse sanırım benı anladınız acıklarsanız sevinirim.iyi geceler.
  • bir soruda ben ilave ediyim:)
    Alt yazı desteği nasıl ve torent desteği varmı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali beyendi

bir soruda ben ilave ediyim:)
    Alt yazı desteği nasıl ve torent desteği varmı..

Genel anlamda sadece gördüklerimi yazdım ama detaylı inceleyince tüm detaylarını vereceğim.Şu anda polarizasyon modülatör projesi ile meşgul olduğumdan başka hiçbir şeye nvakit ayıramıyorum.En kısa zaman da yazmaya çalışacağım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdos113

quote:

Cihazı daha yeni açtım ve inceleme fırsatım olmadı ama 1 kez film izledim.O kadar kullanışlı ve fonksiyonelki süper bir cihaz.İçinde android işletim sistemi mevcut.Menğler arası geçişler ve kullanımı çok kolay.SBS ve Under/Over film formatlarının birleştirme işlemlerini projeksiyon değil Xtreamer Prodigy cihaz yapıyor.Böylece projeksiyonu açıp bütün kontrolleri Xtreamerden yapmak mümkün.Üzerinde bulunan Wifi özelliği ile kablosuz bağlantı kurabiliyor.RealD 3D formatınıda destekleyen bu cihaz realtek 1186 chipini kullanıyor.Üzerinde bulunana USB 3.0 yuvaları sayesinde USB 2.0 veya USB 3.0 harici HDD bağalanabiliyor.Ayrıca cihazın üzerinde bulunana 3.5" HDD kızağı sayesinde dahili HDD bağalamk mümkün.

Bence bu cihaz tam bir meya canavarı.İleride kullanmaya vakit buldukça sizlerler paylaşma imkanımda olacak.

benim merak ettiğim bu cıhazı aldığımızda normal projeksiyonumuzda (Sony VPL-AW15 LCD Projeksiyon ) 3D sbs formatlı filimleri izleyebiliyormuyuz.benmi yanlış anladım,teknolojı hızlı ılerlıyor yanlış mı düşünüyorum..veya şöyle anlatayım bu cıhazın 3d olmasının evdeki 3d tv içim bir avantajı varmıdır.evdeki tv samsung c750 ..kendi medya oynatıcısından sbs filimleri kendi birleştiriyor...neyse sanırım benı anladınız acıklarsanız sevinirim.iyi geceler.

Bu cihaz tahmin ettiğiniz gibi bir medya player değil.Eğer o şekilde bir cihaz arıyorsanız öncelikle elinizdeki LCD projeksiyonun DLP olması gerekiyor ve sonrasında VIP 3D Theater cihazını almanız gerekiyor.VIP 3D Theater cihazını resmi internet sitesindeki dökümanlardan inceleyebilirsiniz.

http://3d-vip.com/
  • Sayin mastercodex ,daha once bir soru yoneltmistim direk size degil ama forumda en bilgili sizsiniz cvp yazarsaniz sevinirim.saygilarimla.sorum:Mrb arkadaslar ,cok yararli bir paylasim olmus emegi gecen herkese tsk ederim benim kafama takilan vesa3d ozelligi nedir.cihaz alirken dikkat etmemiz gerekiyormu buna.tsk
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugberkank

Mrb arkadaslar ,cok yararli bir paylasim olmus emegi gecen herkese tsk ederim benim kafama takilan vesa3d ozelligi nedir.cihaz alirken dikkat etmemiz gerekiyormu buna.tsk

Merhaba ,

Bu soruyu daha önce yanıtlamıştım ama okuyamayan arkadaşlar için tekrar yayınlıyorum.

Son çıkan 3D Projeksiyonlarda görmeye başladığımız Vesa 3D çıkışı 5V TTL 3D sinyali verebilen bir arabirimdir.Bu arabirim ile 120 Hz 3D sinyallerini harici kaynaklara aktarabilir ve o cihazları kontrol edebiliriz.Bu arabirimler 3D RF gözlükler , 3D Pasif polarizasyon Modülatörlerdir.Hatta hayal gücünüz geniş ise bu TTL sinyali kullanarak kendi 3D gözlük ve emiiter cihaznızı bile yapabilirsiniz ama tabiki Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok.

