Şimdi Ara

39'UNCU MKNZ. P. TUG. K.LIĞI İSKENDERUN HATAY (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
1
Favori
46.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • en uygunu Adanadan gitmeli Direk Hataya c.tesi çok geç saatte var zaten.

genc_kartal@hotmail.com ekleyin görüşelim arkadaşlar..

8 20 AHL den aldım bileti görüşmek üzere..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chilekesh1903 -- 10 Aralık 2009; 10:30:28 >
  • 39'UNCU MKNZ. P. TUG. K.LIĞI İSKENDERUN HATAY çıktı banada beyler ç.kaleden yrn 14 te bıncem... 22 saat suruyomuş nasıl goruşme ayarlasak tertıpler...
  • Arkadaşlar bende buraya düştüm.
    Emre SAYGIN

Buraya isim soyisim yazılsada orda bir araya geldiğinde isimler okunduğunda tanışmış olsak.
  • Selamlar arkadaşlar. 315 KD olarak 39. Mknz P. Tug. ında acemiliğimi yaptım. Şehit Üsteğmen Ahmet Tor kışlasının manzarası çok güzeldir. Fakat kışlanın içi için aynı şeyi söyleyemiycem. Yemekleri beğenmeyeceksiniz. Börekler plastik tadında. Ama hamburger, patates gibi fastfood imkanı var. 1 ay sonunda yemin töreninden önce sizleri seçmeye başlayacaklar. Orduevi, Gülcihan askeri kampı (tavsiye derim), Mehmetçik dershanesi ve taburlara dağıtılacaksınız. Bunun yanında yarınızda sınır karakollarına gidecek. Öğretmen olursanız iki seçenek var İskenderun yada Osmaniye. Ben Osmaniye de yapmıştım usta birliğimi. Sivil olarak öğretmenlik yaparsınız. Koğuşa ve kışlaya sadece yatmak için gelirsiniz. Rütbelilerin çocuklarına eğitim verdiğiniz için kimse size karışmaz. Sorularınız olursa yardımcı olurum. Herkese hayırlı teskereler.
  • Hüseyin SAĞLAMCI ANKARA 5326841966
  • arkadaşlar bende 8.20 adana uçağındayım görüşürüz oralarda
  • İzmirden 07:20 uçağıile adanaya gidiyorum tertipler. oradan iskenderun a inş. görüşürüz tertiplerim.
  • 327 kd dedeniz olarak ben acemiliği orada yaptım.
    tugay çok güzel,üniversite kampüsü gibi.baya büyük bir yer,deniz kenarı,denize uzaktan bakıyosun ama yinede aha ben deniz kenarındaydım dersin işte.
    yemekler yenemiyecek derecede çok kötü.Allahtan kantinde herşey var,dönerci-pideci var.Kantinde günlük gazeteden tutun,iğne iplik-atışlar için kulak tıkacı bile var.Ama çok sıra oluyor,koşarsanız karlı çıkarsınız.
    eğitim olarak yürüyüş eğitimden başka eğitim yok.hoplama-zıplama-koşma-sürünme olmayacak.(yani boşuna koşmamak için sağlık raporu falan getirmeyin)
    yemin ettikten sonra dağıtım olacak.hatta şuanda daha siz gitmeden dağıtım yerleriniz belirlenmiştir.
    tugayın girişinde teslim olurken isminizin yanına imza attığınız yerde dağıtım yerleri yazıyor.oraya dikkatli bakın.
    dağıtım yerleri
    -iskenderun içi tugay karagahı
    -iskenderun içi ordu evi
    -osmaniye
    -adana askerlik şubesi
    -adana 6.kolordu
    -hatay içi hudut alayı komutanlığı
    -hatay suriye hudutu
    *yayladağ
    *narlıca
    *kırıkhan
    -osmaniye

önemli not:aklınız varsa huduta gitmemek için elinizden gelenin daha fazlasını yapın.orda size soracaklar bilgisayar biliyomusun,şunu biliyomusun falan bişiler bişiler.
    herşeye biliyorum diyin atlayın.bilmesende biliyorum de,huduta gidip dağın tepesinde 12 saat yağmurda-soğukta-rüzgarda bekliceğinize,hayvan muamelesi göreciğinize orda kalın daha iyi.

