Şimdi Ara

351. DÖNEM (NİSAN 2013) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI [441 YÜREKLİ ASKER !!!] (256. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.642
Cevap
137
Favori
685.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Progressivity

Şüphesiz vatan ve millet sevgisi ile askerlik görevi bağdaşmaktadır. Denilse ki vatan tehlikede, savaş var hepimiz gözümüzü kırpmadan gideriz askere bu bizim vatan ve millet sevgimizi gösterir. Lakin göz göre askeriyenin içindeki ıvır zıvır işleri yapmanın vatan ve millet sevgisiyle bi alakası yoktur. Lütfen bu ayrıma dikkat ediniz arkadaşlar. Normalde bu işleri yapması gerekenler kadrolu teknik hizmetlerdir. Devletin ve ordunun kalkınması böyle ıvır zıvır işlerin çok ucuz maliyetle yaptırılması esasına dayansaydı şayet şu an bizim çok daha ileride olmamız gerekirdi. Bu sistem işe yaramıyor arkadaşlar. Üstüne üstlük gençlerimiz vatan ve millet sevgisinden de soğutuluyor. Asıl yanlışın bu olduğunu anlamak gerekir bence. Biz bu tarz uygulamalarla 3-5 tasarruf yapıyoruz ya hani çok daha fazlasını teröre, kktc'ye şimdi bir de suriye mültecilerine harcıyoruz. Dışarıdan milyonlarca dolarlar vererek aldığımız tanklar, gemiler, uçaklar da cabası. Sizce de çok komik değil mi bu durum ? Arkadaşlar askerlik görevimi üzerime düşen en iyi şekilde yapmaya çalışacağım. Tuvalette temizletseler sesimi çıkarmam. Ama şunu da unutmayalım ki bişeyleri sorgulamak bizim en doğal hakkımız. Olaylara biraz eleştirel yaklaşabilmemiz gerekir. Zoruna giden kaçsın, gitmesin gibi söylemler de maalesef bir çözüm değildir. Bu vatanın evladının askerlikten kaçmak istemesi bazılarına göre onu vatan haini yapabilir ama bu da bir etki tepki meselesidir. Demek ki askerlikten kaçmaya iten bazı sebepler, sistemde bazı yanlışlar var. Kısacası tüm çabamız bişeylerin daha iyi olması için bu ülkenin evlatları bu askerlik meselesine bu kadar karamsar bakmasın, gerekli düzenlemeler yapılsın herkes seve seve askere gitsin.

Aynen Katılıyorum .

Diğer dönemleri içeren Konulara baktım. Askerliği Eleştirenlere tepki verenler . Bir sonraki dönemde gidenlere gelmeyin tavsiyesinde bulunmuşlar :)))

Sanırım yaşanılmadan yorum yapmak yanılgıya düşürür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roland Deschain

quote:

Orijinalden alıntı: haymatloshan

quote:

Orijinalden alıntı: dgsmy

quote:

Orijinalden alıntı: acemi_16

10 NİSANDA ACEMİ VE USTA BİRLİĞİ AYNI ANDAMI BELLİ OLUYOR

sanırım kimse cevaplamamış ben söyleyeyim,sınav sonuçlarında Acemi birliğiniz ve sonrasında gideceğiniz Usta birliğiniz beraber açıklanacaktır.Usta birliğinize katılmadan önce 7 gün izin hakkınız bulunmakta..

Bilginiz var sanırım bu konularda,sorum olacak benimde.Kısa ve uzun dönem için izin kullanılmasa hiç ne kadar erken gelinebiliyor?

Nisan ayı + 6 ay = Ekim ayı. Ekim ayından da 12 gün düşerseniz Eylül 19 gibi terhis olabileceğinizi söyleyebilirim.

