Şimdi Ara

349. DÖNEM (12 ARALIK 2012) İL J.K.LIĞI/BALIKESİR'ler buraya (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
2.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgiler için teşekkürler.İnşAllah hayırlısı ile sorunsuz askerlik yapar geliriz.
  • ne demek..nasılsa 12sinde görüşeceğiz.balkeste de yardımcı olurum yabancılık hissetmemesi için herkese.hayırlı tezkereler şimdiden görüşmek dileğiyle
  • O değil de bugün alışveriş yapayım dedim az bişey. Giderayak geçirdiler. Birkaç parça bişey aldım. İçliği o yüzden almadım esasında 60 küsür lira çekti. Ama istesem de istemesem de alacağım da orda zaten herşeyi verecekler de içlik vermiyorlar mı acaba.Bilgin var mı.
  • Kardeşlerim, herkesin Allah yardımcısı olsun, acemiliğim ankara etimesgut, usta birliği K.K. Loj. K.lığı Bkm. K.lığı 6'ncı Ana Bkm. Mrk. Des. Gr. Emn. ve Mhf. Bl. K.lığı
    adım FARUK ARSLAN, bursa'dan geliceğim, bu forumdaki arkadaşlarımla tanışmayı sabırsızlıkla bekliyor olacağım : ), kırmızı gülleri ceketinizin sol ön tarafına hazırlayın : )
  • askeriye benim bildiğim herşeyini veriyor.o yüzden temel ihtiyaç dışında alış veriş yapmadım ben.ihtiyaç halinde zaten askeriyeden ucuzu yok..(KDV yok).içlik çorap iç çamaşırı postalından tut herşeyini veriyor.eksik kalanı kantinden temin ediyorsun.zaten balıkesir merkezde yakın..sıkıntı olmaz yani.fazla paralar ödenmenize gerek yok
  • Verdik bi kere.Neyse askerde lazım olmazsa günlük hayatta olur sivilde sıkıntı yok :D

BU arada balıkesir gibi 1-2 il jandarma komutanlığı başlığı çok sessiz.Çok az giden var sanırım.
  • iyi akşamlar arkadaşlar, eş dost vedalaşma derken ancak fırsat buldum, bende Ankara'dan geliyorum. kısmetse Sabah otogarda Olurum.
  • İyi akşamlar tetip hayırlı olsun.Ben de çarşamba sabahı 6 gibi otogarda olurum. Bakalım denk gelecek miyiz bu kadar az kişi :)
  • Geliriz Allah'ın izniyle bende kahvaltı traş falan çokta geç olmadan teslim olayım diyorum, işlemler uzun sürüyor, benim arkadaşlarım burda yapmışlardı rahat diyorlar, baklaım inşaallah dedikleri gibi olur. ismim Okan bu arada
  • Ben de 2 gibi tesli olmayı planlıyorum Allah'ın izniyle. Gidince biyerde kahvaltı yapalım da nasıl tanıyacağız birbirimizi oralarda onu bilmiyorum.Birşey bulalım tanınacak.Gül menekşe karanfil falan olmasın ama
  • haklısın valla, cep telefonu falan olsa sorun değilde denk gelemezsek komutanlık içinde malesef belli bi yer olsada şurda buluşsak ddesek Balıkesiride bilmişyoruz yanı ben kamıl koc ıle gelıyorum, 23 otobusu ıle buyuk ıhtımal sabah 6 da ordan olurum, memleket nere bu arada kırsehırlıyım ben ankaradan gelıyorum ama yas 26
  • Ben de 24 te istanbuldan geleceğim ben de o civarda oralarda olurum. Ben diyorum ki 1 saat sabretse(soğuk olacak biliyorum) herkes te otogardan hep beraber gitsek birlikte hareket etsek.İçerde birbirimizi bulmamız zor olur.Dışarda bu iş halledilmeli ki içerde de beraber takılalım.

Ben Artvin/Arhavi liyim.Yaş 30 olacak Ocak 3 te :)
  • Valla haklısın aslında elinde valiz olup boynu bükük herkes bizden:) güzel olur hem kaynaşılmış olur, hemde topluca hareket edilmiş olur yarın gene burdan görüşelim yola çıkmadan hayırlı geceler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Midgardian

Sen nasıl gitmeyi düşünüyorsun tertip??

Hocam ben kendi arabamla gelcem biraz lüks olcak ama :D ben kullanmıcam tabiki. Uğurlamaya gelen çok olunca otobüs ikinci planda kaldı. Hepimize şimdiden hayırlı teskereler.
  • Birde askerde her ihtiyaç karşılanıyor. İçlik don atlet pijama terlik ayakkabı diş macunu vs... Ama bunlar birer tane olabilir o yüzden içliğinizi, soğuk havalar için boyunluk ve eldiven ve brtakım ıvır zıvır malzemenizi ve yedek çorap don atlet almanızda fayda var sanırsam. Ben şahsen öle yaptım
  • benide yaz tertip...

bende acemi ve usta balıkesir il jandarma komutanlığı.

memleket: izmir/Karşıyaka
  • quote:

O değil de bugün alışveriş yapayım dedim az bişey. Giderayak geçirdiler. Birkaç parça bişey aldım. İçliği o yüzden almadım esasında 60 küsür lira çekti. Ama istesem de istemesem de alacağım da orda zaten herşeyi verecekler de içlik vermiyorlar mı acaba.Bilgin var mı.

neler aldın ortak? toplamda ne kadar tuttu?
  • Beyler Aranızda Adanalı eksik ya bende acemi usta Balıkesirdeyim Sıcak iklimden geliyorum donmam inşallah oralarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EvoLutioN87

quote:

O değil de bugün alışveriş yapayım dedim az bişey. Giderayak geçirdiler. Birkaç parça bişey aldım. İçliği o yüzden almadım esasında 60 küsür lira çekti. Ama istesem de istemesem de alacağım da orda zaten herşeyi verecekler de içlik vermiyorlar mı acaba.Bilgin var mı.

neler aldın ortak? toplamda ne kadar tuttu?

işte traş jileti,traş jeli,sabun,diş macunu,3 er çift iç çamaşırı,çakma casio asker saati meşhur,4 tane çorap,sabunlık,kan taşı,bot kilidi,çanta kilidi,vatka,askılı cüzdan,iğne iplik,çamaşır yıkama filesi,temiz kirli çamaşırlık..vs toplam 100 lira falan verdim işte.

• 343. ksd olarak balıkesir il jandarma da yaptım arkadaşlar ben de:)

hepinize hayırlı teskelerler şimdiden...

alayda topladıktan sonra sizi, 3 e 4 e bölüp karakollara eğitime yollayacaklar acemi birliklerinize. acemi birliğini bitirdikten sonra kura yoluyla ustabirliğiniz belirlenecek. en azından bizim dönemimizde öyle oldu. alayda kalacak kişi sayısı az ustabirliğinde. acemi birlikte aten kalan olmamıştı hiç.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.