Şimdi Ara

366. Dönem [Şubat 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.319
Cevap
60
Favori
244.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O belgede prosedür icabı yazıyor şimdi baktım bende de yazıyor küçük harflerle alt kısımda. Benim bildiğim ondaki amaç başvurunu yaptıktan sonra eğer bilgilerinde bir değişiklik olduysa o tarihler arasında itiraz ederek yeni bilgilerini güncellemek için verilen zaman aralığı. Şubeye yerler belli olduğumuz zaman sülüs için gidilecek başka da gidilmeyecek benim bildiğim o da 15 Ocaktan sonra... Başka bir bilgisi olan var mı bu konuda?
  • LazPacino L kullanıcısına yanıt
    Eğer aynı yere düşersek uzun uzun anlatırım aga şimdi millete set olmayalım burada. Boztepe'de sen yürüsen her gün yarım saat o yeter sana :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: AtaTürkçü.34

O belgede prosedür icabı yazıyor şimdi baktım bende de yazıyor küçük harflerle alt kısımda. Benim bildiğim ondaki amaç başvurunu yaptıktan sonra eğer bilgilerinde bir değişiklik olduysa o tarihler arasında itiraz ederek yeni bilgilerini güncellemek için verilen zaman aralığı. Şubeye yerler belli olduğumuz zaman sülüs için gidilecek başka da gidilmeyecek benim bildiğim o da 15 Ocaktan sonra... Başka bir bilgisi olan var mı bu konuda?

Bende öyle düşünmüştüm. Bu sülüs dediğiniz ne oluyor acaba?
  • JusticeLeague kullanıcısına yanıt
    Sınıflandırma demek oluyor benim bildiğim Er ya da Yedek Subay statüsünde. E-Devlet'ten onun çıktısını alıp( ASAL sevk başvurusu ) şubeye veriyoruz galiba o kadarını biliyorum memur öyle söylemişti bana yanlış anlamadıysam
  • hocam Allah aşkına birisi sorularıma bilgisi olarak yardımcı olsun. Ben Mimarım 25 yaşındayım sene sonuna kadar tecil yaptırma hakkım var henüz 2 yıl tecil hakkımı kullanmadım. şimdi ben bu ay içinde gidip uzun dönem askerliğe başvurayım diyorum. askerliği yapacağım yapmaya bari uzun yapayım diyorum. 1. sorum ben askere gidip başvursam en son ne zamana kadar istersem tecil hakkı kullanıp gitmekten vazgeçebilirim. 2. ise şimdi kimisi eğitim aldıktan sonra sınav diyor kimisi askere başlamadan sınav oluyor diyor bu askere gideceğim yerin seçimi için. hangi durumda sınav olacak bu sınav nasıl bir sınav olacak içeriği nedir örnekleri var mı ? sınav sonucun nasıl olmalı ki gideceğin yeri seçmelisin 3. ise hangi aylarda maaş alacağım ve izinler ne kadar bunları ne zamanları kullanmamız lazım ne zamanları kullanmazsak asker ne kadar kısalır ? size zahmet bir yardım edin çünkü pazartesi inşAllah gidip görüşeceğim.
  • Şubat döneminde askere gitmek için Tecil son bozdurma tarihi ne zaman ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: adreemadree

Şubat döneminde askere gitmek için Tecil son bozdurma tarihi ne zaman ?

30 kasım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: koray721

1.si sen istiyorsun diye seni yedek subay yapmiyolar ihtiyaca Gore 2.Si kasima sonuna kadar tecilini boz ocakta yerin açıklansın silusu almadan tecil hakkin kadar tecil edersin 3. 1 yada 3 ay eğitimden sonra sinav oluyosun.( meslek 1 Ay takim komutani 3 ay ) acemilikten sonra maasin yatıyor meslekte 11 ay takim komutaninda 9 ay .

tabi hocam onu anladım ben sadece kabul edildiğim durumları varsayarak sordum sağolun yeterince açıklayıcı oldu. yani yerim belli olsa bile tecil hakkımı kullanabiliyorum yani bu güzelmiş. meslek ve takım komutanı olayı bana kalmıyor onu askeriye belirliyor değil mi ?
  • crashris kullanıcısına yanıt
    sanmiyorum senin yerin belli olduktan sonra tekrar tecil olablesin.. ?? oyun mu oynuyorsun askeriyeyle ?? askeriye oyun onyamiyor ama...

