Şimdi Ara

325. DÖNEM MARDIN - 70'İNCİ MEKANIZE PIYADE TUGAY K.LIĞI / MARDİN ! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
37.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• quote:

Orjinalden alıntı: gisci

Mardide KTM yok bütün güneydoğu nun KTM si Diyarbakırdır arkadaş KTM nin ne olduğunu bilmediği için öyle bişey yazmış veya Mardin üzerinden Diyarbakır a geçecek olabilir.

galist galiba ktm ye gittikten sonra mardine gelicek...bi daha okuyunca öyle anladım...içinden geldiği gibi yazmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jaguar19 -- 11 Aralık 2008; 22:56:37 >
  • quote:

Mardide KTM yok bütün güneydoğu nun KTM si Diyarbakırdır arkadaş KTM nin ne olduğunu bilmediği için öyle bişey yazmış veya Mardin üzerinden Diyarbakır a geçecek olabilir.

Mardin'de KTM var, selen kışlasında. Yani sizin de bağlı olduğunuz tugayda. Biliyorum çünkü 4 aylık ustalığımı orada yaptım. Ama KTM'ye gideceğim diyen arkadaş yanlış yazmış olabilir. O başka tabii...
  • Yukarı
  • arkadaşlar merhaba bende 70. mekanize piyade tugayına gidicem...pazar sabahı istanbuldan 07:25 thy ile gidicek olan varmı?
  • Merhaba arkadaşım,

öncelikle hayırlı olsun diyim ve endişelenecek korkulacak birşey olmadığını belirtiyim. benim dönemim 317'ler ve 321'lere göre kat kat daha fazla eğitim aldı, başımızdaki psikopat komutanlar yüzünden ama bu sadece bize denk geldi ve 111 kişi olarak çok kalabalıktık, genelde 50 civarı oluyormuş, bizden sonrakiler 52 kişiydi ve yaptıklarımızın yarısını yapmamışlardır herhalde.

kalabalık olduğumuz için çok geniş bi koğuşta kaldık çoğumuz, 3'te 1'imiz de içerdeki komandoların yanına geçmişti. içerdekiler sıcaktaydı rahattı, bir tek uzun dönemlerle beraber kalmaları biraz sorundu ama iyi anlaştıktan insan gibi davrandıktan sonra hiç sorun çekmediler o konuda da. bizim kaldığımız yer ise genişlikten dolayı ısınma problemi vardı, ısıtıcı almıştık ama sizde öyle birşey olmaz kötü düşünme yani.

oranın insanı çeşitli, yani şöyle; Süryani, Arap, Türk olarak değişkenlik gösteriyor, çoğunun konuşmalarını anlamıyordum. zaten oranın insanıyla işin yok, askeriyenin içindeki komutan ve askerler önemli senin için.

sorun yaşayacağın konular; kışın kuru bir soğuk vardır, İstanbulluyum buralarda görmediğim türden bir soğukluktu, ellerim biraz çatlamıştı. Diyarbakır ktm'ye gitmemem için beni uyarmıştı akrabam o yüzden direkt Mardin'e gittim, zaten uçaktan inince askeri araç sizi toparlayıp havaalanının karşısındaki Kızıltepe Komando Taburu'na götürüyor. acemi birliğin orası, usta birliğin iste öğretmen, mühendis, muhasebeci vs. meslek sahibi olmana göre değişicektir. eğer mesleğine bakmazlarsa kura ile Mardin'in çeşitli ilçelerine dağıtacaklar sizi, ben Nusaybin'i çekmiştim kuradan, bir de matt26 kullanıcı isimli arkadaş var bu forumdan o da Dargeçit'i çekmişti. ona da özel mesaj gönderip fikirlerini sor, çünkü usta birliklerimiz farklıydı.

moralini sakın bozma, gittiğin dönem de güzel. uzun dönemlerle fazla samimi olmadan kısa dönem arkadaşlarınla beraber hareket etmeni öneririm çünkü kısa dönem yapmamız zorlarına gidebiliyor bazılarının. çoğu bana karşı saygılıydı, hocam derlerdi sürekli. komutanlar değişiyo, benim dönemdeki komutanlar değişmişti 321 döneminde.

tavsiyem direkt Mardin'e imkânın dahilinde tabi uçakla gitmen, hemen karşısında komando taburu zaten. bir de acemi birliğinin bi olumsuz yanı komando taburunda olması ama bu seni çok fazla etkilemeyecektir.

