Şimdi Ara

3d Bluray Disc vs 3d Half SBS mkv kalite farki (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
6
Favori
39.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet harici media player dune hd base 3d kullanıyorum. Çok memnunum tavsiye ederim biraz pahalı ama bir kere olsun tam olsun derseniz bence değer. Bende LG 55lm660s var ilginç bir şekilde bazı m2ts dosyalarını açıyor bazılarını açmıyor benim media player alma amacım flac ve iso doslayarını açabilmekti zaten.
  • Selamlar Şuan kutusunda nasipse mayısta evlenip yeni evime geçince açacağım LG 42LM640s 3DTV ve Logitech Z906 Ses Sistemim var.

Benim 3D isteğim sadece animasyon filmler.Hugoyu 3D denemek için indirdim.Sorularım

Bitrate değişince 3D derinlik veya ekran önü sahneler arasında fark olur mu?

Hugo.3D.2011.1080p.HSBS.BluRay.x2264 6,69GB

Madagascar 3 2012 3D BluRay DuaL 1080p H-SBS AC3 x264 7,26 GB

Bunları indirdim devam edeyim mi?Yoksa Yify ripleri(1,5-2 GB) yeterli olursa türkçe 5+1 ses eklerim.

Yoksa 3D Bluray player player mi almalıyım?O da olamadı 40 gb .iso dosyalarını indireyim

Kafam karışık çünkü deneme şansım yok.Vakit de var mayısa indirip stok yapacam.

Şimdiden Teşekkürler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basmane -- 13 Ocak 2014; 0:40:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: basmane

Selamlar Şuan kutusunda nasipse mayısta evlenip yeni evime geçince açacağım LG 42LM640s 3DTV ve Logitech Z906 Ses Sistemim var.

Benim 3D isteğim sadece animasyon filmler.Hugoyu 3D denemek için indirdim.Sorularım

Bunları indirdim devam edeyim mi?Yoksa Yify ripleri(1,5-2 GB) yeterli olursa türkçe 5+1 ses eklerim.

Yoksa 3D Bluray player player mi almalıyım?O da olamadı 40 gb .iso dosyalarını indireyim

Şimdiden Teşekkürler....

Önce derin bir nefes al :)
    3d tv marka seçimin guzel ama keşke 42 değilde 47 hatta 50 inç olsaydı.ben 47 aldım ama pişmanım keşke 50 alabılseydım dıyorum.cunku 3d de ekran buyukluğu cok önemli.ne kadar buyuk ekran okadar ıyı 3d.
    bitrate konusuna gelınce bıtrate değeri değişince hayat bile değişir deyim :)
    mesela orjınal bır 3d iso ortalama 40000 bitrate değerine sahıpken ve 35 gb iken, halfsbs dedgmz rıplenmiş 3d mkvlerde bu bitrate değeri 7000 lere kadar düşer boyutta zaten 7-8gb ak kadar duser.malum kalıtede baya duser tabıkı.42 ekranda bu fark azda olsa anlaşılır ama bır 47 yada 50 inç olsaydı fark dahada buyuyecektı.ekranın 42 oldugu ıcın daha yakından ızlemelısın.
    ımkanın varsa 3d iso önerırm.yada fulloverunder bıtrati dusurulmemıs mkvler.en son önerecegm halfsbsdır.bluray oynatıcı tavsıye etmem ustune bıraz daha kat 3d ekran klartlı bır laptop yada masaustu herzaman daha çok işine yarar.

• Paraya kıyıp hala bir TV alamadım ama yıllardır bu işin içindeyim.

Full SBS, Half SBS, Half OU, Full OU bunlar hep üzerinde oynanmış formatlar. Stüdyodan çıktığı gibi değiller.
    Bluray 3D ISO Diskler ise MVC (MultiView Video Coding) Formatını kullanır.
    Yakın zamanda açık Codec'i de çıkacaktır o zaman direkt açıp izleyebileceğiz bilgisayarda 3D MVC formatlı dosyaları çalışmalar devam ediyor CoreAVC tarafından. Stereoscopic Player tarafından şuan test aşamasında.
    Herneyse MVC formatında diskte 2 adet M2TS dosyası vardır biri filmi 2D olarak barındırır diğeri ise 3D oluşturacak ikinci katmanı barındırır aralarında fark varmı bunu hep merak etmişimdir denemeye henüz fırsatım olmadı ama bu konuya bakılırsa arada fark var diyenlerde var, fark olmadığını düşünenlerde var denemek lazım.

