Şimdi Ara

370. Dönem [Şubat 2018] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.753
Cevap
30
Favori
200.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam yedek subaylık çıkarsa yapmak zorunda falan değilimdir heralde reddetme imkanım var değil mi ?

6 ay bile çok geliyor ne subaylığı allah aşkına

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aktif et

• Dün itibari ile aranıza katıldım bende, Kısa dönem gideceğim inşallah. Ortalamam 3.56/4 umarım uzun dönem çıkmaz. Biran önce bitsin istiyorum çünkü. Herkese hayırlı olsun inş.
  • Quirah kullanıcısına yanıt
    İlk yazdığım senin durumun için geçerli zaten tecil varsa iptal edip erteletebilirsin.
  • Reddetme gibi şansın yok ne çıkarsa bahtına.
  • Kasım celbini kacirdik

Şubat için şubeye gideceğim 1 günde hallolurmu

Dirsekten ameliyatim var hastaneye sevk falan hepsi 1 günde biter mi

Şu an yüksek lisansa kayitliyim geçen sene farklı bir yüksek lisans programındaydım kaydımı sildirdim hala onun tecili duruyor . Şu anki program tecil için şubeye gitmen gerekiyor dedi bir sıkıntı olmaz herhalde değil mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bullett B kullanıcısına yanıt
    Hocam o nasıl iş ya ben 6 ay istiyorum şubede söyleyeyim belgeleri yarın götürmeye gidince,yedek subay falan yapmasınlar

1 sene subaylık falan mı çekicem işe bak ya 6 ay yapacaksam eyvallah yaparız da 1 sene ne diye zorla tutacak beni anlamadım inş şubede düzeltirler.

• Bütün lisans mezunların kağıdında yedek subay adayı yazıyor. Yedek subay olmak istiyor musun sorununa evette hayırda desen.

Çünkü hayır desende çıkma ihtimali var tabi öncelik evet diyenlerde.

Tsk yedek subay seçiminde aranan niteliklerde önce evet diyenler bakıyor eğer yetmezse hayır diyenleri alır bunlar genelde doktor, veteriner vs olur.

Şube hiç bir şey yapamaz sistem seçecek merak etme evet diyenlerin bile çok azına yedek subaylık çıkıyor.

Eğer yedek subay olmak istiyor musun sorununa hayır dediysen gitme şubeye boşuna.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bullett -- 28 Kasım 2017; 16:8:38 >
  • Bullett B kullanıcısına yanıt
    hocam bende öyle bi soru yoktu işte formu 5 defa inceledim yedek subay falan sormuyor bile kağıtta

Komando olmak istiyor musun sorusunun altında yazıyormuş o sanırım bende o soru yok.

Dilekçe tarzı bişey verdi bana mezuniyet tarihimi yazdım boşluğa kalan kısımda da "yedek subay aday adayı olmak istiyorum yazıyor." o kağıda imza attım. O kağıdı iptal ettireyim en iyisi. Ya da büyük ihtimalle prosedür değişti 4 yıllıkların hepsi benim gibi kağıt imzalıyor.

Yarın aile hekimi onayını falan vericem zaten gitmek zorundayım da şunuda bi sorayım. Gerçi her türlü otomatik adaymışız inşallah çıkmaz 6 ay bile çok bi de yedek subaylıkla mı uğraşıcam uluslararası ticaret ve lojistik bitirdim zaten. öyle özel bi mesleğim de yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Man in the Suit -- 28 Kasım 2017; 16:12:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gal Gadot Askım

hocam bende öyle bi soru yoktu işte formu 5 defa inceledim yedek subay falan sormuyor bile kağıtta

Komando olmak istiyor musun sorusunun altında yazıyormuş o sanırım bende o soru yok.

Dilekçe tarzı bişey verdi bana mezuniyet tarihimi yazdım boşluğa kalan kısımda da "yedek subay aday adayı olmak istiyorum yazıyor." o kağıda imza attım. O kağıdı iptal ettireyim en iyisi. Ya da büyük ihtimalle prosedür değişti 4 yıllıkların hepsi benim gibi kağıt imzalıyor.

Yarın aile hekimi onayını falan vericem zaten gitmek zorundayım da şunuda bi sorayım. Gerçi her türlü otomatik adaymışız inşallah çıkmaz 6 ay bile çok bi de yedek subaylıkla mı uğraşıcam uluslararası ticaret ve lojistik bitirdim zaten. öyle özel bi mesleğim de yok.

Arkadaşın dediği gibi senin yapabileceğin bir şey yok. Sadece son kayıt yapılırken yetkili kişi komando olmak istiyor musun diye sorduktan sonra soruyor yedek subay olmak isteyip istemediğini. Buna evet desen bile mühendislik, doktorluk tarzı bölümlerden mezun değilsen, yüksek ortalaman ve yds notun yoksa yedek subay çıkma olasılığın epey az.

