Şimdi Ara

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021 (324. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.921
Cevap
191
Favori
287.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 322323324325326
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Furky.51

Ne kadar bi ücret talep ediyorsunuz.

özelden dönüş yapıldı

• @Gye_Baek

attigin acidan gozukmuyor arka tarafinda baska bir vida var tam yayin oraya denk gelen. birde overextrusion gibi gozukuyor. extruder degisince muhakkak estep kalibrasyonu lazim. estep basit haliyle; anakart extruder a atiyorum 10cm plastik sur diyor ama extruder bakalim 10cm mi suruyor :) eksik mi fazla mi? disli farkliysa estep ayari kesin farklidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanyor -- 24 Mayıs 2021; 0:21:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhanyor

@Gye_Baek

attigin acidan gozukmuyor arka tarafinda baska bir vida var tam yayin oraya denk gelen. birde overextrusion gibi gozukuyor. extruder degisince muhakkak estep kalibrasyonu lazim. estep basit haliyle; anakart extruder a atiyorum 10cm plastik sur diyor ama extruder bakalim 10cm mi suruyor :) eksik mi fazla mi? disli farkliysa estep ayari kesin farklidir.

Teşekkürler hocam o estep kalibrasyon nasıl yapılıyor peki. Az önce kalibrasyon kübü bastım sıkıntı yok pürüssüz. Ama normal birşey basınca iplikleşme oluyor estep kalibrasyonu ilemi alakalı acaba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gye_Baek kullanıcısına yanıt

estep in birkac yontemi var en temizi youtube videolarina bakmak matematik islemleri falanda var ama eger kalibrasyon kupunden memnunsan hic elleme. ipliklesme retraction ayarlarindan ama o dert edilecek birsey degil. birtane mutfak purmuzu al el kadar. hizlica ipliklesen yerin ustunden gec iplik miplik kalmaz :)) 3d print dunyasinda en cok kullanilan aletlerden biridir.

suna benzer https://www.hepsiburada.com/torch-purmuz-isi-tabancasi-purmuz-alevli-cakmak-1300-derece-p-HBV00000393CN bir suru model var hepsi olur.

• quote:

estep in birkac yontemi var en temizi youtube videolarina bakmak matematik islemleri falanda var ama eger kalibrasyon kupunden memnunsan hic elleme. ipliklesme retraction ayarlarindan ama o dert edilecek birsey degil. birtane mutfak purmuzu al el kadar. hizlica ipliklesen yerin ustunden gec iplik miplik kalmaz :)) 3d print dunyasinda en cok kullanilan aletlerden biridir.

suna benzer https://www.hepsiburada.com/torch-purmuz-isi-tabancasi-purmuz-alevli-cakmak-1300-derece-p-HBV00000393CN bir suru model var hepsi olur.

Teşekkürler hocam bende evdeki çakmaklardan birini kullandım dün gece |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021 . Küp çok iyi çıktı o yüzden dediğiniz gibi bir ayar yapmayacağım.

cakmakla hic denemedim ama herhalde oda olur neden olmasin :) retraction ayarlari ile oynamaya degmez cunku cakmakla duzeltmek 5-10 saniyelik is :))

• quote:

cakmakla hic denemedim ama herhalde oda olur neden olmasin :) retraction ayarlari ile oynamaya degmez cunku cakmakla duzeltmek 5-10 saniyelik is :))

Doğrudur hocam. Ben şimdi figür bastım bir parça kusursuz oldu. Tüylenmeyi de çakmak ile temizledim çok güzel oldu. Yardımlarınız için tekrardan teşekkür ederim.

Elimizden geldiğince, zaten şurda 5-10 kişiyiz :) kolay gelsin

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • iyi akşamlar arkadaşlar hotend fanı biraz fazla ses çıkarmaya başladı ve hotend bölümünün olduğu yere dokunduğumda hafif titreşim yapıyor baskı alsam ona etki edecek gibi duruyor. Bildiğiniz daha az ses çıkaran önerebileceğiniz hotend fanı alabileceğim yer var mı ?(ender 3 pro için)

• redthecrow55 kullanıcısına yanıt

noctua fan onerenler var sessiz diye ama sonra cogu heatcreep denen basa bela bir problemle karsilasiyor o yuzden onermem. sebebide fanin statik basincinin dusuk olmasi. sectiginiz fanda cfm den ziyade static pressure degerine dikkat edin cunku dar alanlarda havayi iceri itebilmesi gerekiyor. isin ozu her fan isinizi gormeyebilir

• Merhaba arkadaşlar İçi dolu mesh dosyasının içini nasıl boşaltabilirim netfabb ile yapmaya çalıştım ama tecrübem olmadığı için beceremedim.Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa buyursun

• 40mm sessiz fan önerebilir misiniz? Kalınlığı önemli değil
    Sürücüleri TMC çevirdikten sonra 40mm fan sesi çok gözüme batmaya başladı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ratrig v core 3 cok iyi duruyor yatak ayarlama sistemi ilginc olmus. buyuk bir printera bir gun ihtiyac duyarsam kesinlikle listeye koyacagim bir urun.

• Arkadaşlar merhaba. Anycubic i3 mega s yazıcımda böyle bir sorun var. Yazım yaparken sanırım sürekli ya hotend yüksekliğini ya da ekstrüzyon miktarını değiştiriyor Katman yüksekliğini özellikle düşük tuttum ki hata daha net ortaya çıksın. O yüzden baştan söyleyeyim mesele tabla kalibrasyonuyla alakalı değil.

Ayrıca şöyle de bir şey var hiçbir baskımda en üst yüzey tamamen pürüzsüz olmuyor daima boşluk kalıyor.

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

• Furky.51 F kullanıcısına yanıt

bu problem tabla kalibrasyonu ile alakali nozzle tablaya cok yakin biraz kaldirman gerek.

• quote:

bu problem tabla kalibrasyonu ile alakali nozzle tablaya cok yakin biraz kaldirman gerek.

ama yakın olsa bile böyle bi dalgalanma olması nomal mi.

bende bu problemle karsilastim hatta daha gecen haftalarda yeni yatagin ayarini yaparken ayni goruntuyle karsi karsiya kaldim ve tum derdi 0.2mm ymis yanlis hatirlamiyorsam -1.470 ten -1.270 e falan cekmistim.

oyle sacma birseyki yataga yakin olunca filamentte tutunamiyor kalkma yapiyor cizgileri duz cekemiyor birde fazla cikacak yer olmayinca nozzle icerisinde basinc olusuyor ve bir sure sonra puskuruyor o yuzden aralikli kalin olmasinin sebebi o. bir diger belirtide ilk katmanin uzerine parmagini surdugunde kaymak gibi/cam gibi olmasi gerek en ufak bir putur bile varsa yatak ayari bozuktur.

• orhanyor kullanıcısına yanıt

Anladım hocam teşekkürler. Çok faydalı oldu benim için bu cevap.

rica ederim kolay gelsin

• Az önce başıma geldi. Thingiverse sitesinden bir model indirdim ve modeli cura da açtığımda böyle garip hataların olduğunu gördüm. sonra dilimlediğimde ise o hataların işlenmediğini gördüm. Neden bu şekilde yüklenmiş acaba bilgisi olan var mı. Yada düzeltilme ihtimali var mı. Sevdiğim bir oyun olan Yakuza dan bir karakter aslında sırf sevdiğim için basacaktım ama maalesef bozuk çıkacak gibi duruyor.

• 
Sayfa: önceki 322323324325326
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.