Elimde bolca var 3D BD ISO ama oynatacak sistemi almak için biraz paraya kıymak lazım.

İyi Forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Intruder -- 21 Ocak 2014; 10:46:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Leon80

quote:

Orijinalden alıntı: basmane

Selamlar Şuan kutusunda nasipse mayısta evlenip yeni evime geçince açacağım LG 42LM640s 3DTV ve Logitech Z906 Ses Sistemim var.

Şimdiden Teşekkürler....

Önce derin bir nefes al :)
    3d tv marka seçimin guzel ama keşke 42 değilde 47 hatta 50 inç olsaydı.ben 47 aldım ama pişmanım keşke 50 alabılseydım dıyorum.cunku 3d de ekran buyukluğu cok önemli.ne kadar buyuk ekran okadar ıyı 3d.
    bitrate konusuna gelınce bıtrate değeri değişince hayat bile değişir deyim :)
    mesela orjınal bır 3d iso ortalama 40000 bitrate değerine sahıpken ve 35 gb iken, halfsbs dedgmz rıplenmiş 3d mkvlerde bu bitrate değeri 7000 lere kadar düşer boyutta zaten 7-8gb ak kadar duser.malum kalıtede baya duser tabıkı.42 ekranda bu fark azda olsa anlaşılır ama bır 47 yada 50 inç olsaydı fark dahada buyuyecektı.ekranın 42 oldugu ıcın daha yakından ızlemelısın.
    ımkanın varsa 3d iso önerırm.yada fulloverunder bıtrati dusurulmemıs mkvler.en son önerecegm halfsbsdır.bluray oynatıcı tavsıye etmem ustune bıraz daha kat 3d ekran klartlı bır laptop yada masaustu herzaman daha çok işine yarar.

Alıntıları Göster
    Smart HD Vision var onla izlemeyi planlıyorum3D.iso dosyalarını oyanatmadığı için fulloverunder araştırıp netten çekip izleyeyim.Turksat 3D Kanalını arkadaşta izlemiştim gerçekten güzel animasyon harika olur.
    Teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Intruder

Paraya kıyıp hala bir TV alamadım ama yıllardır bu işin içindeyim.

Full SBS, Half SBS, Half OU, Full OU bunlar hep üzerinde oynanmış formatlar. Stüdyodan çıktığı gibi değiller.
    Yakın zamanda açık Codec'i de çıkacaktır o zaman direkt açıp izleyebileceğiz bilgisayarda 3D MVC formatlı dosyaları çalışmalar devam ediyor CoreAVC tarafından. Stereoscopic Player tarafından şuan test aşamasında.
    Herneyse MVC formatında diskte 2 adet M2TS dosyası vardır biri filmi 2D olarak barındırır diğeri ise 3D oluşturacak ikinci katmanı barındırır aralarında fark varmı bunu hep merak etmişimdir denemeye henüz fırsatım olmadı ama bu konuya bakılırsa arada fark var diyenlerde var, fark olmadığını düşünenlerde var denemek lazım.

Elimde bolca var 3D BD ISO ama oynatacak sistemi almak için biraz paraya kıymak lazım.

İyi Forumlar.

İSO ile aynı bitrate değerinde yani bitrate değeri düşürülmemiş bir 1920x2160 FULLOU mkv yi 3d ekran kartlı bır pc den 3d tvye aktarıp streoscopc playerla ızledgnde arada fark olmadıgını hatta fullou nun daha canlı daha derın bir 3d oldugunu göreceksınız denemenızı tavsıye ederım.tv alıcaksanız 50 ınçden altını önermem.Lg çok ıyı.zengın olup bır 3d projeksıyon almak en ıyısı ama.20-30 bin cıvarı :)

ssif formatınını açıcak olmalarını duymak guzel.gıcık bır format çünkü.ama bu iş stereoscopc player tarafndan yapılacaksa işin içine para gıreblr cunku 5 mb lık bır playera bıle nerdeyse 30 dolar ıstıyor.
    nvıdıanında 3d playerı var ucretsız ve menulerı nerdeyse streoscopc playerla aynı.hangısı daha basarılı bılemıyorum bana ıkısıde hemen hemen aynı performan
    sta gelıyor.

