Şimdi Ara

325. DÖNEM MARDIN - 70'İNCİ MEKANIZE PIYADE TUGAY K.LIĞI / MARDİN ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
37.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeşlerim hepimize şimdiden hayırlı teskereler. Bende mardindeyim. Ayın 15'ine saat 7:30 a thy'den anca bilet bulabildim. (250ytl sapladılar şerefsizim.) İstanbuldan gelecem inşallah. Oralarda görüşürüz umarım.
  • Valla ben geçen sene 11 aralık akşamı teslim olmuştum yani 1gün önce, o yüzden sadece yüzeysel baktılar çantama. Ben hep mach3 kullandım ama evde kullanmadığım ilk çıkan mach3 lerden götürmüştüm, 1 tane de yedek kartuş. Zaten ilk bir ay için yetiyor, içerdeki kantinde de satılıyor zaten. Boya falan götürmeyin, içerde var ama kısa dönem sayısı çok olacağı için kantinde hemen tükenebilir, size kalmış yani. Giderken bol bol ıslak mendil götürün çünkü geçen sene yoktu kantinde veya geldiği gibi bitiyordu, ben hiç göremedim. Büyük pakette değil de normal olanlardan olsun, cebinizde sürekli bulundurun, çok lazım oluyor. Bir de sabun ama sıvı olmasın, sabunluğun içinde bi kalıp yeterli. Yaklaşık 400-500 kişi olacağınız için sabun yetiştirmek biraz zor oluyor, kara günler için bulunsun. Bot ve çanta için küçük kilitler alın ama özellikle bot için olanın üstteki kavisli kısmı uzun olsun, küçük olursa takamazsınız. Aklıma şimdilik başka birşey gelmiyor, varsa başka soru hemen yanıtlayayım...

• theadramelech arkadaşım teşekkürler verdiğin bilgiler için, eğitim falan nasıl oluyor bari ağır mı ?
  • hocam nasıldrı oralar rahatmıdır...yoksa bizi sevceklermi açık söyle bize dedemizsin sen...
  • ÖNCELİKLE HEPİMİZ İÇİN HAYIRLI OLSUN DEVRELER,YAPIP GELİCEZ ALLAH'IN İZNİYLE...BENDE MARDİN İL JANDARMAYA DÜŞTÜM.ACABA ACEMİ BİRLİKLERİ AYNI YERDEMİDİR 70'İNCİ MEKANİZA TUGAYIYLA...
  • Valla ben hiç macera yaşamadım, ancak ben hep (acemilik ve ustalık) merkezdeydim. Denetleme nedeniyle ustalıkta spor ve eğitim boldu. Acemilik zaten pek bir şey değil. Yurtta kalmış olanlar için hiç sıkıntı olmayacak çünkü aynı yurt ortamı var. Arkadaşlar edinip eğleneceksiniz, hem yılbaşını orada kutlayacaksınız. Ben kurban bayramında bile oradaydım, şanslısınız yani. 3 gün sonra eviniz bellersiniz orayı. Herkese tavsiyem, beklentiniz olmadan gidin, ne olacağını düşünmeyin, çünkü yan yana askerlik yapan iki kişinin bile görüşleri çok farklıdır. Sadece bittiğinde yapacaklarınızı düşünün, hayat terhisten sonra başlıyor veya devam ediyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: elvis1505

ÖNCELİKLE HEPİMİZ İÇİN HAYIRLI OLSUN DEVRELER,YAPIP GELİCEZ ALLAH'IN İZNİYLE...BENDE MARDİN İL JANDARMAYA DÜŞTÜM.ACABA ACEMİ BİRLİKLERİ AYNI YERDEMİDİR 70'İNCİ MEKANİZA TUGAYIYLA...

Aynı yerde değil birader, maalesef yeri hakkında yardımcı olamayacağım ama forumda araştır, önceden gitmiş olan mutlaka vardır. Hayıtlı teskereler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rainbowx35

Evet arkadaşlar o konuda hassas olmak lazım, artık mardine indigimizde sanıyorumki Inzibatlar olur orada gelecekleri karşılamak için arayıp buluruz artık yada polislere

Ben Mardin' de öğretmenlik yapıyorum. Hava alanı kışlaya çok yakın. Hava alanından çıkınca Mardin tarafına giden Kızıltepe dolmuşları gelir onlara biner rahatça gidebilirsiniz. ama büyük ihtimalle askeriye oraya bi inzibat diker. Zaten gelen uçak sayısı belli. Güvenlik konusunda hiç korkunuz olmasın özellikle Mardin merkez çok rahattır. Çarşıya çıkınca güzelliğinin,tarihi eserlerinin zevkini çıkartın. Doğuyu hiç görmemiş kişiler için farklı bir dünya gibidir :) Havası çok iyidir. Kar hiç göremezsiniz. Yağmuru da ben doğru düzgün görmedim daha :) Sıcak bi memlekettir. Dua edin yazın orda olmadığınız için :D Hepinize hayırlı teskereler.