hudut:
    hudutta size 750 milyarlık zimmeti olan 94 model bozuk dandirik termal kamera kitleyecekler.
    akşam 19 sabah 7 ye kadar ızdırap dolu nöbetin olacak.bu termal kamera ile sınıra bakacaksın,kaçakçı varmı diye.zaten 94 model kamera ölmüş ama daha gömmemişler,siyah beyaz,inanın benim samsung e250 nin kamerası kadar bile göstermiyor.ama sizden hergün kaçakçı görmenizi isteyecekler,hertürlü hakareti yiceksiniz,hergün 5 km tam teçhizatlı yağmurda,çamurda,rüzgarda eşşek gibi yüreyeceksiniz.(4x4 araçlar var ama komutan ya uyuyodur,ya da tv de çizgi film izliyodur,o yüzden o sizi götürmeye üşendiği için yürürsünüz)kameranın en ufak bi yeri bozulsa sizden bilecekler,parasını isteyecekler,sizi intihar etmeniz için ya da katil olmanız için zorlayacaklar.hertürlü hakareti söylecekler,kaçakçısın sen,vatan hayinisin sen.nöbere giderken 4 saat nöbete gidiyorum diye imza atacaksın ama yinede 12 saat nöbet tutacaksın,çünkü orası muz cumhuriyeti.fazla rütbeli olmadığı için orda üsteğmen en yüksek rütbeli,ve onun üstü oralara pek gelmediğinde adam nerdeyse peygamberliğini ilan etmiş.2 kazıklı 20 yaşında yeni mezun kılıksız astsubayda mesih olmuş.
    şehir içine uzak olduğu için 15 gün yada ayda 1 kere çarşıya çıkacaksınız.(o da rica minnet yalvara yakara yani,çarşıya da saat 10:30 da anca varıyosunuz,akşam 16:30 da geri dönüş.6 tl de yol parası)

işin özeti;acemilikte taş taşıyın,ot yolun,duvar örün ama genede huduta gitmemek için hertürlü çingeneliği yapın.kahraman olmaya çalışmayın,artislik yapmayın.
    sınırdan titanic geçse,sende yakalasan kimse sana aferin helal olsun demez.1 çuval sigara yakalamak için psikolojinizi bozmayın.
    ben geleli 2 ay dan fazla oldu,hala düzelemedim.Psikiyetrislerle konuştum,yardım aldım.Bu yazıyı yazarken bile sinirliyim şuan ama bitti gitti işte.
    tanıdığınız torpiliz varsa yaptırın,dürüstlük abidesi olmaya kalkmayın.resmen yaşam mücadelesi vereceksiniz ama genede siz bilirsiniz.
    Allah yar ver yardımcınız olsun

• izmirden gelıyorum bende pazar gunu teslım olacagım.ismim emre baytekin

39'UNCU MKNZ. P. TUG. 2'NCİ HD. A. 2'NCİ HD. TB. K.LIĞI NARLICA/ANTAKYA HATAY
    buraya dustum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fos -- 10 Aralık 2009; 14:24:18 >
  • kutluay345 naptın baba sen ya içimi kararttın resmen :)
  • arkadaşlar organize olalım cumartesi sabah sabihadan uçanlar birliğe beraber teslim olalım aynı yerde yatalım hem hırsızlıktan alanda korunuruz koollarız birbirimizi.

serhat sevinç
    0535 587 04 84
    Sabiha gökçen sunexpress 07:30 uçuşu
  • NECATİ DEMİR Bursadan otobüsle gidicem gelen varsa birlikte gidelim ben biletimi aldım cuma günü saat 17.30 bellirli bi yerde buluşalım
  • AHL dan 07.00 ucagı ile Adanaya biletimi aldım. Şimdir sıra Adana-Hatay arası otobüs biletinde.
  • arkadaşlar organize olalım beraber girelim birliğe,
    kimle girersen birliğe onlarla 1 ay yan yana oluyormuşuz.

cep tellerde olmayacak. bir buluşma şekli ve saati belirleyelim.
  • evet kkatılıyorum
  • adanaya vardıktan sonraki iskenderun otobüs biletinidemi ayırtmak lazım ? oraya gitsek bulamazmıyız..

Facebookta buluşma yeri olarak Doğan Gazinosu deniyor..
  • ben ctesi sabah 7 istanbul-adana thy ucagıyla gidicem. oradan otobüsler yarım saatte ya da saat başı vardır heralde. şans işte aynı sınıftan arkadaşım da benimle aynı tugaya düştü. yine aynı bölümden bi arkadaş da denizci çıktı. hali hazırda 2 arkadaşım var iskenderunda ben büyük ihtimal öğlen 12ye kadar iskenderunda olurum. iskenderunda buluşulacak bi yer konusunda anlaşıp görüşeceğiz kısmetse

Buluşma yeri konusunda facebooktaki tartışma sayfasında bir asteğmen sağolsun fikir verdi. Sahilde Atatürk heykeli ve büyük bir Türk bayrağı varmış, ben arkadaşlarımla öğlen vakti orada buluşmayı düşünüyorum. İsteyen olursa buyursun gelsin, tanışır kaynaşırız. Saat 3 gibi falan da çok geç vakte kalmadan teslim oluruz beraber.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayku$ -- 10 Aralık 2009; 21:38:56 >

