Şimdi Ara

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER ) (333. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
34.096
Cevap
207
Favori
1.520.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 331332333334335
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bende kasımda gitmek istiyorum yalnız 15 ağustosta askerlik şubeye gitmedim şuan bakayayım 30 eylüle kadar asb ye başvursam kasımda gidermiyim ?
  • halo85 H kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam ya siteye girene kadar 10 dakika geçiyor, yazdığım mesajı yollayamıyor deli olacam telefondan bile girilmiyor bunun sebebi nedir arkadaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: hillshade

Beyler bu arada geceleyin telefondan bakarken LENS ile ilgili yazan arkadaşları gördüm. Ben de gözlüklüyüm. Astigmat+Miyop var. Gözlük kullanmaktan bıktım. Askerden gelince lens takayım diyorum. Ama içimde biraz korku var. Annem gözlerin çukurlaşır falan takma diyor. Zararı var mı bu lensin ? İnternette de araştırabilirim ama birebir kullananlardan bilgi almak daha iyi olur diye buradan da sorayım dedim.

Dostum gözlerim 3 numara miyop 2005den beri lens takıyorum. Gece de gözde kalabilen kaliteli bir lens kullanırsanhiç bir sıkıntı çekmezsin. Suya girip gözlerin açık dalmadığın sürece gözünden de çıkmaz çukur vs de yapmaz :)

Ama şimdiden al gözün alışması bir iki hafta sürüyor ama sonrası süper rahatlık :)

• quote:

Orijinalden alıntı: elan_wital

Merhaba arkadaşlar bende kasımda gitmek istiyorum yalnız 15 ağustosta askerlik şubeye gitmedim şuan bakayayım 30 eylüle kadar asb ye başvursam kasımda gidermiyim ?

Ben de yüksek lisansın tecilimi yapmaması nedeniyle bakayaydım, eylül başı başvurdum, başvurduğun anda ilk celpte askere alıyorlar. 30 Eylüle kadar şubeye git, kasım celbi için işlemini yaptır arkadaşım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpella84

Yemin ederim ÖSS'yi KPSS'yi bu kadar heyecanla beklemedim
    Geçsin artık şu 36 gün

aynen hocam. kpss ye askerlik dönüşü giricem. ne bilim mezun olurken sahneye çıkarken bile bu kadar heyecan yapmamıştım. gün yaklaştıkça heyecan artıyor. öss sonuçlarınıda ben uyurken annemler öğrenmişti, sonra beni uyandırıp söylemişlerdi. diğer ÖSYM sınav sonuçlarında (ales, yds) gayet normaldim. ne yaptığını bildiğin şey için pek heyecan olmuyorda bu ASAL sistemi tamamen şans olduğundan insanı heyecana gark ettiriyor.

esas 25 ekim günü, bu sayfadaki aktif üye ve ziyaretçi ile üstüne e devlet sitesininde muhtemel çöküşüde eklenince heyecan doruklara çıkacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: maxatom

Arkadaşlar benim stajım daha yeni bitti ve diplomamı bu hafta içinde alıyorum. Ben iki senelik üniversite mezunuyum. Bu hafta içinde başvurursam Kasım celbinde askere gidebilir miyim? Yoksa erken sevk tarihi (15 Ağustos) benim içinde geçerli mi?

2 yıllık mezunlar 15 ay askerlik yapar , yanlış konudasın burası KD lerin ve YS lerin konusu
  • Beyler inanamıyorum :D

Askerlik konusunu duyan gelmiş.

Bu konudaki kullanıcılar: Diego034, UFBAZARRATH, halo85, snmzms, internetkurdu, mizrakk, aakan89, secoe,
    9 kayıtlı üye, 116 misafir
  • Arkadaşlar kısa dönemlere havacı ve deniz çıkma ihtimali nedir ?

Ben iç çamaşırlarını vs haki renk alıyorum sıkıntı olur mu ki ?
  • harbi bu saatte, sıradan bir günde neyin kalabalığı bu. bir şey açıklandıda biz mi bilmiyoruz
  • hillshade kullanıcısına yanıt
    Cepten takip ediyorum sizi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

daha erken ama ben şimdiden saati ve silikon tabanlık aldım

aynı tabanlıktan kullanıyorum medikal ürünler satan yerden almıştım 35 liraya 2 sene önce. Spor ayakkabıda falan olmuyor tabi ama kışın dağcı botunun içine koyunca hem ayağı sıcak tutuyor hemde acayip yumuşak ve rahat oluyor, ayağının altında sürekli bir hava yastığı var gibi

şu asker mekanı sitesinde baktımda hazır paketlere kışık paket 800 600 lira falan onlar ney yahu öyle Herkes bişey söylüyor kfam karıştı vallahi kimi hiç bişey götürmeyin diyor kimi temelli gidecekmiş gibi hazırlık yapıyor :D

Askerlik boyunca yapacağın giyim ve malzeme alışverişi 100-150 lirayı geçmez.
    Kalın çorap, bot için tabanlık, içlik, 3-5 yeşil iç çamaşırından başka birşey almazsın.Zaten diğerleri pek para tutmuyor.Bir tane de 15 liralık teskere saati alırsın.
    800 liraya ne satıyorlar? Al götür hepsini yürütsünler.

