Şimdi Ara

39'UNCU MKNZ. P. TUG. K.LIĞI İSKENDERUN (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
261
Cevap
1
Favori
112.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar hayırlı olsun cumlenıze ben de orda askerlık yaptım 28 gun geçireceksınız bir şekılde bol bol yuruueyeceksınız şınav koşu fılan yok sadce 28 gun bouyunca yurursunuz bır kısmınız osmanıye adana sınır boylarına dağıtılacaksınız bır kısmınız da aynı yerde kalacaksınız adı uzerinde tugay rutbeli çok öğrendıkten sonra her rutbelıye selam verin yoksa cok çarpılrsınız... merkeze indikten sonra bekbele - denizcıler arabaları (merkezde kıme sorsanız gosterır) tugaya gıder ulasım kolaydır acemılıkte tek yapacağınız bol bol yurumek bazen pişik olacak su toplayacak ayaklarınız ama 28 gun boyle dedğim gibi spor şınav koşu yok.
    tugay içerisinde kantınler var bende orda sıgaracı olarak aralık- mayıs arası gorev yaptım işletme mezunu olup tugayda kalacaksanız girmeye bakın çok rahat edersınız, şimdiki sigaracının adı erdoğan dır size yardımcı oalacaktır eski sigaracı ahmet in selamı var deyın daha da yardımcı olacaktır. size 2 adet çok önemli tavsiyem olacak dikkatle okuyun
    1- BİR KAÇ CORAP DON PUDRA HARİÇ BİR ŞEY GÖTÜRMEYİN GİTTİĞİNİZ ANDAN İTİBAREN SİZE KOCA BAVUL CAMAŞIR EŞOFMAN VERECEKLER ÇORAP ATLET DON VERECEKLER BOŞUNA YUK ETMEYIN SICAKTA SIZE EN BUYU K TAVSİYEM.
    2- EĞER KAPIDA AARAMA OLMAZ İSE CEP TEL İ İÇERİDE VERMEYIN BNEDE VARDI DIYE. BİZİM ZMANINMIZDA ARAMA OLMADI KAPIDA KIMI ARKADASLAR ACEMILIK BOYUNCA GOSTERMEDEN KULLANDILAR.
    3- YEMEKLERİ ÇOK KÖTÜDÜR GİDİNCE GÖRECEKSINIZ HER GUN NOHUT HAZIR CORBA HINDI ETİ KIŞIN KAPUSKA ... YANI ŞİMDİDEN AÇ KALMAYA YA DA ÇIKANLARI YEMEYE HAZIRLIKLI OLUN
    EN SON TAVSIYEM KANTINDE TIRNAK MAKSINDAN POĞAÇAYA DONERDEN LAHMACUNA SİGARADAN CİPSE HERŞEYİ BULACAKSINIZ.
    UZUN DONEMLERIN EN ÇEKEMEDIĞI DURUMDUR 5 AY YAPIP GITMEK O YUZDEN SIZE HEP POŞET DEYIP LAF ATACAKLAR HİÇ CEVAP VERMEYIN TAMAM DEYIP GEÇİN...
    ALLAH YARDINMCNIZ OLSUN BİR DURUM SORU GÖTÜRÜLECEK BİR ŞEY HAKKINDA SORU SORACAK OLAN OLURSA YARDIMCI OLABLIRIM

• havalimanı ve otogar çıkışlarında kapıyorlar adamı çok şahit oldum
  • quote:

Orijinalden alıntı: poshetasker

havalimanı ve otogar çıkışlarında kapıyorlar adamı çok şahit oldum

İSKENDERUN TAM BİR ASKER ŞEHRI ASKER ÇOK BÖYLE BIR DURUM OLMAZ GARANTI VERIRIM
  • quote:

Orijinalden alıntı: dardanel811

quote:

Peki bizim gideceğimiz yer ile "Ahmet Tor Kışlası" denen yer aynı yer mi?

• quote:

quote:

O zaman süper rahat rahat yemeğimi yiyip öyle teslim olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sergenyalcin

quote:

quote:

EVET 39.MKNZ TUG. YAZAN HERKEZ AHMET TOR KIŞLASINA GIDECEK . ayrıca da şunu belırteyım acemılıkde sınıflar onemlı değıl ulastırma pıyade topcu hepiniz aynı yerde acemılık goreceksınız. usta bırlığınde sınıfa gore yerınız değişecek.

