Şimdi Ara

392. Dönem (Ağustos Celbi) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
206
Cevap
12
Favori
23.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir üstteki mesajımda ağustos celp duyurusu linki var. Sevk tarihinden 10 gün önce açılacak diye yazıyor. 1-2 ağustosa açılır sistem.

1. Grubun sevk tarihi 10 ağustos olduğu için 10 ağustos yazıyor.

2. Gruba çıkanlarda 7 Eylül; 3. Gruba çıkanlara 5 ekim yazıyor.

10 ağustos sevk tarihiniz olacak. Birliğe olan mesafeye göre

800 km altıysa 1 gün yol izni ile birliğe katılacağınız son tarih 12 ağustos;

800 km üstüyse 2 gün yol izni ile birliğe katılacağınız son tarih 13 ağustos

Olacaktır. Bu tarihler / yol izinleri sevk belgenizde de yazacak.

9 ağustos veya öncesi gitmeyin, birliğe almazlar. Askerliğiniz resmi olarak 10 ağustosta başlayacak. Yol iznini kullanıp kullanmamak sizin tasarrufunuzda. Mümkünse öğleden önce katılış yapınız. Kayıt kuyut işleri uzun sürecektir. Bir de sizin gibi yüzlerce kişi olacağı için geç kalıp geceyi ayakta etmeyin.

Yukarıdaki forumdaş da tercihlerinin hayır'a döndüğünden bahsetmiş. Demek ki normali böyle. Sistemin arkaplanını o kadar bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu celpte Konya’dan gidecek olan varsa cep telefonu verebilirim, hafıza kartı girişi var.

• sasa_iliç kullanıcısına yanıt
    Hocam içeri hafıza kartlı tuşlu telefonla girerken kulaklık da sokabildiniz mi içeri acaba.

Bir de telefon marka model nedir acaba hafıza kartlı tuşlu pek yok diyorlar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • sait1954 S kullanıcısına yanıt

Ben geçen sene Antalya’da bedelli olarak yapmıştım askerliği, herhangi bir sorun olmadı girişte. 2 farklı kulaklığım vardı hatta. Çok detaylı incelemediler zaten. Telefon Hiking marka, model olarak da x11 olması lazım.

• sasa_iliç kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim 🙏

• a-f-h A kullanıcısına yanıt

öncelikle teşekkür ederim,kırklareli çıktı istanbulda oturuyorum.bakalım usta birliği neresi çıkacak.birde gidilte tuşu telefon götürebiliriz dimi sadece kardeşim.onun haricşnde kıyafet vs nasıl yapmaloyız?kolye falan var çıkarmalıyım diye biliyorum,prfüm vs deodorant onları alıyorlarmı?cğzdan pra

• baris3458 B kullanıcısına yanıt

Askeri birliklerde nakitle alışveriş olmuyor. Temassız özelliği olan (mümkünse 2 tane) banka veya kredi kartınız olsun, sevk belgesi kadar önemli. Nakite çok ihtiyaç olmaz. Cüzdan getirin tabi, kimliği kartları nerede taşıyacaksınız? İpli cüzdan şart değil.

Acemi dönemi özel durumlar hariç birlik dışına çıkmanıza izin verilmeyecek. Usta birliğini düşünerek (arada dağıtım izni olmaz sanırım) yanınıza yedek pantolon tişört falan alırsınız.

2018de Kütahya'da bozuk parayla çalışan içecek otomatları vardı, belki kartlı otomatlar gelmiştir. Kırklareli'ye son gidenlere ulaşabilirseniz sorun. Kolye, deodorantı falan da sorarsınız.

Yaz sıcağı, ayaklarınız için pudra/mantar kremi, cildiniz için güneş kremi getirebilirsiniz.

Tıraş takımınız ufak bir çantada olsun.

İçlikler ve çorap adetli alırsınız. Veya orada kantinden alırsınız diyeceğim ama hemen kantine gitmenize izin verilmeyebilir. İçlikler falan tükenmiş olabilir.

Bazı birliklerde, tuşlu telefonu sokmak için askercell almaya zorluyorlar diye burada yazan forumdaşlar oluyor. Yine son gidenlere sorarsınız. Askercelle gerek yok. Bir dünya para istiyorlar.

Yanınızda saat olsun. Her daim telefonu çıkarıp bakamazsınız.

• Kara Kuv. Kom.

Yedek Subay Adayı- Sağlık

SAHRA SHH.OK.VE EĞT.MRK.K. KURS TABUR K.

392. Dönem (Ağustos Celbi) 392. Dönem (Ağustos Celbi) Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (bölümüm)

• Sahra sıhhiye okulu sayın devrelerim telegram grubu oluşturalım

Hocam sorması ayıp, iç çamaşırı olarak yeşil değil de gri kullanılıyormuş sanırım doğru mudur?

Bir de akıllı telefonumuzu orada emanet bırakabilir miyiz, siz nasıl yaptınız?

• kdrpnlc K kullanıcısına yanıt

Evet havacılarda iç çamaşırı gri renk. Görünenler gri olsa yeterli.

Bizde emanet almışlardı ama o zamanki tabur ve bölük komutanı tayin oldular. Uygulama değişmiş olabilir. Geçen dönemlerden varsa Kütahya'ya giden onlara sorarsınız.

Genel olarak yeşil renk iç çamaşırı şart mı peki havacı olmayanlara vs 😅

Atlet de bu kurala dahil mi? 😅

• sait1954 S kullanıcısına yanıt

Kimse açıp iç çamaşırınıza bakmaz ama görünenlerin senin için yeşil olması gerekli. Ben 360 liraya 6'lı tişört/çorap/boxer seti aldım hepsiburada üzerinden çorapta biraz defo var onun dışında set güzel yani işimi görür gibi duruyor.

• yasin0147 Y kullanıcısına yanıt
    Link var mı 😅

• NightFlight45 kullanıcısına yanıt

Oluşturursanız haber verir misiniz? Kullanıcı adımı ileteyim.

• Sahra sıhhiye okulu için oluşturulan grup varsa link atabilir misiniz ?

• Sahra sıhhiye okulu için grup varsa dahil edebilir misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayelyx -- 30 Temmuz 2023; 19:51:16 >

merhaba sevk başlangıcı için 13 gün yazısı 10güne düştü ama hala kağıdım çıkmıyor neden acaba?Hangi gün gidiceğimi hala göremiyorum sadece ağustos celp yazıyor

392. Dönem (Ağustos Celbi)

392. Dönem (Ağustos Celbi)

• Merhaba;

Yd. Astsb. Adayı olarak askerliğimi HV.SVN.OKL.ÖĞR. VE KURS BL. de yapacağım var mı aynı yere gidecek arkadaşla? Grup falan varsa kurulduysa bilgilendirebilir misiniz?

• baris3458 B kullanıcısına yanıt

Zannımca 1 Ağustostan sonra açılacak birkaç yerde öyle okudum.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.