Şimdi Ara

361.kd. 15inci p.egt.tug.12inci p.egit.a AMASYA MERKEZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amasyaya giden arkadaslar burdan konusmamiza devam edelim nedir ne degilidr ? Suan orda askerlik yapan dh uyesi var mi ? Hava sartlari nasil ? Bu sorularin cevaplarini burda aciklayalim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende burdayım kardeşim, esas birlikte karargah Birliği buranın. Buraya gidip askerliği yapan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyber007 -- 24 Ekim 2015; 1:10:16 >
  • Suan orda askerlik yapan yok mu ?

• Takip

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Whatsapp grubu kuruldu.

• Orada askerlik yapanlar bilgi verirlerse çok iyi olur ne nedir değildir öğrenmiş oluruz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar.

357. Dönem olarak geçen sene bu dönemde Askerlik görevi yapmıştım.Acemi birliğim burasıydı.Daha sonra usta birliği Tekirdağ / Çorlu ' ya geçtim.

-Havası soğuktur. Ben hayatımda yemediğim soğuğu malesef burada yedim.
    -Sigara içiyorsanız eğer içeride sigara kıtlığı çekiceksiniz. ( 30 liraya paket arayan tiryakileri hatırlıyorum )
    -Günde 7-10 kere iştima vericeksiniz. ( Amasya ' nın elması SEVER adamı iştiması ) demişler.
    -Soyadımızın başlangıç harflerine göre bizleri bölüklerimize yerleştirdiler.
    -Yemekleri özel yapılıyor. Pek iyi değildir. ( Yemek seçenler için )
    -Bölüklerinizin önüne arabayla satıcılar geliyor tatlı, börek satıyorlar. Ayrıca içeride ufak bir fırın var pide yapılıyor.
    -Revire çıkmak baya zor olacak çıksanız bile muayene olamadan geleceksiniz. Çünkü millet eğitimden yırtmak için revire kaytarmak istiyor.Çok sayıda kişi ayrılıyor.
    -Hasta olacaksınız. Kaçınılmaz. Çünkü kışın ortasında koğuşlar yeteri kadar havalandırılmıyor. Hastalık bulaşıyor.

Geçen sene bu dönemde gittim ve yaşadıklarım bunlardı.Umarım daha iyi bir dönem geçirirsiniz. Sorularınız olursa buradan olabildiğince sizleri aydınlatmaya çalışacağım.

• Selamlar birliğe ulaşım nasıl oluyor? Uçakla geliyorum gece iniyorum Merzifona oradan nasıl geçerim? Bir de gece teslim olunabiliyor mu yoksa sabaha kadar beklemek mi gerek?
  • Atarsa 79 baskada yok vay be geciyo gunler beyler kasmayın yeter torunlar gelmeye basliyo artik

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.