Şimdi Ara

335. DÖNEM(AĞUSTOS-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (524. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.024
Cevap
9
Favori
705.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 522523524525526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben askerliğimi 319. dönem olarak yaptım. dün haberlerde izlediğim kadarıyla tek tip askerlik 1 ekim itibariyle yasalaşıcak ve kısa dönem ortadan kalkacak.yalnız bi kötü haberde sizin için şöle var,askerde olan uzun dönemler kısaldığı gibi 6 aylık kısa dönemlerin askerliğide 9 aya çıkıcakmış.yani sizide vurucak bi 3 ay daha sabretceksiniz bence şimdiden buna alıştırın kendinizi...
  • yok dünki açıklamada kısa dönemler 3 ay daha fazla yapacak uzun dönemlerde 6 ay kısalacak dedi yani malesef kapsıyor sizide..
  • quote:

Orijinalden alıntı: olcay_1978gs

arkadaşlar ben askerliğimi 319. dönem olarak yaptım. dün haberlerde izlediğim kadarıyla tek tip askerlik 1 ekim itibariyle yasalaşıcak ve kısa dönem ortadan kalkacak.yalnız bi kötü haberde sizin için şöle var,askerde olan uzun dönemler kısaldığı gibi 6 aylık kısa dönemlerin askerliğide 9 aya çıkıcakmış.yani sizide vurucak bi 3 ay daha sabretceksiniz bence şimdiden buna alıştırın kendinizi...

yaw bunu nerden çıkardın hocam şimdi zaten 1ekimde meclis açılacak hemen o gün mü yasalaştıracaklar yapmayın yaa insanların kafasını bunaltmayın lütfen

• 335. KD. 1.kara havacılık alay komutanlığı güvercinlik / ANKARA

selamlar arkadaşlar şafak 120 inş biter.
    337 torunları bekler olduk şimdiden :)
  • kafanızı yormayın askerliğe başlayan arkadaşlar hiç birşey sizi kapsamaz isterse kanun yarın çıksın sebebini soracak olursanız askerlik süresi uzamıyor askerlik kanunu değişiyor siz 1076 sayılı yedek subay kanununa göre askere gittiniz ve buna tabisiniz bu kanun kaldırılsa bile sizin kazanılmış hakkınız var kanun çıktıktan sonra askere gidecekler tek tip yapar haa bana sorarsanız tek tip olayı için en az 1 sene daha var.keyfinize bakın şafak atsın yeter son olarakta bu saatten sonra ben mi askerlik yapayım???

• 333. KD idim dün bitti... İnşallah sizde hayırlısıyla tezkere alırsınız. Bu arada alt devresini görmeden tek askerlik aypanda bizdik heralde ama olsun Özdere Havacılar kampında krallar gibi askerlik yaptık yedik içtik gezdik fazlasıyla gördük :)) Şimdi arkadaşlar bu uzama mevzusunda bi kaç sorun var 1 asteğmen olarak alınan son askerin askerliğinin bitmesi gereklidir yürürlüğe girebilmesi için yoksa tek tip olmaz birde askerlik kazanılmış hak değildir her an vurabilir herkese fakat atbiki kanunun uygun şartlardan sonra bir geçerlilik taihi olacaktır. Siz şimdilik en kötüsünü düşünün ama o kadar da kötü düşünmeyin canım ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: eloozgur

kafanızı yormayın askerliğe başlayan arkadaşlar hiç birşey sizi kapsamaz isterse kanun yarın çıksın sebebini soracak olursanız askerlik süresi uzamıyor askerlik kanunu değişiyor siz 1076 sayılı yedek subay kanununa göre askere gittiniz ve buna tabisiniz bu kanun kaldırılsa bile sizin kazanılmış hakkınız var kanun çıktıktan sonra askere gidecekler tek tip yapar haa bana sorarsanız tek tip olayı için en az 1 sene daha var.keyfinize bakın şafak atsın yeter son olarakta bu saatten sonra ben mi askerlik yapayım???

bu yorum kişisel mi yoksa cidde kanun hakkında bilgisi olan birisi misiniz ? yani kanunların işleyişi ve maddeleri hakkında bilginiz var mı ? eğer dediğiniz gibiyse iyi ama bana gene kötü şimdilik aralık 12 den sonra bu durum gayet iyi olur ama

• quote:

Orijinalden alıntı: atoxi

quote:

Orijinalden alıntı: eloozgur

kafanızı yormayın askerliğe başlayan arkadaşlar hiç birşey sizi kapsamaz isterse kanun yarın çıksın sebebini soracak olursanız askerlik süresi uzamıyor askerlik kanunu değişiyor siz 1076 sayılı yedek subay kanununa göre askere gittiniz ve buna tabisiniz bu kanun kaldırılsa bile sizin kazanılmış hakkınız var kanun çıktıktan sonra askere gidecekler tek tip yapar haa bana sorarsanız tek tip olayı için en az 1 sene daha var.keyfinize bakın şafak atsın yeter son olarakta bu saatten sonra ben mi askerlik yapayım???