• quote:

quote:

quote:

yersin yersin kardeş rahat ol merkezde donercı cok guzel bı lavaş döner uzerıne de kral kunefe var meşhur uzerıne tatlını yıyıp gıdersın

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sergenyalcin

quote:

quote:

EVET 39.MKNZ TUG. YAZAN HERKEZ AHMET TOR KIŞLASINA GIDECEK . ayrıca da şunu belırteyım acemılıkde sınıflar onemlı değıl ulastırma pıyade topcu hepiniz aynı yerde acemılık goreceksınız. usta bırlığınde sınıfa gore yerınız değişecek.

Piyade olanlar için, usta birliğinde düşebileceği en kötü yer nedir? Hudut mu? Kimisi hudut rahat, kalabalık değil tatil gibiydi diyor, kimisi hudut olmasında ne olursa olsun diyor...Kafam karıştı.

• Dedeeeee :D , ulaştırmanın sonu nedir, ehliyeti olmayana felan ulaştırma yazmışlarda, millet şöför diye korkuyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

yersin yersin kardeş rahat ol merkezde donercı cok guzel bı lavaş döner uzerıne de kral kunefe var meşhur uzerıne tatlını yıyıp gıdersın

Bir yerde okumuştum öğretmen olarak Osmaniye ye gönderiyorlar falan yazıyordu bu nasıl oluyor neye göre belirliyorlar? Bu konuda bilginiz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Catscratch

Dedeeeee :D , ulaştırmanın sonu nedir, ehliyeti olmayana felan ulaştırma yazmışlarda, millet şöför diye korkuyor.

kısa donemler sofor olmuyor kardeş uzun donemlere verıorlar askerde gorevını yapan yokm zaten herif topcu bır kere aatış yapmadı, ben piyade idim sınıf 3 tane acemılıkte iken attık g3 ile o kadar yanı gorevını yapan yok ulaştırmada farklı bır gorev olmaz osamnıye adana gıden de olur aranızda
  • Bir nevi ülkedeki işsizlikle aynı yani. Çok az bir yüzde mezun olduğu işi yapıyor. Ben mesela Bilişim Teknolojileri mezunuyum. Ama iş yok, babam eczacı onun bilgisayarlarına bakıyorum artık düşün :D Ne iş yaparsın dediklerinde işsizim mi desem, Bilişimciyim diyipde tokat mı yesem onu düşünüyorum :D
  • zaten acemılık boyunca komutanlar ya da askerler gelp secme yapıyor işletme mezunları kantıne öğretmenleri mehmetcık dersanesıne restaraurant ta fılan çaılşan gıtar calan vs. ordu evıne gıdıor her gelene ozellığınızı soyleyın
  • quote:

Bir nevi ülkedeki işsizlikle aynı yani. Çok az bir yüzde mezun olduğu işi yapıyor. Ben mesela Bilişim Teknolojileri mezunuyum. Ama iş yok, babam eczacı onun bilgisayarlarına bakıyorum artık düşün :D Ne iş yaparsın dediklerinde işsizim mi desem, Bilişimciyim diyipde tokat mı yesem onu düşünüyorum :D

Tertip sen ulaştırmaydın değil mi? senin olay şu olucak TSKnın maillerinin ulaşıp ulaşmadığı kontrol ediceksin

• arkadaşlar bır de şu olay dıkkat edın usta bırlığınde adana mu hudut mu osmanıye mı yoksa iskendeurnda mı kalacağınız belırlenmış durumda kapıdan gırdınızde imza atağnız hkağıdın yanında bunlar yazıor adana osmanıye hudut vs. dıye onlara dıkkat edın ilk gunden öğrenın
  • En yüksek teklifi kim yaparsa ona ulaştırıcam o zaman :D O Bişi değilde gideceğimiz yerde yazıcı zormuş galiba. Zorluğuda bütün gün aynı yerde oturup sıkılmak :D
  • quote:

