Şimdi Ara

369. Dönem [Kasım 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.069
Cevap
69
Favori
681.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fayda-i maksimize F kullanıcısına yanıt
    Tamam o cuma günü açılacak işte

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yunalir kullanıcısına yanıt
    rica ederim kardeşim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akılsız Çaylak

Bölüm: inşaat mühendisi ortalama : 2.39

Komando : Hayır

Yedek Subay : Evet

Bakalım neresi gelecek ne gelecek hayırlısı olsun herkes için arkadaşlar.

kaç yıl oldu mezun olalı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SanTieG0

Beyler ptt kartı kullanmanıza gerek yok ben gelen kartı açmadım bile evde duruyor. Yatan yol paranızı kimliğiniz ile PTT'den çekebilirsiniz. O kartı aktifleştirmek için merkeze gidip bir şeyler imzalamanız doldurmanız gerek diye biliyorum kullanmayacaksanız aktif hayatınızda gerek yok.

hocam yol paran ve her ay vericekleri para 50 100 neyse ptt hesabına yatıcak. ptt kartı aktive etmessen parayı haftasonu çarşı izninde nasıl çekiceksin haftasu onu açık ptt gidiceğin her yerde olmaz. kartı açtır pttmatik den çek.
  • PTT kartı kullanmadan internet üzerinden eft yapabiliyor muyuz mevcutta kullandığımız şahsi hesabımıza?

• mehmetdemir2407 M kullanıcısına yanıt
    sana bu bilgiyi kim söylediyse yanlış söylemiş. aylık yemek ve harçlık paraları ziraat karta yatar. PTT'ye ise sadece gidiş olan yol paranız yatar. askerlik biteceği zaman yatırılacak olan yol parası da ziraat karta yatırılır.

ptt için sonuclar acıklandıktan sonra 24-27 ekim gibi gidin şubeye kimlikle paranızı alın sallayın ptt kartı.

geçen sene 365 olarak gittim hala ptt kartım gelmedi :)
  • Benimde az önce PTT kartım elime geçti. Geleceğini beklemiyordum ama aniden kapı çaldı. Neyse son 2
  • Son 2 gün her geçen gün heyecan artıyo herkes için hayırlısı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: EmQceR

sana bu bilgiyi kim söylediyse yanlış söylemiş. aylık yemek ve harçlık paraları ziraat karta yatar. PTT'ye ise sadece gidiş olan yol paranız yatar. askerlik biteceği zaman yatırılacak olan yol parası da ziraat karta yatırılır.

ptt için sonuclar acıklandıktan sonra 24-27 ekim gibi gidin şubeye kimlikle paranızı alın sallayın ptt kartı.

geçen sene 365 olarak gittim hala ptt kartım gelmedi :)

üniversiteden kalma ziraat bankamatik kartım var. bunu kullanabilir miyim? bide hesap no mu veriyoruz? nasıl oluyor bu işler :)

• Arkadaşlar malum yerler 20 sinde belli olacak, acaba bu ptt kartları gelen arkadaşlar yerler açıklanmadan mı geldi kartlar yoksa uzun dönem er mi ? bana henüz gelmedi
  • djosman007 kullanıcısına yanıt
    444 1 788'i arayın adınıza ptt kart basıldı mı , dağıtıma çıktı mı sorun. ben bugün aradım sordum dağıtıcıya verilmiş akşam 5'e kadar eline ulaşır dediler. erkenden geldi umarım bu A grubu olduğumun habercisidir :) hakkımızda hayırlısı.

eğer dağıtıma çıktıysa barkod numarasını alarak ptt kargo takipten nerede olduğunu takip edebilirsiniz.

edit: ben yedek subay adayıyım bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dracarys61 -- 18 Ekim 2017; 13:2:46 >
  • dracarys61 D kullanıcısına yanıt
    Aradım, benimki de kargodaymış, bugün yarın gelir demek ki.

• Devletin aylık verdiği para ziraat karta yatacak. PTT kartı sadece yol parası için. Ziraat kartı da gittiğimiz birlikte veriyorlarmış.

• Bu sabah benimde ptt kartım eve gelmiş. Sabırsızlıkla cuma gününü bekliyoruz. Hakkımızda hayırlısı olsun
  • Merhaba arkadaşlar. Bende kısa dönemim. Ve yedek subaylığı, komandoluğu seçmedim. PTT kartim geçen hafta geldi.

• Beyler hazırlığa başladınız mı, yanınıza neler alacaksınız liste hazırladınız mı?

İnternette değişik listeler buluyorum ama bazı malzemeler gereksiz geliyor, bi de özellikle Kısa dönem diye belirtmemişler mesela, belki orada yazan bazı şeylere ihtiyacımız olmayacak bizim. Bu konuda daha önce gitmiş birileri yardımcı olursa çok güzel olur.
  • 368. dönemden selam şu an nöb. subayım. kardeşim de 369. dönem olarak sizinle birlikte gidecek. heyecanla takip ediyorum.