3D Projeksiyon - 3D Projektör ve 3D DLP Link Projektör Gözlüğü

3D Projeksiyon - 3D Projektör ve 3D DLP Link Projektör Gözlüğü
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ufocu

Wievsonic PJD 6531w Projeksiyon cihazım HTPC pcme bağlı.
    HTPC PC min donanımı aşağıdaki gibi.
    İŞLEMCİ : AMD PhenomII 4 çekirdekli işlemci ( 4x3000Mhz )
    RAM : 4 GB DDR2 800Mhz
    HDD : 750 Gb 7200 RPM SATAII
    VGA : Ati Radeon HD 5570
    TUNER : Prof tuners 7500 USB DVB S2

Ben bu sistemde ATİ HD3D + İZ3D yazılımı ile 3d Yayınları nasıl izleyebilirim?
    Sanırım bu sistem sadece yazılım ile 3d yayın izlenmesine yeterli.
    Nasıl bir yapılandırma gerekli ?
    Converter kullanmadan yazılımla 3 D İzleyebilen varmı ?

Teşekkürler.

İz3D Driver sisteminin kullanmana gerek kalmadan sadece Sview2009 3D media player ile SBS filmleri Viewsonic PJD6531w cihazından izleyebilirsin.

(http://www.sview.ru/en/download )

Gerekli donanım
    -------------------

İntel veya AMD işlemcili , Nvidia veya AMD GRafik kartlı bir bilgisayar ve Sview2009 media player yazılımı.

Selamlar.

Bir sorunum var.

ViewSonic PJD6531w 3D Ready Projeksiyonun menüsünden 3D yi DLP LİNK Yapıyorum.
    1080P sbs mkv filme sağ tıklayıp Sview 2009 ile aç diyorum.
    3d DLP Link gözlük açık. Ama Sview 2009 yazılımında hangi ayarları seçersem seçeyim 3D görüntü alamıyorum. Stereskobik Player Yazılımındada Yazılım sayfa çevirici seçiyorum. 3D butonuna tıklıyorum ama gene 3D yok. Diğer ayarlarını kurcaladım ama işin içinden çıkamadım.
    Cihazla Analgrafik 3D Film açıyorum Mavi Kırmızı gözlükle nesneler burnumun dibine kadar geliyor. Ama bu yeni sistem 3D yi kullanmayı nedense beceremedim. Nerde Hata yapıyorum ?
  • arkadaşlar benım bı arkadaşım onumuzdekı hafta ıraktan ıstanbula gelecek gelırken projeksıyon getırtmek ıstıyorumda acaba ırakta 3d projeksıyon varmıdır varmıdır
  • Ufocu

yenileme hızını (refresh rate) 120hz yaparak dene...

ayrıca 3D Projeksiyon Kontrol Listesinden tekrar çek edebilirsin...
  • Sayın Mastercodex
    3 d player alarak(yukarıdaXtreamer Prodigy ile mesela)veya uydudaki 3d yayınlarnı biizm full hd. TV. ve Full hd.Projeksiyon cihazında convectör alarak izleyeblirmiyiz.Yani bizim 2 d tv miiz ve projeksiyonları 3 d li cihaz haline getirebilirmiyiz.ve ne kadar sağlıklı olur.
    Saygılar..
  • Merhaba,

Daha öncede eğer takip ettiyseniz @erdos113 arkadaşımızın benzer sorusunu yanıtlamıştım.Xtreaöer Prodigy modelli cihaz bir 3D converter değil HDMI 1.4 destekli 3D bir medya player cihazıdır.Eğer evinizdeki normal TV niz ile 3D izlemek istiyorsanız size Vip 3D Theater cihaını almanızı tavsiye edebilirim.

Bu cihazı incelemek çin resmi web sitesini (http://3d-vip.com/ ) ziyaret edebilir ve Youtube sitesinden Vip 3D Theater diye aratarak demo videoları görebilirsiniz.Ayrıca yabancı forumlardan geniş çaplı inceleme yazılarını okuyabilirsiniz.

Ama yine söylüyorum bu şekilde tatminkar bir 3D izlemeniz mümkün değildir.En iyi çözüm HDMI 1.4 uyumlu 3D bir projeksiyon almak veya 3D bir TV almaktır.
  • Cevabınız icin teşekkürler.http://www.amazon.com/gp/product/B005SN3INA/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=ATVPDKIKX0DER bu cihaz hakkında düşüncelerinizi alabilirmiyim.
  • quote:

Cevabınız icin teşekkürler.http://www.amazon.com/gp/product/B005SN3INA/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=ATVPDKIKX0DER bu cihaz hakkında düşüncelerinizi alabilirmiyim.

