Şimdi Ara

3700x İşlemci için 3060Tİ - 3070

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilgili kişiler yardım etsin lütfen çok yardıma ihtiyacım var. 2k monitör ve 3070 almayı düşünüyordum ve bunun için 3700x işlemci aldım 2 ay önce. Herhangi bir darboğaz vs vs. yaşamayacağımı söylediler. Amazon'da hala stok sıkıntısı ve yüksek fiyatlandırma var. 3070 yerine 3060ti kartına yönelmeye başladım sanırım. Benchmark vs kovaladım ama 3700x takılı 3060ti - 3070 karşılaştırmalarını bulamadım. 3700x için 2k monitöre 3060ti alsam herhangi bir problem yaşar mıyım ? Randımanlı bir şekilde sıkıntısız kullanabilir miyim ? Lütfen sadece bilgisi olanlar yazsın kafam çok karışık :/..

• Yaşamazsın dostum. 2k ve 4k da işlemcinin önemi çok azalıyor 1080 e göre
  • 2k monitor alıp 3060ti al. 3070 anlamsız şu an 3060ti varken.

• 1440p de 3060ti, 3070 ile sıkıntı yaşamazsın. Lakin ramleri micron e die olan crucial ballistix ram alıp işlemci için de iyi bir cooler alıp, ram ve işlemciyi oc yapmanın artılarını görürsün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam darboğaz denen şey üst işlemcilerle %5-20. Ramleriniz 3600 ise 3090 bile takabilirsiniz. Abartanlara kulak asmayın. Evet fps diğer üst işlemcilere göre az olacak, onların da sonrakilere göre az olacak bu böyle devam edecek...
    Ama 200+ fps AAA oyun oynamayacaksanız tıkanıp kalmayacak yani.

Testler ortada açıp bakın, uygunsa alın. Darboğaz düşüncesi ile ekran kartını kesinlikle kısmayın.

https://www.youtube.com/watch?v=ko2KTKOcQQ8&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmettsezis -- 3 Ocak 2021; 0:59:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brokengineer

1440p de 3060ti, 3070 ile sıkıntı yaşamazsın. Lakin ramleri micron e die olan crucial ballistix ram alıp işlemci için de iyi bir cooler alıp, ram ve işlemciyi oc yapmanın artılarını görürsün.

Hocam h100x aldım soğutucuyu, anakartım b550 tomahawk, ramlere bütçem 550 600 lira civarları. İndirimde yakalarım büyük ihtimal ve corsair vengeance 2x8gb almayı düşünüyordum. Ne farkı var tam olarak ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unlucky159 -- 3 Ocak 2021; 11:32:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmettsezis

Hocam darboğaz denen şey üst işlemcilerle %5-20. Ramleriniz 3600 ise 3090 bile takabilirsiniz. Abartanlara kulak asmayın. Evet fps diğer üst işlemcilere göre az olacak, onların da sonrakilere göre az olacak bu böyle devam edecek...
    Ama 200+ fps AAA oyun oynamayacaksanız tıkanıp kalmayacak yani.

Testler ortada açıp bakın, uygunsa alın. Darboğaz düşüncesi ile ekran kartını kesinlikle kısmayın.

https://www.youtube.com/watch?v=ko2KTKOcQQ8&feature=youtu.be

Hocam ben 620 euro bütçe belirlemiştim 3070 için. Amazon yurtdışından bu fiyatlara rahatça bulunabiliyorduk ama trackerden takibini yapsamda botlar hızlıca çekiyordu. Kaç kere denk geldi 3070 vision 620 euroya. Sonra amazon fiyatları yavaşça yükseltmeye başladı. Bende bir ara amazon.itden 3070 eagle oc denk getirip 3070 aldım ama sonra içim rahat etmedi visionu falan 620 euroyu görünce ve iptal ettim. Şimdi amazon eagle oc yi 700 euroya satıyor amazon :D aslında 3060tiya yavaş yavaş kayma sebebim bu. Onları arada bir 520-550 euro aralığında denk geliyor. Tam olarak olay bu

• unlucky159 U kullanıcısına yanıt

3060ti ile 3070 arasında aman aman fark yok. Hangisi uygunsa onu alın.

• unlucky159 U kullanıcısına yanıt

Ram olarak crucial ballistix ram al mutlaka. Corsair almana gerek yok. Bahsettiğim ramler çok iyi oc olurlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.