arkadaşlar hayırlı olsun cumlenıze ben de orda askerlık yaptım 28 gun geçireceksınız bir şekılde bol bol yuruueyeceksınız şınav koşu fılan yok sadce 28 gun bouyunca yurursunuz bır kısmınız osmanıye adana sınır boylarına dağıtılacaksınız bır kısmınız da aynı yerde kalacaksınız adı uzerinde tugay rutbeli çok öğrendıkten sonra her rutbelıye selam verin yoksa cok çarpılrsınız... merkeze indikten sonra bekbele - denizcıler arabaları (merkezde kıme sorsanız gosterır) tugaya gıder ulasım kolaydır acemılıkte tek yapacağınız bol bol yurumek bazen pişik olacak su toplayacak ayaklarınız ama 28 gun boyle dedğim gibi spor şınav koşu yok.
    tugay içerisinde kantınler var bende orda sıgaracı olarak aralık- mayıs arası gorev yaptım işletme mezunu olup tugayda kalacaksanız girmeye bakın çok rahat edersınız, şimdiki sigaracının adı erdoğan dır size yardımcı oalacaktır eski sigaracı ahmet in selamı var deyın daha da yardımcı olacaktır. size 2 adet çok önemli tavsiyem olacak dikkatle okuyun
    1- BİR KAÇ CORAP DON PUDRA HARİÇ BİR ŞEY GÖTÜRMEYİN GİTTİĞİNİZ ANDAN İTİBAREN SİZE KOCA BAVUL CAMAŞIR EŞOFMAN VERECEKLER ÇORAP ATLET DON VERECEKLER BOŞUNA YUK ETMEYIN SICAKTA SIZE EN BUYU K TAVSİYEM.
    2- EĞER KAPIDA AARAMA OLMAZ İSE CEP TEL İ İÇERİDE VERMEYIN BNEDE VARDI DIYE. BİZİM ZMANINMIZDA ARAMA OLMADI KAPIDA KIMI ARKADASLAR ACEMILIK BOYUNCA GOSTERMEDEN KULLANDILAR.
    3- YEMEKLERİ ÇOK KÖTÜDÜR GİDİNCE GÖRECEKSINIZ HER GUN NOHUT HAZIR CORBA HINDI ETİ KIŞIN KAPUSKA ... YANI ŞİMDİDEN AÇ KALMAYA YA DA ÇIKANLARI YEMEYE HAZIRLIKLI OLUN
    EN SON TAVSIYEM KANTINDE TIRNAK MAKSINDAN POĞAÇAYA DONERDEN LAHMACUNA SİGARADAN CİPSE HERŞEYİ BULACAKSINIZ.
    UZUN DONEMLERIN EN ÇEKEMEDIĞI DURUMDUR 5 AY YAPIP GITMEK O YUZDEN SIZE HEP POŞET DEYIP LAF ATACAKLAR HİÇ CEVAP VERMEYIN TAMAM DEYIP GEÇİN...
    ALLAH YARDINMCNIZ OLSUN BİR DURUM SORU GÖTÜRÜLECEK BİR ŞEY HAKKINDA SORU SORACAK OLAN OLURSA YARDIMCI OLABLIRIM

KARDEŞLERİM SİZİN BILGI EKRANINDAKI İHTİYAÇ LİSTESINI OUKUDUM EMIN OLUN YUKARIDA YAZDIKLARIM HARICI HIC BIRI İŞE YARAMAYACAJK SICAKTA KENDINIZI TELEF ETMEYIN ALMAYIN BOŞA ÇOK FAZLA ŞEY

• quote:

En yüksek teklifi kim yaparsa ona ulaştırıcam o zaman :D O Bişi değilde gideceğimiz yerde yazıcı zormuş galiba. Zorluğuda bütün gün aynı yerde oturup sıkılmak :D

Sıkılmazsın dostum benim sınıfım Bakım ben sana bakarım merak etme
  • quote:

quote:

En yüksek teklifi kim yaparsa ona ulaştırıcam o zaman :D O Bişi değilde gideceğimiz yerde yazıcı zormuş galiba. Zorluğuda bütün gün aynı yerde oturup sıkılmak :D

Sıkılmazsın dostum benim sınıfım Bakım ben sana bakarım merak etme

AH EMIN OLUN YAZICILIK EN SON YAPILACAK İŞ BEYLER BUTUN GUN MILLETLE EĞİTİME ÇIK 5 TEN SONRA MILLET SERBEST İKEN SEN YAZI YAZ GECE KOMUATANLARA YARDIM ET . ZORLU BIR GOREV ONA GORE
  • Ayzeh arkadaş ben topçu sınıfındayım ve İstanbuldan perşembe sabahı 6:35 uçağınla adanaya uçacağım.Ordanda otobüsle geçiş yapıcam iskenderun hataya.Haberleşelim bir arkadaş daha var bizim gibi topçu oda.Biz mesajlaştık konuştuk.Cevabını bekliyorum...Hayırlı tezkereler...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.