Şimdi Ara

32GB FIX İŞLEMİ YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar telefonum lg g2 32gb miui rom yüklemek için yüklediğim recovery veya kendi attığım stock firmware sırasında belleğimin boyutu 10.9 gb a kadar düştü aşşağıda forumda verilmiş olan fix işlemini yaparken hata alıyorum
    konuyuhttp://www.droidviews.com/your-32gb-lg-g2-shows-only-16gb-storage-space-heres-the-fix/ şu sayfadaki kaynaktan takip edip system bin dizinine manuel olarak gerekli dosyaları atmaya çalıştığımda ise yetkiniz yok
    bu dosyaları sistemdeki dosyalarla değiştiremessiniz şeklinde bi hata alıyorum tamamen kısıldım kaldım lütfen anlayan arkadaşlar yardımcı olsunlar.

3. 32GB FIX İŞLEMİ [Update-01.06.14]  

Şimdi Fix işlemine geçebiliriz. Öncelikle buradan dosyamızı indiriyoruz.
    Alternatif#1
    Alternatif#2
    .rar]Alternatif#3
    Alternatif#4

Dosyamızı Masa üstüne açıyoruz. Root işleminde olduğu gibi geliştirici seçenekleri ve güvenlik başlığı altındaki izinleri ayarlıyoruz.

- Ayarlar>Genel altında aktif olan Geliştirici seçeneklerine girerek Usb hata ayıklama ve Sahte konumlara izin verir başlıklarına tıklayarak aktif ediyoruz.
    - Ayarlar>Genel altındaki Güvenlik bölümüne girerek Bilinmeyen kaynaklarının yanındaki kutucuk onaylı olacak şekilde işaretleyerek aktif ediyoruz. Uygulamaları doğrula seçeneğindeki onay kutusundaki işareti de kaldırarak pasif hale getiriyoruz.

Telefonu usb kablo ile bilgisayara bağlıyoruz.

LG_G2_Unbrick dosyamızın içerisinde ki fix_en.bat (fix_en olarak görülebilir) uygulamasını çalıştırıyoruz.

Bilgisayarda açılan ekranda devam etmek için enter diyoruz.

Açılan menüde 6 seçeneğini uygulayacağımız için 6 yazıp enter diyoruz. Bu aşamada telefona bağlanmak isteyecek Telefondan izin isteği gelecek yine onaylıyoruz.
    İşlemler başlayacak her işlemden sonra enter la onaylıyoruz. Dikkat ediyoruz hiç bir aşamada failed hatası almamız gerekiyor. Eğer böyle bir uyarı alırsak işlemde hata var demektir.

Tüm işlemler sorunsuz bitip bilgisayardaki pencere kapandığında işlemler bitmiş demektir.

Yalnız yeniden cihazın 32GB olabilmesi için iki işlem daha yapmamız gerekecek, onlarda 32GB rom kurulumu ve hard reset

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webmaster58 -- 20 Ocak 2015; 15:15:37 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.