• Evet gençler 327. Kd dedeniz olarak 39. Mknz Piyade Tugay komutanlığığ hatay'a düşenlere bilgi vereyim :)

ortalama acemiliğiniz 26-28 gün sürecek ilk hafta birbirinize selam vermeyi rütbeleri askerliğin belli başlı kurallarini kısa/uzun künyeyi söylemeyi ögreneceksiniz :)
    ikinci hafta ise komatanlara ne şekilde yaklasilacagini onlarla nasıl konuşmaniz gerektigini ögreneceksiniz ayrica bu hafta uygun adim yürümeye baslayacaksınız
    3. haftanizda g3 piyade tüfegi on günlüğüne sizin sevgiliniz olacak :) tüfekli hareketleri öğreneceksiniz ve 25 metre atışlariniz yapılacak ayrica 3. hafta içersinide dagitiminizla ilgili kura çekilecek fakat bunu ileride anlatacagim ...
    son hafta ise tamamıyla yemin törenine odaklı olarak tören yürüyüsü calışacaksiniz

az önce söyledigim gibi 3. hafta dagitimizla ilgili kura cekiminiz war we bu üç ihtimal
    a- iskenderun 39. mknz tugayinda kalabilirsiniz
    b- adana 6. kolordu komutanlığına düsebilirsiniz
    c- hududa gidebilirsiniz

ben hududa gittigim için anlatmaya buradan devam edecegim fakat iskenderundaki acemi birliginiz boyunca şunlari unutmayin
    yemekler igrenc...
    hırsızlık olayları çok oluyor
    uzun dönemlere göre orasi bir sürgün yeri...
    fakat biz poşetlere göre ise tatil :)

neyse hududa gelelim
    hududa düşen arkadaslari 3 ayri yer bekliyor
    a-kırıkhan
    b-yayladağı
    c-reyhanlı

ben kirikhana düstüm oradan devam ediyorum :)
    kirikhana geldigimizde bir hafta veya 5 gün sürecek hudut oryantasyon egitimi aliyorsunuz bunu gözünüzde büyütmeyin sadece size hududu anlatiyorlar sanki üniversitede ders dinlermiş gibi.. :) ayrica oryantasyon egitiminin yaninda atışlarinizda yapılıyor
    25 mt. gündüz atışı (3 adet)
    50 metre gece atişı (2 adet)
    200 mt atışı (3 adet)

oryantasyon egitiminin son gününde bölük binbaşısi gelerek sizi gruplara ayırıyor
    bu gruplar
    a-tabur
    b-eğitim takımı
    c- hudut bölükleri (3 tane)

ben hudut bölüklerinden HASSA'ya düstüm
    şunu da belirtmek isterim ki biz iskenderunda acemi birligine basladigimizda 800 kişiydik
    hassa'ya geldigimizde dağıla dağıla 22 kişi kalmiştik 327ler olarak :)
    neyse Hassa'ya geldik buraya bağlı 5 sınır karakolu war her karakola 4 KD verilecek ve iki KD de bölük te kalacakti
    bende Suriye sinirindaki bir karakola düştüm adini wermeyeyim :)
    we sonunda kalan ortalama 4 ayimi gecirecegim hudut karakoluna geldim

kisa dönemler karakolda ne yapar?
    bildiginiz tatil :)
    bir karakola 4 kd düser bunlardan iki tanesi santralci olur tabur ile bölük ile ve nöbet yerleriyle iletisimi saglar
    santralcinin biri gündüz santralcisi olur (05:00-17:00 arası) digeri de gece santralcisi (17:00-05:00 arası)
    gündüz santralcisi içtimalara katilmaz ama zaten karakolda içtimada pek alinmaz :)
    gece santralcisi de çok rahattir karakolda herkes uyur sessiz kitap okumayi sevenler için ii zamanlardir
    sahsen ben santralciydim ce 4 ay boyunca sanirim yüze yakın kitap okudum
    digder iki KD ise termal kamera operatörü olur onlarda akşam 5te görevi devralır ve sabah5e kadar kamera ile hududu gözler ki kacakçılar ülkemize girmesin :)
    ewet karakola düsenlerin 4 ay boyunca yapacagi işler bunlar :)

karakolda yemekler iyidir
    aşçı ile aranizi iyi tutarsaniz erzak odasinin kapisi size hep acıktır ve gece 2den sabah5e kadar istediginiz yemegi yapabilirsiniz
    tabi yakalanmassaniz :)
    carsi izinleri 20 günde bir gelir karakolda ortalama mevcut 30'dur ve mevcudun yüzde onu kadar kişi izinli olabilir bu nedenle carsilar kişiye 20 günde bir gelir sıra olarak :)
    ama zaten carsiya çıkmak istemezssiniz karakol zevklidir
    buraya düsen olursa seve seve sorularinizi yanitlarim
    herkese hayirli teskereler simdidden

• Arkadaşlar yakınlarımız bize ulaşmak için aşağıdaki telefon numaralarını kullanacaklar herhalde.

0326 614 23 04
    0326 614 60 00

Bu numaralar tugay için açılan ihalelerde yazıyordu.
  • Hudut konusunda tertibin biri kaçın derken digeri tatil yeri diyor gerçi istekle olacak iş degil ancak hangisi daha iyi kafa iyice karıştı
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.