Şimdi Ara

366. Dönem [Şubat 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.319
Cevap
60
Favori
244.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hevesini kursağında bırakmak istemem ama türkiyede okuyanların % 40i isletme mezune b nde elektronik muh. Mezunuyum ayriyetten isletme mezunuyum isletmed n yed k subayliga cok başvuran var burda devreye fiziğin diploma notun 've tabiki yabanci dil giriyor.Ins olursun cok istiyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese Merhaba,

Bende bu Perşembe gidip tecilimi bozdurucam. Umarım hakkımızda hayırlısı olur. Böyle bi konunun açılması da ayrıca güzel olmuş.
    Bilgisayar Programcılığı ve İşletme Lisans diplomam var. Herkes yazıcı olursun diyor. Hayırlısı neyse o olsun artık.

Kütük: Tokat
    Meslek: Bilgisayar Programcılığı - İşletme
    Yedek Subay: Hayır
    Komando: Hayır
  • quote:

Orijinalden alıntı: doganyilmaz7

Herkese Merhaba,

Bende bu Perşembe gidip tecilimi bozdurucam. Umarım hakkımızda hayırlısı olur. Böyle bi konunun açılması da ayrıca güzel olmuş.
    Bilgisayar Programcılığı ve İşletme Lisans diplomam var. Herkes yazıcı olursun diyor. Hayırlısı neyse o olsun artık.

Kütük: Tokat
    Meslek: Bilgisayar Programcılığı - İşletme
    Yedek Subay: Hayır
    Komando: Hayır

Yazıcılık sanıldığı kadar kolay iş değildir. Sorumluluk var sürekli komutanların yanındasın bütün işleri sana kitlerler, gecenin bi yarısı vukuat olur kaldırırlar tutanak yazarsın. O yüzden sana tavsiyem usta birliğine gidince araştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bullett -- 15 Kasım 2016; 9:45:47 >
  • Bullett B kullanıcısına yanıt
    Evet araştırdığım kadarıyla öyleymiş. Yazıcı olup olmamak benim elimdeyse eğer olmak istemiyorum derim :) Ama sanırım bizim elimizde olan birşey değil.
  • doganyilmaz7 kullanıcısına yanıt
    Senin isteğini dikkate almazlar. Uzun dönemlerden bu işi yapabilecek olursa da sana bırakmazlar.

• BNYZ kullanıcısına yanıt
    Zaten ya herru ya merru :)
    Bi şekilde bitecek. Herşey nizamiyeden içeri adım atana kadar. Gerisi kendiliğinden gelir.
  • doganyilmaz7 kullanıcısına yanıt
    Gideceğin yere bağlı olarak evrak işlerini birgüzel sana kilitlerler. Fakat komutanların işlerini de yazıcı yaptığından bir nevi sana mecbur kalırlar. Çoğu komutan seni tanır. Sabah odana girersin akşam mesaisine kadar çıkmazsın. Kolay kolay ictimaya katılmaz nöbet tutmazsın. Nöbetleri çarşıları sen ayarlarsın. Asker seninle yakın olmaya çalışır. Güzel olduğu kadar zor ve genelde rahat iştir. Fakat komutanlar pek kısa dönem yazıcı istemez.

Genelde silahçı, revirci, muhabereci vs. yaparlar.

Bana göre en kötü yer nizamiyedir. En güzel yer muhaberedir, hele bide gececi olabilirsen :)
  • of5 O kullanıcısına yanıt
    Revirci bir arkadaşım var. Gayet rahatım diyor. Her şeyin hayırlısı olsun.
    Başa gelen çekilir :)
    mekan: Sakarya
    meslek: makina müh
    okul-ort: saü - 2.48
    komando: evet
    yedek subay: evet

• ffrisby kullanıcısına yanıt
    Onunla ilgili hiçbir bilgim yok bilader mail adresleri varsa sen bizzat ulaşabilirsin onlara yardımcı olurlar. Ama sanmıyorum 2+2 olduklarını İİBF'lidir onlar
  • Celpler arasında farklılıklar oluyor her celp döneminde aynı sayıda Yedek Subay alımı olmuyor bize bir fikir vermez ama 358. dönem ( Şubat 15 için şu ankete de bakabilirsiniz.
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1i1s6g6BwKyCDlSIvhSqg-F1qk6vtfNvzCqWWjx_jNiM/htmlview?usp=sharing&sle=true
  • Başvurumu henüz yapmadım, aklımda bir nokta kaldı. Yedek subay isteğine evet diyeceğim, ancak komando isteğine evet mi desem hayır mı desem bilemedim.
  • wadawada W kullanıcısına yanıt
    Evet de gitsin.

• AtaTürkçü.34 kullanıcısına yanıt
    gecen sene subatta herrrrrrkes kisa donem gitmis yaa.. pfff
  • wadawada W kullanıcısına yanıt
    Yedek subaylık ihtimalim artar diye bakıyorsan olaya onunla ilgisi yok onu belirteyim ama eğer diyorsan komando olmak istiyorum o zaman evet de tabii ki
  • LazPacino L kullanıcısına yanıt
    Sorma %'ye vurduğun zaman bayağı az yedek subay alımı olmuş. Ben Celp dönemlerindeki ihtiyaçları göz önünde aldığımda en az Kasım sonra Şubat diye biliyorum zaten. Mayıs ve Ağustos celpleri daha şanslı oluyor bu konuda. Belki bizim bir şansımız şu olabilir 15 Temmuz sonrası açığa alınan asteğmenlerden doğan ihtiyaç bu tezimi de güçlendiren ilk paylaştığım ankettir orada Kasım'a oranladığında hiç fena değil. Ama dediğim gibi söz konusu askeriye olunca mantık devre dışı kısmet diyerek çok umursamamak en iyisi.
    mekan: Sakarya
    bölüm: iktisat
    okul-ort: saü - 2.16
    komando: hayır
    yedek subay: evet

hadi hayırlısı olsun inşallah :)
  • 365. donemın yerlestırmelerıne baktım. mezun oldugum uluslararası ılıskıler bolumunden 5 arkadasın 3 u yedek subay olmus. ınsallah benımde olur.
    Bölüm: Çevre Mühendisliği
    Kütük: Edirne
    Diploma Notu: 2.58
    Komando: Kararsız
    Yedek Subay: Evet

Bu Cuma tescili bozup başvuracağım. Hakkımızda hayırlısı :)
  • Zombitch kullanıcısına yanıt
    Ben de seninle aynı durumdayım kardeşim. Yedek subaylığa evet diyeceğim de komandoluk konusunda kararsızım.

Bir de son başvuru tarihi geçmedi, değil mi? 30 Kasım son başvuru tarihi. 15 Kasım değildi yani?
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.