Şimdi Ara

374. Dönem ( Şubat 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (126. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.172
Cevap
56
Favori
443.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozanknmz

Merhaba arkadaslar

Eğitim Birliği

ZH.BRL.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI / ANKARA ETİMESGUT / ANKARA

Celp Grubu

1

Esas Birliği

MSB HARİTA GN.MD.LÜĞÜ ERDEK A TİPİ ÖZ. EĞT.MRK. K.LIĞI / BALIKESİR ERDEK / BALIKESİR

Kuvvet

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

Statü

KISA_DÖNEM ER

usta birliği hakkında pek bilgi bulamadım var mı buraya çıkan veya burada askerliğini yapan acaba?
    Ben balikesirliyim kardeşim. Erdek ilçesi güzel bir yer. Şimdiden hayırlı tezkereler dilerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozanknmz

Merhaba arkadaslar

Eğitim Birliği

ZH.BRL.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI / ANKARA ETİMESGUT / ANKARA

Celp Grubu

1

Esas Birliği

MSB HARİTA GN.MD.LÜĞÜ ERDEK A TİPİ ÖZ. EĞT.MRK. K.LIĞI / BALIKESİR ERDEK / BALIKESİR

Kuvvet

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

Statü

KISA_DÖNEM ER

usta birliği hakkında pek bilgi bulamadım var mı buraya çıkan veya burada askerliğini yapan acaba?
    Ben balikesirliyim kardeşim. Erdek ilçesi güzel bir yer. Şimdiden hayırlı tezkereler dilerim.

• MERHABA ARKADASLAR

Eğitim Birliği
    İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY

Celp Grubu
    2

Esas Birliği
    İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY

Kuvvet
    DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

Statü
    KISA_DÖNEM ER

Sınıf
    MUHAFIZ

DAHA ÖNCE ASKERLİGİNİ BURDA YAPIP TECRÜBELERİNİ AKTARACAK ARKADASLAR VAR MI?
  • quote:

Orijinalden alıntı: slyman1

Var mi baska buraya cikan?
    eğitim birliği aynı kardeş
  • Sevk belgesini aldıktan sonra yeni mezun birisi hala tecil ettirme şansı varmı?

• Arkadaşlar bir konuda görüşünüzü merak ediyorum. Şimdi ben de kısa dönem 2.gruba düşenlerdenim. E-devlet'e girdiğimde "31/01/2019 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden sakıncası yoktur - sınıflandırılmış yükümlü" yazmakta.

Fakat 2.grup oldugumuz için biliyorum ki aslında bu tarihin aslında 13-14 Mart olmalı. Ama e-devlette bu şekilde yazmıyor şuan için. Yakın zamanda çalışma vizesi başvurusu yapmayı planlıyorum. Alacağım askerlik durum belgesindeki tarih ne kadar uzak olursa benim için o kadar iyi olur.

Sonuç olarak; sizce askerlik şubesi "13-14 mart 2019 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden sakıncası yoktur " gibi bir belge verebilir mi talep etsem?

• quote:

Orijinalden alıntı: Rem0te

Sevk belgesini aldıktan sonra yeni mezun birisi hala tecil ettirme şansı varmı?
    Lisans mezunuyum. Şubeyle yüksek lisans ile tecil edebilir miyim dediğimde edebilirsin ama biraz uğraşırsın demişlerdi. Şubeyle bir görüşün.

• janissary92 J kullanıcısına yanıt
    Beyler benimde polatlı topçu füze yedek subay çıktı gruba beni de alırsanız güzel olur.
  • janissary92 J kullanıcısına yanıt
    Beyler benimde polatlı topçu füze yedek subay çıktı gruba beni de alırsanız güzel olur.
  • Arkadaşlar askeriye hakkında sağlam bilgisi olan birileri yardımcı olabilir mi ? Kısa dönem er çıktı benim ama askeriyede kalmak istiyorum muvazzaf subay olarak mümkün mü bu ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • pomak123 P kullanıcısına yanıt
    Ankara zırhlı birliklerde çok gelen var zaten :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Weysel1989

Beyler aranızda hiç mi TRABZON yok ya :) bir bilgi sahibi değilim trabzon hakkında ve jandarma olmak ile ilgili.Bilgisi olan varsa açıklayabilir mi acaba ?
    Hem Jandarma hem de Trabzon hakkın da bilgi vereyim sormak istediğin olursa bir J.astsubay den öğrenebilirisn mesaj atarak.

Kardeşim rahat sayılabilecek bir yerdesin,hafta sonları Trabzon da istediğini bulabilirsin.Er olmak en alt olmak demektir,eğitim çavuşu falan olursan tabi birazcık farkın olur :) Asayişe çıkarsın,gece gündüz dolanır durursunuz Trabzon da. Güzel geçecektir eminim.

• EsRaRenGiZ41 kullanıcısına yanıt
    Bayburt il jandarma çıkan arkadaşlar gruba beklerizhttps://chat.whatsapp.com/EBCdOybqccQ3g6sr2yR0ge
  • quote:

Orijinalden alıntı: badmaree

Koskoca forumda Nevşehir Jandarma kısa dönem yok arkadaş. ( bu arada bilen varsa orayı biraz fikir verebilir mi)
    Ben varım b grubu Nevşehir il jandarma, başka Nevşehir çıkan kimseyi de görmemiştim.

Her sene dış kaynaktan muvazzaf subay/astsubay alımları oluyor Kpss puanı ile onları takip etmen lazım. Gerekli şartları sağlıyorsan askerlikten sonra başvurup mülakatlara katılabilirsin.

• denizb13 D kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim ama bu bilgiyi biliyorum. Sıvana da gireceğim, merak ettiğim şimdi askere gidiyorum askerlik esnasında bu mümkün mü askeriye de bununla ilgili bir birim veya başvuru şansımız var mı ?

Eğer ilan verilirse askerdeykende başvuru yapabilirsin ama dediğim gibi alımlar genel olarak yapılıyor yani askerde olanlar için ayrı bir sınav veya mülakat açılmıyor.

Anladım teşekkür ederim. Bir tanıdığımız söylemişti de gittiğinde terfi gibi bir büro mu varmış bir dilekçe yazıp başvuru falan mı ne yapıyormuşsun sanırım öyle diyince öğrenmek istedim.

Onu bilmiyorum ama öyle bir şey varsa gittiğinizde sizi mutlaka bilgilendirirler bu konuda.

Evet haklısın sağolasın. Bilgisi olan olursa ayrıntılı zaten yazarlar sanırım. :)

• 
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.