Şimdi Ara

381. Dönem (Kasım 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.213
Cevap
22
Favori
117.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alish1905

En erken Kasım ayında gidebilirsiniz. Kasım celbi de Ağustos gibi 2 aya bölünürse Kasım veya Aralıkta gidersiniz.
    Bu kesin mi hocam resmi bir açıklama falan yapıldı mi

• yarabusevlm Y kullanıcısına yanıt
    Kesin değil. Geçen sene Ağustos ve Kasım celbi 3 aya bölünmüştü fakat bu sene pandemiden dolayı Ağustos celbinde olduğu gibi 2 aya bölünme ihtimali daha yüksek gözüküyor. Ağustos ayında MSB resmi açıklamayı yapar zaten.

• Herkese merhabalar,

Konunun açılmasını bekliyordum. Ben başvurumu konu açılmadan 3-4 gün önce tamamlamıştım. Toplamda başlangıçtan tercih bitişine kadar benim işlerim haftasonu dahil 5 gün sürdü.

E-devlette hem okuyup hem askere gitmek istiyorum seçeneğini seçtim ben başta. Daha sonra başka bir yerde erteleme iptal sebebine askerliği yapmak istiyorum diye bir seçenek vardı onu işaretledim. O kısmın problem olduğunu sanmıyorum.

Sorum ise şu:

Ben yedek subaylık çıkmaz ise gitmeyi düşünmüyorum. Tecili kendim bozduğumdan hala tecil hakkım var diye biliyorum ancak eğer askerlik yerleri açıklanırsa tekrar tecil olmuyormuş. Sınıflandırma ile yerlerin belli olması arasında kaç gün oluyor ve bunlar ne zaman oluyor bilen varsa aydınlatırsa çok memnun olurum.

Herkese şimdiden hayırlı olsun. Umarım birileriyle tertip oluruz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • rmzn96 R kullanıcısına yanıt
    Normalde askerlik görevimi yapmak istiyorum seçeneği olması lazım. O seçenekte bi yanlışlık var bence

• hem öğrenimime devam edip hem de askerlik görevimi yerine getirmek istiyorum.

Bu seçenek siz de çıkıyor mu ? Benim yüksek lisans kaydın olduğu için mi çıktı ? Ne anlam ifade ediyor ?
    Bir de bu seçeneği işaretlemek yedek subaylık ihtimalini arttırır mı?

Yerin belli olduktan sonra, tecil hakkın kaldıysa tecil edersin. Ama, tecil sonunda yine aynı yere gidersin.

Ancak okuyup gitmek gibi bir şeyi yeni duydum. Lisans mezunu olmadan yedek subay olamıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tmp341 -- 22 Temmuz 2020; 14:24:52 >
  • Tmp341 kullanıcısına yanıt
    Hayır zaten mezunum. Mezuniyetim gözüküyordu zaten. Ama en başta tecil bozma sebebi bu şekilde hem okuyup hem askerlik olarak çıkıyor. Muayeneden sonra askerliğimi yapmak istiyorum seçeneği çıkıyor tecil bozma kısmında.

Şubeye danışmanı öneririm.

• Şuan Yoklama Başvurusu Süreç Takibinde ''Yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz.'' Yazıyor. En son muayene aşamasında yeşil ışık yanıyordu.

Bu hatayı alan var mı?
  • cooler46 C kullanıcısına yanıt
    Hata değil. Askerlik hizmet tercih işlemlerine girin oradan devam edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: cooler46

Şuan Yoklama Başvurusu Süreç Takibinde ''Yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz.'' Yazıyor. En son muayene aşamasında yeşil ışık yanıyordu.

Bu hatayı alan var mı?
    Askerlik durum belgesi sorgulama veya hizmet tercihi kısmından " sınıflandırma bekliyor " yazması gerekiyor eğer öyle yazıyorsa sorun yok demektir. Yerlerin açıklanmasını bekleyeceğiz.
  • -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TKNKSRN -- 13 Eylül 2020; 13:36:52 >
  • Hizmet tercihleri yaptım.

Sınıf ve tertibat bekliyor...

Allah hepimizin hakkında hayırlısını nasip etsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bernoulli Denklemi

Hizmet tercihleri yaptım.

Sınıf ve tertibat bekliyor...

Allah hepimizin hakkında hayırlısını nasip etsin.
    Hocam aile hekimi işlemini tamamladım yeşil ışık da yanıyor ama Askerlik Hizmet Tercih Hizmetleri kısmına geldiğimde "Yoklama işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir" uyarısı geliyor. Ben mi yanlış yapıyoruöim anlamadım tercihleri nerden yapacaz?

yoklama süreç takibinde de askerlik şubesi tarafından onaylanmanız gerekmektedir yazıyor. bu yüzden mi acaba? sistemden kendileri mi onaylıyor yoksa şubeye mi gitmemiz lazım?..

• Çanakkale Jandarma 116. Eğitim Alayi TK olarak geliyorum. (yerimi su anda bilmemin sebebi bakayayim daha onceden belli olmustu. Kpss icin bakaya kaldim. ) Canakkale nasil bir yer. Bilgisi olan var mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Shiro Battousai kullanıcısına yanıt
    2-3 güne hizmet tercihleri sayfası açıklanır hocam.( askerlik şubesi onaylanıyor, sonrasında sisteme düşüyor)

• quote:

Orijinalden alıntı: Bernoulli Denklemi

2-3 güne hizmet tercihleri sayfası açıklanır hocam.( askerlik şubesi onaylanıyor, sonrasında sisteme düşüyor)
    anladım hocam o zaman tercih yapcaz yani. teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Shiro Battousai

Hocam aile hekimi işlemini tamamladım yeşil ışık da yanıyor ama Askerlik Hizmet Tercih Hizmetleri kısmına geldiğimde "Yoklama işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir" uyarısı geliyor. Ben mi yanlış yapıyoruöim anlamadım tercihleri nerden yapacaz?

yoklama süreç takibinde de askerlik şubesi tarafından onaylanmanız gerekmektedir yazıyor. bu yüzden mi acaba? sistemden kendileri mi onaylıyor yoksa şubeye mi gitmemiz lazım?..

Alıntıları Göster
    Hocam ben sağlık işlerinden 3 gün sonra askerlik şubeyi aramıştım ne zaman onaylanır diye telefon ile hallettim onayladılar. Daha sonra 3. işlem yeşil yanmıyor o sayfa kapanıyor. Sonrasında askerlik hizmet tercih işlemlerinden başvuruyu tamamlıyorsun.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.