Şimdi Ara

3500 TL Civarı Sistem Tavsiyesi (Güncellendi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yakın zamanda 3500 TL ( 3700'e çıkabilirim gerekliyse) bir bütçeyle ( sadece kasa ) almayı planlıyorum . Ben biraz forumdan araştırarak , arkadaşların yardımıyla bir şeyler oluşturdum . Oyun amaçlı olucak oluştaracağımız sistem . Sistemi peşin fiyatla alacağım o yüzden alınacak yer farketmiyor güvenli olduktan sonra . Parçaları aynı yerdende almayabilirim farketmez . Ekran kartı olarak 2. el forumdan gtx 980 bakıyorum . Marka takıntım yok . F/P ürünü olması istiyorum . Yorumlarınızı bekliyorum .

Ankart , işlemci , kasa bunlar olucak gibi . Anakartı geleceğe yönelik olduğu için böyle seçtim ( Hem gaming anakart olması hemde yüksek mhz ram desteklemesi cezbetti ) . 80 TL para iadeside var . İşlemci 6600k da alabilirdim ama bu zaman soğutucuda gerekiyor ve bütçemi aşıyor . O yüzden o da i5 6500 olacak gibi gözüküyor . SSD ve Rami fiyat ve performans açısından böyle seçtim . Çok bir bilgim yok . Bu parçalarda önerilere açığım . İkinci el olarak almayı planladığım gtx 980 ' de önerdiğiniz marka var mı ? İkinci el olarak forumdan gtx 980 satanınız veya önerdiğiniz birisi varsa onuda paylaşırsanız sevinirim .

Yukarda belirttiğim gibi oyun için topluyorum bu bilgisayarı . Monitor tavsiyeleriniz varsa onuda alabilirim . Genelde fps oyunları oynuyorum benim için Hz olayı önemli büyüklük olarak bir takıntım yok . Gönül isterki 144 hz alayım ama beni aşıyor Aklımda bir fiyat düşünmedim ama öyle 1000 tl civarı veremem . 500-600 tl civarı bir şey düşünüyorum . Şimdiden cevaplıyıcak herkese teşekkür ederim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi addict1ve -- 18 Şubat 2016; 19:27:30 >

• addict1ve kullanıcısına yanıt
    vatandan fiyatlar alınmıstır

monitor haric 3600 TL kdv dahil

Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanbalcı82

vatandan fiyatlar alınmıstır

monitor haric 3600 TL kdv dahil

Anakartı niye böyle bir seçim yaptınız ? Sorumdada var aslında gaming anakartın ne farkı vardır diye benim seçtiğim anakartta aynı fiyat seviyesinde çünkü . Birde işlemciyi niye düşürdünüz ?

Gtx 970 değilde r390 düşünüyorum ekran kartı olarak tabi tavsiyelerinize açığım yinede . Teşekkürler cevapladığınız için

Hocam bende toplayıp atacağım size şimdi bir tane fakat ekran kartında şöyle bir sıkıntı var şimdi,970 az güç kullanır r9 390'dan 3-5 fps düşüktür,r9 390 hayvan gibi güç kullanır ama 3-5 fps yüksektir.Bunu göze alarak ilerleyin lütfen.
    Toplamışken sorulara da cevap vereyim:
    Gaming ana kartlardan pek bir farkı yok ama oc yapmayacaksan z serisi bir anakart seçmene gerek yok.
    Sağlam bir oc çekersen 10-20 fps artar (oyundan oyuna değişir tabi bu).''K'' yazan işlemciler de stock soğutucu olmuyor,yani siz alacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoliconOtaku -- 16 Şubat 2016; 20:23:04 >

• LoliconOtaku kullanıcısına yanıt
    Anladım dediğinizi . Arada çok fiyat farkı yokken seçtiğim anakartı seçmek mantıklı olmaz mı ? Hem ileriye dönük olarak yine bir 8 gb ram alabilirim yüksek mhz ' li . İşlemci olarak 6600k da alabilirim . Ama işlemci soğutucusu şimdi alamam . Oc yapmayıp soğutucusuz kullansak sıkıntı olur mu mesela ? Ekran kartına gelirsek güç çekmesi benim için önemli değil powerda sorun yoksa elektrik faturasının fazla gelmesi sorun olmaz

Birde sistemi vatandan toplarsak daha iyi olur benim için şu an için bazı sebeplerden dolayı ordan alacağım gibide .
    Hocam 6600k koyarsak işlemci soğutucu illa gerekir.Sonuçta stock soğutucusu yok bir oc yapsanız mazallah yanar gider her şeyiniz.6600k koydum z170a gaming 3 koydum.Ssd yetmiyor,ayrıca psulu kasalar falan pahalı da.390'a uygun psu bulmak da sıkıntı,bütçeyi aşacak ama toplama bitiyor neredeyse atarım bittiğinde.
    Edit:Yapmayın etmeyin hocam en azından ininal kart ile internetten alın ;_;  3500 TL Civarı Sistem Tavsiyesi (Güncellendi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoliconOtaku -- 17 Şubat 2016; 17:48:27 >

