Şimdi Ara

325. DÖNEM(aralık 2008) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI BURAYA (408 EFSANE MEHMETÇİK OLDUK) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44.836
Cevap
33
Favori
1.657.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok teşekkür ederim şahin recep arkadaşım eksik olma :)
  • merhaba arkadaslar.
    yurt disi isi olmadi maalesef :)
    aralikta askerim bende ins , oh be kesinlesti rahatladim valla.
    belirsizlik mahvediyor adami...
  • arkadaşlar bu hafta içi bende askerlik kararı aldırmak için şubeye gidecem allah izin veririse. artık bu hafta ilk adımı atıyoruz askerlik için artık hayırlısı olur inşallah.inşallah beni aralıkta alırlar bu sene gitmek istiyorum. ne dersiniz alırlarmı beni aralıkta.....
  • arkadaşlar tatilde olduumdan çok sık nete giremiyorum konu size emanet :D kendinize iyi baKIN
  • @gunyol derdinin aynısı bendede mevcut 22 eylül gibi bende tek derse giricem 2 hafta sonra ekimin 2 haftası gibi diploma alıcam acaba bir sorun çıkarmı.Şimdiden gidip konuşmam mı lazım askerlik şubesiyle yoksa,diplomamı alıp sonra mı gitmem gerekir.Ankaraya başvurursak her şekilde aralıkta gidebilirimiyim?Yoksa şubata mı kalır bizim iş
  • Arkadaşlar benim size bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim :)
    Ben geçen yıl bitirdim okulumu ve Kasım 2007 de askerlik şubesine gidip muayene oldum, yedek subah aday adayıyım 1 yıl tecil verdiler 31 Kasım 2008 e kadar. Bendemi 325. dönem oluyorum benim bundan sonra yapmam gereken ne 2008 aralıkta gitmek için yapacağım birşey varmı erken gitme dilekçesi gibi vs.. Yani önümüzdeki aylarda ne yapmalıyım teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ali_burkay

Arkadaşlar benim size bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim :)
    Ben geçen yıl bitirdim okulumu ve Kasım 2007 de askerlik şubesine gidip muayene oldum, yedek subah aday adayıyım 1 yıl tecil verdiler 31 Kasım 2008 e kadar. Bendemi 325. dönem oluyorum benim bundan sonra yapmam gereken ne 2008 aralıkta gitmek için yapacağım birşey varmı erken gitme dilekçesi gibi vs.. Yani önümüzdeki aylarda ne yapmalıyım teşekkürler.

birşey yapmana gerek yok sanırım

yapacağın tek şey var kasım ayı başında gidip o meşhur sarı zarfı alman

dilekçeye falan gerek yok sadece giderken şubeye diploma ve nüfus cüzdanı fotokopisi de götür...
  • Hocam tecil demissin , karar mi aldirdin yoksa tecil mi ettirdin?
    karar aldirdiysan eger MAK54 arkadasin dedigi gibi tek yapman gereken sari zarf varmis(sulus) olnu almak.
    kendi subenden olmasi sart degil baska bi subeden de alinabiliyor bildigim kadar ile.
    fakat eger karar degil tecil ettirdiysen sevk dilekcesi filan gibi bisi verip karar aldirman gerekir sanirim.

quote:

Arkadaşlar benim size bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 26_bbz_26 -- 29 Temmuz 2008; 16:11:52 >
  • bu arkadaşın (ali_burkay) askerlik durum belgesi almış belli ki. bizim askerlik durum belgelerinde de öyle yazıyor farkındaysanız. gideceğimiz aydan bi önceki ayın son günü.bence sadece sarı zarf işi kalmış gibi görünüyor...
  • Evet bendeki askerlik durum belgesi, üzerinde 30-11-2008 tarihine kadar askerlikle ilgili sorunu yoktur yazıyor. ve eşağıda sevk edileceği tarih 30-11-2008 yazıyor. Bu durumda sarı zarfımı bekleyeceğim.
  • quote:

Evet bendeki askerlik durum belgesi, üzerinde 30-11-2008 tarihine kadar askerlikle ilgili sorunu yoktur yazıyor. ve eşağıda sevk edileceği tarih 30-11-2008 yazıyor. Bu durumda sarı zarfımı bekleyeceğim.

sen sadece kasım ayında herhangi bi şubeye gidip diploma ve nüfüs cüzdanı fotokopilerityle beraber sarı zarfını alacaksın
  • Bilindiği gibi 1 AĞustos itibariyle erken sevk dilekçelerimizi bağlı olduğumuz askerlik şubesinin bağlı olduğu askerlik daire merkezlerine göndermemiz gerekiyor. Bilmeyenler için hangi ilin,hangi daireye bağlı olduğu listesini yayınlıyorum.

