Şimdi Ara

3870x2 fan ozellikleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Garip gelecek ama yaptigim bir calisma sebebiyle, elimdeki referans tasarimdaki 3870x2 ekran karti sogutucusunun fan soketi ve thermal ayarlarini anlamaya calisiyorum..
    4 pinli bu fanin PWM ozelligi oldugunu zannetmiyorum ama galiba ekran kartinda buna dair ozel bir devre var.. cunku fanin uzerindeki 4 pinlik kabloda 1 adet siyah(toprak galiba), 1 adet sari (12volt diye dusunuyorum), 1 adet kirmizi (5volt heralde) ve 1 adet mavi (devir olcer tahminimce) kablo var.. nitekim bu fanin cok genis bir devresi olmasi sebebiyle aklim karismis durumda...

ben bu fani gerek 12, gerek 5 voltda kullanabilmek ve sicakliga gore fan hizi verebilmek istiyorum.. bunun icin nasil bir devre yapmali?

biraz ince bir is ama elektronik bilgisi olan arkadaslar yardimci olursa sevinirim..

• quote:

Orijinalden alıntı: Towarscke

Garip gelecek ama yaptigim bir calisma sebebiyle, elimdeki referans tasarimdaki 3870x2 ekran karti sogutucusunun fan soketi ve thermal ayarlarini anlamaya calisiyorum..
    4 pinli bu fanin PWM ozelligi oldugunu zannetmiyorum ama galiba ekran kartinda buna dair ozel bir devre var.. cunku fanin uzerindeki 4 pinlik kabloda 1 adet siyah(toprak galiba), 1 adet sari (12volt diye dusunuyorum), 1 adet kirmizi (5volt heralde) ve 1 adet mavi (devir olcer tahminimce) kablo var.. nitekim bu fanin cok genis bir devresi olmasi sebebiyle aklim karismis durumda...

ben bu fani gerek 12, gerek 5 voltda kullanabilmek ve sicakliga gore fan hizi verebilmek istiyorum.. bunun icin nasil bir devre yapmali?

biraz ince bir is ama elektronik bilgisi olan arkadaslar yardimci olursa sevinirim..

kablolardan siyah => (-)

siyah ın hemen yanındaki (+)

bir sonraki "sense" yani devir ölçümü için

en sondaki ise PWM için ayarlama (ayrıntılaarı bilmiyorum)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.