Şimdi Ara

382. Dönem (Şubat 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.312
Cevap
28
Favori
294.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende de 28.01.2020 olarak guncellenmis.

Bu arada ben eylulde tecili bozmustum. Lisans mezunuyum. Tercih yaparken yedek subay, astsubay secenekleri cikti ama basvuru sonunda mezuniyetiniz bulunmamaktadir diyor. Umarim bi sorun olmaz.

382. Dönem (Şubat 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğan96 kullanıcısına yanıt

Benimde ikinci üniversite değilde kaydımı sildirdiğim üniversite görünüyordu. Şubede halletmişlerdi.

Askerlik şubesini arayın isterseniz. Belki okul kayıtlarıyla ilgili karışıklık olmuş olabilir.

• Arkadaşlar bu döneme başvuru yapacaklar dikkat etsin hem internetten hem askere alma şubelerinden başvuru yapanlar sistem bazen mezuniyeti görmüyor ona göre başvuru güncelleme yapsın ben yeni fark ettim ve güncelleme yaptım sonradan size sıkıntı olmasın ben yeni gördüm sistemsel bir sıkıntı mı yoksa görevlilerle ilgili bilmiyorum önlem olarak baksanız iyi olur.

Bende Eylül ikisinde askerlik şubesinde başvuruyu yaptım o zaman baktığımda bir sıkıntı yoktu ama bugün baktım mezuniyet bilgisi görünmüyor hemen başvuruyu güncelledim düzeldi sende bir bak istersen ben yarın arayacağım askerlik şubesini sınıflandırmada bir sıkıntı olur mu diye sende bir ara öğren istesen?

• FlightClub kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim. Yarın askerlik şubesini arayacağım.

Düzenleme: Bu arada güncellerken mezun olduğum okul çıktı ama başvuruyu tamamlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doğan96 -- 5 Kasım 2020; 22:55:7 >
  • fknky4285 F kullanıcısına yanıt

Az önce güncellemek istedim fakat tercih işlemlerinde Aralık 2020, Ocak 2020 çıktı ben de korktum bir şey olur diye güncellemedim. Yarın askerlik şubesini arayıp bilgi alacağım teşekkür ederim kardeşim.

• Ben asal yoklamayı tamamladım ve sağlık muayenesi oldum. Şuan tercih aşamasına geçmesini bekliyorum. Şimdi tercih yapmazsam askerlik başvurum otomatik onaylanıyor mu? İş durumundan dolayı gidemeyebilirim. Çıkarsa askerliği tecil ettirebiliyorum. Ama şuanda başvuru gerçekleşmiş oluyor mu? (Bi ay önce mezun oldum ve askerlik şubeye hiç gitmedim.)

• Yani eğer tercihimi (3. adım) yapmazsam sınıflandırmam yapılır mı şubat ayı için?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kutiku

Merhaba e-devlet üzerinde mezuniyetim gözükmesine rağmen asal yoklamada bu şekilde gözüküyor. Yoklamayı yaparken mezuniyetim gözüküyor. Sonraki sekmede de öğrencilik bilgisi gözüküyor. Fakat şuanda herhangi bir öğrenciliğim bulunmamakta. Askerliğimi yedek s. olarak yapmak istediğim için emin olamadım ve onaylamadım. Bu benim mesleki vs. yapma ihtimalime engel olur mu bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.

Teşekkürler

Tekrardan merhaba bu sabah şubeyi aradım ve böyle bir sıkıntım olduğunu ve bu bana uzun dönem yapmamda sıkıntı çıkarır mı diye sordum. Bana verilen cevap "Herhangi bir sıkıntı yapmaz biz zaten buradan görebiliyoruz hayırlı olsun " şeklinde oldu. Yaşayan arkadaşlar varsa eğer kafaları takıldıysa kendi şubelerini arayıp bilgi alabilirler.

İyi günler

• Muco022 M kullanıcısına yanıt
    Eğer tercihinizi yapmaz iseniz başvuru süresi dolduğunda sistem otomatik olarak yapacaktir. Yoklamanız şuan yapıldığı için sınıf ve tertibat bekliyor kısmına dahil edilirsiniz. Yani yapmanızda fayda var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Jensenn J kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim. Mezun olduktan sonra askerlik şubeye hiç gitmedim bu arada. Peki tercih yaptım ve yerler açıklandı. Sonrasında tecil hakkım varsa uzatabiliyormuşum (yeni mezunum). 2022 ye kadar mı uzatabiliyorum? mesela yüksek lisans kazandım veya lisans. Yine de 2022 de gitme zorunluluğu var mı ?

Bu tamamen yaşınızla alakalı bir durumdur. Lisans mezunlari 28 yaşına kadar tecil edebilirken yuksek lisansa başlar iseniz bu 32 yaşına kadar siz istediğiniz taktirde devam etmektedir. Gideceğiniz yer belli olur ve sonra tecil ederseniz sadece tarihi değişir. Gidilen yer aynı şekilde kalır.

• Jensenn J kullanıcısına yanıt

23 yaşındayım. Yer belli olduktan sonra bedelli yapma hakkımız var mı?

Evet yapabilirsiniz( askerlik şubesinin cevabi )

• Hadi bakalım beklemedeyiz myo grafik tasarım mezunuyum ydk. ast. işaretledim bakalım

• sytknc S kullanıcısına yanıt
    bendede 28.01.2021 yazıyor

• geçen sene, 31 aralık'a kadar muayene olup hizmet tercihi yapanları şubat celbine dahil etmişlerdi. ondan önceki sene 30 kasım'a kadar muayene olup hizmet tercihi yapanları şubat celbine dahil etmişlerdi. hal böyle olunca "ne zaman açıklarlar" sorusunun cevabını kestiremiyorum.

Aradınız mı subeyi ? benimde sadece Aralık 2020 yazıyor. Aradım ben net bi bilgi alamadım.

• Tsremrr T kullanıcısına yanıt

Aradim subeyi. Pazartesi subeye gelmemi soylediler. Subeye gidip ogrendikten sonra burdan yazacagim.

• ASAL Gn.Md.lüğü kayıtlarındaki durumunuz e-Yoklama yapabilmek için uygun değildir.Lütfen en yakın Askerlik Şubesine müracat ediniz!

Böyle bi hata alıyorum sebebi nedir bilen var mı arkadaşlar?

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.