Şimdi Ara

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021 (272. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
6.921
Cevap
191
Favori
287.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 270271272273274
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    T8 trapez de bu kadar kötü çıktı aldıysanız Z ekseninizde ciddi problem var.

En alttan en üste şöyle kontrol sağlayın;

1- Motor mili boşta dönderin, düzgün dönüp dönmediğinden emin olun.
    2- Esnek kaplin kullanın, ama kaplini takarken hem trapezi hemde motor milini tam olarak kaplin içine sokmayın. Kaplinin ortadaki esnek olan kısmı boş olacak şekilde yukarıdan ve aşağıdan pay bırakarak motor mili ve trapezi montajlayın.
    3- Trapez milinizin düzgün olup olmadığını kontrol edin.
    4- Z ekseni millerinizin birbirine paralel ve düzgün bir şekilde montajlandığından emin olun.
  • yusuforhan

Cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Dediklerinizi aynen kontrol edeceğim.
  • yusuforhan Kardeşim,

3D yazıcının parçalarını basmak için ayarlar nasıl olmalı sağlam vede kaliteli olması için.

PLA ile basılacak
  • mehmettr M kullanıcısına yanıt
    200 mikron
    %45 doluluk
    1.2 mm duvar kalınlığı

yeterli olacaktır. PLA ile yüksek dayanım elde edemezsiniz, işlevsel ve sağlam olması gereken parçalarda genellikle ABS kullanılır. ABS, pla ya göre mekanik ve ısıl olarak daha dayanıklıdır.
  • yusuforhan Kardeşim,

Bastırdığım parçalar çok az güç gerektiğinde hemen kırılıyor. Acaba Filamentin kötü olmasından mı Yoksa benim ayarlarımdan mı

kırılıyor.

Daha sağlam olması için ne yapmam gerekiyor. Sanki plastik çok gevrek gibi kırılıyor. Katmanlar daha sıkı birbirini tutmuyor gibi.
  • mehmettr M kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Her filament iyi koşullarda saklanmadığında nemlenir. PLA filamentler diğer filamentlere göre nemlenmeye daha müsaitdir. Nemlenen filament de bahsettiğiz gibi çok gevrek olur. Alınan baskılar da aynı şekilde düşük dayanım sunar.

Elinizde farklı bir filament varsa onunla deneyin. Eğer durum düzelmezse nozzle ısısını yükseltin. Düşük ısıda bastığınız zaman da yine katmanlar çok iyi yapışmayacağı için çabuk kırılmalar gözükür.
  • Arkadaşlar bende kendi yazıcımı yapma kararı aldım ve bir yola girmiş bulundum. Şöyle bir sorum olacaktı, firmware olarak hangisi uygun repetier mi marlin mi? Hangi dilimleme programını önerirsiniz. Bu konuda çok acemiyim cevaplarsanız sevinirim.
  • cccparsccc C kullanıcısına yanıt
    Marlin öneririm. Yaygın kullanıma sahip çok fazla özelleştirme seçeneği olan fazlasıyla yeterli bir yazılım.

Dilimleme için cura kullanabilirsiniz Türkçe anlatımları YouTube da mevcut.
  • ultimaker cura dan başka türkçe dilimleme programı varmı veya yazdırırken bazı noktalarda resume komutunu nasıl ekleyebilirz aralarda filament değiştirmek için yazdırırken filament değiştirmenin zararları varmı sıkıntı olurmu tavsiye ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
  • andriace kullanıcısına yanıt
    Diğer dilimleme programları;

Simplify3D
    Craftware
    Slic3r
    Repetier

Pause ve Resume eklemek için kolay olması açısından Craftware kullanabilirsiniz. Cihazınızda baskı alırken durdurma işlemi yapıp filament değiştirmek ve tekrar devam etmenin, filamenti değiştirirken sabit konumda bekleyen X yada Y taşıyıcıları konumlarını bozmazsanız hiçbir zararı olmaz. Aksine ortaya keyifli sonuçlar çıkartabilirsiniz.

Bu dilimleme programlarının kullanımı ile ilgili Youtube da kaynak bulabilirsiniz.
  • MKS Sbase'den anlayan var mı?
  • Arkdaşlar selamlar. resimdeki parçarı 1.75mm frosch marka abs filament ile bastım.

yatak ısısını 100C'de nozzule ısısını 230C'de tuttum. ancak çok fazla çarpılma yaptı ve üst parça direk kompa gibi koptu.

Daha düzgün baskı almama için ne yapmamam gerekir?

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeVaX -- 18 Mart 2019; 10:45:24 >

• sniper23 kullanıcısına yanıt
    Problem neydi ?
  • SeVaX S kullanıcısına yanıt
    Filamentin önerilen sıcaklığı 230 derece değildir muhtemelen, 240-260 arası değerleri deneyin. Katmanlar birbirine kaynamamış. Ayrıca parçaya üfleyen fanınız açıksa mutlaka kapatın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuforhan

Problem neydi ?
    Bu 5 v slotu var. O slota jak takınca makinede hiç bir şey çalışmıyor.

5v slotundaki jakı çıkarıyorum, bu seferde end-switch ve BLtouch çalışmıyor.
    Kart genel olarak 12V ile çalışır, ısıtıcılar motorlar vs. Kart aldığı 12V 'u regüle edip 5V çıkışı verir, doğru çıkışlardan 5V çıkış alabilirsiniz. Yanlış yere bağlantı yapıyor olabilir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuforhan

Kart genel olarak 12V ile çalışır, ısıtıcılar motorlar vs. Kart aldığı 12V 'u regüle edip 5V çıkışı verir, doğru çıkışlardan 5V çıkış alabilirsiniz. Yanlış yere bağlantı yapıyor olabilir misiniz ?
    Kartta hocam 3.3v ve 5v slotu var.
    Bir nevi karta ayar çekiyor. 3.3v veya 5v slotunda makina de hiç bir şey çalışmıyor. Ama o slotta bulunan 2 pinli küçük jakı çıkarınca makina kısmı olarak çalışıyor. BLtouch ve End-switchler çalışmıyor.

Kart bu:http://3daddict.com/mks-sbase-32bit-mainboard-controller/

Bltouch ve endstoplar için 5v beslemeyi dışarıdan yaparak çözüm üretseniz? 12v girişten bir regülatör ( örneğin 7805a) ile 5v üretip besleyebilirsiniz.
  • Merhabalar. Benim Extruder motoru baskı ortasında duruyor ve baskıda boşluklar oluşuyor. Sürücüyü değişirdim fakat çözüm olmadı. Sorun ne olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heysenfatih -- 22 Mart 2019; 18:51:27 >
  • Heysenfatih H kullanıcısına yanıt
    Hareketli bir extruder kullanıyorsanız motora giden kabloyu kontrol edin ya kabloda çatlak yada motor giriş pinlerinde temassızlık vardır.

Sürücülerinizi fan ile baskı süresince soğutun.
  • 
Sayfa: önceki 270271272273274
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.