Şimdi Ara

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER ) (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
34.096
Cevap
207
Favori
1.521.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zfltyhh

Selamün aleyküm Kasıma çok var ama yine ortam canlı bende yeni üye kaydı yaptırdım

Aleyküm selam kardeşim hoş geldin umarım dilediğin gibi sonuçlanır süreç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mysterio7 -- 30 Temmuz 2013; 0:21:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ortofoto

arkadaşlar bir sorum var ve bilenlerden cevap bekliyorum....

okuldan erken sevkim için yazıyı ASALa yollattırdım..

lakin, benim diplomam yok.. yani diploma bulunduğum şehirde değil ve ben olmadan alınması mümkün değil ben de gidemiyorum...

bunun yerine lisansı aldığım okuldan mezuniyet tarihim üzerinde olan Transkripti alıyorum...

ne dersiniz ille de diploma derlerse ne olacak? nasıl aşarım bu işi ben?

diploma ibraz etmesem ilelebet almayacaklar mı beni en nihayetinde askere????

Diploma veya geçici mezuniyet belgesi ibrazı zorunludur.
  • Arkadaşlar 1-30 eylül arası askerlik şubesine gidince ne olacak? Yed. subay veya kısa dönem gitmek istediğimizi mi tercih yapacağız?
  • mysterio7 kullanıcısına yanıt
    tutun ki ibraz etmedi bir vatandaş... ne olacak? almayacak mı askere?

zaten lisansı bitirdiğinde yıllar önce tecil için ibraz etmişsin bu belgeyi...
    tekrar istemesi kazanılmış hakkını yok edemeyeceğine göre, askere alması gerekiyorken "yok almıyorum mu diyecek?" (öyle diyorsa askerden kaçmaya güzel bir yol işte, diplomam yok almıyorlar de geç.. :) )

(hayır edinebilecek olsam girmeyeceğim bu strese de alamıyorum diplomayı)
  • quote:

tekrar istemesi kazanılmış hakkını yok edemeyeceğine göre, askere alması gerekiyorken "yok almıyorum mu diyecek?" (öyle diyorsa askerden kaçmaya güzel bir yol işte, diplomam yok almıyorlar de geç.. :) )

Ben senin neyi sorguladığını anlamadım kardeşim.kısa dönem askere gitmek istiyorsan diploma veya mezuniyet belgesi ibrazı zorunludur.başka bir açıklaması yok,illa açıklama istiyorsan şubeye gider diplomamı alamıyorum dersin tatmin edici cevabı alırsın.

Diploman yoksa almıyorum demek diye birşey yok zaten,zorunluluğu olan taraf sensin.sen diplomam yok gelmiyorum diye gitmezsen bakaya kalır cezanı ödersin.

Şöyle bir durum daha var yedek subay seçilen arkadaşlar bu belgeleri,yerleri belli olduktan sonra sevk belgelerini almaya gittiklerinde dahi tekrar ibraz ediyor.sen başvurudakine isyan ediyorsun.Senide anlıyorum senin için belli zorluklar olabilir ama bu mevcut durumu değiştirmiyor malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mysterio7 -- 30 Temmuz 2013; 1:41:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mysterio7

quote:

Ben senin neyi sorguladığını anlamadım kardeşim.kısa dönem askere gitmek istiyorsan diploma veya mezuniyet belgesi ibrazı zorunludur.başka bir açıklaması yok,illa açıklama istiyorsan şubeye gider diplomamı alamıyorum dersin tatmin edici cevabı alırsın.

Diploman yoksa almıyorum demek diye birşey yok zaten,zorunluluğu olan taraf sensin.sen diplomam yok gelmiyorum diye gitmezsen bakaya kalır cezanı ödersin.

Şöyle bir durum daha var yedek subay seçilen arkadaşlar bu belgeleri,yerleri belli olduktan sonra sevk belgelerini almaya gittiklerinde dahi tekrar ibraz ediyor.sen başvurudakine isyan ediyorsun.Senide anlıyorum senin için belli zorluklar olabilir ama bu mevcut durumu değiştirmiyor malesef.

Sakin ol şampiyon.

Bir şeyi edinmene fiili şartlar el vermiyorsa edinemezsin. Miraca çıkar gibi bir yerlere ışınlanıp geri gelemeyeceğime göre benim için durum bu. Diplomam bilmem kaç KM uzakda ve vekaleten dahi başkasına vermiyorlar.

Daha önce bu belgeyi zaten ibraz etmiş olduğum için (2006 yılında mezun olup tecil ettirmeye ilk gittiğimde diploma fotokomizi verdik) bu belgenin bu vatandaşlarda bulunuyor olması gerek şayet benden alıp çöpe atmadılarsa....