Bu cihaz anladığım kadarıyla 2D/ 3D converter cihazı.Bu cihaz ile normal görüntüleri 3D formata çevirebiliyorsunuz. ( Supported 3D modes: side by side, top and bottom & frame packed. ) ama normal TV niz bu formatları desteklemeyeceği için içinde bulunan Blue / Amber gözlükleri kullanarak 3D içerikleri seyretme imkanınız olur.Buda 80'lere dönüş anlamına gelir.Size söylediğim Vip 3D Theater cihazının sadece Silikon İmages Chipset fiyatı zaten 100 USD civarında.Bu yüzden eğer Vip 3D çözümü arıyorsanız hemen size Vip 3D Theater satabilirim ama eğer geçici 3D çözümleri sizi tatmin ediyorsa aşağıda linkini verdiğim tüm converter cihazları inceleyebilirsiniz.

Benim tavsiyem ise gerçek 3D sistemine geöçiş yapmanız olacaktır.

Vip 3D Theater : 450 USD
    Gözlük Kiti : 150 USD

3D Converter cihazları ise : 60 USD - 200 USD arası oynuyor.
  • merhaba arkadaşlar...
    bir sorunum varki düşman başına...
    sen gel 3000 liraya casio xjm240 3D projeksiyon al.neden?playstation 3 ile 3D oyun oynamak için.sonra 100 liraya 1.4 kablosunu al.sonrada 400 liraya 2 adet nestri ag 400 gozluk al.sonuc= elde var sıfır.biri bana çözüm yolu göstersin.yoksa haberlerde bogazdan projeksiyonunu atan deli yakalandı haberi hiçte uzak değil...
    şaka bir yana gercekten cozum arıyorum.
    şimdiden teşekkürler
  • katantan

http://www.boyutdijital.com/index.php?do=dynamic/view&pid=8

yukarıdaki adreste neden çalışmadığı belirtiliyor...

bunun yanında acer h5360bd alabilirsin

bence casio satın aldığın yer ile görüş bu cihaz ps3 ile çalışmıyor de geri vermeye çalış...

olmuyorsa 2. el olarak elden çıkart yerine h5360bd al...

http://www.boyutdijital.com/Acer-H5360BD-3D-Projeksiyon-Cihazi-HDMI-14-3D-HD-Projektor,PR-3822.html

satın alabilirsin...
  • quote:

quote:

Cevabınız icin teşekkürler.http://www.amazon.com/gp/product/B005SN3INA/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=ATVPDKIKX0DER bu cihaz hakkında düşüncelerinizi alabilirmiyim.

Bu cihaz anladığım kadarıyla 2D/ 3D converter cihazı.Bu cihaz ile normal görüntüleri 3D formata çevirebiliyorsunuz. ( Supported 3D modes: side by side, top and bottom & frame packed. ) ama normal TV niz bu formatları desteklemeyeceği için içinde bulunan Blue / Amber gözlükleri kullanarak 3D içerikleri seyretme imkanınız olur.Buda 80'lere dönüş anlamına gelir.Size söylediğim Vip 3D Theater cihazının sadece Silikon İmages Chipset fiyatı zaten 100 USD civarında.Bu yüzden eğer Vip 3D çözümü arıyorsanız hemen size Vip 3D Theater satabilirim ama eğer geçici 3D çözümleri sizi tatmin ediyorsa aşağıda linkini verdiğim tüm converter cihazları inceleyebilirsiniz.

Benim tavsiyem ise gerçek 3D sistemine geöçiş yapmanız olacaktır.

Vip 3D Theater : 450 USD
    Gözlük Kiti : 150 USD

3D Converter cihazları ise : 60 USD - 200 USD arası oynuyor.

Vip 3 d sistemi ile 3 d tv almaya gerek yokmu o zaman aynı performansı alabiliyormuyuz.
  • bendeki cihaz led teknolojısı lamba omru 20 000 saat.kaldıkı biraz kullandım.geri veremem.yanı bana düşen bu cihazdan bi şekilde 3 D göruntu almam.Yalnız hangi şekilde onu hala bulmuş değilim.arkadaşın verdiği siteyede baktım.anladıgım 1.4a mı lazım.ve dip not: cihazın kıtapcıgında verilen bilgi şu şekilde.''hdmi üzerinden 3D goruntü alamazmısız''.diger çıkışlarda var.fakat onlardan haliyle HD göruntu alamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi katantan -- 16 Aralık 2011; 18:07:25 >
  • Hocam hdmi girişi olmayan anolog girişli 3d projeksiyonlarda görüntü kaybı olur mu? Ya da bilgisayrdan anolg giriş ve dlp gözlük ile 3d nasıl alınır?
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.