Şimdi Ara

351. DÖNEM (NİSAN 2013) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI [441 YÜREKLİ ASKER !!!] (255. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.641
Cevap
137
Favori
685.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kütük :tokat
    Tercih : kısa dönem
    Bölüm : sau yapı öğretmenliği

benide ekleyin arkadaşlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gameness

Askerlik kalksın vs. denmiş ama bence halimize yine de şükretmeliyiz. Güney korede veya tayvanda askerlik 2 sene. Hem de sürekli savaş tehdidi altında olan ülkeler olarak yaptıkları askerlik de bizim sat komandolarının aldığı eğitim gibi. Koreli bir arkadaşım anlatmıştı 2 sene boyunca yakın dövüş eğitiminden çıkarma yapmaya, okyanus ortasında kafalarının komutan tarafından denize batırılıp bekletilmesinden -20 derecede yoldaki karları küremeye her işi yapmışlar. Üstelik eğer 20li yaşlara geldiyseniz askere gitmeniz gerekiyor yoksa vatandaşlıktan çıkartılıyorsunuz. Arkadaşım üniversite eğitimini bitirip gitmişti. Gannam style dansıyla ünlenen koreli şarkıcı da örneğin 4 sene askerlik yapmış. Kuzey korede ise durum zaten çok vahim bir nevi dünyada cehennemi yaşıyorlar Allah yardımcıları olsun, liderlerine akıl versin.

5 aylık askerlikte komutanlar bize sert davranabilir. Ama unutmamalıyız yarın öbürgün Allah vermesin bir savaş olsa o komutanın emrini bire bir uygulamamız gerekir. Tereddütümüz hem kendi hem diğer asker arkadaşlarımızın hayatına mal olabilir. Üstelik ben şu kadar eğitim aldım şu üniversiteyi bitirdim bu adam kim oluyor gibi düşünüp 5 ay hayatı kendimize zindan etmektense egomuzu ortadan kaldırmak için askerliği güzel bir fırsat olarak kullanabiliriz. Eminim öyle ya da böyle askerlik hayatımıza çok şey katacak. Eğer sabrı öğrenebilirsek, egomuzu silersek ve nefsimize hakim olursak asker dönüşü bizi cennet bir ortam bekliyor olacak çünkü o zaman bize hiçbir şey dokunmaz. Evlerimiz bize 5 yıldızlı otel gibi gelir.

Herkese huzurlu bir askerlik diliyorum. Allah yardımcınız olsun.

Gitmeye yakın şöyle aklı başında yorum arkadaşlara teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haymatloshan

quote:

Orijinalden alıntı: dgsmy

quote:

Orijinalden alıntı: acemi_16

10 NİSANDA ACEMİ VE USTA BİRLİĞİ AYNI ANDAMI BELLİ OLUYOR

sanırım kimse cevaplamamış ben söyleyeyim,sınav sonuçlarında Acemi birliğiniz ve sonrasında gideceğiniz Usta birliğiniz beraber açıklanacaktır.Usta birliğinize katılmadan önce 7 gün izin hakkınız bulunmakta..

Bilginiz var sanırım bu konularda,sorum olacak benimde.Kısa ve uzun dönem için izin kullanılmasa hiç ne kadar erken gelinebiliyor?

Nisan ayı + 6 ay = Ekim ayı. Ekim ayından da 12 gün düşerseniz Eylül 19 gibi terhis olabileceğinizi söyleyebilirim.

Yanlışım var ise düzeltin lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roland Deschain

quote:

quote:

quote:

sanırım kimse cevaplamamış ben söyleyeyim,sınav sonuçlarında Acemi birliğiniz ve sonrasında gideceğiniz Usta birliğiniz beraber açıklanacaktır.Usta birliğinize katılmadan önce 7 gün izin hakkınız bulunmakta..

Bilginiz var sanırım bu konularda,sorum olacak benimde.Kısa ve uzun dönem için izin kullanılmasa hiç ne kadar erken gelinebiliyor?