Dolayısı ile sorunuma bu mantıkla çözüm arıyor, çözüm önerisi olabileceklerden yardım bekliyorum.

(ayrıca diplomam yok dediğinde bakaya bırakıp ceza vermeleri o kadar kolay değil. Durumu açıklayan bir gerekçe ile yazılı olarak başvurduğunda ne olacağını hiçbirimiz bilemeyiz aslında.. askerlik bu :) en nihayetinde kaçmıyor tam aksine gitmeye uğraşıyorum...)

• ortofoto O kullanıcısına yanıt
    Bence sen agılarını biraz aç şampiyon,soru sorup sonra bilmişlik yaparak sonuca ulaşamazsın.Bence miraca falan ışınlanmanada gerek yok şubeye ışınlanmayı dene.

Son olarak daha önceki mesjımdan bir bölümü tekrar paylaşıyorum.Bu konuda farklı yöntemler bilenlerde arkadaşa yardımcı olsun lütfen

''Senide anlıyorum senin için belli zorluklar olabilir ama bu mevcut durumu değiştirmiyor malesef.''
  • quote:

arkadaşlar bir sorum var ve bilenlerden cevap bekliyorum....

okuldan erken sevkim için yazıyı ASALa yollattırdım..

lakin, benim diplomam yok.. yani diploma bulunduğum şehirde değil ve ben olmadan alınması mümkün değil ben de gidemiyorum...

bunun yerine lisansı aldığım okuldan mezuniyet tarihim üzerinde olan Transkripti alıyorum...

ne dersiniz ille de diploma derlerse ne olacak? nasıl aşarım bu işi ben?

diploma ibraz etmesem ilelebet almayacaklar mı beni en nihayetinde askere????

Diploma yada meZuniyet belgesini ibraz edemiyorsanız , uzun dönem Er statüsüne tabii tutulursunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cyber_mika

beyler, doktoradan dolayı üniversite tarafından yapılmış tecilim vardı, geçen hafta bunu bozdurdum ve tecil iptal yazısını asal'a gönderdim. askerlik şubesini aradığımda kasım celbinde asker olduğum söylendi. merak ettiğim nokta; 1 eylül tarihine kadar yapmam gereken başka birşey var mıdır? bu fotoğraf, diploma, kimlik, vs. evraklarını 1 eylül sonrasında götürmemiz gerekiyor değil mi? sonradan patlamayalım..

İstenilen belgelerle 15 Ağustosa kadar erken sevk dilekçesi vermeniz gerekiyor.

SORU : Dört yıllık üniversite mezunuyum. En kısa sürede ne zaman askere gidebilirim?

CEVAP : Mezuniyetinizi müteakip; nüfus cüzdanı, 2 adet vesikalık fotoğraf, diploma veya mezuniyet belgesi aslı ve 3 suret fotokopisi (Arkalı Önlü) ile birlikte en yakın askerlik şubesine müracaat ederek askerliğinize yedek subay aday adayı olarak karar aldırmanız ve erken sevk dilekçesi vermeniz gerekmektedir.

Cevap için teşekkürler ama yeni mezun ile benim durumumun aynı olduğundan emin değilim. Tecilim okul tarafından bozuldu ve kasım celbinde asker gözüktüğüm söylendi. Bu durumda erken sevk dilekçesi vermem gerekmiyor diye düşünüyorum ama askeriye işte emin olamıyorsun...

• quote:

ibraz etmezsen 15 ay yaparsın bu kadar basit
  • Ctrlshft kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla transkript, diploma ve ingilizce (ya da diğer yabancı dil varsa) belgelerini sunacağız.

umarım dediğin gibi yedek subay / kısa dönem istiyorum diye bir form olur,

ama nihai seçimi msb yapıyor...

// asal sitesinde --> Sevk öncesi hazırlık işlemleri //

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kobrolws -- 30 Temmuz 2013; 9:15:39 >
  • quote:

quote:

quote:

beyler, doktoradan dolayı üniversite tarafından yapılmış tecilim vardı, geçen hafta bunu bozdurdum ve tecil iptal yazısını asal'a gönderdim. askerlik şubesini aradığımda kasım celbinde asker olduğum söylendi. merak ettiğim nokta; 1 eylül tarihine kadar yapmam gereken başka birşey var mıdır? bu fotoğraf, diploma, kimlik, vs. evraklarını 1 eylül sonrasında götürmemiz gerekiyor değil mi? sonradan patlamayalım..

SORU : Dört yıllık üniversite mezunuyum. En kısa sürede ne zaman askere gidebilirim?

