Şimdi Ara

(3D) FULL HD TV KULLANICILARI İÇİN OYUNLARDAKİ LAG (GECİKME) PROBLEMİ VE OLASI ÇÖZÜMLERİ (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
6
Favori
21.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostum Yazdıkların malesef işe yaramadı bir tek sorum var televizyonun çozunurlüklerinin nerden düşürebilirim.
    Bende alıştım artık laglı oynama artık 15 tatilde 1 monitor falan alırız. Keşke Cahilliğimize LW serisi almasaydık
  • PS3 çözünürlüğünü düşüreceksin, Display Settings -> Video Output Settings.

Zaten Full HD 1080p destekli oyun yok gibi birşey PS3 de. 720p yaparsan çıkışı lag ciddi oranda azalır.
  • O zamanda Grafikler ciddi olarak düşüyor ama napacaz artık denerim bi ara
    Teşekkürler !
  • Çözünürlük arttıkça işlem yükü artıyor ama, artan işlem yükü de LED paneller için lag demek oluyor. Hem hakikaten öyle acaip fazla oyun yok ki PS3 için 1080p, hala bir çok oyun 720p yukarıda da denildiği gibi.
  • 720p - 1080p arası o kadar fark yok merak etme. Ki oyun 720p ise PS3 ün Full HD output ta olması upscale ettiği anlamına geliyor, bu halde çektiğin laga kesinlikle değmez 720p de oyna oyunu.
  • Biraz cızırtı oluyor ama Mesela NFS Hot pursit veya gran turismoda arabalarda hafif cızırtı oldu
  • lag haricinde bende game modunda kısmi atlamalar hissediliyor sanırım tepkime süresiyle ilgili..
    tabii tvnin tüm görüntü modları kapalı game modda 55hx920
  • quote:

Orijinalden alıntı: hypophysis

lag haricinde bende game modunda kısmi atlamalar hissediliyor sanırım tepkime süresiyle ilgili..
    tabii tvnin tüm görüntü modları kapalı game modda 55hx920

Hadi ya, atlamalar derken? Önce takılma sonra yeni kareye yetişme şeklinde mi?
    Yazılım Hz yükseltme fonksiyonunu açıp dene bir.
  • hayır öyle değil akışkan bir oyun var ancak ekran yenilenirken msn cinsi tepkimeleri algılıyorum ben sanırım..oyunu motionflow acarsan kaymak gibi assassins creed falan ama bu sefer lag süresi uçup gidiyor
  • Bazı oyunlarda optimizasyon sorunları vardır. Assassin'sCreed (Özellikle Reelations) bu şekilde sorunlu maalesef güncelleme öncesi. Ha belki sizin sorunla direkt alakalı değil ama bunu da göz ardı etmemek gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hypophysis

hayır öyle değil akışkan bir oyun var ancak ekran yenilenirken msn cinsi tepkimeleri algılıyorum ben sanırım..oyunu motionflow acarsan kaymak gibi assassins creed falan ama bu sefer lag süresi uçup gidiyor

Motionflow en azından düşükte kullan o halde. Tam olarak sorununu gözümün önüne getiremedim açıkçası ama motionflow ile tamamen düzeliyorsa motion-handling sorunudur ve başka şekilde düzeltebileceğini sanmıyorum.
  • Dün bimekste LG 42LW5500 3D LED tv modelini xbox 360ımla denedim yarım saat civarı ve oyun performansını hiç iyi bulmadım. malesef önceki sayfalarda normal kullanıcı için bu modelin uygun olduğunu okumuştum oysa ki.. giriş ayarlarını da game ve pc de denedim. sonuç çok fazla değişmedi. Fifa12 ve NBA2K12, MW3 te denedim.. oyunlarında kabul edemeyeceğim bir gecikme vardı. öyle ki karşımdaki defansı çalımlamak, geçmek işkence oluyordu. bu forumda denilen gibi lag olayı gerçekten can sıkıcı. üzülerek, malesef ürünü almadan evime döndüm.. bu arada 3D performansı hakikatten denilen kadar güzel..
  • Gecikme olayı maalesef çok subjektif oluyor, özellikle TN / TFT-LCD panelden TV ye geçen kişiler TV leri yavaş buluyor oyun oynarken. En temizini yapmışsın gidip kendin deneyerek, sen plasmalara bak.
  • LGE panellerde LAG yüksektir,ayrıca bunların panellerinde bir "stabilite sorunu" vardır;örneğin bir panel sorunsuz veya onun gibi iken diğeri
    öyle değildir ve bu sorun paneller içinde en fazla LGE de olmaktadır!!
    Hiç sorun olmayanlar olduğu gibi(aynı serinin aynı ebatından bahsediyorum!!)sorun az/çok olanlarda bol miktarda vardır!

LGE lerde 1999 dan beri HIZ sorunu her zaman TFT-LCD panellerinde vardır,5 sene önceki paneliyle bugünkü panelleri arasında
    bu konuda bir gelişmede pek olmamıştır ve "stabilite tutturamamak" ise en fazla Marka bazılı baktığımız zaman LGE de olmaktadır!

Gamer ları üzer bu paneller genelde! ancak yinede denemekte fayda vardır,illa LGE olacaksa sizin için!

Gamer lar için 32/37 üstü yine genel olarak risklidir!
    Ancak bu ebat panellerde günümüzde genel manada "kalitesizdir"(maliyet sebebiyle!)