Nisan ayı + 6 ay = Ekim ayı. Ekim ayından da 12 gün düşerseniz Eylül 19 gibi terhis olabileceğinizi söyleyebilirim.

Yani kısa dönem gidersek izin kullanmazsak 24 gün erken gelmiş oluruz öyle mi?12 gün Ekim'den 12 günde Eylül'den olmak üzere?Uzun dönem içinde 24 gün mü oluyor izin kullanmayınca?
  • Valla okudukça bi tuhaf oldum..Gitmek istemeyen gitmesin arkadaşlar...Kimse sizi kolunuzdan tutup götürmüyor.Eskidendi o..Kaçın askerden , yurt dışına gidin , 3 yıl çalışıp verin 5 bin euro tamam.. Madem bu kadar zor geliyor ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mykop333

Valla okudukça bi tuhaf oldum..Gitmek istemeyen gitmesin arkadaşlar...Kimse sizi kolunuzdan tutup götürmüyor.Eskidendi o..Kaçın askerden , yurt dışına gidin , 3 yıl çalışıp verin 5 bin euro tamam.. Madem bu kadar zor geliyor ...

5 bin değil 10 bin euro.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanriverdiyz

quote:

Orijinalden alıntı: mykop333

Valla okudukça bi tuhaf oldum..Gitmek istemeyen gitmesin arkadaşlar...Kimse sizi kolunuzdan tutup götürmüyor.Eskidendi o..Kaçın askerden , yurt dışına gidin , 3 yıl çalışıp verin 5 bin euro tamam.. Madem bu kadar zor geliyor ...

5 bin değil 10 bin euro.

a. 38 yaş sınırı içinde bulunanlar için 5.112 Euro,

b. 38 yaş sınırını aşanlar için 7.668 Euro’dur.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yani kısa dönem gidersek izin kullanmazsak 24 gün erken gelmiş oluruz öyle mi?12 gün Ekim'den 12 günde Eylül'den olmak üzere?Uzun dönem içinde 24 gün mü oluyor izin kullanmayınca?

her ay için 2 gün izin olarak hesapladığınızda kısa dönem askerin 12 günlük toplam izni vardır.tabi yol izinleri gibi izinleri kapsamıyor bu 12 gün.bu iznin 7 sini genelde dağıtım izni olarak kullanırsınız.dilerseniz kalan 5 günü usta birliğinizde.ama ustada izin kullanana denk gelmedim kısa dönemlerden.yani hiç izin kullanmazsanız terhisiniz 12 gün ileri sarkmaz..bulunduğunuz ile uzak illerde askerlik yaparsanız 1-3 gün arası yol izni de alabiliyorsunuz ek olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gameness

Askerlik kalksın vs. denmiş ama bence halimize yine de şükretmeliyiz. Güney korede veya tayvanda askerlik 2 sene. Hem de sürekli savaş tehdidi altında olan ülkeler olarak yaptıkları askerlik de bizim sat komandolarının aldığı eğitim gibi. Koreli bir arkadaşım anlatmıştı 2 sene boyunca yakın dövüş eğitiminden çıkarma yapmaya, okyanus ortasında kafalarının komutan tarafından denize batırılıp bekletilmesinden -20 derecede yoldaki karları küremeye her işi yapmışlar. Üstelik eğer 20li yaşlara geldiyseniz askere gitmeniz gerekiyor yoksa vatandaşlıktan çıkartılıyorsunuz. Arkadaşım üniversite eğitimini bitirip gitmişti. Gannam style dansıyla ünlenen koreli şarkıcı da örneğin 4 sene askerlik yapmış. Kuzey korede ise durum zaten çok vahim bir nevi dünyada cehennemi yaşıyorlar Allah yardımcıları olsun, liderlerine akıl versin.