CEVAP : Mezuniyetinizi müteakip; nüfus cüzdanı, 2 adet vesikalık fotoğraf, diploma veya mezuniyet belgesi aslı ve 3 suret fotokopisi (Arkalı Önlü) ile birlikte en yakın askerlik şubesine müracaat ederek askerliğinize yedek subay aday adayı olarak karar aldırmanız ve erken sevk dilekçesi vermeniz gerekmektedir.

Cevap için teşekkürler ama yeni mezun ile benim durumumun aynı olduğundan emin değilim. Tecilim okul tarafından bozuldu ve kasım celbinde asker gözüktüğüm söylendi. Bu durumda erken sevk dilekçesi vermem gerekmiyor diye düşünüyorum ama askeriye işte emin olamıyorsun...

Erken sevk dilekçeni sen değil de okul vermiş senin yerine. Durumundaki prosedür de böyle zaten. Sorun yok

1 - 30 Eylül de gidip bilgilerini güncelle, işlemin tamamdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ctrlshft

Arkadaşlar 1-30 eylül arası askerlik şubesine gidince ne olacak? Yed. subay veya kısa dönem gitmek istediğimizi mi tercih yapacağız?

Komando olmak istiyor musun? ve yedek subaylık istiyor musun? soruları Eylül de sorulacak arkadaşlar.

Bizim de söz hakkımız var yani

Ama nihai seçim msb nin dediğiniz gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tms54

quote:

Arkadaşlar 1-30 eylül arası askerlik şubesine gidince ne olacak? Yed. subay veya kısa dönem gitmek istediğimizi mi tercih yapacağız?

Komando olmak istiyor musun? ve yedek subaylık istiyor musun? soruları Eylül de sorulacak arkadaşlar.

komando olmak istiyormusun diye bana ilk gittiğimde sordular. ayrıca silüs teki mesleği bilgisi neye göre yazılıyor? 1-30 eylül arasındaki güncelleme bilgilerine göre mi acaba? bonservis vermedim ben yaptığım işle ilgili versem daha mı iyi olur acaba?

• Arkadaşlar bugün işlemlerimi tamamladım kasımda gidiyosun dediler eylülde tekrar bi kaç evrak götürcem. Yalnız 4 kasım da askersin dedi şubedeki görevli sizlere de böyle net tarih söylendimi yada böyle bişi mümkün mü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

quote:

quote:

komando olmak istiyormusun diye bana ilk gittiğimde sordular. ayrıca silüs teki mesleği bilgisi neye göre yazılıyor? 1-30 eylül arasındaki güncelleme bilgilerine göre mi acaba? bonservis vermedim ben yaptığım işle ilgili versem daha mı iyi olur acaba?

Eylül de bilgilerimiz güncelleneceğinden bu sorular tekrar sorulacaktır. meslek bilgisi hakkında bilgim yok hatta silüste böyle bir bilgi olduğunu şimdi öğrendim

Dediğin gibi güncellemede belirlenir tahminimce.

Bonservisi ben de vermedim. Gitmeden alıcam işyerinden, odaya da onaylatıp yanıma alıcam. Eylül de isterlerse hazır olur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Erken sevk dilekçeni sen değil de okul vermiş senin yerine. Durumundaki prosedür de böyle zaten. Sorun yok

1 - 30 Eylül de gidip bilgilerini güncelle, işlemin tamamdır.

Askerlik şubemi biraz önce tekrar aradım, üçüncü kez kasımda askersin cevabını aldım, sanırım artık daha fazla işgillenmenin alemi yok..

• cyber_mika C kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi senin işlemlerin prosedüre uygun işlemiş zaten.

Söylenecek tek şey;

Hayırlı olsun tertip
  • Sabah gittim şubeye işlemleri yaptırdım görevli memur evrakları verdi aile hekimine onaylat dedi geldik onaylattık yarın sabah şubeye geri götüreceğim teslim etmeye. Son Yoklama Muayenesi diye 2 kağıt var elimde.

Doldurduğum formlarda Kasım celp döneminde gitmek istiyorum diye işaretledim fakat bana verilen evraklarda "Şube Genel Er Celp Dönemi Kasım 2014" diye yazıyor , bizi bağlayan bir durum var mı burada şimdi fark ettim aklıma takıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheLastJedi9 -- 30 Temmuz 2013; 12:27:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cekirge17

Sabah gittim şubeye işlemleri yaptırdım görevli memur evrakları verdi aile hekimine onaylat dedi geldik onaylattık yarın sabah şubeye geri götüreceğim teslim etmeye. Son Yoklama Muayenesi diye 2 kağıt var elimde.

Doldurduğum formlarda Kasım celp döneminde gitmek istiyorum diye işaretledim fakat bana verilen evraklarda "Şube Genel Er Celp Dönemi Kasım 2014" diye yazıyor , bizi bağlayan bir durum var mı burada şimdi fark ettim aklıma takıldı.

Senle alakasi yok takilma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.