Şimdi Ara

375. Dönem ( Mayıs 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
760
Cevap
17
Favori
120.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alıncaklar listesiyle ilgili bir grup falan var mı
    ya da forum :)
  • Erknn37 E kullanıcısına yanıt
    Reis benim, deniz meslekciyim nasıldır eğitim süreci nasıl olur özelikle egitimden sonra nereler var simdiden tesekkuelr

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • csknckl C kullanıcısına yanıt
    Poligonda eğitim göreceksin sanırım sende. Rahattır eğitim bir ay temel askerlik eğitimi alırsın. Gideceğin yerler marmara illeri izmir muğla bartın zonguldak hatay mersin vb yerler. güzeldir deniz sınıfı rahattır. Meslek neydi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sülo43 S kullanıcısına yanıt
    Benimde polatlı topcu branş 64 27 sinde mi orada olacaz

• Arkadaşlar izmir narlıdere istihkam yedek subay çıktı. Branş kodu 115 nedir yok mu bir bilen bu kodun ne anlama geldiğini?

• İnşMühOkan İ kullanıcısına yanıt
    İstihkama düştüyseniz meslek kurasıdır. Branş koduna takılmayınız, esas birliğinizde proje mühendisi olacaksınız. Elektrik ve makine mühendislerine göre biraz daha yoğun olursunuz. İstihkamda asteğmenim, elektrik mühendisiyim.

Izmir deniz er merkezi karsiyaka da benim egitim birde egitimden sonra gemide ya da karada nerelerde meselek icra edilecektir bu arada elektrik elektronik muhendisiyim yardimin icin tesekkur ederim usta

• Acemiliğini Polatlı Topçu ve Füze Okulunda yapmış Meslekçi (Mütercim-Tercüman) olarak selamlar. Şu an 373. dönem olarak hala KTBK Kolordu'da (Kıbrıs) görev yapıyorum :D Yanıma bir 375. dönem gelecek şimdiden o kişiye selamlar. (Kadir Abi'yi Çok Seveceksin-Mesut Komiser ve Cem Yılmaz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bawell -- 21 Nisan 2019; 2:19:22 >
  • csknckl C kullanıcısına yanıt
    Gemiye gitmezsin gemiye gemi işletme müh. Gibi meslekler gider oda zor ihtimal bizden 200 kişiden sadece 3 kişi falan gemiye tayin olmuştu. Karada ise bakım onarım,teknik sistemler,harp okulu vb yerlerde görev yaparsın bunlar aklıma gelenler başka yerlerde var tabi.

• 375. Dönem ( Mayıs 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları

Herkese selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .BURAK. -- 21 Nisan 2019; 4:8:10 >
  • caco12345 C kullanıcısına yanıt
    Sağlıkçılar 1 ay samsunda eğitim alıp usta birliği kurası sonucu sınır yada doğu çıkarsa Ispartada komando eğitimi alıp - 15 gün- ardından usta birliğine geçecez, yok batı ya da iç çıkarsa da 30günden sonra direkt usta birliğine geçecez. Ben hemşireyim sınıfımda sağlık yazıyor, sizde de sağlık yazıyorsa muhtemelen böyle olacak, branş 101

• ririii kullanıcısına yanıt
    Uzun araştırmalar sonucu yanıma almayı kararlaştırdığım şeyler şunlar, cüzdan - alışveriş için kart gerekiyormuş ancak dışardan fotoğraf için falsn gelen olursa 5 10 lira nakit gerekiyormuş o kadar-, bolca atlet, don ve çorap-yıkama ihtimali gidilen yere göre değişirmiş ancak yıkama ihtimali olmıcakmış gibi tedarikli gidin diyolar, ben 15er tane alcam o yüzden-, diş fırçası ve macunu askeriyede veriliyor ama biraz geç veriliyormuş götürmekte fayda var, arkadaşım verdikleri traş köpüğünü beğenmeyebilirsin sen kendin götür dedi, tırnak makası şampuan ve ayakkabı tabanlığı. Bu kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eyupdmrc1

Uzun araştırmalar sonucu yanıma almayı kararlaştırdığım şeyler şunlar, cüzdan - alışveriş için kart gerekiyormuş ancak dışardan fotoğraf için falsn gelen olursa 5 10 lira nakit gerekiyormuş o kadar-, bolca atlet, don ve çorap-yıkama ihtimali gidilen yere göre değişirmiş ancak yıkama ihtimali olmıcakmış gibi tedarikli gidin diyolar, ben 15er tane alcam o yüzden-, diş fırçası ve macunu askeriyede veriliyor ama biraz geç veriliyormuş götürmekte fayda var, arkadaşım verdikleri traş köpüğünü beğenmeyebilirsin sen kendin götür dedi, tırnak makası şampuan ve ayakkabı tabanlığı. Bu kadar.
    hocam sivil hayatta hiç atlet giyen biri değilim bu yüzden atlet almakta kararsız kaldım. askeriyede 2 tane veriyolarmış diye duydum. 10 boxer, 10 çorap aldım bende

• Arkadaşlar Sivas'a çıkan yokmu. Sizleri izmir,Ankara,Konya,Manisa,Muğla görünce sövüyorum şansıma.

375. Dönem ( Mayıs 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pro18 -- 21 Nisan 2019; 8:1:30 >
  • a-f-h A kullanıcısına yanıt
    Eyvallah çok sağolun. Peki giderken ne götüreyim ve tavsiye ettiğiniz birşey var mıdır?
    Eyvallah hocam tesekur ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Eyupdmrc1

Sağlıkçılar 1 ay samsunda eğitim alıp usta birliği kurası sonucu sınır yada doğu çıkarsa Ispartada komando eğitimi alıp - 15 gün- ardından usta birliğine geçecez, yok batı ya da iç çıkarsa da 30günden sonra direkt usta birliğine geçecez. Ben hemşireyim sınıfımda sağlık yazıyor, sizde de sağlık yazıyorsa muhtemelen böyle olacak, branş 101
    Komando eğitimi almazsın. Eğer 1. Derece terör bölgesine tayinin çıkarsa TMH kursu alırsın, 2. Bölge doğu illerinde TMH eğitimi de yok. 2. Bölge doğu illeri Erzincan erzurum şanlıurfa gaziantep malatya gibi iller. Komando eğitimini meslekçilere vermiyorlar. Sınıfın eğer piyade/komando olsa idi bu eğitimi alacaktın.

• deatless22 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım da benimle aynı branşla şubatta gitti, hataya çıkmış uzun dönemi, o söyledi bana 15 gün terörle mücadele komando eğitimi aldık dedi

• eyuptarsus E kullanıcısına yanıt
    27sinde birliğine teslim ol dediler bana kardeşim. Benim de aynı yer ve aynı branş

• İnşMühOkan İ kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=136646877

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=136719187

Bu konudan faydalanabilirsiniz. Farklı birliklerdeki durumu da görürsünüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a-f-h -- 21 Nisan 2019; 11:14:33 >
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.