Ayrıca çoğu markada 32/37 kalitesiz olmasına rağmen(aslında hepside kalite yoksunudur,Pany LCD ler hariç!)
    ama bunların gerek ebat ufaklığı gereksede buna bağlı sistem hızlandırma çalışmasıyla örneğin bazı 50Hz paneller
    bile çok düşük LAG üretirler!! ama bu panelde diğer kriterler iyi değildir

Dolayısıyla Gamer lar oyun işini mümkünse TN panelli Monitörler ile denesinler veya illa panel olacaksa(TV olarak) o zaman
    Sharp lara bakın(dünyada en düşük input-LAG bu panellerde olur "Game Mode" seçildiği zaman)ama Avrupa Sharp lar da
    "yaramaz" yani böyle bir handikapı vardır!! Game olayında panel süperdir ama diğer değerlerde yaramaz

Sonuç olarak Gamer iseniz,elinizde oynayacak fazla bir kağıt olamıyor maalesef!

+++

• Benim pc yi dvi -hdmi dönüştürücü kullanarak hdmi kablo ile lcd tv ye bağladım grafik kartı çözünürlüğü direkt olarak 1920x1080 e çıktı yalnız tv ekranında klavye ve mouse gecikmesi algılıyorum oyunlarda da gecikme oluyor.Game mod açılınca gecikme biraz azalıyor ama yinede var.Çözünürlüğü bir alt seviyeye indirince gecikme daha az fakat game mod ayarı kilitli.bu kilidi açmanın bir yolu varmı acaba.Samsung Lcd tv kullanmaktayım.
  • Game modda o ayarları değiştiremezsiniz ki Samsun TV'lerde genel anlamda bir lag yüksekliği mevcuttur. Oyun moduna almadan TV'deki tüm ayarları en düşüğe ya da kapalı pozisyona getirip, kendinize bir profil oluşturun
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Game modda o ayarları değiştiremezsiniz ki Samsun TV'lerde genel anlamda bir lag yüksekliği mevcuttur. Oyun moduna almadan TV'deki tüm ayarları en düşüğe ya da kapalı pozisyona getirip, kendinize bir profil oluşturun
    bu bilginizin kaynağını öğrenmemiz mümkün mü?
    forumda, lag bakımından başarılı olduğu söylenen bir marka için
    http://www.hdtvtest.co.uk/ ve avs deki yorumlar hiç te öyle değil,linki burada
    yorumda der ki
    Gaming on the LG 47LW550T is next to impossible due the extremely high input lag. I’ve never seen a flat-screen TV with 130ms input lag under Game Mode.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 27 Şubat 2012; 21:50:21 >

• İsterseniz direkt link de verebilirim ama HDTV'nin incelemelerinde ve AV forums'un içerisinde bu konuyla ilgili çok fazla içerik bulabilirsiniz.
  • Samy ve özellikle LGE için bu Test Sitelerinin yorumlarıda testleride genelde çok doğru değildir!!!

130ms lik panel varsa(under Game mode)zaten o panelde stabilite tamamen bozuk demektir!!
    örneğin böyle bir panelde şimdilerde Tosh TL de vardır!! yaklaşık 110/130ms Latency var panelde
    standard mode çalışmasında!!! böyle aşırı yüksek LAG lı bir panel ilk defa çıkardı Tosh!
    Ancak TL de bir güzel özellik var(bu testlere göre)piyasadaki en başarılı 3D-SG sistemli tek panel!!
    Buyur buradan yak şimdi

Aslında burada bir teknik hata var;örneğin 3D li panellerde HIZ düşer(resim kalitesi biraz daha iyi olur!)
    3D-FPR de ise zaten Hız sorunu yaşayan LGE panelleri şimdilerde FPR ye geçtikten sonra iyice çuvallamaya
    başladı HIZ konusunda!

++

Ancak adamın dediği bir yerde yine doğru 130/180ms lik bir sürü panel var Samy ve LGE de vede Phil de!!

under Game mode 30/35ms nin altında bir kere panel yok ama bunada mecburen iyi deniyor
    Samy de 64lük panelde Hız sorunu yine azda olsa var ama panel LCD değil PDP dir
    30/35ms under Game Latency var!

Ama bir Gamer kalkıpta 60lık panelden oyun oynayacaksa zaten çok ciddi yalnıştadır yaw

LGE ise bunlar arasında en dengesiz ve bozuk stabiliteye sahip olan tek üreticidir!!
    Bütün Serileri/Modelleri geçmişten-günümüze hep böyledir bu heriflerin;Samy de bu konuda Latency sabıkası
    olan diğer üreticidir!

Dolayısıyla özellikle "LAG" konusunda,hiç kimse iyidir-kötüdür diye kestirip atmasın,yuvarlak konuşsun!
    çünkü panelleri dediğim gibi stabilitesi çok bozuk!! iyisi denk gelirse Samy den çok daha hızlıdır! ama kötüsü
    denk gelirse yapacak bir şey yok!!

Ama Samy/LGE konusunda yinede bir stabilite mukaysesi yaparsam ben yinede işi şansa da bıraksam LGE
    bir adım öndedir diyorum,çünkü kullandıkları IPS Modül Hız konusunda daha iyidir ama heriflerin Engine ları kötü!!

++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 27 Şubat 2012; 21:42:38 >

• avs'yi inceledim sayın dusty, merak etmeyin. yine de direk link verirseniz sevinirim
    sayın albani, benim anlamadığım konu şu
    bu başlıkta eleman, 47lw5300 almış, kendisi, lag'ı 120 ms olarak ölçmüş, şu meşhurhttp://tft.vanity.dk/inputlag.html sayacı ile. memnun kalmadığı için, daha eski seri 47lv4400 almış. bu tv de lag'ı 20 ms ölçmüş. 47lw5300 deki engine, mantık olarak 4400 dekinden daha iyi olması gerekmez mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 27 Şubat 2012; 22:14:40 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.