Hocam sinerjiden felanda yapabilirsin peşin alabilme durumum var gibi şu an . Birde ekran kartını GTX 970 yapabiliriz . R9 390 ' da karar kılmıştım yine kararsızlaştım hatta GTX 970 ' e dogru kaydımda denebilir 3700 TL ' de cıkabilir ama duruma göre . İlgilendiğiniz için teşekkürler bu arada .
    Önemli değil hocam yapıyorum hemen.
    Edit: 3500 TL Civarı Sistem Tavsiyesi (Güncellendi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoliconOtaku -- 17 Şubat 2016; 19:53:07 >
    Ankartı ve işlemciyi düşürüp 16 gb ram ve ssd yaparsak daha iyi olur mu ? Ya da 16 gm rame şu an ihtiyaç yok tek 8 gb ram yeter mi ?
    Hocam işlemciyi düşürmek demek ben oc yapmayacağım demek oluyor.Kararınız bu ise ona göre de bir şeyler yapabilirim.
    Ayrıca 16 gb render işlemleri ve ya photoshop yapılmayacaksa gereksiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoliconOtaku -- 17 Şubat 2016; 20:40:00 >
    6600k da karar kıldım gibi ekran kartıda gtx 970 düşünüyorum . 16 gb ram biraz gereksiz ve masraflı kaçıyor bu yüzden 8 gb yüksek mhz ' li bir ram düşünüyorum . Anakart biraz pahalıya kaçıyor bu serinin gaming olmayan anakartını kullanamaz mıyız ? Mesela şu :
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/anakart-mainboard/msi-z170-a-pro-intel-z170-1151-soket-ddr4-3200mhz-o-c-sata-3-0-usb-3-1-atx-anakart.html
    SSD mutlaka olucak gerekirse hard disk almıyacağım harici hard diskim var idare edebilir . Bu yüzden 240 gb ssd düşünüyorum f/p ürünü olursa iyi olur o yüzden Kasa güzel gözüküyor ben çok anlamıyorum kasadan ama yeterli olacaktır birçok tavsiye eden gördüm zaten . Bütyçeyi çok aşmazsa birde işlemci soğutucusu alabilirim ve ya geldiği gibi kullanırsak oc yapmazsak işlemciye soğutucu almamıza gerek kalır mı ?

Bu kez biraz daha kararlı bir şekilde açıkladım heralde kendimi Yordum seni biraz kusura bakma kararsızdım bayağıda .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi addict1ve -- 17 Şubat 2016; 20:54:41 >

O ana kartı da alabiliriz pek bir fark yok sonuçta.Önemli değil hocam topluyorum hemen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoliconOtaku -- 17 Şubat 2016; 21:07:00 >
    Hocam böyle düzelttim,ana kartı dediğiniz gibi yaptım,ssd 250 gb samsung.İsterseniz sıvı soğutmayı çıkarabiliriz.f/p ürünü bir soğutucu seçtim...(zaten en ucuz soğutucu da bu :D)
    Hdd eklemeyi unutmuşum da eklerse 4k olacak :D ne yapalım? elinizdeki yeterse ilerde alabilirsiniz bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoliconOtaku -- 17 Şubat 2016; 21:24:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LoliconOtaku

Hocam böyle düzelttim,ana kartı dediğiniz gibi yaptım,ssd 250 gb samsung.İsterseniz sıvı soğutmayı çıkarabiliriz.f/p ürünü bir soğutucu seçtim...(zaten en ucuz soğutucu da bu :D)
    Hdd eklemeyi unutmuşum da eklerse 4k olacak :D ne yapalım? elinizdeki yeterse ilerde alabilirsiniz bence.

ramları ddr4 yerine ddr3 alabilirsin aralarındaki performans farkı çok az ve 150 tl düşürecektir toplam fiyatı o 150 tl ile de 500 gb lık hdd çakarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ege1999fb -- 17 Şubat 2016; 21:58:47 >

Hocam bu nasıl olmuş ? Farklı bir kasa aklımda bulunsun dedim . Power yeterli gelirmi gtx 970 seçtik diye böyle yaptım ama .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi addict1ve -- 17 Şubat 2016; 22:00:19 >
    Pc mate gibi giriş seviyesi anakart alacaksan hiç overclock işine girmeye gerek yok.Ne kadar düzgün anakart ne kadar soğutma o a kadar randıman
    Hocam teknodan mı toplayacaksınız :D
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    He ben de diyecektim sağolasın açıkladın.Pek tavsiye edilmiyor oc için dediği gibi hocamın.
  • ege1999fb E kullanıcısına yanıt
    Yalnız 150 tl hayal.Ddr3 1600 mhz 70 usd,2600'lük ddr4 70 usd yani aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LoliconOtaku

Yalnız 150 tl hayal.Ddr3 1600 mhz 70 usd,2600'lük ddr4 70 usd yani aynı.
    Güç kaynağın 12v kanalından 540 watt veriyor.Battle hawkun şeklini mi beğenmediniz hocam :D Neredeyse aynı fiyata 12v kanalından 58 amperle birlikte 696 watt veriyor.İsterseniz yine dark n10 alıp yanına aerocool kcas 750 watt koyabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoliconOtaku -- 17 Şubat 2016; 22:11:18 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.