Şimdi Ara

382. Dönem (Şubat 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.312
Cevap
28
Favori
294.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tecilim 2023 e kadar tecili bozup Şubat celbine dahil olmayı düşünüyorum. boy:176 kilo:90 aile hekimi a33f01 kodu ile yani kilo fazla ama asker olabilir raporu veriyor. Sizce yedek astsubay çıkar mı kilo sıkıntı olurmu

Ve yerler belli olunca yedek çıkmazsa tekrar erteleye bilirmiyim açıköğretim lisans kaydım var yenilemedim ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yerleri ne zaman acıklıyacaklarmış

• Tprktprk1212 T kullanıcısına yanıt

Ocak'ın 2. Haftasından sonra açıklanır büyük ihtimal

• Benım tecilim Mayıs ayında bitiyor asker kaçağı olmamak için hangi ay tecil bozmam lazım arkadaşlar ?

• Merhaba, üniversite diplomamın çıkmasını bekliyorum galiba diploma çıkmadan ve e-devlette gözükmediği için başvuru yapamıyorum. Yanlışım var ise düzeltin lütfen. Diplomayı aldıktan sonra Yedek Subay işlemleri için ne yapmam lazım? En erken tarihte başvurmak istiyorum. Son tarih nedir bilgilendirirseniz sevinirim. İyi forumlar.

• Korhanylmz44 K kullanıcısına yanıt

diploma çıkmasına gerek yok biladerim. e-devlet'ten "yükseköğretim mezun belgesi sorgulama" kısmından mezuniyetinin gözüküp gözükmediği önemli. üniversite tarafından mezuniyetin onaylanmışsa,sorgulamada mezun olduğun gözükür. orada gözüküyorsa zaten yedek subay olarak hizmet tercihi yapabilirsin.

• Metalurji ve malzeme mühendisiyim yeni mezun oldum bu ay şubat celbi için yedek subay başvurusu yapsam çıkma ihtimali nedir

• kerem2244 K kullanıcısına yanıt
    Şans hocam, kimse bir şey diyemez.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba, tecilim 31.12.2020 sondu. Dün tecilimi bozup yoklamamı muanemi yaptırdım. Bugün hizmet tercih sayfası açıldı ve celp tercihinde seçenek olarak sadece Aralık 2020 var. Yani Ocak 2021 Şubat 2021 olarak devam etmiyor. Askerlik durum belgesinde 01.02.2021 tarihine kadar ilişiği yoktur yazıyor. Bu durumda ne zaman askere giderim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tsremrr -- 3 Kasım 2020; 23:10:43 >
  • Tsremrr T kullanıcısına yanıt
    Şubattan önce gidemezsiniz diye biliyorum. Ama hangi ay gidersiniz onu bilemem.

• heleloo H kullanıcısına yanıt
    1. EVET
    2. EVET
  • blou B kullanıcısına yanıt

Kilo yedek subaylık veya astsubaylık için engel değil. O kod önemsiz bir nevi. Askerliğiniz belli olduktan sonra gitmez istemezseniz eğer tecil hakkınız var ise gitmeyebilirsiniz.

• beyler bu gün askerlik şubesine gittim yedek subay aday adayı diye bir belge aldım oradaki görevli memur tüm işlemlerimi yaptığımı söyledi ama e devlette askerlik hizmet tercih işlemlerine girince

Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı kayıtlarına göre üniversite mezuniyet bilginiz bulunmamaktadır. Diyor herkez de böyle mi şubeyi aradım oraya takılma sen dediler varmı benim gibi olan acaba madem görünmüyor nasıl yedek subaylık başvurusu yapabildim ne olur birisi akıl versin mezun olalı 2 ay oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayapali124 -- 4 Kasım 2020; 22:13:59 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sytknc -- 24 Kasım 2020; 10:51:11 >
  • sytknc S kullanıcısına yanıt

Evet bende de değişmiş

• FlightClub kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bı on kişiden daha teyit olsak süper olur :)

Bende de degismis ayni sekilde.

Evet bende değişmiş. Şuan hizmet tercihi yaparken öğretmen değil sayfasından sonra sistemsel hata alan var mı benden başka.

• Bende de değişmiş 28.01.2021

• 382. Dönem (Şubat 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları

Merhaba e-devlet üzerinde mezuniyetim gözükmesine rağmen asal yoklamada bu şekilde gözüküyor. Yoklamayı yaparken mezuniyetim gözüküyor. Sonraki sekmede de öğrencilik bilgisi gözüküyor. Fakat şuanda herhangi bir öğrenciliğim bulunmamakta. Askerliğimi yedek s. olarak yapmak istediğim için emin olamadım ve onaylamadım. Bu benim mesleki vs. yapma ihtimalime engel olur mu bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.

Teşekkürler

382. Dönem (Şubat 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları
    382. Dönem (Şubat 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.