Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.052
Cevap
10
Favori
604.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende yarın gideceğim arkadaş banane versinler benim zarfımı. Bir an önce bu iş bitsin istiyorum...

Zaten lakayt bir ortamdalar yapsınlar benim işimi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kmlyurdabak

quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

Arkadaşlar yarın sabah okuldan geçici mezuniyet belgemi alıp öğle arası civarında askerlik şubesinde olacağım işlemlerim yetişir değil mi?

Şubeyi aradım bugün:

4 Adet Fotoğraf
    Geçici Mezuniyet 4 Fotokopi
    Ehliyet 4 fotokopi
    Nüfus Cüzdanı 4 fotokopi ile geliyosun sonra sağlık ocağına gönderiyoruz eğer bir sorunun yoksa işlemlerini gün bitmeden halledersin dediler.

Halıcıoğluna gidicem saat 13.30 gibi orda olabilirim. Okulum anadolu yakasında olduğundan sabah rektör imzası falan ancak gelebilirim öğlene. Bugün anadolu yakasında halleden arkadaşlar 2 saatte tüm işler bitti, sağlık ocağına gittim bi sorunun var mı dediler yok dedim imzaladı verdi hemen dedi.

İnşallah yarın halledebilirim işlerimi ve ağustosa yetişirim yarın da son gün.

Ahmetcim hayırlısı olsun kardeşim.Bende Halıcıoğlunda yaptırdım işlemlerimi yarın gidip sarı zarfı alıcam.Öğlen gidersen muayenede sıkıntı yaşıyabılırsın.Benı Kasımpaşa askeri hastanesine gönderdiler.Yaklaşık 3 saat muayene bekledım yaptıklarıda boy kilo ölçmek ve imza sadece.
    Umarım yetişirsin yoksa koca 4 ay boşa geçicek.

Kemal hallettim işlerimi.

Tam 13.25'te halıcıoğlundaydım 14.30'da işlerim bitti git Kasımpaşa'ya dedi hastaneye zaten bizim orası hemen gittim saat 3'te hastanedeydim işte işlemlerin bitmesi falan derken saat oldu 3.30 ve 4.15 itibariyle halıcıoğlundan evrakı teslim aldım. Bana 15 temmuzdan sonra gel zarfı almaya dedi öncesinde gelme dedi.

Hastane makaraydı ama doktor diyor ki senden sağlam paraşütçü olur salıcan seni egeden tüm balkanları fethedersin. Niye dedim, e oğlum bu zayıflıkla daha erken inemezsin ki yere diyor.

Komando olamaz diye yazdı rapora zaten öyle de bir isteğim yoktu.

• Selam herkese

341'inci dönem KD ve Yedek subay aday adayları heyecanınızı anlıyorum,bende sizin gibi 4 ay önce aynı heyecana sahiptim.umarım vatani görevinizi istediğiniz şekilde ve istediğiniz yerde yaparsınız.ama bu istedikleriniz olmasa bile moralinizi bozmayın insan bir şekilde alışmayı öğreniyor.hepinize şimdiden hayırlısı olsun,askeri malzemecilerin her sattığı ürünü almayın çünkü çoğu gereksiz ve kullanmaya bile vakit bulamayacınız ürünlerdir.eğer aklınıza takılan sorular olursa yardımcı olmaya çalışırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orjinal Adam -- 30 Haziran 2011; 17:45:04 >
  • Yarın kartal askerlik şubesine gidecek olan varmı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kmlyurdabak

quote:

Arkadaşlar yarın sabah okuldan geçici mezuniyet belgemi alıp öğle arası civarında askerlik şubesinde olacağım işlemlerim yetişir değil mi?

Şubeyi aradım bugün:

4 Adet Fotoğraf
    Geçici Mezuniyet 4 Fotokopi
    Ehliyet 4 fotokopi
    Nüfus Cüzdanı 4 fotokopi ile geliyosun sonra sağlık ocağına gönderiyoruz eğer bir sorunun yoksa işlemlerini gün bitmeden halledersin dediler.

