Şimdi Ara

33.TL ye Hangi 2.el aracı Almalıyım ?? Lütfen yardım kafayı sıyıracam

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #Tekirdağ
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

29 yaşındayım ( gencim yanii :D ) 2 ay içinde max 33.000 TL değerinde 1.4 veya 1.6 2. el bir araç almayı düşünüyorum.Fakat benzinli/gazlı yerine dizel mi alsam daha ekonomik olsun,karar veremiyorum...Aslında ben çok konuda kararsızım açıkçası sizlerden yardım bekliyorum.

Araştırdığım araçlar kısaca şöğle ;

Volvo S40 -1.6 full donanım dizel fakat sanırım parçaları biraz pahalı .

Mazda 3 sedan - 2009 full araştırdım sadece benzinlisi var ama araç beni çok feci etkiliyor kendimi onu düşünmekten halı koyamıyorum,benzinli beni zorlar diye düşünüyorum.

Toyota sedan
    - 2008 dizel - adı var üstelik dizel tamam ama tipi hoşuma gitmiyor.

Skoda octavia - 2008 üstü benzinli olursa acaba ekonomi olmaktan çıkar mı ? aracın konsolu tamda bana hitab ediyor.bence hiç eksiği yok.

W Pasat - 2007 model 1.6 benzinli çok hoşuma gidiyor bu arabada fakat sanırım yakıtı biraz fazla tüketiyor ?

şu ana kadar beni etkileyen araçlar kısaca şöğle ,

1-Volvo S40
    2-Mazda 3 - 2009 model - full ?
    2- Skoda octavia 2007 üstü full ?
    3- W Pasat 2007 ?

ekonomik olmalı alacağım araba ...

Tecrübeli tafsiyelerinizi bekliyorum.

Şimdiden tüm forumdaşlara teşekkürler.

• ben olsam Volvo alırdım galiba
  • kullanmadım ama bravo multijet düşünülebilir
  • Kesinlikle Dizel al.Bizim şirkete ait Renaultlar var.130 liraya doluyor ve tam 800 km yol gidiyor!!!
  • benim kendi seçimim ise yeni kasa corsa gsi + lpg olurdu
  • Focus titanyum 2009 model HB olanı alına bilir.Tüpte taktırınca güzel olur.dizeli almak istersen modeli düşürmek zorunda kalırsın.
    Fiyat brava alınabilir morotu bilenin bir motor.dizelini bu fiyat alabilirsin.Toyota auris alınabilir.
    Ama sonuç siz hangisini seviyorsanız o alınır.
    Bırakın bizim dediğimizi her kafadan bir ses çıkar siz içinizi dinleyin.
  • Arkadaşım selamlar, yaş 29 demişsin. Sedan yada spor sedan tarzı bir araba senin için iyi olur. İşti güçtü gezip tozmaydı derken çok yol kat edeceğin kesin o yüzden lpg li araç alma derim çünkü lpg sistemlerin hangisi olursa olsun tüm araçları yıpratır. Bu yüzden dizel bir araç almanı tavsiye ederim. Sakın olaki lpg li alayım ayda bir biraz benzin koyar motora can veririm diye düşünme, aldanırsın.

Saydığın araçlarda mazda 3 hariç akrabalarımda var. Ve inan 2001 S40 ı olan çok mutlu ve düzgün araç kullanıyorsan parça problemini dert etme çünkü kolay kolay arıza yapmaz. Avrupa araçların içinde binilecek ford, saab ve volvo dur. Bende ne var diye soruyorsan nissan benzin-lpg yi sattım. Şimdi şirketin kia-cerato lx 2006 dizel ini kullanıyorum ve kilometrede 0,16-0,17 yakıyor. Sanırım bunun nedeni benim sakin araba kullanmam. Dizel arabalar içinde çok gürültü yapar diye bir görüş vardır. O da kısmen doğrudur çünkü kimi markalarda motor bloğu ile kabin arasındaki izelasyon zayıftır. Dizel ler kalkışta yavaş kalır diye de tereddüt etme 2005-2006 sonrası alacağın markalı dizellerin çoğu kalkışta seni benzinlinin yanında boynu bükük bırakmaz. O konuda için rahat olsun.

Temiz bulabilirsen ve az araç kullanıcam lpg ile işim olmaz dersen temiz bir s40 benzinli yada dizel ki dizel tavsiyemdir. Passat tan beklentilerinin karşılığını zaman içerisinde alamazsın gibime geliyor (dayımda vardı) satışında zor olur. Mazda ve skoda nın ikinci eli zayıftır bunlarıda düşün. Şimdi geriye araba bırakmadın diyeceksin ama bıraktım . Benim önerilerim:

s40 dizel
    ford-focus dizel ghia dışında alma!
    seat-cordoba 1.4 dizel
    Kia-cerato yada rio dizel (rio, cerato ya kıyasla çok seridir örneğin fiesta nın focus tan seri olması gibi ama şase dardır).