• Mrb arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı uğurlu olsun, Ben de 323. kd olarak Mardin 70. mknz'de yaptım acemiliği şu anda Şırnak Cizre'deyim büyük ihtimalle sizler de Cizre, Nusaybin ve Kızıltepe Hudut bölükleri ve Karakollarında görevlenrileceksiniz. en başta şunu söyleyeyim hiç korkmanıza gerek yok oldukça güvenli bir yerdir, biz 12 ağustosta bot bağlamıştık o zamanlar müthiş bir sıcak vardı siz o sıkıntıyı yaşamayacaksınız, en büyük problemimiz de buydu zaten, Sayın kışlası oldukça büyük bir yerdir sosyal olanakları geniştir, 12 masalı internet salonu, küçük bir cep sineması vb sosyal aktiviteleri bulabilirsiniz, temizlik yönünden sizi pek iyi şeyler beklemiyor, özellikle yemekler berbattır baştan söyleyeyim ama mecbur kalınca gözünüz birşey görmez oluyor, havaalanından geçecek olanlar ana yola çıkıp Kızıltepe arabasına binip SAYIN kışlasında ineceğim derseniz sizi orada indirirler.
    23 gün boyunca yemin törenine hazırlarlar sizi, bol bol tören yürüyüşü yaparsını, bizi pek fazla zorlamamışlardı sıcak yüzünden ama sizde eğitim nasıl olur bilemem.
    Tekrardan hepinize kolay gelsin.

• Mrb arkadaşlar...Ben de aynı şekilde Mardin'e kısa dönem olarak geliyorum...Fakat uçak bileti bi türlü bulamadım...acaba 16 aralık Salı günü gelsem (2-3 gün geç)...bir problem olur mu?...Diyarbakır ktm'ye uğramak şart mı?evrak vs..felan diyorlar ama...
    Bu arada "Fahoge", acemi birliği yaptıktan sonra sınır karakollarına mı dağıtılacağız? Malum Cizre,Nusaybin vs..kritik bölgeler..Operasyona felan katıldın mı hiç?
  • Memoir arkadaşım KTM ye katılmadan birliğe teslim olabilirsin, çoğu kişi öyle yapıyor zaten..Ayrıca benim alt komşumla şans eseri aynı yere düştük, rahat biryer diyor o KTM ye katilmadan direk Mardin'e ucakla gitti teslim oldu.Ayrıca herkes öyle geç gidicek sanırım bende 15 ine anca yer blabildim.Kurallara göre geç giden gittiği gün kadar geç terhis oluyor yada komutanına baglı olarak 1 güne 7 gün en fazla ceza alıyormuşsun + şöyle birsey var yani bayram sonu ve yer yok hiç bir yerde ASAL'in biraz olsun bunu düşünmesi gerekliydi ya erken acıklayacaklardı bilet bulabilmemiz için yada biraz daha geç..herneyse o yönden acıklama gelecektir sanıyorumki.Cünkü cogu kisi zor durumda heryer felç..herkesin dedigi gibi yemekleri birde temizlik olayı biraz kötüymüş ama idare edilir artık sonucta bakmadan geçicen problem kalmaz
    1 kere silah vermişler bizim elemanlara KD lere yani :) ondan sonra yokmuş silah falan.. Ksa dönem olduğumuz için geri hizmette görev alıyormuşuz..Öyle bilgiler geldi bana genel itibariyle problem olmayan, rahat bir yer ( rahat derken aşırılıktan bahsetmiyorum ) öyle yani :)
    Hepimize hayırlı teskereler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rainbowx35 -- 11 Aralık 2008; 11:32:16 >

• Rainbow arkadaşım sağolasın...İnşallah kazasız belasız varırız oraya...Oraya giderken yanımızda götürmemiz gereken neler var ? Bir bilgin var mı?.... Bu arada traş olupta mı gitsek ;saçlar 3 numara sakal-bıyık sinekkaydı?..Gerçi benim gördüğüm KD'ler o biçim saç şekil vardı ama...:)))
    Hepimize şimdiden hayırlı teskereler diliyorum.
  • hocam sen saç traşını ve sakal traşını ol orada ne zaman ettircekleri belli olmaz sakal işinden azar yeme + sac içinde sıra mıra olur onca saat bekleme derim ben 4 e kestirdim tamam oldu ayrıca orada herşey mevcutmuş, işte sen içlik yün al,soguga karşı, 5-6 cift yesil ic camasiri al,oradanda 2 tane veriliormus idare ederiz yani. Ondan sonra bot kilidi al nolur nolmaz.Boyundan askılı cüzdan al paran için kartlarını falan koyarsın.Bot boyası al sonra ayak için krem al mantara karşı pudra istersen al.. başka aklıma gelen işte traş için fırça al bide bu eski tip traş sabunları varya köpürtüyon ayrıca fırçayla ondan al derim :D nebileyim öyle yani ayrıca ben mach 3 götürmeyi düşünüyorum ama gecen seneki komşum bizde almadılar dedi o konuda kararsızım.. aklıma gelince yazarım daha :)

• devre maçları izleyebilcek miyiz acaba mardinde?
  • C.tesi sabahı THY ile mardine giden varmı arkadaşlar
  • 15 Aralık 11:10 Uçağı Ankaradan gidiyorum ben
  • ben de mardin KTM ye katılacağım.. yani mardin yolcusuyuz.. bilet pazar gününe yok ? hangi tarihlere biletleriniz?
  • GAList sen mardindemi yapacaksın yoksa başka bir şehre mi gidiceksin arkadaşım ? Çünkü Mardin'e gidenlerin KTM si başka yerde..
  • mardin de ktm var mı yaa...
  • Mardide KTM yok bütün güneydoğu nun KTM si Diyarbakırdır arkadaş KTM nin ne olduğunu bilmediği için öyle bişey yazmış veya Mardin üzerinden Diyarbakır a geçecek olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.