aklına takılan şeyleri buyur sor, bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.

merhaba arkadaşım
    öncelikle hayırlısı olsun
    ben 319. dönemde askerlik yaptım. 1 aylık acemi birliğimiz Kızıltepe Komando Taburu'ydu. oradaki acemi birliğinden sonra merkez ilçe ve cezaevlerine dağıtımlarımız oldu. bölümlerimize göre uygun olan kişileri önceden belirleyip kendileri yerleştirdiler. kalan kişiler ise yine bölümlerine göre bir sıralamayla (ki bu sıralamada işletme bölümü sonlarda yer alıyor) kura çekiliyordu.
    ktm'ye kesinlikle girme. girersen birkaç gün eziyet çekersin ayak işleri yaptırırlar birkaç kişi aynı yatakta yatmak zorunda kalırsınız senin için sıkıntılı olur. ben havayolu ile gitmiştim havaalanında askerler karşılayıp acemi birliğine götürüyorlar zaten havaalanının karşısında.
    havası kışın kuru soğuktur oldukça kalın kıyafetler almanı, ellerinde soğuktan oluşabilecek çatlaklar için krem almanı tavsiye edebilirim.
    usta birliğinde muhtemelen çarşı izni olmaz ona göre yanına yazın geleceğin için 1-2 yazlık kıyafet almanı öneririm. başka bir sorun olursa sık sık foruma bakmaya çalışacağım özelden yazarsın. şimdiden hayırlı tezkereler...

Merhaba arkadaşım,
    Bulunduğu ili bilmediğim için uçak konusunda birşey diyemeyeceğim ama 319 döneminde onurair ve thy mardine uçuş yapıyordu. eğer bakmadıysan onurair'e bir bak derim.
    mardin hakkında bildiğim kadarıyla bilgi veririm ama ben il jandarmada askerliğimi yaptığım için 70. mekanize hakkında bilgim yok.
    mardin dağ tepesine kurulmuş bir şehir. kızıltepe ve benzeri bazı noktalarda askeri pek sevmedikleri söylenirdi benim dönemimde. piyade olman bence avantaj çünkü jandarmalar daha ağır askerlik yaparlar piyadelere göre. tahminim havaalanına yakın bir mesafede olan Sayın Kışlası senin acemi birliğindeki yerin olacak. kısa dönemlerin yemin töreni orada olmuştu ve piyadeler biz jandarmalara sayıca o kadar çok ve o kadar rahattılar ki küçük bir örnek vereyim; jandarmalar komando taburunda yaparlar acemi birliklerini ve bize komutan ne derse hemen yapmaya çalışırdık ve ne denirse dinlerdik, 111 kişiydik. piyadelerse ise yemin töreni provasında komutan askere sıradaki yerinizi beğenmediyseniz değiştireyim diyecek kadar rahatlar yani rahat olacaksın :) 400 civarıydı piyadelerin sayısı sanırım.
    kuru soğuk bir havası vardır, oldukça kalın kıyafetler, içlik, çift kat eldiven denen kalın sıkı eldivenlerden, ellerindeki çatlamalara karşı krem gibi şeyleri almanı tavsiye edebilirim. gerçi ihtiyaçlarının büyük bir kısmını oradan temin etmen mümkün ama tercih sana kalmış tabi.
    aklıma gelenler bunlar, sormak istediğin birşey olursa sorabilirsin.
    hayırlı tezkereler.

