Şimdi Ara

3900x, rtx 2070, x570, 16 gb 3600 mhz ram, 750 watt psu....?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sistemi topladım, fikirlerinizi alabilirmiyim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Neden islemciyi dusurup ekran kartini yukseltmiyorsun? İleride kolay yukseltme yapabilmek icin mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheArmy32 kullanıcısına yanıt
    Ekran kartını şuan kullanıyorum zaten, kulladığım sistem darboğaz yaptığı için, işlemci, anakart ve ram değişiyorum.

• Ryzen 5 3600 ekran kartini cok rahat bir sekilde besler. Ama diyorsan ki onu acik olsun ileride 2080ti veya yeni ekran kartlarina gecerim orasini bilemem tercih meselesi.

Bu sistem 4-5 sene götürürmü hocam

• Eger sistemini belirttigin gibi alirsan ileride ekran kartindan baska birseyi degistirmene gerek kalmadan bilgisayarini guncelleyebilirsin. 4-5 yil goturur seni ayrica. Tabii zamanla kalite dusurup 60fpse dusersin.

1080p'den üstüne açıkçası uzun süre geçmeyi düşünmüyorum, bence gayet yeterli bir çözünürlük

• quote:

Orijinalden alıntı: Bay Virgül

1080p'den üstüne açıkçası uzun süre geçmeyi düşünmüyorum, bence gayet yeterli bir çözünürlük
    Rtx 2070 ve 16gb önümüzdeki yıllar için soru işareti yapıyor. Muhtemelen yeni nesil oyunlar oynadığınızda sıkıntı yaratacaktır. Fakat her ikisi de güçsüz kaldığı dönemde güncellenebilir. 3900x işlemcisini uygun fiyata aldıysanız gerisinin bir önemi kalmıyor. Önemli olan güçlü donanımları uygun fiyatta almaktır.
  • vamp kullanıcısına yanıt
    Hocam uzun süredir bir birikim yapmaya çalışıyorum, tek aktivitem bu, sistemi topladım sadece birleştirme kaldı, bir kaç sene 1080p ile beni götürse kâfi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bay Virgül

Hocam uzun süredir bir birikim yapmaya çalışıyorum, tek aktivitem bu, sistemi topladım sadece birleştirme kaldı, bir kaç sene 1080p ile beni götürse kâfi.
    3900x modelinin ömrü 5 seneden uzun o kesinde işte diğer ekipmanları yeni oyunlardan sonra görmek lazım. RAm yetmezze 16gb daha alırsınız. Ekran kartı için ise oyunları görmek lazım. Rtx 2070 bugünkü performansı gibi performans veremeyecektir. Fakat seviye belli değil. Benim tahminim 1080p 35-40 fps civarı. Bakalım.
  • Ekran kartini degistirme imkanin yoksa yapacak birsey yok zaten. İslemciyi dusurup gelen 2bin tlyi ekran kartina yatirabilseydin iyi olurdu.
    İleride baktin ekran kartin yetmiyor stabil bir sekilde oyun oynamaya, en kotu ihtimalle sadece ekran kartini degistirirsin. Suan 2070 full hdde max ayarlarda 100fps civari veriyor, oyundan oyuna degismekle beraber. Gelecek oyunlarda ise bu performans dusecektir tabii ki ama rahat bir sekilde oynarsiniz diye dusunuyorum.

• 100fpsten direkt 40fpse dusecegini zannetmiyorum. Optimizasyonu duzgun olmayan oyunlarda dusebilir ama cogu oyunda 60fps civari alir gibime geliyor.

• Teşekkürler arkadaşlar

• işlemci biraz düşür bence
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.