bu yorum kişisel mi yoksa cidde kanun hakkında bilgisi olan birisi misiniz ? yani kanunların işleyişi ve maddeleri hakkında bilginiz var mı ? eğer dediğiniz gibiyse iyi ama bana gene kötü şimdilik aralık 12 den sonra bu durum gayet iyi olur ama

kesinlikle kişisel yorum değildir.Açın askerlik kanununa bakın maddeleriyle okuyun üniversite mezunları farklı askerlik kanununa diğer eğitim öğretim mezunları farklı askkerlik kanununa tabiidir.Bi arkadaş yukarıda kazanılmış hak askerlikte yoktur demiş üfürmüş belirli bir kanuna tabi olarak başladığınız askerlikte o kanun sizin için geçerlidir dere geçerken malum at değiştirilmez hukuk devletlerinde bu böyledir afaki yorumlar yapmak yerine kanunlara göre cevap yazınız.

• evet ustra bırlıgıne geldık eskişehir ilş jandarmaya bakalım burdan nereye gıdecez hepinize hayırlı teskereler..
  • dedeler keyifler nasıl
  • tüm tertiplerime selam... edirne keşan 4mknz. tugay komutanlığı muhabere bölüğünde şafak sayıyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: drakan

tüm tertiplerime selam... edirne keşan 4mknz. tugay komutanlığı muhabere bölüğünde şafak sayıyoruz

Hayırlı teskereler
  • atarsa 117 :)
    ankara kara havacılık alay komutanlığından saygılar sevgiler...
  • gökçeada 5. komando alayından selamlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arutharen -- 21 Eylül 2010; 15:23:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drakan

tüm tertiplerime selam... edirne keşan 4mknz. tugay komutanlığı muhabere bölüğünde şafak sayıyoruz

Bende oraya yakın bir yerde uzunköprüde yaptım askerliğimi. Şafağınız tez geçer inşallah. Allah yardımcınız olsun.
  • arkadaslar 335 lerin askerliği uzuyormu?Yaptıgım yerde astsubaylar uzar diyor sinir stres sahibi oldum yeminle.Bilen birileri yazsın bişeyler kazanılan hak var diyorduk subaylarda farketmez uzunların kısalırsa sizleri,nde uzar bu kanun diyorlar cıldırcam yaaa kanunu net bilen varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: muco555555

arkadaslar 335 lerin askerliği uzuyormu?Yaptıgım yerde astsubaylar uzar diyor sinir stres sahibi oldum yeminle.Bilen birileri yazsın bişeyler kazanılan hak var diyorduk subaylarda farketmez uzunların kısalırsa sizleri,nde uzar bu kanun diyorlar cıldırcam yaaa kanunu net bilen varmı

yasa tasarısı daha günyüzüne çıkmadan kimse bu konuda kesin konuşamaz. için rahat olsun bu saatten sonra sizi etkileyeceğini sanmıyorum. çünkü süre kısaltması veya uzatması değil bu. tek tipe geçiş. yani baştan sona yeni bir sistem getirilecek güya. dolayısıyla sizi etkileyeceğini sanmıyorum. ama dediğim gibi yasa meclise oylamaya gelene kadar kimse bunu bilemez.
  • slm dedeler bızde 337.dönem gelıyoruz yanınıza nasıl gıdyo askerlık sıkayetı olan suraya gelmeyın sunu yapmayın dıyen var mı? ortalık su sıralar toz duman uzadı uzaycak muhabetı kafayı yıycez serefsızım kısa donem yapmak nasıl oluyo dedelerımızden haberler beklyoruz
  • Böyle başladı böyle biter bence 335leri etkilemez. Tasarı onaylansada bunun uygulamaya sokulması bir hayli zaman alır bu yüzden bence 337lerde yırttı. Bunun dışında askerliğimi Kıbrıs Lefkoşada yapıyorum Kıbrısda düşülebilecek en boktan yere düştüm diyebilirim Ama şafakk demiş 117 :D
  • Şanlıurfa 20. Zırhlı Tugay komutanlığındayım arkadaşlar. Uzun dönemlerin hepsi inanmış durumda askerliklerinin 3 ay kısalacağına. Etrafta okadar inanmış insan olunca ister istemez bende bizimki uzarmı acaba diyorum ama inşallah olmaz öyle birşey. Son derece saçma üniv. okuyup min.25 yaşında askere giden insanla 20 yaşında gidenin aynı kefeye konması. Umarım mantıklı düzenlemeler olur.Ama garçekten kısa dönem olmak büyük ayrıcalık. Çünkü herkez geldiğinde görcektir insan burda fazladan 1 saat bile kalmak istemiyor.
  • 
Sayfa: önceki 522523524525526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.