Şimdi Ara

382. Dönem (Şubat 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.312
Cevap
28
Favori
294.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mayıs celbiyle gideceksin.28 şubata kadardı galiba mayıs celbi için son işlemler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gencfenerli97

Mayıs celbiyle gideceksin.28 şubata kadardı galiba mayıs celbi için son işlemler.

cok sagol hocam. mayis super olur:). bu hafta aile hekimine gideyim. yada islemler 5 10dk suruyorsa hemen gitsem olur mu? yoklamayi 1 saat oncesi yaptim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iam kullanıcısına yanıt
    Askerlik yoklama takibi olması lazım ordan bak. Doktor aşamasına geldiysen git yaptır. Akşamına düşer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gencfenerli97

Askerlik yoklama takibi olması lazım ordan bak. Doktor aşamasına geldiysen git yaptır. Akşamına düşer.

evet. birazdan cikiyorum. valla o kadar stres yapmistim, soyle olacak boyle olacak... keske daha once tecil yapmasaydim diyorum simdi. nette insanlarin gozunu korkutuyorlar. cogu kisi bu yuzden tecil ediyor surekli.

yoklama sayfasinda 1nci islem suan yesil renk oldu.

diger ikisi kirmizi renk.(aile hekimi ve onay sanirim 3ncu olan.

10 işlem falan olması lazım sırayla yap sonrada hizmet tercihinden ay seçimi yapcan ordada sıralarsın isteğine göre.

Ne zaman istersen muayene olabilirsin şubat sonuna kadar askerlik hizmet tercihini (muayeneden sonra) yaparsan mayıs celbi (mayıs haziran temmuz aylarından birinde) gidersin

• cok sagolun arkadaslar supersiniz

10 işlem yok kardeşim 3 tane var ilki yoklama 2. Muayene 3. Askerlik hizmet tercihi muayene hemen olabilirsin ilki yeşil olduysa sonrası da aldığın sağlık belgesinin askeriyenin sistemine düşmesini bekliceksin hemende düşebilir 1 hafta sonra da orası sisteme ait sen bişey yapamazsın sisteme düştükten hemen sonra (2. Yeşil yanarsa yani) askerlik hizmet tercihi yaz e devlete ve onu yap

• Oğuztürkü55 kullanıcısına yanıt
    10 işlem dediğim yoklamanın içinde mezuniyet işaretle meslek seç gibi gibi
  • İAmSterdam06 İ kullanıcısına yanıt

hocam bedelli olmuş 40.000 "bulup buluşturma" kısmını krediyle halledersen 60.000'e dayanır. şu ortamda bu para az değil. kışlada 1 ay kalıp üstüne para vermek bana mantıksız geliyor. ama tabi herkesin yaşamı, hesabı farklıdır. ben o parayı kredi çekip öderim ama kendimi çok iyi tanıyorum kredinin 7. taksidinde "ulan ne gerek vardı şimdiye bitmişti askerlik" derim :D

• quote:

Orijinalden alıntı: beta balığı1

hocam bedelli olmuş 40.000 "bulup buluşturma" kısmını krediyle halledersen 60.000'e dayanır. şu ortamda bu para az değil. kışlada 1 ay kalıp üstüne para vermek bana mantıksız geliyor. ama tabi herkesin yaşamı, hesabı farklıdır. ben o parayı kredi çekip öderim ama kendimi çok iyi tanıyorum kredinin 7. taksidinde "ulan ne gerek vardı şimdiye bitmişti askerlik" derim :D

Kendi devrelerimden bazı arkadaşlar son 1 ay kaldığında bile "keşke bedelli çıksada tüm parayı verip şuradan hemen çıksam" gibi laflar ettiler.

İmkanı olmayana bişey diyemem ama imkanı olupta gidenler oraya vardığında beni anlayacaklardır diyelim. Daha fazla konuşmaya gerek yok çünkü çünkü bizim millet bu konularda hemen yanlış anlamaya müsait

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• beyler eğer ilk grup çıkarsa ne zaman katılırız birliğe. 22'sinde açıklanacak malum ne kadar süremiz olacäk

• quote:

Orijinalden alıntı: beta balığı1

beyler eğer ilk grup çıkarsa ne zaman katılırız birliğe. 22'sinde açıklanacak malum ne kadar süremiz olacäk

• Buanarotti34 B kullanıcısına yanıt

26, 27, 28 Ocak 2021 olan Sevk Tarihleri birliğe katılma tarihi değil mi? 5-6 gün vermişler sağolsunlar. ocağın ilk haftası açıklasalar millet rahat rahat hazırlığını yapsaydı keşke. çalışanlar daha işten ayrılacak vs

• beta balığı1 B kullanıcısına yanıt

öyle değil biladerim. şevk tarihleri sırasında sevk işlemleri yapılır. sevk işlemlerinin ardından akabinde olan pazartesi günü ise genellikle birliğe katılma günüdür. misal ilk grubun birliğe katılma tarihi 1 şubat'tır.

• sağol hocam. ben de kara kara düşünüyorum işten ayrılma prosedürü bizde 3 gün sürüyor da.

• Yedek subay kura çekimi nasıl onu merak edenler için:

Korona döneminde asteğmen olandan tecrübeler için:

• Şu telefon işini nasıl yapacaz daha kafamda oturmadı bee. Bide er olarak ilk sevkte yani 28 ocakta gitme ihtimalimiz varmı

• Resmideli R kullanıcısına yanıt

Telefon işi normal tuşlu ve kamerasız Android olmayan telefon olacak orası kesin bazı yerler usta birliğinde akıllı tele izin veriyormuş bunu oraya gittiğinde anlicaksın. Er olarak ilk grupta çıkabilir evet

• Arkadaşlar 10 eylülden beri askerlik için bekliyorum ama birkaç gündür askerlik tercih işlemleri bedelli sonuçlarından dolayı kapalıydı(bedelliye başvurmadım). Bugün tekrar baktığımda benden tekrar askerlik tercih işlemleri yapmamı istiyor  Tekrar yapınca celp tarihini Mart 2021 atıyor. Bu sorun düzelir mi? Sizde de aynımı? Yarın olsun askerlik şubesine soracağım.

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.