geç gidersen bir olumsuzlukla karşılaşacağını hiç sanmıyorum ve senin gibi geç gidecek çok kişi olabileceğini düşünüyorum çünkü bayram sonrası olması sizin için bir dezavantaj oldu. yine jandarmaya göre konuşayım bir gün geç teslim olman birşeyi değiştirmez. en kötü ihtimalle bir gün geç bitirirsin askerliği o kadar. bir de komutanlardan soran eden olursa yer olmadığını bayram yoğunluğunu olduğunu vb. sebepleri söylersen birşey demezler.
    işleyiş benim zamanımdaki gibiyse rahat, geçtiğimiz ağustosta komutanlar değiştiği için net birşey söyleyemiyorum. piyadelerde 2 bayan komutan bile vardı, arazisi de oldukça genişti, kantininde tost simit poğaça gibi imkânlar vardı hatırladığım kadarıyla. senin dikkat etmen gereken şey soğuk hava olacaktır. acemi birliğindeyken komutanlar bölüm, iş deneyimi vb. şeyler sormaya geldiğinde eğer alacakları yer iyi ise (ki bunu oradaki eski kısa dönemlerden ve uzun dönemlerden öğrenebilirsin) kendini göstermeye bakarsın. tanıdığın bildiğin şirket sahibi sana referans verebilecek insanları belirtir biraz da gerekirse sallarsın :) usta birliğinde piyadelerin nerelere düştüğü hakkında pek bir bilgim yok.
    ben istanbul'da yaşıyorum ve mardine gittiğimde 20 yıl kadar geriye gittiğimi hissettim. su sorunu var sanırım orada toz, taş ağırlıklı ortalık. zaten tarihi kale vb. yerleri de bulunmakta. ailen yemin törenine gelirse evci iznine çıkarsan polis tanıdığın varsa çevrende polis evi'ne gitmenizi öneririm, gerçi bunun için biraz erken ama aklıma gelmişken belirtiyim dedim.
    özellikle ilk gittiğinde taksicilere, satıcılara, çevrendeki insanlara dikkat et. başıma gelmedi ama duyduğum kadarıyla taksiciler çok kısa bir mesafe için bile 20 ytl fiyat çekmişler dönemimdeki bizi eğiten asteğmene :) ki havaalanı ile taburumuz karşılıklı 5 dakka ya sürer ya sürmez :)
    fırsat buldukça buralardayım istediğini sorarsın bilgim dahilinde cevaplarım.

başka bir mekanizeye düşen arkadaşa yazdıklarımı aynen sana aktardım, umarım işine yarar. hayırlı tezkereler.

Senden de razı olsun arkadaşım elimden geldiğince işte. bu dede torun gibi kavramlar aslında uzun dönemlerde kullanılır ama kısa dönemler de kendi aralarında kullanmaya çalışıyorlar, kavramlara takılma boşver ordaki herkes asker gerisi boş :)
    geç gidersen bir olumsuzlukla karşılaşacağını hiç sanmıyorum ve senin gibi geç gidecek çok kişi olabileceğini düşünüyorum çünkü bayram sonrası olması sizin için bir dezavantaj oldu. yine jandarmaya göre konuşayım bir gün geç teslim olman birşeyi değiştirmez. en kötü ihtimalle bir gün geç bitirirsin askerliği o kadar. bir de komutanlardan soran eden olursa yer olmadığını bayram yoğunluğunu olduğunu vb. sebepleri söylersen birşey demezler.
    işleyiş benim zamanımdaki gibiyse rahat, geçtiğimiz ağustosta komutanlar değiştiği için net birşey söyleyemiyorum. piyadelerde 2 bayan komutan bile vardı, arazisi de oldukça genişti, kantininde tost simit poğaça gibi imkânlar vardı hatırladığım kadarıyla. senin dikkat etmen gereken şey soğuk hava olacaktır. acemi birliğindeyken komutanlar bölüm, iş deneyimi vb. şeyler sormaya geldiğinde eğer alacakları yer iyi ise (ki bunu oradaki eski kısa dönemlerden ve uzun dönemlerden öğrenebilirsin) kendini göstermeye bakarsın. tanıdığın bildiğin şirket sahibi sana referans verebilecek insanları belirtir biraz da gerekirse sallarsın :) usta birliğinde piyadelerin nerelere düştüğü hakkında pek bir bilgim yok.
    ben istanbul'da yaşıyorum ve mardine gittiğimde 20 yıl kadar geriye gittiğimi hissettim. su sorunu var sanırım orada toz, taş ağırlıklı ortalık. zaten tarihi kale vb. yerleri de bulunmakta. ailen yemin törenine gelirse evci iznine çıkarsan polis tanıdığın varsa çevrende polis evi'ne gitmenizi öneririm, gerçi bunun için biraz erken ama aklıma gelmişken belirtiyim dedim.
    özellikle ilk gittiğinde taksicilere, satıcılara, çevrendeki insanlara dikkat et. başıma gelmedi ama duyduğum kadarıyla taksiciler çok kısa bir mesafe için bile 20 ytl fiyat çekmişler dönemimdeki bizi eğiten asteğmene :) ki havaalanı ile taburumuz karşılıklı 5 dakka ya sürer ya sürmez :)
    fırsat buldukça buralardayım istediğini sorarsın bilgim dahilinde cevaplarım.