size benım sorum şu olucak evet 2 m2ts var birinde göruntu ve ses var oburunde de ne ses nede goruntu.yanı bızım gorebıldgmz bır goruntu yok cunku açtıgmzda ne ses ne goruntu cıkıyor.bana içerisnde 3d derınlık ve efektı veren dıger kamera goruntuleırı var gıbı gelıyor yanı ıkısı aynı degıl bence.herneyse benım sorum şuydu madem 2d m2ts ve onun eşi dıyelım dıger m2ts var.o halde ssif nın ıcınde neden aynı dosyalar var.yanı sadece ssif yı ele alarak neden ızlenemıyor?çunku ssif yi demux ettgmzde left ve rıght h264 ler var içinde goruyoruz.bu 4 vıdeo (left-rıght h264 ve ıkı m2ts dosyası)ozman farklı mı yanı sızce?mesela 001ssif=001m2ts+002m2ts fakat ssifnın ıcınde zaten left ve rıght vıdeolar var.o halde ssif ne ıse yarar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon80 -- 21 Ocak 2014; 18:17:33 >

• Leon80 L kullanıcısına yanıt
    UDF dosya sisteminin bir özelliğini kullanıyor aynı dosyaları başka bir dosya içinde yer kaplamadan kombine edebiliyor.
    SSIF aynı dosyaların kombine olmuş halini tanımlıyor m2ts-1 ve m2ts-2'nin bulunduğu disk sektörlerinden bilgi alarak kombine olmuş bir dosya.
  • HMM TEŞEKKURLER .Gerçekten ilginç bir sistemmiş.bluray filmlerde ucuzlama yada kıralama olsada kurtulsak bu riplerden yada encode ile uğraşmaktan.hem vakit hem harddsik kaybı çok yer kaplıyorlar.ben 3d filimlerin 3d teknolojısını yakalayamadıgına ınanıyorum.cunku pop up lar çoğu filmde yok denecek kadar az.ya uğraşması zor bır efekt yada pahalı yada teknolojısı zor.halbukı 3d tvler popup ları gozunuzun ucuna kadar getırebılıyor artık.örneğin tangled 3d fener sahnesi muthıs bır 3d deneyımı.esas 3d keyfının 4K ile yaşanacagına ınanıyorum.ama bız daha, bızım ıcın yenı olan full hd 3d yi dogrudurust yaşayamadık 4K nın keyfını herhalde yıllar sonra goruruz gıbı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon80 -- 23 Ocak 2014; 0:04:01 >
  • Leon80 L kullanıcısına yanıt
    3D olayı daha yeni sayılır gelişmesi lazım şimdilik sadece birkaç saniyelik keyif gibi duuyor.
    Life of Pi'ın bazı sahnelerinde 3D olayı güzel kullanılmıştı filmin içinde nerde kullanıldığı önemli filme birşeyler katması gerek:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Intruder -- 23 Ocak 2014; 8:49:18 >
  • Arkadaşlar bende 47' 3d led var. forumu baştan okudum da az cok anlamaya çalıştım.. Ben ilk başlarda dosya boyutu ne kadar cok olursa o akdar kaliteli fılm ızlerım dıye dusunup sureklı bırseyler ındırme cabasındaydım. iso yu oyun ındırrken kullanıyordum genelde ama. bır ıso ındırdım ama bunu tv nasıl acacak dıye kendıme soruyordum acamaz dıye hıc denemeden sıldım. ben bı kac 3d fılm ındıırp denedım ama gercekten de derınlık nerdeyse 0. 3d keyfı alamadım. anlayacagım şu ki bır bluray oynatıcıya ıhtıyacım var.. sorum şu ; en bluray oynatıcı olmadan netten 3d fılm indirip, tvde mkv vs dosları ben kaliteli bir şekilde nasıl ızleyebılırım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi can1933 -- 23 Ocak 2014; 23:19:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: can1933