Yanlışım var ise düzeltin lütfen.

doğru kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

quote:

Orijinalden alıntı: bloodwell

quote:

Orijinalden alıntı: sudan adam

quote:

Orijinalden alıntı: unfortunate_hero

quote:

Orijinalden alıntı: istanbulondon

quote:

askerlik nasıl türk gencinin başının belası olabilir ya bu nasıl bir düşüncedir arkadaşlar? hepiniz böyle mi düşünüyorsunuz ya da böyle düşünen çok insan var mıdır bu sitede? eğer öyleyse şu siteden kaydımı bile silebilirim inanın ki

herkesin görüşüne saygılıyım ama mesela ben yurtdışınsa bankacıydm rahatlıkla bedelli yapabiliyordum (3 sene çalışınca bedelli hakkın oluyor)
    ama türklük başka bişey bedelli yapsaydım aynaya bakamazdım ( ayrıca bedelli yapan abilere kardeşlere kararlarından dolayı saygı duyarım bu onların tercihi buda benim)
    herkesin hayata karşı bi durşu bi bakış açısı var buda benim
    ne mutlu TÜRKÜM diyene !!!!!!!

iyi guzelde, yukarda arkadaş yazmış tuvalet temizliyormus. bu mudur türklük ? veyahut vatana hizmet?

Kardeşim gerçekten vatanını milletini seven insanlar askerlik görevini koşulsuz yerine getirmekle mükelleftir. askerlik vazifesi boyunca bana verilen görev tuvalet temizlemekse yapmam gerekir. herkes üzerine düşen görevi verilen görevi yerine getirmelidir nöbetse nöbet mıntıka ise mıntıka garsonluksa garsonluk verilen her görev kutsaldır hiç farketmez.

helal olsun kardeşim sana aynen ben de böyle düşünüyorum işte

Sizin gibi düşünenler yüzünden zaten bi adım ileri gidemedik ben askerliğimi geçen yıl yaptım kısa dönem olarak ve Karsta yaptım askerliğin kesinlikle vatanla milletle alakası yok komutanlar sabahtan akşama kadar eğlencelere giderken sen tualet temizlemeye devam edersin koçum.Amerika artık robot geliştiriyor bırak insanı savaş çıksa robotlarla savaşacaz biz halen hayatında ilk defa silah gören insanlarla ülkeyi korumaya çalışıyoruz.

Valla ben askerdeyken komutanından askerine kadar herkes vatana millete küfür edip duruyordu,komutanlar zaten iş bulamadıkları için asker oluyorlardı vatanı sevdiklerinden değil kimse o 5 kiloluk botu her gün giymek istemez emin ol Avrupada ülkelerin orduları bile yok ama bak nasıl bizi yönetip duruyorlar.Ben askerdeyken 15 ay askerlik yapan arkadaşlarım vardı hepsi milliyetçiydi şu an yazdıgım bu mesajı askerde onlara söylesem beni sabahtan akşama kadar döverlerdi düşünün o kadar milliyetçiler ve şu an bazıları Almanya ve İngiltereye gitti çalışmak için hemde kaçarak gittiler sana ingilteredeki insanların hayatını anlatsam kimliğini yakarsın emin ol.

Uyanın uyanın size vatandan milletten bahsedenlerin çocuklarının şu an fabrikaları var holdingleri var,neden başımızdakiilerin çocukları yurt dışında okuyor gelip askerlik yapsınlar.Yazacak çok şeyim var ama neyse.

Askere gitmemiş ama 351.dönem olarak gidecek biri olarak yazdıklarına katılıyorum. Yaşamadığım görmediğim bir ortamdan dolayı söylemlerine katılmam bazı arkadaşların tuhafına gidebilir. Ben çevremdeki Milliyetçi arkadaşlarımın askerlikten sonra düştüğü ruh halini çok iyi gördüm.

Askerlik bir vatan borcudur evet kabul ama Askerlik Komutanların keyfi muamelesine maruz kalıp kölelik yapmak değildir. Diyarbakır Askeri hastahanesindeki binbaşı cerrahın bile bana söylediği söz şuydu ; Bak o kadar kilo verdin askere gitmek için , oraya gidip 2 hafta kaldıktan sonra gelmek için kilo alırsın.

