Şimdi Ara

374. Dönem ( Şubat 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (44. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.172
Cevap
56
Favori
443.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bana da gelmedi kart falan daha. Şubat çıkmazsa kafayı yerim, aylardır evde yatıyorum zaten. Kendimi şubata hazırladım, soranlara da şubat da gideceğim diyorum 😣

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esatsahinn

Hırsızlık olayına ne kadar takmışsınız. Acemide zaten atlet, boxer, jiletiniz olcak sanmıyorum kimse sizin 5-10 tlik eşyalarınızı çalsın. Tabi milletle ters gidip gıcıklığına yaparlarsa yapılır. Çok kasmayın
    Acemilikte sorun yaşamamış (Manisa) ama ustalık yerinde (İskenderun) bunları tecrübe ettiğini söyledi. Adamın evden götürdüğü eşofmanını çalmışlar, sonra havlusu gitmiş. Bir keresinde de spor ayakkabısını birisi alıp götürürken yakalamış. Olmaz demeyin, oluyor. Gözü dört açmak gerek. Giderken bot kilidi falan alacağım, götüreceğim bazı eşyalarımı, oradan verilenleri kalemle işaretleyeceğim vs. Gittiğiniz yerlerde dikkat edin eşyalarınıza. Nöbetiydi, sporuydu, eğitimiydi onlar bir şey değil. Hırsızlık kötü. Türlü türlü insan var. Umarım başımıza gelmez de milletle tartışıp sinir stres olmayız fazla.

PTT Kart bana da gelmedi henüz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim de tek endişem bu daha öncede yazmıştım burda, eğer sende adamda olandan daha bir şey varsa alıp gidiyormuş yada parayı o eşyalara vermek yerine senden alıyor kendisi parayı başka şeylere (uyuşturucu,sigara) harcıyor falan yani hırsızlık askerde o kadar normal bir şey haline gelmiş ki insan hayret ediyor birde askerde hırsızlık yok yer değiştirme var falan diye normalleştiriyorlar deli oluyorum, çarşı izninde markette falan ceketinin içine saklayıp çıkanlar varmış marketciyle görüşmüştüm askerlere bir şey demiyoruz falan diyordu bizimde paramız olmadığı oldu ama nefsimize sahip çıktık paramız yok diye çalmadık
  • Dis3c kullanıcısına yanıt
    A grubuyla gidiyor galiba, B grubu giden hiç duymadım

• merhaba,
    iş yerime 22 Ocakta işten ayrılacağımı bildirdim. Şubat Celbi 2. grup ile askere gidecekler sülüs belgesini 1 Mart tarihinde alıyormuş. Askerliğim 2. grup çıkarsa nasıl tazminat alabilirim? Sülüs belgesini sonradan versem tazminatımı alabilir miyim?
    Bir diğer sorum da askerkart için başvuru yapmaya gerek var mı yoksa herkese verilen bir şey mi?
  • cmfalper kullanıcısına yanıt
    sen gelecekte kalmışsın, tek tip askerlik için en az 1 sene var daha
  • Kingslayerr K kullanıcısına yanıt
    Isyerinle aran iyiyse sulusunu daha sonra da verip tazminatını alabilirsin. Ama kabul etmeyeceklerini düşünüyorsan marta kadar çalışmaya devam et kimse sana tazminatsiz cik git diyemez. Ptt kart herkese geliyor bana da bu sabah geldi bir basvuru yapmana gerek yok

• teşekkürler. en iyisi patronla konuşayım aram iyidir.
  • Beyler, yerlerin açıklanmasına kaç gün kaldı? Biliyorsunuz, muhtelif rivayetler var konu hakkında. 😊

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Uzman Kaliteci kullanıcısına yanıt
    Son 8 gün

• Hayırlı akşamlar arkadaşlar. Ben bir öğretmen adayıyım. 7 şubat günü atamalar belli olacak,fakat 1 şubatta da birliğe katılmam gerekiyor. Şimdi acemi birliğine girince belli bir süre dışarı çıkamayacağım. Acaba Bir hafta kadar geç katılsam ne olur?

Ya da atama olunca evrak işlerim için bana izin verirler mi diye sormak istiyorum . Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coguzek.CO

Hayırlı akşamlar arkadaşlar. Ben bir öğretmen adayıyım. 7 şubat günü atamalar belli olacak,fakat 1 şubatta da birliğe katılmam gerekiyor. Şimdi acemi birliğine girince belli bir süre dışarı çıkamayacağım. Acaba Bir hafta kadar geç katılsam ne olur?

Ya da atama olunca evrak işlerim için bana izin verirler mi diye sormak istiyorum . Teşekkürler.
    bende aynı durumdayım ama farklı dertten önemli işlerimden dolayı 2 3 gün geç katılma gibi bir durum çıkabilir ortaya

geç katılma gibi birşey olursa sonuçlar ne doğurur bilenler açıklasın lütfen.
  • Gelin gelinde ne varmis gorun..
    Yedek subaylik harici gelmenizi tavsiye etmem.

Safak 130

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E.R.W. -- 10 Ocak 2019; 22:42:5 >
  • Bana ptt'den gelen giden yok, internet üzerinden sorgulayamıyor muyuz adımıza kart çıkıp çıkmadığını ?
  • E.R.W. kullanıcısına yanıt
    işkence mi ediyolar kısa dönemde bu ne ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulumemoo -- 10 Ocak 2019; 23:1:35 >
  • Uzun dönemlerin büyük ihtimal yarın yani cuma günü acıklancak hayırlısı diyelim yarın olmazsa salı kesin gözüyle bakıyorum :)
  • Hayırlısı olsun inşallah Sıra bize de geliyor az kaldı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahmetatasoy41 A kullanıcısına yanıt
    Benim de aynı şekil komando evet yedek subay evet kart bugün geldi, gene de bir anlam yüklememek lazım 18inde net olacak her şey umarım istediğimiz gibi olur.

• Ben şubat ayında gideceğim arkadaşlar ancak şu an gidip şubeye yeniden tecil edebilirmiyim ? 2020 ye kadar normalde tecil hakkım vardı, dağıtım yerleri açıklanınca mı tecil edebilirim bugün gitsem de tecil edilebilir miyim?

• Ptt müşteri hizmetlerini ara, onlar sana göndrri takip nosu veriyor o numara ile sisteme girip, kartının nerede olduğunu görebiliyorsun.

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.