Arkadaşlar bende 47' 3d led var. forumu baştan okudum da az cok anlamaya çalıştım.. Ben ilk başlarda dosya boyutu ne kadar cok olursa o akdar kaliteli fılm ızlerım dıye dusunup sureklı bırseyler ındırme cabasındaydım. iso yu oyun ındırrken kullanıyordum genelde ama. bır ıso ındırdım ama bunu tv nasıl acacak dıye kendıme soruyordum acamaz dıye hıc denemeden sıldım. ben bı kac 3d fılm ındıırp denedım ama gercekten de derınlık nerdeyse 0. 3d keyfı alamadım. anlayacagım şu ki bır bluray oynatıcıya ıhtıyacım var.. sorum şu ; en bluray oynatıcı olmadan netten 3d fılm indirip, tvde mkv vs dosları ben kaliteli bir şekilde nasıl ızleyebılırım?

Netten 3d halfsbs mkv indirebilirsibiz.bir flaş bellek aracılığı ile tvnzın usb gırısıne takıp açabilirsinz .açtıgnzsa sıze bır ekran gelır yanyana ,ustuste vb. sız yanyana olanı yanı sbs yı secıp gözluğunuzu takarak ızleyebılırsınz.yuksek boyutlu mkvlerın bazılarını tv nız acmayabılır.ayrıca bazı mkvlerı acıp ses kodeğnı okuyamayabılır.mkv yı dırek tv ye bagladgnzda malesef bu tur problemler olabılıyor.
    tvnzın guncelleştırmelerını yapın bu arada.

3d de en önemli özellık derınlık yanı çerçeve hıssının ortadan kalkarak sinema sankı gozunuzun onunde canlı olarak oynuyormuş gıbı gerçeklik hissi vermesidir.bu tum 3d filmlerde vardr zaten.bunun dışında heyecan uyandıran ve bızı esas 3d tv almaya iten neden olan sahnelerın gozumuzun ucuna kadar gelmesı efekti malesef çoğu 3d filmde olmadıgı gıbı bazılarında sanıyelık olarak gerçeklesmektedr.bunun nedeni halen sınema teknolojısınn 3d teknolojsnı bence yakalayamamış olmasıdr.ama ılerde bence 3d te tatmınkar filmler yapılacak. şunuda belirtmek gerekırkı 3d filminn isosunun goruntusuyle yani 3d kalitesiyle halfsbs dedgmz rıplenmıs halının 3dsı arasında cok fark var.sıze tavsıyem 3d iso yada bıtrate degerı korunmus yanı hemen hemen aynı boyuttakı full overunder mkv sini izlemeniz.bunları ızlemenz ıcın yapmanz gereken 3d ekran kartlı tavsıyem nvidia olan bır laptop yada pc nzın olması gerekıyor.oburturlu bır bluray oynatıcıyla sadece orjınal satın almıs oldgnz bluray dısclerı oynatrsnz.1920x2160 boyutundakı full overunderlarıda bluray oynatcılar oynatmaz.500-600 tlye bır bluray oynatıcı alıcagnza ustune bıraz daha katıp 3d desteklı bır pc yada laptop almanz en ıyısı.açamıcagnz bır 3d film olmuyacaktr.şuan alamam dıyorsanz nettekı half sbslerle ama bulabılırsenz half over underlar daha ıyı bunlarla ıdare etmekten baska carenz yok.

• Arkadaşlar,

playstation da izlediğiniz 3d bluray discler dahil (bence en kaliteli 3d perfomansı) ; sinemada 3d izlediğiniz keyfi ve performansı alabiliyor musunuz evde (aktif veya aktif olmayan gozluklerde ) ben acıkcası aynı perfomansı alamıyorum . Goruntuler de az da olsa golgeler ; goz agrisi vs ... Samsung 3d plasma ve active shutter gozluk kullanıyorum.
  • Ben de birşey sormak istiyordum. Bluray oynatıcım yok, fakat 3D .mkv uzantılı filmlerim var. Bunu tv de izleyebilmek için usb ile direk tv ye atsam izleyebiliyormuyum? TV direk 3D olarak algılıyormu yoksa ayar felan mı yapmam gerekecek? Yada laptopumu hdmi ile tvye bağlayıp 3D filmleri izleme şansım varmı. Ekran kartım 3D desteklemiyor sanırım emin değilim. Keza filmleri gomplayer ile açtığımda ekran boyuna 2ye bölünmüş görünüyor laptopumda.?.