Ben gülümsedim neden böyle diyorsunuz diye sordum. Adam bana sadece şunu söyledi ;
    -Kafalar değişmedikçe düzen değişmedikçe giden eziliyor.
    - Bak dedi sende Üniversite okudun yaşın geldi bir yere . Askere bir git orda yüzünde tüy bitmemiş komutanının söylediklerini kaldıramadığın zaman ben aklına geleyim. Sen oraya Vatan borcunu ödemeye gittiğini düşünüyorsun ama orda şahsi Hakaretlere maruz kalıyorsun.
    -Karşındaki zibidi sendeki vatan aşkını bitiriyor.
    -Ordan firar edende suç yok . Askeri o konuma getiren Kanı beş kuruş etmeyen Egolu komutanda suç var. TSK bunu değiştirmek için mücadele etmiyor. Asker zaten Ailesinden psikolojik olarak çöküntü içerisinde geliyor. Geride sevdiklerini bırakıp geliyor. Babasına bir çay bile götürmeyen adam kendisinden 5-6 yaş küçük komutanına çay götürüyor. Karşısında İp gibi diziliyor. Vatan borcu böylemi olur.

Ben Yaklaşık 1 haftadır kendimi 155 günlük askerlik psikolojisine hazırlıyorum . Hafta sonları 349.dönem Arkadaşlarımla konuşurken İnan tekrar kilo alsammı diyorum. Yahu bunlar giderken hangi duygularla gittiler.

Burda benim gibi Askere gitmemiş Arkadaşlarım Askerliğin kötülendiğini düşünüp tepki verebilirler Ama unutmamalılar Tecrübeli insanların söyledikleri sözlerde mutlaka mantık var. Mantık var Çünkü yaşanmışlık var.

Askerde yapılabilecek en akıllı iş şu herhalde ; Dur dişimi sıkayım zaten az kaldı Askerliğim uzamasın !

Yani Hakkını Arama noktasında kendini boşluyorsun. Sana yapılanları Görmezden gelip bir an bitirip gitmek istiyorsun.

Bakanların , komutanların , Milletvekillerin Çocukları Amerikalarda , italyalarda ve farklı ülkelerde Barda Kız becerme peşinde koşarken Ben sen o Gidip vatan borcunu ödeyecez.

Kime ödeyecez ?

- Kanı beş kuruş etmeyen, Egosu yüksek , Emir yağdıran, seni ezen Komutana .Sana hayvan gözüyle bakan Komutana.

Ben Artık 349.dönem Arkadaşlarımla telefonda konuşmama kararı aldım. Eğer görüşmeyi devam ettirsem kesin bir şekilde askere gitmem. Çünkü Benimde psikolojim bozuldu.
  • YENİ GELEN ARKADAŞLAR HOŞ GELDİNİZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pahozpan

quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

askerlik nasıl türk gencinin başının belası olabilir ya bu nasıl bir düşüncedir arkadaşlar? hepiniz böyle mi düşünüyorsunuz ya da böyle düşünen çok insan var mıdır bu sitede? eğer öyleyse şu siteden kaydımı bile silebilirim inanın ki

herkesin görüşüne saygılıyım ama mesela ben yurtdışınsa bankacıydm rahatlıkla bedelli yapabiliyordum (3 sene çalışınca bedelli hakkın oluyor)
    ama türklük başka bişey bedelli yapsaydım aynaya bakamazdım ( ayrıca bedelli yapan abilere kardeşlere kararlarından dolayı saygı duyarım bu onların tercihi buda benim)

iyi guzelde, yukarda arkadaş yazmış tuvalet temizliyormus. bu mudur türklük ? veyahut vatana hizmet?