Merhaba arkadaşım kardeşin için hayırlısı olsun.
    acemi birliğin havaalanının karşısında ama askerler karşılıyor ve birliğe götürüyorlar. şayet askerler karşılamazsa yolun karşısından kızıltepe komando taburuna dolmuşlar gidiyor onları kullanabilir. taksi kullanmasın çünkü yüksek fiyat çekiyolar.
    benim dönemimde çok kısa dönem vardı 111 kişiydik ve eğitimimiz diğerlerine göre biraz farklıydı ama normalde 50 civarı kısa dönem oluyormuş benden önceki ve sonraki dönemler rahat olduklarını söylüyorlar. başındaki komutana bağlı.
    dağıtımlar ilçelere, alaya, cezaevlerine ve acemi birliği kızıltepe taburuna yapılıyor. bölüm ve niteliğine bağlı olarak oradaki ihtiyaca göre seçiyorlar, kalanlar kura çekiyor.
    merkezde ziraat, vakıf, iş bankaları var. nusaybinde ziraat ve vakıf bankaları vardı. bunlar dışında ing gibi 1-2 tane daha olabilir ama net bilmiyorum.
    kuru soğuk bir havası var tavsiyem kalın kıyafetler alması ve ellerinde oluşabilecek çatlamalar için krem götürmesi. birçok ihtiyacını oradan temin edebilir.
    aklıma gelenler bunlar, sormak istediğin birşey olursa yazarsın. ben de aklıma geldikçe yazarım.
    kardeşine hayırlı tezkereler.

mardin dağın tepesine kurulu bir şehir. kuru soğuk bir havası vardır. oldukça kalın kıyafetler ve ellerinin çatlaması ihtimaline karşı krem götürmeni tavsiye edebilirim.
    acemi birliğin havaalanının karşısındaki kızıltepe komando taburu. benim dönemimde 111 kişiydik kısa dönemler olarak ve diğer dönemlere göre biraz farklıydı eğitimlerimiz. normalde 40-50 civarı kısa dönem oluyor orada ve genel olarak rahatlar.
    acemi birliği sonunda mezuniyet bölümlerine ve niteliklerinize göre sizi ayırıyorlar, komutanlar seçiyorlar ve ihtiyaç olan yerlere alıyorlar. bunun dışında kalanlar ise kura çekiyorlar ve kendilerine çıkan birlikte usta dönemlerini tamamlıyorlar. tavsiyem oradaki duruma da bakarak rahat iyi olarak gördüğün veya söylenen yerlere uygun niteliklerin varsa biraz da abartarak referans vererek kendini göstermen. dağıtılan yerler kızıltepe komando taburu, alay (yani şehir merkezi, mardin il jandarma buraya bağlı), cezaevleri, ilçeler. ben nusaybin ilçesindeydim usta birliğimde. yazıcı olarak tamamladım. dargeçit ve savur ilçeleri için pek iyi söz etmiyordu arkadaşlar ama pek bir bilgim yok açıkçası.
    kabul toplama merkezine uğramadan direkt mardin'e git. taksi kullanmanı tavsiye etmem uçuk fiyatlar çekebiliyorlar. taksiciler ve oradaki herkes dahil çevrendekilere dikkat et, yeni olunca kandırma yoluna gitmesinler. havaalanından askerler sizi karşılar zaten. oldu da karşılamadı, havaalanından çıkıp yolun karşısına geç ve gelen dolmuşlardan birine bin, aynı yol üzerinde biraz ilerde ineceksin zaten kızıltepe komando taburu diye şoföre söylersen yardımcı olur herhalde.
    aklıma gelenler bunlar, sormak istediğin birşey varsa cevaplarım.

bir kısmınız usta birliğinde alay dediğim yere yani mardin il jandarma komutanlığına gidecek. bir kısmınız da kızıltepe komando taburu, cezaevleri, ilçeler şeklinde dağılacak. ihtiyaca ve niteliklere göre alım yapılır il jandarmaya çoğunlukla. örneğin; muhasebeden anlıyorsundur bütün mardinin kantin işlerine hesap işlerine bakarsın gibi.

rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
    çarşı usta birliğinde düştüğün yere bağlı. dediğim gibi ben jandarmaydım kendimden örnek vereyim; alayda yani il jandarmada askerlik yapan arkadaşlar 2 haftada bir çarşıya çıkabiliyorlardı diye biliyorum. ben usta birliğimde nusaybindeydim ve son günlerde tezkereci olduğum ve oradan hatıra anı gibi bir alışveriş yapabilmem için verilen izin dışında çarşıya çıkmadım diyebilirim. tabi bu bilgiler jandarma için, piyadelerde de çok büyük farklar olacağını düşünmüyorum.
    çıksan nolcak demem :) çünkü orada ufak bir mekân değişikliği bile ortamı ne olursa olsun insana iyi geliyor.
    karakola düşme ihtimalin şöyle var, sayı olarak çok fazla piyade gelirse ki 300'den aşağı olacağını sanmıyorum. üniversitedeki ve iş hayatındaki bölümlerin, tecrübelerin, niteliklerin, askeriyenin ihtiyacı gibi kriterler göz önünde bulundurularak seçim yaparlar ya da kuraya kalırsın. kesin karakola düşme ihtimali var ya da kesin yok diyemiyorum çünkü net bilmiyorum.
    forumda son sayfalarda yine il jandarmadan 323. dönem bir ingilizce öğretmeni arkadaş jandarma için uzun bir yorum yazmış ona da bakmanı öneririm. gerçi benim yazdıklarıma ters düşen yerler var gibi ama o il jandarmada yaptığı ve farklı komutanlara denk geldiği için döneme ve kişiye bağlı olarak yorumlar farklı olabiliyor.
    aklına takılan birşey olursa sorabilirsin, net bilgi sahibi olmasam da bildiğim şeyler çıkar belki olduğu kadarıyla yazarım.
    hayırlı tezkereler.

önemli değil. kafana takılan birşey olursa elimden geldiğince buralardayım.
    ben de ilk mardin ismini görünce şok oldum ama düşündüğüm kadar kötü çıkmadı. kısa dönemler çok ağır işler yapmaz orda, ben yazıcıydım. öğretmenler çok şanslı oluyorlar genelde. muhasebeden anlayanlar hesap kantin işleri. müzisyenler ordu evi komutanın himayesi. mühendisler çizim yaparlar. buna benzer görev dağılımı yapılır. uzun dönem askerleri görünce ne kadar şanslı olduğunu ve üniversite okuyarak ne kadar iyi birşey yaptığını anlayacaksın :)
    yeri buradan bakınca kötü gibi görünse de dışarılarda kötü ağır işlerde kısa dönemlerin işi yok.
    hayırlısı olsun.

oldukça uzun bir mesaj oldu ama özel mesajdan bazı arkadaşlara yardımcı olmaya çalışmıştım o mesajları buraya aktardım. hepinize hayırlı tezkereler.

• bu arada nusaybin'den söz edilmiş biraz bilgi vereyim. ben nusaybin ilçe jandarma'da yaptım askerliğimi 319. dönem.
    piyadelerin nusaybin'deki bölüğünü kısa süreli ziyaret etme fırsatım oldu, çünkü jandarmada revir yoktu :)
    arazisi geniş, oradayken duyduğuma göre internet salonu bile olan ve imkânları gayet iyi bir yer. jandarmaya göre çok daha iyi olanaklara sahip bir yer.
    kısa dönemler için de bir zorluk yaşanacağını düşünmüyorum. kişinin niteliklerine göre öğretmen, kantin muhasebesi, internet kafe işletme, yazıcılık, revir çavuşu... gibi görevler verilebilir diye düşünüyorum.
    nusaybin'e düşenlerin çarşı izni pek olmaz, birkaç kez çıkma şansı yakalayabilirler başlarındaki komutana ve o anki duruma bağlı :)
    hepiniz için hayırlısı olsun.
  • Arrival41 saol arkadaşım, sayende çok şey öğrendik.Bende öğretmenim bakalım hayırlısı olsun
  • arkadaşlar, Ankara'dan Mardine otobüsle gitsek bir sorun çıkar mı acaba yolda?
  • Asepsus valla bilmiyorumda genelde havayolunu tercih edin diyorlar. zaten eger inzibat cevirmesi olurssa direk KTM ye yollarlar.
  • Yukarı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rainbowx35

Arrival41 saol arkadaşım, sayende çok şey öğrendik.Bende öğretmenim bakalım hayırlısı olsun

rica ederim piyadeler hakkında çok bilgiye sahip olmasam da elimden geldiğince bildiklerimi paylaşmak istedim.

quote:

Orjinalden alıntı: asepsus

arkadaşlar, Ankara'dan Mardine otobüsle gitsek bir sorun çıkar mı acaba yolda?

imkânınız varsa havayolu ile gitmenizi tavsiye ederim. Rainbowx35 arkadaşımızın dediği gibi ktm'ye alma ihtimalleri olabilir trafik denetlemesi var ise. denetleme olmasa bile havayolu daha güvenli ve hızlıdır bence.