sahsen tecil etme durumu YERLERIN BELLI OLANA kadardir bence.. ki mantik da bu sekildedir, bana gore.. senin dedigin gibi olmasina imkan bile vermiyorum acikcasi

takim komutani veya meslekci olayi tamamen askeriye belirliyor (egerki yedek subaylik cikarsa)
  • LazPacino L kullanıcısına yanıt
    Yerler belli olduktan sonra eğer hakkın varsa tecil yapılabilir. Zaten ilgili yönetmelikte de "sınıflandırması belli olan yükümlü, herhangi bir nedenle erteleme yaptırırsa tekrar sınıflandırmaya tabi olmaz" şeklinde bir ibare vardır.

• crashris kullanıcısına yanıt
    Sen eğer mezun olmuş bir mimarsan bilader 2 yıl tecil diye bir şey yok o senin cepten yediğin süredir sen şu an işlemlerini yaptırmadın ama şimdi tecil etsen bugüne 2 yıl koymayacaklar mezun olduğun tarihe eklenecek o süre önce onu belirteyim. Askere git ya da gitme yoklamanı yaptırmanda fayda var bir an önce bu ilk sorunun cevabıydı. Diğer sorularını cevaplamışlar zaten ama sınav diye bir şey yok yer seçme mevzusunda Yedek subay eğitimlerinde başarılı olma durumu var o zaman seçilebiliyor bildiğim kadarıyla sınıf arkadaşım ben kendim seçtim demişti. Hiç izin kullanmazsan da 15 güne kadar kısalır askerlik süresi.
  • Yerler belli olduktan yani silüsü aldıktan sonra tecil işlemi yaptırılamıyor. Yerin belli olduktan sonra gitmek zorundasın. Şubede gözümün önünde aynı vaka yaşanmıştır.

• ta4mta T kullanıcısına yanıt
    Sülüsü alınca askersin zaten artık. Daha neyin ertelemesi olacak.
    Askerliğiniz acemi birliğine katılınca değil, şubeden ya da e devletten sevk belgenizi aldığınızda başlıyor.

• gayet mantıklı cevaplar tüm sorularım cevaplandı artık ben de sorulan sorulara cevap verebilirim :) herkesten Allah razı olsun
  • koray721 kullanıcısına yanıt
    sana ne laf sokacam ?? sana soylemek isteseydim seni etiketler sana soylerdim..

o yazdigim benim dusuncem, ben oyle dusunuyorum, mantigima uymuyor, bana gore gec kalinmis gibi... dogrusu budur demiyorum
  • BNYZ kullanıcısına yanıt
    koray721 kullanıcısına yanıt
    @BNYZ Ben de farklı bir şey demedim zaten. 25 Ocak 2017'ye kadar tecil bozduranlar tekrar tecil ettirebilir. 25 Ocak günü acemilik belli olduktan sonra tecil işleminizi yapmıyorlar.

Ayrıca @koray721 üslubunu bil de konuş. Biz de diğer arkadaşlara fikir vermek için buradayız. Forum ve konu kimsenin malı değildir. Fikirler ve mesajlarınızdan şahsi olarak sorumlusunuz.

Eksik bir şey olduğunu düşünen ya da güvenmeyen de varsa gider askerlik şubesine sorar. Burada amaç dingonun ahırı gibi konuşmak değil.

Senin de ağzınla konuşup konuşmadığın meçhul ya neyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ta4mta -- 14 Kasım 2016; 1:53:39 >
  • Arkadaşlar sakin.

Bu silusu 25 Ocakta e-devletten cikartip şubeye mi goturecez acaba

Sülüsü neden şubeye götürüyorsun?
    Gerek yok. Çıktı al yeter

• ta4mta T kullanıcısına yanıt
    Sen dediğimi anlayamamışsın. Acemilik belli olduktan sonra değil. Sülüsünü aldıktan sonra erteleyemezsin.

Evet, götürüyoruz 25 Ocaktan'da önce olacak o işlem 16-17 si gibi yapılacak işlem E-Devlet'den çıktısını alarak şubeye götürüyoruz ona göre onlarda kesin kaydımızı giriyorlar sisteme sizin ayrıldığınız noktada zaten burası tam olarak kırmayalım kimseyi herkesin amacı belli.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.