Şimdi Ara

3500 TL Bütçe ile Nvidia Oyun Odaklı Masaüstü [Monitör Dahil]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarı yarın almayı düşünüyorum en geç Salı günü. Bütçe 3500 TL ama mantıklı sebepler nedeniyle ufaktan artabilir. Geçmiş tecrübelerimden dolayı malesef AMD istemiyorum. Nvidia'yı seviyorum ve memnunum.

Öncelikle almayı düşündüğüm monitör Asus VG248QE 24"FULL HD 144 Hz 1 ms 1080p

Bu monitörü değiştirmek istemiyorum. Evet belki 3D'si fazla ama 24" 1 ms 144 Hz ve 80.000.000:1, 350cd özelliklerinde daha ucuz bir monitör bulamadım dolayısıyla ileriye de dönük olduğundan bunu alıcam. 1249 TL

Kaldı 2250 TL

Aerocool Vx-500 80+ Verimli 500W Güç kaynağı

Resimde gördüğünüz ünlü 1800 TL'lik fiyat performans sistemini biraz değiştirdim. Kullanım amacım oyun oynamak ve ekran kartını mümkün olduğunca yüksek tutmaya çalışıyorum ancak bütçe nedeniyle bu kadar oluyor. Arkadaşım GIGABYTE anakart yerine MSI H110 PRO-VD kullandığımda Kaby Lake işlemci ile 2400 mhz ram destekleyebiliyormuş. Ekran kartını da araştırmalarım sonucu en iyi 1050 TI olarak buldum. O yüzden bu kartı düşünüyorum. GIGABYTE ekran kartı ve GIGABYTE anakart arasında bir uyum söz konusu mudur bunu bilmiyorum. Aksi takdirde MSI anakartı seçip, 2400 mhzlik ram seçicem. Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Kasanın pahalı olduğunu biliyorum ancak sırf görüntüsü için evde hoş görünsün diye seçiyorum. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GodVader -- 4 Haziran 2017; 19:35:7 >

• 144hz monitörün hakkını verir mi bu sistem sizce?
  • Hocam sizce monitöre o kadar para verip diğer bileşenleri bu kadar kısmak saçma değil mi ?
  • Tavsiye verenler çıldırıyor

Hocam o sistem 60 fps yi zor verecek kaldı ki 144 hz de 144fps alıp kullanasınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğru söylüyosunuz fakat 2 yıl sonra 1080ti alma durumum olucak. Kasayı, monitörü, hard diski falan o bilgisayarda da kullanıcam. Şu anki bilgisayarım eskidiği için beni sadece birkaç yıl idare edecek bir bilgisayara ihtiyacım var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GodVader -- 4 Haziran 2017; 20:3:31 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.