Halıcıoğluna gidicem saat 13.30 gibi orda olabilirim. Okulum anadolu yakasında olduğundan sabah rektör imzası falan ancak gelebilirim öğlene. Bugün anadolu yakasında halleden arkadaşlar 2 saatte tüm işler bitti, sağlık ocağına gittim bi sorunun var mı dediler yok dedim imzaladı verdi hemen dedi.

İnşallah yarın halledebilirim işlerimi ve ağustosa yetişirim yarın da son gün.

Ahmetcim hayırlısı olsun kardeşim.Bende Halıcıoğlunda yaptırdım işlemlerimi yarın gidip sarı zarfı alıcam.Öğlen gidersen muayenede sıkıntı yaşıyabılırsın.Benı Kasımpaşa askeri hastanesine gönderdiler.Yaklaşık 3 saat muayene bekledım yaptıklarıda boy kilo ölçmek ve imza sadece.
    Umarım yetişirsin yoksa koca 4 ay boşa geçicek.

Kemal hallettim işlerimi.

Tam 13.25'te halıcıoğlundaydım 14.30'da işlerim bitti git Kasımpaşa'ya dedi hastaneye zaten bizim orası hemen gittim saat 3'te hastanedeydim işte işlemlerin bitmesi falan derken saat oldu 3.30 ve 4.15 itibariyle halıcıoğlundan evrakı teslim aldım. Bana 15 temmuzdan sonra gel zarfı almaya dedi öncesinde gelme dedi.

Hastane makaraydı ama doktor diyor ki senden sağlam paraşütçü olur salıcan seni egeden tüm balkanları fethedersin. Niye dedim, e oğlum bu zayıflıkla daha erken inemezsin ki yere diyor.

Komando olamaz diye yazdı rapora zaten öyle de bir isteğim yoktu.

Hadi hayırlı olsun kardeşim sevindim yetiştiğine yoksa 4 ay beklenmezdi.Şimdi sıradaki eziyetimiz sarı zarfı almak yarın onu almaya gidicem.Ondan sonrada sınav günü sıra beklemek hayırlısı artık bakarsın aynı yere düşeriz kısmet kardeşim

• merhabalar
    gecen yıl bu zamanlar 2 senelık tecil hakkımı kullandım fakat gectıgımız ay iş nedenlerınden dolayı tecılımı bozdurdum ve agustos donemı ıcın karar aldırdım . bu noktadan sonra temmuz ayı ıcerısınde yapmamız gereken sadece askerlık subesıne gıtmek mı olacak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dra_07

merhabalar
    gecen yıl bu zamanlar 2 senelık tecil hakkımı kullandım fakat gectıgımız ay iş nedenlerınden dolayı tecılımı bozdurdum ve agustos donemı ıcın karar aldırdım . bu noktadan sonra temmuz ayı ıcerısınde yapmamız gereken sadece askerlık subesıne gıtmek mı olacak ?

evet meşhur sarı zarfı alacağız.Ne zaman verirler bilinmez ama temmuz ayı içerisinde olacağı kesin.
  • bende yedek subay adayı olarak başvurdum bugün, gel sevk kağıda al dediler o ne işe yarıyacak?
  • slmlar herkese..daha önceki mesajlarda birkaç arkadaşın dediği gibi bana 2 nüsha verildi..Birinde celp olarak agustos 2011..digerinde Nisan 2012 yazıyor..Gerci subedeki adam bana agustosta askersin dedi..temmuzda sarı zarfı al dedi hayırlı olsun falan..Benim anlamadıgım herkese tek nüsha verilmiş..bana neden 2 tane verildi onu anlamadım..eger bilgisi olan biri varsa ve aydınlatırsa sevinirim..
  • banada tek verildi.

sarı zarf içinde hangi bilgiler var? nerede askerlik yapacağımız mı? bir de biz yedek subay sınavına ne zaman gireceğiz?
  • zarfın içinde sınava girecegin yer falan yazıyor..sınav tarihleri agustos 1-2-3 arasından birgün secip girecez..
  • dedeler kışlalarda hangi bankanın bankamatiği var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CGTY

slmlar herkese..daha önceki mesajlarda birkaç arkadaşın dediği gibi bana 2 nüsha verildi..Birinde celp olarak agustos 2011..digerinde Nisan 2012 yazıyor..Gerci subedeki adam bana agustosta askersin dedi..temmuzda sarı zarfı al dedi hayırlı olsun falan..Benim anlamadıgım herkese tek nüsha verilmiş..bana neden 2 tane verildi onu anlamadım..eger bilgisi olan biri varsa ve aydınlatırsa sevinirim..