• Büyük güne az kaldı, içim çorba gibi oldu ne hissedeceğimi bilmiyorum.Pztesi Allahın izniyle bekle Mardin geliyoruuummmmmmmm

• arrival41 çok teşekkürler....umarım burada bulunan arkadaşlarla beraber kazasız belasız askerliğimizi yapar döneriz ve senin gibi bir sonraki dönemlere içtenlikle yardımcı olabiliriz...
  • rica ederim kiros. ufak tefek şeyler dışında sorun yaşamazsınız bence, onlar da yeni ortama düzene eğitime oradaki disipline arkadaş ortamına alışmak gibi şeyler olur zaten. hepiniz için hayırlısı olsun, hayırlı tezkereler. Allah'a emanet olun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: theadramelech

quote:

Mardin'de KTM var, selen kışlasında. Yani sizin de bağlı olduğunuz tugayda. Biliyorum çünkü 4 aylık ustalığımı orada yaptım. Ama KTM'ye gideceğim diyen arkadaş yanlış yazmış olabilir. O başka tabii...

beyler ben mardin den şırnak a yolcuyum... araştırmalarım sonucu ktm olarak selen kışlasından bahsedenler oldu.. yani mardin de kalıcağım dememiştim ama devreler öyle anlammış :) hadi sağlıcakla

• quote:

Orjinalden alıntı: arrival41

rica ederim kiros. ufak tefek şeyler dışında sorun yaşamazsınız bence, onlar da yeni ortama düzene eğitime oradaki disipline arkadaş ortamına alışmak gibi şeyler olur zaten. hepiniz için hayırlısı olsun, hayırlı tezkereler. Allah'a emanet olun.

çok saol sende ALLAH a emanet ol...kısmetse gelince görüşürüz:)
  • mardinde ilk gün

Selam arkadaşlar bugün sabah 9.30 da mardin hava alanına indik. Dışarıda inzibat falan yoktu rahatça çıktık dışarı. Mardine geçtik hemen. Eğer önce şehir merkezine gidecekseniz taksiye binmeyin. 30 ytl istiyorlar yoldan sürekli minibüs geçiyor ve 2 ytl sadece. Bu geceyi mardinde geçiricem yarın öğle saatlerininde teslim olurum heralde. Mardin merkezdense şehrin giriş kısmı Yenişehir diyorlar mağaza market falan açısından daha iyi. ilk günümüzde hiçbir problem veya terslikle karşılaşmadık gündüz hava çok güzeldi ama akşamda aynı derecede soğuk. Yani anlayacağınız eğer akşam nöbeti falan olursa biraz zorlanıcaz.

Artık gerisinide yarın görücez eğer içerde fırsat olursa p.tesi ve salı günü gelecekler içinde yaşadıklarımı yazarım

Herkese hayırlı teskereler.

Bize yardımcı olan dedelere, tecrübe ve bildiklerini anlatan tüm 325. döneme teşekkürler....

• şu anda
    70. mek. piy. tug. k.lığı
    olan birisi varmı???
  • quote:

mardinde ilk gün

Selam arkadaşlar bugün sabah 9.30 da mardin hava alanına indik. Dışarıda inzibat falan yoktu rahatça çıktık dışarı. Mardine geçtik hemen. Eğer önce şehir merkezine gidecekseniz taksiye binmeyin. 30 ytl istiyorlar yoldan sürekli minibüs geçiyor ve 2 ytl sadece. Bu geceyi mardinde geçiricem yarın öğle saatlerininde teslim olurum heralde. Mardin merkezdense şehrin giriş kısmı Yenişehir diyorlar mağaza market falan açısından daha iyi. ilk günümüzde hiçbir problem veya terslikle karşılaşmadık gündüz hava çok güzeldi ama akşamda aynı derecede soğuk. Yani anlayacağınız eğer akşam nöbeti falan olursa biraz zorlanıcaz.

Artık gerisinide yarın görücez eğer içerde fırsat olursa p.tesi ve salı günü gelecekler içinde yaşadıklarımı yazarım

Herkese hayırlı teskereler.

Bize yardımcı olan dedelere, tecrübe ve bildiklerini anlatan tüm 325. döneme teşekkürler....

geliyoruz abii bekle bizi...bize an ve an aktar gelişmeleri...kendine iyi bak abi..görüşcez inşallah...

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.