Kardeşim gerçekten vatanını milletini seven insanlar askerlik görevini koşulsuz yerine getirmekle mükelleftir. askerlik vazifesi boyunca bana verilen görev tuvalet temizlemekse yapmam gerekir. herkes üzerine düşen görevi verilen görevi yerine getirmelidir nöbetse nöbet mıntıka ise mıntıka garsonluksa garsonluk verilen her görev kutsaldır hiç farketmez.

helal olsun kardeşim sana aynen ben de böyle düşünüyorum işte

Sizin gibi düşünenler yüzünden zaten bi adım ileri gidemedik ben askerliğimi geçen yıl yaptım kısa dönem olarak ve Karsta yaptım askerliğin kesinlikle vatanla milletle alakası yok komutanlar sabahtan akşama kadar eğlencelere giderken sen tualet temizlemeye devam edersin koçum.Amerika artık robot geliştiriyor bırak insanı savaş çıksa robotlarla savaşacaz biz halen hayatında ilk defa silah gören insanlarla ülkeyi korumaya çalışıyoruz.

Valla ben askerdeyken komutanından askerine kadar herkes vatana millete küfür edip duruyordu,komutanlar zaten iş bulamadıkları için asker oluyorlardı vatanı sevdiklerinden değil kimse o 5 kiloluk botu her gün giymek istemez emin ol Avrupada ülkelerin orduları bile yok ama bak nasıl bizi yönetip duruyorlar.Ben askerdeyken 15 ay askerlik yapan arkadaşlarım vardı hepsi milliyetçiydi şu an yazdıgım bu mesajı askerde onlara söylesem beni sabahtan akşama kadar döverlerdi düşünün o kadar milliyetçiler ve şu an bazıları Almanya ve İngiltereye gitti çalışmak için hemde kaçarak gittiler sana ingilteredeki insanların hayatını anlatsam kimliğini yakarsın emin ol.

Uyanın uyanın size vatandan milletten bahsedenlerin çocuklarının şu an fabrikaları var holdingleri var,neden başımızdakiilerin çocukları yurt dışında okuyor gelip askerlik yapsınlar.Yazacak çok şeyim var ama neyse.

Askere gitmemiş ama 351.dönem olarak gidecek biri olarak yazdıklarına katılıyorum. Yaşamadığım görmediğim bir ortamdan dolayı söylemlerine katılmam bazı arkadaşların tuhafına gidebilir. Ben çevremdeki Milliyetçi arkadaşlarımın askerlikten sonra düştüğü ruh halini çok iyi gördüm.

Askerlik bir vatan borcudur evet kabul ama Askerlik Komutanların keyfi muamelesine maruz kalıp kölelik yapmak değildir. Diyarbakır Askeri hastahanesindeki binbaşı cerrahın bile bana söylediği söz şuydu ; Bak o kadar kilo verdin askere gitmek için , oraya gidip 2 hafta kaldıktan sonra gelmek için kilo alırsın.

Ben gülümsedim neden böyle diyorsunuz diye sordum. Adam bana sadece şunu söyledi ;
    -Kafalar değişmedikçe düzen değişmedikçe giden eziliyor.
    - Bak dedi sende Üniversite okudun yaşın geldi bir yere . Askere bir git orda yüzünde tüy bitmemiş komutanının söylediklerini kaldıramadığın zaman ben aklına geleyim. Sen oraya Vatan borcunu ödemeye gittiğini düşünüyorsun ama orda şahsi Hakaretlere maruz kalıyorsun.
    -Karşındaki zibidi sendeki vatan aşkını bitiriyor.
    -Ordan firar edende suç yok . Askeri o konuma getiren Kanı beş kuruş etmeyen Egolu komutanda suç var. TSK bunu değiştirmek için mücadele etmiyor. Asker zaten Ailesinden psikolojik olarak çöküntü içerisinde geliyor. Geride sevdiklerini bırakıp geliyor. Babasına bir çay bile götürmeyen adam kendisinden 5-6 yaş küçük komutanına çay götürüyor. Karşısında İp gibi diziliyor. Vatan borcu böylemi olur.