5 aylık askerlikte komutanlar bize sert davranabilir. Ama unutmamalıyız yarın öbürgün Allah vermesin bir savaş olsa o komutanın emrini bire bir uygulamamız gerekir. Tereddütümüz hem kendi hem diğer asker arkadaşlarımızın hayatına mal olabilir. Üstelik ben şu kadar eğitim aldım şu üniversiteyi bitirdim bu adam kim oluyor gibi düşünüp 5 ay hayatı kendimize zindan etmektense egomuzu ortadan kaldırmak için askerliği güzel bir fırsat olarak kullanabiliriz. Eminim öyle ya da böyle askerlik hayatımıza çok şey katacak. Eğer sabrı öğrenebilirsek, egomuzu silersek ve nefsimize hakim olursak asker dönüşü bizi cennet bir ortam bekliyor olacak çünkü o zaman bize hiçbir şey dokunmaz. Evlerimiz bize 5 yıldızlı otel gibi gelir.

Herkese huzurlu bir askerlik diliyorum. Allah yardımcınız olsun.

+1965

çok güzel bir yorum.
  • BURSADAN BALIKESİRE 1. GÜN GİDECEKLER KİMLER
  • Çanakkale Onurumuzdur Ruhlarınız Şad Olsun Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ens1910 -- 18 Mart 2013; 1:01:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoldierJanuary

selam kral devreler.sizleri severek okuyorum.şimdi üye oldum ve eminim benim gibi üye olmayıpta 351. dönem gidecek olan ve yazılanları okuyan bir çok arkadaşımız var forumda.muhtemelen gidecegimiz yerler açıklandıgında millet oraya gidiyorum buraya gidiyorum yazdıgında üye olmadan yazılanları okuyan arkadaşlarımız yanıp tutuşarak üye olacak ve kendi birligine denk düşen birilerini bulmaya çalışıp ona mesaj atacaktır.(bende böyle düşünüyordum).buradan onlara sesleniyorum kurnazlıga gerek yok şimdiden üye olun.sonra yok üye alımı kapalı yok yogunluk oldu vs dertlerle ugraşıp sap gibi kalmayın ortada.ayrıca buradan istanbuldaki halama izmirdeki teyzeme şaka lan şaka öpüyorum hepinizi

Hayırlı olsun kardeşim :)
  • ekledim hayırlı olsun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MertD.

quote:

Orijinalden alıntı: THECHAKALL

mastercraft13 çok agresifsin dostum sakin ol biraz... adamın dediği doğru

Bence de sonuçta her kim olursak olalım hepimiz askerlikle ilgili konuşuyoruz burada ve orada herkes eşit küfürlü konuşmanın gereği yok bence de

Konuyu kapatmayın seviyeli konuşun
  • @ales aöf kpss bu sınavlara izin alarak girebiliyorsun hatta askeri üniforma ile girilebildiğini de duydum ancak sınav için 1 gün izin alırsan 2 gün olarak askerlik olarak ödüyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzseliym

quote:

Hafta sonları buraya bir dinginlik çöküyor.

Herkes hafta sonu gezip tozuyor mu? Bir biz miyiz yani evde kös kös oturan.

