Şimdi Ara

3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source ) (90. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.620
Cevap
125
Favori
210.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tabla ayarını tablanın dört köşesinde bulunan vidalar ile yapmalısın. nozzle il kendisini indirerek değil. Eğer tabla da ayar vidası yoksa direkt endstop un konumunuyla ayar yapabilirsin tabi endstop sabit değilse.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zubizango

quote:

Orijinalden alıntı: yusuforhan

Öncelikle nozzle ile tabla arasındaki mesafeyi dört köşede aynı olacak şekilde ayarlayın. Sizde nozzle ile tabla arası mesafe normalden daha fazla gibi duruyor. 4 köşede de bir kağıt yardımı ile kağıt nozzle a hafif hafif sürecek şekilde mesafeyi ayarlayın. Akabinde buhttp://www.thingiverse.com/thing:39566 dosya ile 4 köşede de aynı sonuca ulaşmış mısınız kontrol edin.

Extruder kalibrasyonunuzu kontrol edin :https://www.youtube.com/watch?v=SDvz2GTSSJg&index=13&list=WL 100 mm filament gönderdiğinizde tam olarak 100 mm gittiğinden emin olun. 100 mm den aşağı bir değer ile kalibrasyon yapmayın doğru olmaz.

cevabınız için çok sağolun hocam. ancak bide şöyle bi sorunum var. yazmaya başlamadan önce nozzle'ı motorları disable ederek aşağıya indiriyorum ve baskı kalitesinde artış sağladım ancak her baskıdan önce bunu yapmam gerekiyor. normalde switch e değdiğinde tam ayarında ancak baskıda switch seviyesinden yukarıdan başlamakta. bunu nasıl çözebilirim?

Baskı esnasında ilk tabakayı yazdırırken nozzle'ın daha yukarıda olması zaten beklenen bir durumdur. Eğere 0,2 mm'lik katman kalınlığıyla baskı yapıyorsanız, ilk tabakayı yazarken nozzle 0,2 mm yukarıda olacaktır. Ekstruder kalibrasyonunuzda sorun varsa ilk tabaka yazılırken yeterli plastik çıkmadığından yapışma sorunu yaşıyor olabilir. Siz elle kafayı aşağı indirince bu sorun düzeliyordur. Kalibrasyonunuzun doğru olduğunu sayın yusuforhan'ın dediği şekilde kontrol edin, sorun düzelecektir. Ancak şunu da belirtmek gerek ki çok iyi kalibre bir makinede bile bazen elle müdahale etmek gerekebiliyor. Burada sebeplerden biri bed ısındığı zaman meydana gelen genleşmenin yüzey düzgünlüğünü değiştirmesi. O sebeple kalibrasyonun bed sıcak iken tekrar edilmesini önerenler de var.

• DrMaestro D kullanıcısına yanıt
    Hocam güzel bir noktaya parmak basmış. Plexi gibi maddeler sıcak soğuk gördükçe genleşiyor tamamen dengesiz bir baskı yüzeyi ortaya çıkıyor. Ama ayna kullanırsanız problem olmaz inşallah.

• cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim. ilk tabakada sorun yok ancak dolgu yaparken sanırım yetersiz filament çekiyor ve içinde boşluklar kalıyor. zamanla halledecem gibi. bu arada bed pleksi değil alüminyum plaka, üzerinde ise paketten çıkan bant var ama üzerine cam kestirmeyi düşünüyorum. tekrar teşekkürler iyi forumlar.
  •  3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source )

Arada boşluk olması sıkıntı yaratır mı ?
  • Jamiryuu J kullanıcısına yanıt
    Baski sırasında oynama yapar tam oturtun. Extruderin hotend giren kısmını biraz yontarak tam oturtabilirsiniz. Ayrıca sonra vidalarsaniz daha iyi oturacaktir.

• zubizango Z kullanıcısına yanıt
    Extruder kalibrasyonunu yaptınız mı ?

• yusuforhan kullanıcısına yanıt
    Daha bitmediği yarın vakit olursa biter herhalde.
     3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source )

Burda z milleri tabandan 65 mm yukardan bağlanacak şeklinde gösterilmiş 65+335=400mm yapıyor profil boyu 370mm bu nasıl olucak ?
    Üstten mili tutan plastik parcaya sıfırlayın alttan ne kadar pay kalırsa kalsın önemli değil hocam.

tamam hocam saolun
  • Geçenlerde yaptığım küçük aletler & cımbız vs. için kullandığım bir mini toolbox. İsteyen dl edebilir, işe yarıyor. Saçma sapan kaybolmuyor cımbız vs. :) m5x10 ile kullanabilirsiniz

http://www.thingiverse.com/thing:1460545/#files

Merhaba bana da atar mısınız montaj talimatlarını maili ozele yazdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haleptıplı -- 2 Nisan 2016; 18:57:58 >
    Hocam is yerinde farkli farkli bir sürü is çıktığından vaktim olmadı pek, extruder kalibrasyonunu olcmek falan gerekiyo sanirim, genis bi zamanda ona da bakcam. Teşekkürler hatirlattiginiz icin.