Ben Yaklaşık 1 haftadır kendimi 155 günlük askerlik psikolojisine hazırlıyorum . Hafta sonları 349.dönem Arkadaşlarımla konuşurken İnan tekrar kilo alsammı diyorum. Yahu bunlar giderken hangi duygularla gittiler.

Burda benim gibi Askere gitmemiş Arkadaşlarım Askerliğin kötülendiğini düşünüp tepki verebilirler Ama unutmamalılar Tecrübeli insanların söyledikleri sözlerde mutlaka mantık var. Mantık var Çünkü yaşanmışlık var.

Askerde yapılabilecek en akıllı iş şu herhalde ; Dur dişimi sıkayım zaten az kaldı Askerliğim uzamasın !

Yani Hakkını Arama noktasında kendini boşluyorsun. Sana yapılanları Görmezden gelip bir an bitirip gitmek istiyorsun.

Bakanların , komutanların , Milletvekillerin Çocukları Amerikalarda , italyalarda ve farklı ülkelerde Barda Kız becerme peşinde koşarken Ben sen o Gidip vatan borcunu ödeyecez.

Kime ödeyecez ?

- Kanı beş kuruş etmeyen, Egosu yüksek , Emir yağdıran, seni ezen Komutana .Sana hayvan gözüyle bakan Komutana.

Ben Artık 349.dönem Arkadaşlarımla telefonda konuşmama kararı aldım. Eğer görüşmeyi devam ettirsem kesin bir şekilde askere gitmem. Çünkü Benimde psikolojim bozuldu.

o hakkını aramasın sen hakkını arama
    peki bu hakkı kim arayacak

Bozmayın keyfinizi her yer aynı değil
    Milletinde keyfini bozmayın
  • 18 mart 2013 saat:01.30 itibariyle donanım haberden gidecek asker sayımız 265dir

Gidene kadar bu sayının 300 olmasını umuyorum
  • ADIM ADIM ASKERLİK :)
    351. DÖNEM İÇİN BENİM PLANLADIĞIM ŞUBEDEN EVRAKLARI ALMA TARİHİNE 12 GÜN KALDI [30.03.2013] [SGK EVRAKLARI]
    351. DÖNEM İÇİN SEVK EKRANLARININ ALINMASININ SON TARİHİNE 13 GÜN KALDI [31.03.2013]
    351. DÖNEM İÇİN SINAVA 14 GÜN KALDI. (01.04.2013 - 03.04.2013)
    351. DÖNEM İÇİN İŞTEN AYRILMAMA 19 GÜN KALDI. [06.04.2013] :)
    351. DÖNEM SINAV SONUÇLARININ AÇIKLANMASINA 23 GÜN KALDI. [10.04.2013]
    351. DÖNEM İÇİN BİRLİĞE TESLİM OLMAYA 25 GÜN KALDI. [12.04.2013]
    351. DÖNEM İÇİN HAYIRLISIYLA ASKERLİĞİ TAMAMLAMAMA 182 GÜN KALDI [16.09.2013]

GÜNCELLEME - 18 Mart 2013
    Günler çok hızlı geçiyor :)
    MARTI YARILADIK BEYLER
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Benim komutanin karisinin altin gunune ozel peynir simit servisi yapmak gibi bir vatan borcum yok ha sizin varsa bizahmet daha uzun yapinda bizide bu cileden kurtarin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ve yıllık izine çıktım günler azalıyor sıkıntılar artıyor
  • forumda tertiplerimi askerlikten soğutan yorumlar yazan arkadaşlar zaten binbir sıkıntı var herbirimizin başında lütfen böyle yorumları kendinize saklayın biz oraya yatmaya gitmiyoruz zor olsun hatta en zoru olsun var mı askerliğin zorluğundan ölen? komutana çay taşımak askerlik kanununa göre suçsa tutanak tutun çıkabildiğiniz yere kadar çıkın yok değilse edebildiğiniz kadar küfür edin içinizden sayılı gün çabuk geçer herkesin başına da bu geliyor diye bişey yok bir çürük elma için bir kasa elmayı çöpe atıp kız gibi korkmayın..askerlik ölümle yüzleşme sanatıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mykop333

quote:

Orijinalden alıntı: tanriverdiyz

quote:

Orijinalden alıntı: mykop333

Valla okudukça bi tuhaf oldum..Gitmek istemeyen gitmesin arkadaşlar...Kimse sizi kolunuzdan tutup götürmüyor.Eskidendi o..Kaçın askerden , yurt dışına gidin , 3 yıl çalışıp verin 5 bin euro tamam.. Madem bu kadar zor geliyor ...

5 bin değil 10 bin euro.

a. 38 yaş sınırı içinde bulunanlar için 5.112 Euro,

b. 38 yaş sınırını aşanlar için 7.668 Euro’dur.

Onlar eski vatan borcu bedelleridir. Son bedelliyle birlikte hepsi 10.000 avrocuk oldu.

Yas farketmiyor ayrica evet aynen zorla kolumuzdan tutup askere aliyorlar gitmezsen hapse dahi atiyorlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: moheviskalo

forumda tertiplerimi askerlikten soğutan yorumlar yazan arkadaşlar zaten binbir sıkıntı var herbirimizin başında lütfen böyle yorumları kendinize saklayın biz oraya yatmaya gitmiyoruz zor olsun hatta en zoru olsun var mı askerliğin zorluğundan ölen? komutana çay taşımak askerlik kanununa göre suçsa tutanak tutun çıkabildiğiniz yere kadar çıkın yok değilse edebildiğiniz kadar küfür edin içinizden sayılı gün çabuk geçer herkesin başına da bu geliyor diye bişey yok bir çürük elma için bir kasa elmayı çöpe atıp kız gibi korkmayın..askerlik ölümle yüzleşme sanatıdır.

Insanlari askerlikten sogutan askeriyenin kendisidir.

Eger askerlere insan gibi, mantik cercevesi icerisinde davranilsa kimse burda bu tip konusmalar yapmaz.

Google babayi acin ve yazin: askerlikte karşılaşılan iğrençlikler
    Goreceksiniz nelee var neler.
    Burda cocuk kandirir gibi korkutmayin falan demeyle olmuyor ayrica burda hic kimse askerlikte olebiliriz diye sikayet etmiyor. Tek dert saygı!

• abiler bir sorum olacak.

1993 doğumluyum.

askerliği tecilli ettirdimiştim tecilimi şimdi bozdurup ağustos ayında askere gidebilirmiym.

yoksa tecilli süresi falan varmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: acemi_16

BURSADAN BALIKESİRE 1. GÜN GİDECEKLER KİMLER

Ben birinci gün gitmeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teko99

quote:

forumda tertiplerimi askerlikten soğutan yorumlar yazan arkadaşlar zaten binbir sıkıntı var herbirimizin başında lütfen böyle yorumları kendinize saklayın biz oraya yatmaya gitmiyoruz zor olsun hatta en zoru olsun var mı askerliğin zorluğundan ölen? komutana çay taşımak askerlik kanununa göre suçsa tutanak tutun çıkabildiğiniz yere kadar çıkın yok değilse edebildiğiniz kadar küfür edin içinizden sayılı gün çabuk geçer herkesin başına da bu geliyor diye bişey yok bir çürük elma için bir kasa elmayı çöpe atıp kız gibi korkmayın..askerlik ölümle yüzleşme sanatıdır.

Insanlari askerlikten sogutan askeriyenin kendisidir.

Eger askerlere insan gibi, mantik cercevesi icerisinde davranilsa kimse burda bu tip konusmalar yapmaz.