• quote:

Orijinalden alıntı: bob_marley_232

Arkadaşlar kısa dönemlere havacı ve deniz çıkma ihtimali nedir ?

2-3 çift alırsın zaten fazla almayın.İhtiyacın oldukça askeriyedeki malzeme dükkanından alırsın veya üst devrelerin levazım depodan yürütürler onları kullanırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

quote:

2-3 çift alırsın zaten fazla almayın.İhtiyacın oldukça askeriyedeki malzeme dükkanından alırsın veya üst devrelerin levazım depodan yürütürler onları kullanırsın.

6 çift alıcam da haki renk alıp havacı olursam elimde kalır mı ?
    Açıklandıktan sonramı alalım yoksa haki yada yeşil renk her yerde giyilir mi ?

Merak ettiklerim bunlar.Normalde yeşil vs hayatta kullanmam.
  • quote:

quote:

quote:

Bekle hocam daha hangi gruba dahil edileceğin bi belli olsun 1. grup olsan bile zamanın var alırsın acele etme.

Şuan için hazırlamak istediklerin varsa diş macunu,fırcası,traş bıçağı,köpük,jel bunları tek bir çantada topla,banyo ve yüz havlusu,içlik,ayakkabı için tabanlık falan.

Özetle don atlet işini sona doğru hallet.

• alperen067 A kullanıcısına yanıt
    kütük zonguldak/ereğli ama istanbul'da yaşıyorum :D
  • quote:

quote:

quote:

İç çamaşırı alma.Son gün alsan da olur.Diğer ıvır zıvırları al yeter.

• Yenibosnalı devrelerim sizi arkadaş olarak ekliyorum forumdan. Sevk evrakını almaya beraber gideriz :) Bahçelievler AS. Şubesine
  • quote:

Orijinalden alıntı: cadillaccts

quote:

Orijinalden alıntı: AMOK!

ulan dün maça gittim gitmez olaydım :/ fatih terimin o kadar zamanı var gidip birazda feneri çalıştırsın.... takım ne idman yapmış nede disiplin var bu ne böyle arkadaş

bu sene iyiki yenilememişim dedim kombineyi.antalya maçına gittiğimde dedim bu futbola real 5 atar 6 attı herifler takım çok kötü gerçekten

2. golden sonra zaten terkeddim stadyumu daha fazla sinirlenmeye gerek yok aldıkları paralar gözlerine dursun helal etmiyorum arkadaş böyle rezillik mi olur ?

• spyfox kullanıcısına yanıt
    Ben hiç heyecan yapmadım biliyor musun, ne ÖSS'de ne de KPSS'de Diğer sınavlar zaten önemli değildi, ama kasım celbi için şimdiden heyecanlıyım

25 Ekim'de ASAL sitesi kesinlikle çökecek ona şüphe yok
    Burası çökmese bari
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutozturk

quote:

Orijinalden alıntı: hillshade

Beyler bu arada geceleyin telefondan bakarken LENS ile ilgili yazan arkadaşları gördüm. Ben de gözlüklüyüm. Astigmat+Miyop var. Gözlük kullanmaktan bıktım. Askerden gelince lens takayım diyorum. Ama içimde biraz korku var. Annem gözlerin çukurlaşır falan takma diyor. Zararı var mı bu lensin ? İnternette de araştırabilirim ama birebir kullananlardan bilgi almak daha iyi olur diye buradan da sorayım dedim.

Dostum gözlerim 3 numara miyop 2005den beri lens takıyorum. Gece de gözde kalabilen kaliteli bir lens kullanırsanhiç bir sıkıntı çekmezsin. Suya girip gözlerin açık dalmadığın sürece gözünden de çıkmaz çukur vs de yapmaz :)

Ama şimdiden al gözün alışması bir iki hafta sürüyor ama sonrası süper rahatlık :)

uzun vadede göz kuruluğu dışında bir dezavantajı hiç olmuyor ama tabi hijyene dikkat eder kurallarına uygun kullanırsan. Fakat nemli bölgelerde oturuyorsan sahil kesimleri vs nem oranı yüksek lenslerden alırsan kuruluk muruluk hissetmezsin. ,Yıllardır kullanırım şu ana kadar hiç sorun yaşamadım , sadece birkere alerjik reaksionlar göstermişti gözüm 2 3 ay ara verdim takmaya sonra devam ettim.

• 
Sayfa: önceki 331332333334335
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.