valla haftasonu eşşek gibi çalışıyoz...ben dershane öğretmeniyim yazık bize...:(

bende çalışıyorum kardeşim bozma keyfini :)
  • Şüphesiz vatan ve millet sevgisi ile askerlik görevi bağdaşmaktadır. Denilse ki vatan tehlikede, savaş var hepimiz gözümüzü kırpmadan gideriz askere bu bizim vatan ve millet sevgimizi gösterir. Lakin göz göre askeriyenin içindeki ıvır zıvır işleri yapmanın vatan ve millet sevgisiyle bi alakası yoktur. Lütfen bu ayrıma dikkat ediniz arkadaşlar. Normalde bu işleri yapması gerekenler kadrolu teknik hizmetlerdir. Devletin ve ordunun kalkınması böyle ıvır zıvır işlerin çok ucuz maliyetle yaptırılması esasına dayansaydı şayet şu an bizim çok daha ileride olmamız gerekirdi. Bu sistem işe yaramıyor arkadaşlar. Üstüne üstlük gençlerimiz vatan ve millet sevgisinden de soğutuluyor. Asıl yanlışın bu olduğunu anlamak gerekir bence. Biz bu tarz uygulamalarla 3-5 tasarruf yapıyoruz ya hani çok daha fazlasını teröre, kktc'ye şimdi bir de suriye mültecilerine harcıyoruz. Dışarıdan milyonlarca dolarlar vererek aldığımız tanklar, gemiler, uçaklar da cabası. Sizce de çok komik değil mi bu durum ? Arkadaşlar askerlik görevimi üzerime düşen en iyi şekilde yapmaya çalışacağım. Tuvalette temizletseler sesimi çıkarmam. Ama şunu da unutmayalım ki bişeyleri sorgulamak bizim en doğal hakkımız. Olaylara biraz eleştirel yaklaşabilmemiz gerekir. Zoruna giden kaçsın, gitmesin gibi söylemler de maalesef bir çözüm değildir. Bu vatanın evladının askerlikten kaçmak istemesi bazılarına göre onu vatan haini yapabilir ama bu da bir etki tepki meselesidir. Demek ki askerlikten kaçmaya iten bazı sebepler, sistemde bazı yanlışlar var. Kısacası tüm çabamız bişeylerin daha iyi olması için bu ülkenin evlatları bu askerlik meselesine bu kadar karamsar bakmasın, gerekli düzenlemeler yapılsın herkes seve seve askere gitsin.
  • quote:

Sefa gider yatmaya selam soyle fatmaya

iyi geceler arkadaşım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: wanted61

quote:

Orijinalden alıntı: jetressive

quote:

Orijinalden alıntı: wanted61

349. dönem dedeniz olarak yazıyorum (daha gitmeden tribe nasıl girdim ama)

Çoğunuz dinlemeyecek ama dikkate alın yazacaklarımı, korkmayın, o sınava her türlü gireceksiniz.

Ben bir çok eski yazıları okuyup 3.günü tercih ettim. 3.gün sabah orada olduğumda 65.sırada olduğumu öğrenince acayip mutlu oldum (Samsun'da girdim sınava).

Saat 8.20 sularında bizi sıraya soktular, hepi topu 300 kişi falandık ve ilk 200 kişiyi sıraya sokup işleme aldılar. Çatttttttttt

O 200 kişinin işlemi, ne kadar ortam sakin olursa olsun tam tamına 4 saat sürdü. 2 saatte sırada beklemiştik. Öyle ya da böyle 6-7 saatim gitti orada, çıkışta kenara baktım, 15-20 kişi sıradaydı, muhtemelen o sayıyı 30-40 veya en fazla 50 yapıp içeri alacaklardı ve 2 saatte işlemleri bitireceklerdi.

Gelelim öneriye. 3.gün öğleden sonra gidin. En fazla yarım saat 30-40 kişinin gelmesini beklersiniz, 2 saatte işleminizi bitirip çıkarsınız. 'Ya boş ver beklerim' demeyin, o oturarak beklemek bile adamı acayip yoruyor, mental olarak sıkıntıya sokuyor.

Neyse hadi gelin de biz gidelim

Arkadaşım çevre nasıldı çevrede araba park etcek yer var mıydı ?

Tam Nizamiye'nin önünden yol geçiyor, çoğunluk arabalarını yol kenarına parketmişti ama sınav yaklaşınca Nizamiye'nin önünde araba bırakmadılar fakat millet gitti 50-100 metre ileri çekti, sorun olmaz bence park yeri bulursun ama uyarımı yapayım, kapının önüne çekme, çektirirler, biraz aşağıya ya da yukarıya doğru çek.

Nasıl bir yer orası yokuş varmış doğru mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan_818

arkadaşlar sınavda siyah tükenmez kalemle işaretlenecek yerler varmış siyah tükenmezi olmayanlar kantinden alsın diyolarmış 1 saatte orda sırada bekliyormuşsunuz onun için kurşun kalemle birlikten siyah tükenmez kalem de getirin

iyi oldu bu bilgi :)
  • 
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.