ASKERLİK DAİRESİ ASKERLİK DAİRESİNE BAĞLI İLLER
    ADANA Gaziantep, Hatay, İçel, Kilis, Osmaniye
    AFYONKARAHİSAR Eskişehir, Kütahya, Uşak
    ANKARA Çankırı, Kırıkkale
    AYDIN Denizli, Muğla
    BURSA Balıkesir, Bilecik, Çanakkale
    ÇORUM Amasya, Samsun
    DİYARBAKIR Batman, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak
    ERZURUM Ardahan, Bayburt, Erzincan, Iğdır, Kars
    ISPARTA Antalya, Burdur
    İSTANBUL .
    İZMİR Manisa
    KASTAMONU Bartın, Karabük, Sinop, Zonguldak
    KAYSERİ Kırşehir, Nevşehir, Niğde
    KOCAELİ Bolu, Sakarya, Yalova, Düzce
    KONYA Aksaray, Karaman
    MALATYA Adıyaman, Elazığ, K.Maraş, Tunceli
    SİVAS Tokat, Yozgat
    TATVAN Ağrı, Bingöl, Bitlis, Hakkari, Muş, Van
    TEKİRDAĞ Edirne, Kırklareli
    TRABZON Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize
  • işinize karışmak gibi olmasın ama

erken sevk dilekçelerinizi direk olarak milli savunma bakanlığının askeri alma dairesi başkanlığına göndersinize...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mak54

işinize karışmak gibi olmasın ama

erken sevk dilekçelerinizi direk olarak milli savunma bakanlığının askeri alma dairesi başkanlığına göndersinize...

1 ağustos-25 Eylül arası bağlı askerlik dairelerine göndermemiz gerektiği söyleniyor askerlik şubelerinden.
  • quote:

Orjinalden alıntı: liberti

quote:

Orjinalden alıntı: mak54

işinize karışmak gibi olmasın ama

1 ağustos-25 Eylül arası bağlı askerlik dairelerine göndermemiz gerektiği söyleniyor askerlik şubelerinden.

o konu hakkında bilgim yok ama sonuç itibariyle sizin işiniz msb'nin asal dairesinden yapılacak

elbette şubedekiler doğru söylüyordur ben sadece kendim böyle yaptığım için demiştim..
  • Bende Askerlik kararımı aldırdım bana sevk tarihi olarak 2009 martını verdiler ama ben erken gitmek istiyorum 2008 Aralık için İstanbul Halıcıoğlundaki askerlik dairesi başkalığına dilekçemi vericem ( Erken sevk dilekçesi ) şubelerden; erken sevk dilekçesi için Bağlı bulunduğunuz askerlik şubesinin İl sınırları içindeki Askerlik dairesi başkalığına yönlendiriyorlar . Umarım Aralıkta giderim şubedeki memur buyuk ihtimalle kabul olur dilekçen dedi ama belli olmaz bu işler kesin bişey denmiyor.
  • 323.dönemden selamlar.teslim olup bot bağlamamıza az kaldı.
    siz de bir an önce gelin artık.biliyorsunuz biletlerimiz sizde.
    şimdiden hepimize hayırlı tezkereler
  • Sizin askerliğe basladığınız dakikada (31.11.2008 saat 00:00) benim askerliğim resmen bitmis olacak... e hadi gelin artık...
  • Ben de inşallah doğum günümde 12.12.08'de askere alınacam.

Biraz önce dilekçemi verdim. Ama bir de direk milli savunma bakanlığının askeri alma dairesi başkanlığına gönderim diyorum ne olur ne olmaz.

İki dilekçe sorun olur mu acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: beckhir

Ben de inşallah doğum günümde 12.12.08'de askere alınacam.

Biraz önce dilekçemi verdim. Ama bir de direk milli savunma bakanlığının askeri alma dairesi başkanlığına gönderim diyorum ne olur ne olmaz.

İki dilekçe sorun olur mu acaba?

Dilekçen ulaşmış ise bir daha göndermene gerek yok.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.