yabancı şubeden olanlar için 2 nüsha veriliyor diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.Po7

quote:

Orijinalden alıntı: CGTY

slmlar herkese..daha önceki mesajlarda birkaç arkadaşın dediği gibi bana 2 nüsha verildi..Birinde celp olarak agustos 2011..digerinde Nisan 2012 yazıyor..Gerci subedeki adam bana agustosta askersin dedi..temmuzda sarı zarfı al dedi hayırlı olsun falan..Benim anlamadıgım herkese tek nüsha verilmiş..bana neden 2 tane verildi onu anlamadım..eger bilgisi olan biri varsa ve aydınlatırsa sevinirim..

yabancı şubeden olanlar için 2 nüsha veriliyor diye biliyorum

anladım hocam saolasın..
  • Beyler bir sorum var.Gerci arkadaşın sorusu benim değil.Arkadaş tecilini bozdurdu agustos celbi için.Sanırım belli bir tarihe kadar tekrar tecil yapma hakkımız varmış askeri şubeye gidip.Böyle birşey varmı?Varsa hangi tarihe kadar gidip tekrar tecil ettirebiliriz ?
  • Günlüğümün ilk gününü sizlerle paylaşmak istedim arkadaşlar
    12.04.2011-15.00

Nizamiyeden içeri girerken ailemle son defa vedalaştım,Ardıma bakmadan kendimi içeri attım biraz zor oldu ama bir şekil de oldu.İçeri girince evrak işlemlerimizin yapılması için sıraya girdik sonra tansiyonumuzu ölçtüler ve 3 ay kalacağımız koğuşlarımızı gösterdiler eşyalarımızı bıraktıktan sonra bizi tabur içtima alanında toplayıp röntgen çekilmesi için tekrar hizaya soktular hava yağmurluydu fakat bu komutanlar için bir problem gibi gözükmüyordu çünkü hemen soyunun sadece atlet kalsın dediler titreye titreye röntgen çekilmesini bekledik.Sonra yemekhaneye geçtik ve orda bize askerlik dönemimiz boyunca bütün ihtiyacımız olacak giyecekleri verdiler çoğu 3 beden büyüktü maalesef seçme fırsatımız olmadı :) ve ardından bölük komutanı ve takım komutanımız la tanıştık,Bölük komutanımız bizi 3 aylık süreçte nelerin beklediğini ve nelere dikkat edersek buradan sağlam bir şekilde çıkacağımızı anlattı ayrıca 300 kişinin aramızdan komando olarak seçileceğini ve burdan ayrılacığını söyledi.İlk günün komedi olayı evrak işlemleri esnasında kendisine 'yedek subaylık sınavında Uzun dönemmi yoksa kısa dönemmi seçtin? diye sorulan çocuktu.Komutana verdiği cevap hepimizi gülmekten beter etti cevabı şöyleydi 'farketmezi işaretledim hocam' :))))

Yatış 23.30

• Biraz stres atalım.

• Birlikten birliğe göre değişiyor. Ama piyade okulunda TEB vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: International

Beyler bir sorum var.Gerci arkadaşın sorusu benim değil.Arkadaş tecilini bozdurdu agustos celbi için.Sanırım belli bir tarihe kadar tekrar tecil yapma hakkımız varmış askeri şubeye gidip.Böyle birşey varmı?Varsa hangi tarihe kadar gidip tekrar tecil ettirebiliriz ?

yok mu bu sorunun cevabını bilen belki bende vazgeçebillirim :D
  • Meşhur sarı zarfımı aldım arkadaşlar. Tuzla sınav yerim. Kartal askerlik şubesinde yarım saatte hallettim işimi sabah erken saatlerde. sonrada kalabalıklaşmaya başladı.
    10,50 TL yol de yol parası diye parada aldım :)
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.