Birde bluray ev sinema sistemi alacağım büyük ihtimalle ama bluray disc ler çok pahalı mağlum. HDD ile bu sisteme bağlanıp 3D filmleri rahatlıkla izleyebilirmiyim? Herhangi bir görüntü kaybı kalite kaybı yaşarmıyım?
    Sistem şu:http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/lg-bh4530t-3d-blu-ray-ev-sinema-sistemi-106359073

• öncelikle böyle bi konuya değindiğiniz için teşekkürler ben lg kullanıyorum kaliteli 3d arşivim olsun istiyorum 3d filmlerde neye dikkat etcez ve 3d player yerine bilgisayara program yüklesek ne tavsiye edersiniz
    şimdiden teşekkürler ilginiz için ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anreey

Arkadaşlar,

playstation da izlediğiniz 3d bluray discler dahil (bence en kaliteli 3d perfomansı) ; sinemada 3d izlediğiniz keyfi ve performansı alabiliyor musunuz evde (aktif veya aktif olmayan gozluklerde ) ben acıkcası aynı perfomansı alamıyorum . Goruntuler de az da olsa golgeler ; goz agrisi vs ... Samsung 3d plasma ve active shutter gozluk kullanıyorum.

Şurası bir gerçek ki 3D nin keyfi dev ekranda çıkar,Evde de aynı keyfi almak istiyorsanız muhakkak en az 150 ekran tv de izlemelisiniz..hatta mümkünse 3D projeksiyon cihazı ile duvara yansıtıp 300 lük dev ekran da bahse girerim sinemadan daha büyük keyif alırsınız.

3D projeksiyon cihazları da epey ucuzladı,artık çok pahalı değil!(1500-2500 TL civarı) en azından led tv den pahalı değil.

Ben şu an Samsungda 117 led de aktif gözlükle izliyorum çok net görüntü gölgelenme falan kesinlikle yok,öyle baş ağrısı,göz ağrısı falan da yok.
    Lakin 117 ekran tv kesmiyor 3 D için en az 150 olmalı,o da tuzlu.

• Samsung 150 ekran 3d plasma ile aktif gozlukler kullanıyorum . 3d bluray disc ler ile bile , sinemada aldıgım keyfi alamıyorum nedense.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anreey

Samsung 150 ekran 3d plasma ile aktif gozlukler kullanıyorum . 3d bluray disc ler ile bile , sinemada aldıgım keyfi alamıyorum nedense.

Plasma diyosun plasma tvler 3d de randımanlı degil diye duydum ben 150 ekran olduğu halde keyf almaman ondan bence,led olsa daha iyi olurdu.
    Aslında şöyle hd kaliteli bi 3d projeksiyon cihazi keser seni dev ekran sinemayı aratmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi King Kong İstanbulda -- 7 Mart 2014; 6:14:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hmrkartal

3d bluray iso ızledım şirinler ve harrpotter'ı kesınlıkle half sbs hıkaye

Full HD tvlerdede 3D Bluray Player aldığımızda Full Sbs'i full hd tv destekliyor mu? Desteklemiyor diye birşeyler okumuştum o yüzden soruyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Intruder

Paraya kıyıp hala bir TV alamadım ama yıllardır bu işin içindeyim.

İyi Forumlar.

Güncel

• yani
    işin özü kısaca evimizdeki 3d tv ile 3d film izlemek için pc hariç en mantıklı, maddi olarak en iyi çözüm nedir..? bluray oynatıcı mı..? yoksa internetten indirdigimiz hsbs filmleri hdd aracılıgı ile tv nin usb girişine takıp izlemek mi..?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.