Allah gönlüne göre bir araba nasip eder umarım. Şimdiden hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: [juggernaut]

Arkadaşım selamlar, yaş 29 demişsin. Sedan yada spor sedan tarzı bir araba senin için iyi olur. İşti güçtü gezip tozmaydı derken çok yol kat edeceğin kesin o yüzden lpg li araç alma derim çünkü lpg sistemlerin hangisi olursa olsun tüm araçları yıpratır. Bu yüzden dizel bir araç almanı tavsiye ederim. Sakın olaki lpg li alayım ayda bir biraz benzin koyar motora can veririm diye düşünme, aldanırsın.

yanlış biliyorsun. lpg dediğin o kadar yıpratmıyor. misal motor 250 bin gidecekse lpg ile 230 bin gidiyor. inanmıyorsan google dan yaz biraz araştır. ayrıca benim bir arkadaşta 2 sene önce aldığı astraya lpg taktırdı 2 senede 50bin km yaptı hç bir sorun olmadı da. su an 110bin de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DayLight66

quote:

Orijinalden alıntı: [juggernaut]

Arkadaşım selamlar, yaş 29 demişsin. Sedan yada spor sedan tarzı bir araba senin için iyi olur. İşti güçtü gezip tozmaydı derken çok yol kat edeceğin kesin o yüzden lpg li araç alma derim çünkü lpg sistemlerin hangisi olursa olsun tüm araçları yıpratır. Bu yüzden dizel bir araç almanı tavsiye ederim. Sakın olaki lpg li alayım ayda bir biraz benzin koyar motora can veririm diye düşünme, aldanırsın.

yanlış biliyorsun. lpg dediğin o kadar yıpratmıyor. misal motor 250 bin gidecekse lpg ile 230 bin gidiyor. inanmıyorsan google dan yaz biraz araştır. ayrıca benim bir arkadaşta 2 sene önce aldığı astraya lpg taktırdı 2 senede 50bin km yaptı hç bir sorun olmadı da. su an 110bin de.

Zaten kendi cümlenizde de belirtmişsiniz 250 bin gidecekse 230 bin gidiyor diye. O halde motorun yıprandığını kabul ediyorsunuz demektir. Polemik yaratmanın bir anlamı yok. Herkesin bildiği kendine doğrudur. İyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [juggernaut] -- 24 Nisan 2010; 1:02:02 >

• Benim aracı alabilirsin 20.750 TL hem geriye baya bir para kalıyor sana , onuda afiyetle yersin :)

Volvo S40 dan başkasına gitme.Harika bir araç.
  • Benzinli araç alıcaksan az yaksın diyosan Honda alıcaksın ,Çok kilometre dizel araba alma derim hatta ikinci el dizel araba alma derim,aalıp tüp takmayı düşünüyosanda mümkünse tüplü al daha ucuza gelir araca gelince volva s40 güzel araba dizelde düşük km bulmak zordur volvo sağlam ver çekicidir ikinci eli zayıf bir araçtır.Mazda japon malı alanlar memnun gibi ikinci eli zayıf mazdanında yani iyi bir araştırmayla beklemeyle internetteki fiyatların altına alabilirsin onlarında yeni kasalar çok güzel.Passat dizelle turbo patlatma gibi sorunlar çıkarıyor diye biliyorum hiç masraf açmanın anlamı yok başına diye düşünüyorum.Octavianında ikinci eli zayıf ucuz ve kaliteli bir araç .Bana kalırsa cıvıc al derim 2005-2006 model vtec es modellerinde 25.000 gayet temiz alabilirsin.Hele kredi çekiceksen daha az faiz ödersin sorunsuz binersin.Yada 2008 cıvıc elegance ve premium donanım alabilirsin iyi bak araştır ve acele etme

• 2 bin daha çık seat exeo al 2010 model.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

2 bin daha çık seat exeo al 2010 model.

Güzel arabaymış
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

2 bin daha çık seat exeo al 2010 model.

Güzel arabaymış
  • seat Exaoyu düşünmedim değil hanii...
    Gittim bayisinde inceledim araç çok çekici fakat 2.Eli henüz piyasada çok sık bulunur cinsten olmadığı için 2.el fiyatları sadece sıfır fiyatından 3.tl kadar düşük.

Mantıklı düşünürseniz dizel 2.el volvo S40 almak daha mantıklı geliyor.

Seat exao nun sıfırı 43 000 TL ben 43.Tl ye gider sıfır benzinli volvo S40 Premium alırım yaw :D seat nerdeeee V o l v o o o o o o nerdeeeee...

Ama hakkını verelim Exao yu da çizen iyi çizmiş tasarım çok mükemmel...
  • Volvo
  • kesinlikle volvo almalısın...
  • Az yakan araba diye civic 1,6 yı öneren arkadaşlar gülüyorum size.

Şehir içinde hangi benzinli 1,6 ve 1200 kilo civarında arabayı alırsan al yakıt olarak seni zorlar.10 litre ortalama diyelim.Bana yok civicle 8 litre ortalamam var felan demeyin otoban çevre yoluna çıkıp arabayı 5 leyip şehir içi diye hesaplıyorsunuz.

Kardeş senin alacağın araba TDCİ FOCUS HB dir.Geriside yalandır.Biraz ses yalıtımı ile uğraşırsın ama keyifle binersin.
    S40 mı?
    Rüyanda görürsün o paraya.Ama şu anda ki güncel kasası harika .
    Bilmeyenler için bir not.S40 ile focus aynı şase üzerinde.
  • İkinci el araba alanlar mutlaka okumalı. Ben trafik müşaviriyim. ikinci el araba alacaksan atrkmhm@hotmail.com adresine: telefon numaranı, sorgu yaptıracağın aracın plakasını yaz. Sana o plakanın geçmiş yıllarda kaza yapıp yapmadığını, hacizi olup olmadığı, yakalaması olup olmadığı, sigortasının olup olmadığı, muayenesinin olup olmadığı, vb. hakkında detaylı bilgi verebilirim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.