• Merhaba arkadaşlar , peki bu parçada montaj nasıl oluyor . Parça listesinde m5 somunda var. Somunu nereye takıyoruz ? Bu parçanın vida yuvası bende M4 ama parça listesinde M5x30 vida yazıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ek olarak aşağıdaki parçadaki kasnak için de aynı soru geçerli.

• Xapheon X kullanıcısına yanıt
    M4 dediğin yerlere yani Ø4 deliklere M5 kılavuz çekiliyormuş.Ben de sonradan öğrendim.M5x30 cıvata oraya vidalanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xapheon

Merhaba arkadaşlar , peki bu parçada montaj nasıl oluyor . Parça listesinde m5 somunda var. Somunu nereye takıyoruz ? Bu parçanın vida yuvası bende M4 ama parça listesinde M5x30 vida yazıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ek olarak aşağıdaki parçadaki kasnak için de aynı soru geçerli.

Orasi m4 degil de, delik genisligi 4mm.. Aslinda oraya 4.5mm matkap salip m5 civatayi klavuz ceker gibi vidalarsan en temizi olur. Bu arada 4.5 matkap en fazla 3-4 Tl. Ben burdan montaj yapacak arkadaslara tavsiye ederim. 2-3-4-4.5-5 ve 8mm matkap edinmeleei. Bazi delikler baskidan dolayi 0.2-0.3 mm kucuk cikabilir. Mesela 3.8 mm delige m5 civata salinir ama parca ortasindan catlayabilir. Risk almamak icin 4.5 ile delebilirsiniz. Eger rahat takamazsaniz deligi 5mm delip, daha uzun civata takip alttan somunla da baglayabilirsiniz. Burda onemli olan cok sıkmadan parçanın serbestçe dönmesini sağlamak ama çok gevşek bırakıp da yukarı aşağı oynamasını engellemek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cemalerdemir

Merhabalar,

Hobi projem için 3d yazıcı edinme öncesi araştırma yapıyorum. İlk yazıcım olacak. Acaba Wanhao duplicator i3 ile Sigma3D yazıcılarını karşılaştırabilecek kimse var mı?

Kullanan arkadaslar daha detayli yorum yapar, benim yorum yapmam etik olmaz. Ben sadece size soyle bir konuyu soylemek isterim. Cinden aldiginiz bir makinada sorun cikarsa destek almaniz zor, ve n onemlisi yedek parca sorunu yasarsiniz. Sigma3d parcalarini her zaman temin etmeniz kolaydir.
    Ben tecrubeli biri olarak bastan bilindik makinalarla ilerlemenizi oneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: mekatronikçi

Merhabalar;

Sigma 3d hotendin üzerindeki termistörün değerini bilen var mı?

Configuration.h dosyasinda 9 numarayi scin, olcum yapin. Eger sorun olursa 6 numarayi da deneyebilirsiniz. Genelde 100k epcos termistor ama tablosu 9 ile uyumlu.

• Abilerim Merhaba

Motor Olarak Moons Kullanıyorum da önerir misiniz yoksa Japan Servo mu Almalıyım
    Yazıcıyı yeni Topluyorum İlk Başlarken Filament Seçimim Nasıl Olmalı ?
    Sıgma Profillerin Delme ölçülerini şeması Gösteren bir dosya mevcut mudur ?
    Montajı Yaparken En Çok Nelere Dikkat Etmek Gerekli ?
    Montaj İçin Bir Pdf dosyası var onu bana mail atabilir misiniz ?
    Mail Adresi : m.sefaoz@hotmail.com

Cevaplar İçin Şimdiden Teşekkür Ederim :)
  • Merhaba,

3 Boyutlu yazıcılar ile ilgilenen arkadaşlardan staj olanağı sunmaktayız.

3BFAB, 3 boyutlu yazıcı sektörünün lider firmasıdır.
    Aranan nitelikler:
    - Üniversitelerin tercihen Mühendislik Fakülteleri'nde 3. , 4. sınıf öğrencisi
    - 6 ay süresince ve haftanın en az 4 gün, tam zamanlı destek verebilecek
    - İletişim becerileri yüksek,
    - Takım çalışmasına yatkın,
    - CAD/CAM programlarına hakim,
    - İnsan ilişkileri ve ikna becerisi yüksek,
    - İş disiplini ve ahlakına sahip,
    - Planlı ve hedef odaklı çalışabilen, iş bitirme konusunda iddialı,
    - Programlı çalışıp raporlama yapabilecek,

3BFAB Üretim Departmanında görevlendirilmek üzere Proje Bazlı Stajyer aramaktayız.

İlginenen arkadaşlar CV lerini kariyer@3bfab.com adresine atabilirler.

• 
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.