• ÇandıR kullanıcısına yanıt
    Aynen cok gereksiz listeler var ortalikta dolasan ama benim duydugum askeriye esofman , spor ayakkabi , atlet , kulot veya boxer , el ayak havlusu vb seyleri zaten veriyor tabi bu boxer ve atletin kalitesi ve rahatligini bilemedigimizden ben sahsen kendim goturecem yanimda. Cantani bile veriyorlarmis. Sivil kiyafet cok almamakta fayda var cunku hirsizlik olayi olabiliyormus

• Legend.24 L kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğin gibi ayakkabı ve eşofman almaya gerek yok, ama iç çamaşır 2'şer adet veriyorlarmış ve yıkama olayı sıkıntı olduğu için yanımıza yedek almamız gerekiyor. Diğer dediğin şeylerde haklısın, ne kadar az eşya o kadar iyi :) Ama yine de şöyle kabarık bir liste çıkarttım ben internetten bulduklarımdan. Buradan da azaltmak istediklerim var.

İç Çamaşırı
    Çorap
    Sivil Giysiler
    Siyah Terlik
    Kulak Tıkacı
    Göz Bandı
    Silikon Taban
    Vatka
    Bot Boyası / Fırçası
    İğne İplik Seti
    Çengelli İğne
    Boyun askılı cüzdan
    Yastık Kılıfı
    Mavi renkli havlu
    Çamaşır Filesi
    Bot Dolap Kilidi
    Kalem ve Not Defteri
    Kol Saati
    Cep telefonu
    Cep Feneri
    Okuma Lambası
    Kitap
    Tırnak Makası
    Arko Nem Krem
    Vazelin
    İlaçlı Pudra
    Mantar Kremi
    Selpak
    Islak Mendil
    Yara Bandı
    Boğaz Pastili
    Burun Açıcı Sprey
    Vitamin
    Ağrı Kesici
    Banyo Çantası
    Traş Bıçağı
    Traş Köpüğü
    Traş Kolonyası
    Banyo Traş Bıçağı
    Sabun
    Banyo Lifi
    Şampuan
    Diş Macunu
    Diş Fırçası
    Kulak Çubuğu

• quote:

Orijinalden alıntı: ÇandıR

Hocam dediğin gibi ayakkabı ve eşofman almaya gerek yok, ama iç çamaşır 2'şer adet veriyorlarmış ve yıkama olayı sıkıntı olduğu için yanımıza yedek almamız gerekiyor. Diğer dediğin şeylerde haklısın, ne kadar az eşya o kadar iyi :) Ama yine de şöyle kabarık bir liste çıkarttım ben internetten bulduklarımdan. Buradan da azaltmak istediklerim var.

İç Çamaşırı
    Çorap
    Sivil Giysiler
    Siyah Terlik
    Kulak Tıkacı
    Göz Bandı
    Silikon Taban
    Vatka
    Bot Boyası / Fırçası
    İğne İplik Seti
    Çengelli İğne
    Boyun askılı cüzdan
    Yastık Kılıfı
    Mavi renkli havlu
    Çamaşır Filesi
    Bot Dolap Kilidi
    Kalem ve Not Defteri
    Kol Saati
    Cep telefonu
    Cep Feneri
    Okuma Lambası
    Kitap
    Tırnak Makası
    Arko Nem Krem
    Vazelin
    İlaçlı Pudra
    Mantar Kremi
    Selpak
    Islak Mendil
    Yara Bandı
    Boğaz Pastili
    Burun Açıcı Sprey
    Vitamin
    Ağrı Kesici
    Banyo Çantası
    Traş Bıçağı
    Traş Köpüğü
    Traş Kolonyası
    Banyo Traş Bıçağı
    Sabun
    Banyo Lifi
    Şampuan
    Diş Macunu
    Diş Fırçası
    Kulak Çubuğu

Hocam simdi burda sana uzunca yazim arkadasimi aradim kendisi 97/2 olarak gitti yarin bitiyor askerligi ona sordum. Corap veriyolarmis fakat yinede yanina al, sivil kiyafet konusunda dedigim gibi cok alma yanina zaten usta birligin ve acem birligini bir arada gordugunden eger ayni yerdeyse bu ikisi ona gore ayarlarsin kiyafeti kalin ince yada az cok olacagini , göz bandi ve vatkaya gerek yok , bot boyasi alabilirsin yanina.

İgne iplik, kulak tikaci icerde veriyolarmis.

Yastik kilifi taktirmiyolarmis genelde tek tip renk mavi varmis.

Havluya gerek yok veriyolarmis.

Dolap kilidi ve bot kilidi alinabilir hirsizliga karsi.

Kalem not defteri zaten kantinde varmis.

Cep feneri ve lambaya gerek yok ama tabi aksam 9.30-10da bazi yerlerde isiklari sonduruldu icin belki olabilir.

Kitabi usta birliginde okumaya daha cok firsat bulabilirmissin acemide pek firsatin olmazmis.

Bu tum tirnak makasi , cimbiz , tras seti, kulak cubugu , firca , dis fircasi , pudra , kremleri set halinde bi cantada toplayabilirsin lazim olacakmis.

Selpak, islak mendil, yara bandi iceride varmis.

Bogaz pastili, burun spreyi kis ayinda gittigimizden gerek olabilir.

Benim ogrenebildiklerim bukadar hocam

• 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.