Şimdi Ara

382. Dönem (Şubat 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.312
Cevap
28
Favori
294.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pianbi

Arkadaşlar, tecil iptal başvurusu yaptım henüz onaylanmadı, hizmet tercihini yapayım mı? yoksa tecil iptal başvurusunun onaylanmasını mı bekleyeyim?

Ne yaptın hocam bende aynı durumdayım sağlık ocağına gittim herşwyi hallettim otomatik tecil yapmış kendi kendine.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Darwin7 kullanıcısına yanıt

askerlik durum belgene bak edevletten eğer tecil edilmişse askerlik erteleme iptalden tecili iptal edebilirsin veya askerlik şubesinden de yapabilirsin. ama edevletten yapınca hemen onaylanmıyor bilgin olsun 15 gün içerisinde işleme alıyorlarmış. ben şimdi askerlik durum belgeme baktım orda tecilim bozulmuş gözüküyor ama erteleme iptal sayfasında hala onay bekliyor başvuru. 1 2 gün daha beklicem olmazsa askerlik şubesine gidicem. hizmet tercihi sayfası açık bende ama henüz doldurmadım. ayrıca mayıs celbi ile gitmek istiyorsan 28 şubata kadar bozup tercih yapman lazım yüzde 90dan fazla bir ihtimalle mayısta gidersin sende. ben askerliği tecil ettirirken muayene olmuştum şimdi tecili bozunca tekrar muayene gitmem gerekicek sanırım. bu önümüzdeki hafta bunların hepsini halledicem geç kalmak istemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: pianbi

askerlik durum belgene bak edevletten eğer tecil edilmişse askerlik erteleme iptalden tecili iptal edebilirsin veya askerlik şubesinden de yapabilirsin. ama edevletten yapınca hemen onaylanmıyor bilgin olsun 15 gün içerisinde işleme alıyorlarmış. ben şimdi askerlik durum belgeme baktım orda tecilim bozulmuş gözüküyor ama erteleme iptal sayfasında hala onay bekliyor başvuru. 1 2 gün daha beklicem olmazsa askerlik şubesine gidicem. hizmet tercihi sayfası açık bende ama henüz doldurmadım. ayrıca mayıs celbi ile gitmek istiyorsan 28 şubata kadar bozup tercih yapman lazım yüzde 90dan fazla bir ihtimalle mayısta gidersin sende. ben askerliği tecil ettirirken muayene olmuştum şimdi tecili bozunca tekrar muayene gitmem gerekicek sanırım. bu önümüzdeki hafta bunların hepsini halledicem geç kalmak istemiyorum.

Aşağıda kimliği yazan yükümlünün 21/04/21 tarihine kadar askerlikle ilişiği yoktur yazıyor. Ben tüm işlemleri hallettim tercihi de yaptım e devletten üsttkki tarih tecil mi oluyor şimdi anlamadım saçma sapan işler ya alın gidip yapıp gelelim anasını satim

• Hocam merhaba, benim tecilim normalde 2021 temmuza kadardı. Tecilimi e-devlet üzerinden bozdurdum, başvurularımı yaptım. Senin açıklamanın aynısını bende de yazıyor. Sanıyorum ki Mayıs celbinde askerde olacağız. Yedek subaylığada başvurda bulundum ben.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selamın aleküm.Askercel kullanmak istiyorum,sivilde Turkcell hattım var da sıfırdan askercell almak yerine turkcell hattımı askercele geçirebiliyor muyum?Eğer geçiş mümkün ise ücretli mi ? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ertobelli

Hocam merhaba, benim tecilim normalde 2021 temmuza kadardı. Tecilimi e-devlet üzerinden bozdurdum, başvurularımı yaptım. Senin açıklamanın aynısını bende de yazıyor. Sanıyorum ki Mayıs celbinde askerde olacağız. Yedek subaylığada başvurda bulundum ben.

Mayıs iyi olur hocam ya Ekim kasım gibi döneriz soğuğa kalmayız :)

• ertobelli E kullanıcısına yanıt

edevlette askerlik erteleme iptal sayfasında ne yazıyor hocam senin, onaylanmışmı yoksa onaylanmasını mı bekleyin yazıyor.

• Beyler e devletteki anket ne zaman açılacak tam olarak korona testi yapmadan ne kadar zaman önce. Pazartesi korona testini olabiliriz değil mi

• Pazartesi 00.00 dan itibaren her an açılabilir. Anketi doldurursan gidip test olabilirsin

• ımnayeon I kullanıcısına yanıt

Anketi e devlete ne yazarak bulacağız da dolduracağız

• Oğuztürkü55 kullanıcısına yanıt

Sınıflandırma sonucu ve sevk başvurusuna tıklayacaksınız ordan açılıyor.Sonra da er sınıflandırma sonucu sorgulamaya bir rivayete göre mobilden 3 defa hızlıca tıklayınca sorunsuz açılıyor imiş , göreceğiz inşallah pazartesi günü.

• ımnayeon I kullanıcısına yanıt

Teşekkürler kardeşim hayırlısı hepimiz için

Amin kardeşim,inşallah.

• 18 inci mknz.p.tug. kh./kavakköy grup var mı Mart celbi
  • Arkadaşlar ben şimdi yüksek lisans kayıt oldum tecil oldu askerlik 2022 7. aya kadar gözüküyor askerlik durumu sorgulamada normalde mart 1'de teslim olmam gerekiyor ama sevk belgesi falan almadım tabii henüz her hangi bir işlem yapmama gerek var mı durum belgesinde dediğim tarihe kadar ilişiği yok diyor yani gitmek istemiyorum 1 martta tecilde oldu ekstra bir şeye gerek yok değil mi ?

• Beyler şimdi bizim sevk tarihleri 22 23 24 şubat peki eğer ben korona testini ve sülüsümü 22 sinde alsam 24 ünde mi teslim olucam (yol iznim 2 gün) yani benim teslim tarihim nedir biri söylerse sevinirim herkes farklı diyor

ayın 24'üne kadar sevk belgeni al diyor. ayın 24ünden itibaren resmi olarak sevki yapılmış bir askersin. ama yol izni olduğundan 2 gün izinlisin, üçüncü gün birliğine katılman gerekli diyor. bu durumda senin 27 şubatta katılman gerekli. tabi en doğrusu sevk kağıdında yazacak.

• Eyvallah kardeşim sağolasın

• Arkadaşlar 3. Grup olarak 24 martta gideceğim. Bugün öylesine bi er sınıflandırma sonucu sorgulama yaptım ama bir şey gözükmedi. 3. Grup için 24 Mart civarında mı açılacak?
  • Arkadaşlar otobüs,uçak,tren vs ile ulaşım sağladığımızda en güveniliri inzibat ile ulaşım diye düşündüm.Aklıma takılan inzibat fazla bekleme yapıyor mu otogarda ? Bilgisi olan var mıdır ?

• 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.