Şimdi Ara

357. Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (509. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10.198
Cevap
100
Favori
589.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 506507508509510
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bak gene aklıma geldi eski günler :) Zaman ne çabuk geçmiş yahu :) Askerlik yaptığım kışladaki RDM'leri özledim. O çakmak gazı çekişlerini, bali çekişleri of of hey gidi günler hey...
  • 357/2'lerin Ankara Mamak Mebs'teki -10 derecede edilen yemin töreninden videosu olan varmı? Varsa çok makbule geçer. Hiçbir yerde bulamadım.
  • Üç sene olmuş
  • kırmızımercimek kullanıcısına yanıt
    Tedarik bölge başkanlığı, 6. Kolordunun içine taşınmış arkadaşlar bilginiz olsun. 2 sene önce merkezdeki İnönü parkının oradakine gitmiştik, kapanmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cemcem4534 C kullanıcısına yanıt
    Güncelleme için teşekkürler:)
    Nasıl geçti askerlik?
  • kırmızımercimek kullanıcısına yanıt
    Konuyu hortlattık ama :) ben çok zorlanmıştım bulurken arayan arkadaşlar zorlanmasın.

Ted. Blg. Bşk. çok güzeldi :D gerçekten güzel askerlik yaptık, Allah razı olsun. Kasım celbi gitmiştim. Acemi Amasya idi, hayatımın en kötü 21 günü, silahlar elimize yapışıyordu soğuktan. Ordan Adana'ya geçince ben şok, aralık ayında herkes tişörtle dolaşıyor :) çok sevinmiştim. Yaz gelmeden de nisan da tezkereyi aldım zaten.
  • cemcem4534 C kullanıcısına yanıt
    Evet, yeni giden arkadaşlar için güzel bilgi.

Amasya sonrası tatil gibi gelmiştir sana:) Çok güzel bir zamanda gitmişsin, Adana mevsiminin tepe noktası. Kışlanın bulunduğu yer de hava anlamında güzel bir noktada, şehrin boğucu havasından uzak sayılır. Bundan sonra gidecek olanlara da hayırlı tezkereler şimdiden. :)
  • Hortt... Yaşayan var mı????
  • Ne günlerdi yav.5 sene oldu.
  • vay be oldu mu o kadar harbi...

daha dünmüş gibi burdan tanıştığım arkadaşlarla buluşarak mahmutpaşadan askerlik bavulu oluşturduğumuz günü hatırladım (:

donu mavi mi yeşil mi alak diye az muhabbetini yapmamıştık havacı devrelerle

kütahya otogarındaki banklarda sabahladık , acemilik bitti, 4. anajet üs komutanlığına göndermişlerdi. orayıda kapattılar sanırım 15 temmuz sonrası.. lojman kantindeydim güzel günlerdi
  • 5 sene 7 ay dile kolay. Arada şimdiki askere gidecek olanların mesajlarını aval aval okuyorum. Sistem değişmiş, süre düşmüş. Hiç bir şey anlamıyorum. Askerlik sessiz sedasız geçti de askerden sonrası biraz sıkıntı oldu. Neyse şimdi iyiyiz ama dua ediyorum. Sıkıntıların askerdeyken farkına varmadığım için o zaman sonuçları daha vahim olurdu. Şimdi her şeye göğüs gerebiliyoruz ama askerdeyken öyle olmazdı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • askerlik biteli 5 yıl oldu şafak 90 dediğim gunler geride kaldı bir de ruyalarımdan cıkarsa tam terhis olacagım ruyamda halen askere goturuyolar bazen diyorum ben yaptım ama kimse inanmıyor :D
  • Hey gidi günler aynı ekiple aynı yerde askerlik yapacaksın deseler, arkama bakmadan yurtdışına iltica ederim :)

• neckermenn kullanıcısına yanıt
    bana komutanlarım askerde kal gir şu sınava dediler, bazen keşke girseydim diyorum. şimdi üsteğmen olarak yüzbaşılık bekliyordum. maaş zaten
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Parası güzelde ama o aldığın parayı nereye harcadığının hesabını soran bir mekanizma var. Öyle yada böyle yapılmaz. Göründüğü gibi değil, dışarıda ambarlık yap paranı çıkart daha iyi.

• Benim askerlik yaptığım yer lağıv edilmiş. Zaten orada pek askerlik yaptığımız söylenemezdi... RDM'lerle dolu başı boş epi topu 40-50 kişinin bulunduğu bir yerdi...

İyi ki şimdi gitmemişiz. Yeni sistem acayip karışık... Bir de eskisine nazaran çoğu kişiye uzun dönem çakıyorlar...
  • Tdk musun?

• hortlatıyorum

5 sene ne ara geçti? :Q

• neyazarim N kullanıcısına yanıt
    Dün gibi değil mi? Valla ben komple unuttum :)
  • 
Sayfa: önceki 506507508509510
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.