Google babayi acin ve yazin: askerlikte karşılaşılan iğrençlikler
    Goreceksiniz nelee var neler.
    Burda cocuk kandirir gibi korkutmayin falan demeyle olmuyor ayrica burda hic kimse askerlikte olebiliriz diye sikayet etmiyor. Tek dert saygı!

ordu kendi malı gibi görüp saygı göstermiyor evet doğru bu konuda haklısınız hatta o kadar adi komutanlar varki bende şahit oldum kışlalarda bulundum askerlik yapmamama rağmen komutanlarla kendi odalarında sohbetlerim oldu sohbet arasında çayı geç getiren askere ana avrat küfür ettiğini de gördüm...bütün o iğrençlikleri de biliyorum ama kusura bakmayın başka çaremiz yok gitmek zorundayız aradan çıkarmak zorundayız bu askerliği işyerinde yükselemiyor işe giremiyoruz evlenemiyoruz zehir de olsa yutmalıyız bu askerliği bizim tek bir vatanımız var başka ülkelere gidip dövizli yapacağım diye ezansız topraklarda kendime sürgün veremem ayrıca sistemin değişmesini de bizim gibiler askere giderse sağlayabilir bu sorunun çözümü için ileride meclislerde askerliğini yapmış vekilleri görmek mi iyidir yoksa dövizli ya da bedelli yapmış olanları mı? karar sizin.
  • quote:

bence de gerek yok bu muhabbetlere. hepimiz tecil bozdurduk sulus aldik gidecegiz. askeriyenin sisteminin yanlis oldugunu ilerde buyuk makamlara gelecek olanlarimiz ifade edip duzeltmeli. 351 olarak bizim ihtiyacimiz askerde karsilasacagimiz zorluklara karsi ufak oneriler.bu duzen forumda tartismayla duzelmez. iyi tarafindan bakin sabrin ne oldugunu ogrenecegiz. duzenli spor yapacagiz. yeni arkadasliklar kuracagiz. yeni sehirler gorecegiz ve hayirlisiyla geldigimizde etrafimizdakilere anlatacak ilginc anilarimiz olacak.

komutanlarin kotu davranislari vs. cok kafaya takmamaliyiz. en basitinden bir cumle varya askerlikte "kufur uniformaya edilir bize degil" :) Allah hepimiz icin hayirlisini nasip etsin. tertipler canlarinizi sikmayin. askere gidecek olmanin heyecanini yasayin. 2. defa yasayamazsiniz istesenizde :)

• koğuş kalk baskın var

• Ne olacağını Allah'tan başkası bilemez tertiplerim yazılanları okuyorum da hemen hemen bütün olumsuzlukları çevremizden bizzat dinliyoruz, dayanacağız başka yolu yok 5 ay 5 gün oradayız kardeşlerim sıkmayın canınızı. Küfür etmesine ederim ama günlük hayatta lafın gelişi küfürlerdir bunlar kimsenin şahsına ettiğim bir küfür yoktur. O yüzden laf icabı küfürler sıkıntı olmaz velakin şahsa hatta anaya edilen küfüre dayanamam. askeriye haricinde buna eyvallahım olmaz ama hani diyoruz ya orası peygamber ocağı diye o giydiğimiz üniforma öyle kutsal olacak Ve öyle bir zırh olacak ki o üniforma bize edilen küfürleri de geçirmeyecek. Askere gittim mi benim anam da babam da askeriye olmayacak mı? Ederse askeriyeye etmiş olur yemek yediği çanağa pisletmiş olur o onun sorunu olmalı bizi germemeli. Açıkçası çevremde duyduklarımı dinlemesem , burada yazılanları okumadan gitseydim şu askerliğe inanın ilk küfürde indirirdim kim olursa olsun. Ama sonra insan düşünüyor ulan bir kaç şerefsiz kanı bozuk yüzünden neden askerliğini uzatacaksın ki! ben yaparım 5 ay 5 gün ve çeker giderim. İnşallah karşımıza helal süt emmiş hayırlı insanlar çıkarır Rabbim.
  • listeye beni de ekleyebilirsiniz.
  • listeye benide ekleyin...askersin dediler geldik
  • 
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.