He hayır desek bile yedek subay adayıyız, düşük bir ihtimal olsa bile çıkma olasılığı var.

• Arkadaşlar iyi akşamlar

Bugün gidip tecilimi bozdurdum ve şubatta inşallah askerim.

Yedek subaylık ve komando sorularına Hayır dedim. YDS yok Endüstri mühendisliği not ortalamam 2.05.

Kısa dönem istiyorum sizce çıkma ihtimali nedir
  • Arkadaşlar benim askerlik belgemde muhtemel sevk tarihi: 31.03.2018 yazıyor. Belgenin altında yükümlünün 01 Mart 2018 - 31 Mart 2018 tarihleri arasında sevk ôncesinde hazırlık işlemlerini yaptırması gerekmektedir. Yaziyor, bu tarihten önce yapmam gereken herhangi bir işlem var mı?

• dreamingood D kullanıcısına yanıt
    Bir sonraki celbe mi attılar acaba seni?

Benim belgemde 01 Aralık 2017 - 31 aralık 2017 tarihleri arasında sevk öncesi hazırlık işlemlerini yaptırması gerekmektedir yazıyor.
    Sınıflandırma tarihi ne yazıyor? Bende 25.01.2018 yazıyor.
  • Google Docs için bir excel hazırladım. Doldurabilir misiniz? Kaç kişiyiz görelim.

Konu sahibi bunu ilk mesaja da ekleyebilir mi?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1oC8zU0rfr1sjJ4msHCvL2JpQv46iUmV5XX84bKIp330/edit?usp=sharing
  • selamun aleyküm. foruma yeni katıldım. ben de şubat'da 2.60 küsür ortalamayla mezun olup tecili bozdurdum. Y.D.: HAYIR KOMANDO: HAYIR dedik. kısa çıkmasını bekliyoruz inşallah. hakkımızda hayırlısı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuncmucahit -- 29 Kasım 2017; 12:43:1 >
  • 2005'ten beri foruma üyeyim. Oks ile başladı macera sonrasında lys ygs konuları, sonuç heyecanını hep forumla yaşadım. Şimdi de askerlik zamanı.

Meslek: Makine Mühendisliği

Yedek Subay: Hayır

Komando: Hayır

Herkese hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Son of Hades

2005'ten beri foruma üyeyim. Oks ile başladı macera sonrasında lys ygs konuları, sonuç heyecanını hep forumla yaşadım. Şimdi de askerlik zamanı.

Meslek: Makine Mühendisliği

Yedek Subay: Hayır

Komando: Hayır

Herkese hayırlı olsun.

Geçen aynı durumu ben de düşündüm. Forumla büyüdük resmen. 14 yaşında kayıt olmuşum foruma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hectoor

Bir sonraki celbe mi attılar acaba seni?

Benim belgemde 01 Aralık 2017 - 31 aralık 2017 tarihleri arasında sevk öncesi hazırlık işlemlerini yaptırması gerekmektedir yazıyor.
    Sınıflandırma tarihi ne yazıyor? Bende 25.01.2018 yazıyor.

Bende de aynısı yazıyor da . 31 Aralık a kadar yapmamız gereken birşey kaldı mı acaba. Bana şubeden sadece sülüs kağıdın çıkınca e devletten çıkarttır onunla birliğine teslim olabilirisin denmişti.
  • lastmandar kullanıcısına yanıt
    bana da aynısını dediler. o hazırlık işlemi denilen şey başta sordukları sorularmış zaten.
  • Hectoor kullanıcısına yanıt
    Merhaba, hesabımdan giriş yapamadığımdan yeni hesap açtım. Ben şubeyi aradım, mayıs celp döneminde asker olacakmışım. İşlemler için mart ayında şubeye gitmem istenmiş.

Şubeyi aradığımda konuştuğum kişi biraz asabi ve iletişime kapalı olduğunu hissettiğimden asıl sorumu sormakta çekindim ve sormadım. Belgede askerlik erteleme tarihi Ocak 22 2018 ama tecilim son tarih Mart 31 2018 benim yüksek lisans başvuru sonuçum 22 ocaktan önce açıklanacak, ama kayıt günü 27 30 Ocak

Bunu yoksayarlar mı? Tecil hakkım olur mu bilmiyorum, şubede öğrenci belgeni getirdiğinde tecil işlemi yaparız demişti kadın, 22 Ocak - 27 ocakta kayıt günü ne yapacağım bilmiyorum, bu arada doğum günüm ayın 22 si bilerek mi 22 yaptı kadın bilmiyorum ahahaha ciddi bir durum mu yoksa sıkıntı yaratırlar mı hiç fikrim yok, kazanıp gidemezsem baya kötü hissetirecek

Bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.