Şimdi Ara

321.DÖNEM [NİSAN] KD.ve YD.SUBAYLAR GENEL BAŞLIĞI (118 mehmetçik olduk) (668. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.001
Cevap
10
Favori
529.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 666667668669670
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yalnız kaldım şu forumda yok abi ığdır çıkan tek kaldım neyse hayırlısı buymuş
  • tertipler ben havacı oldum , bizi paraşütle atarlarmı uçaktan bide havacıların iç çamaşır rengi lacivert mi yeşil mi ?
  • yerinden memnun olmayan varmı tertiplerim bu arada
  • tertibim kütahya mı seninde gel aramıza baranseren@hotmail.com eklesin kütahya havacılar irtibat ve ora hakkında tüm bilgileri benden alabilrisiniz.

Mavi çamaşır alacaksın sadece baba atletler düz mavi olcak don rengine ellemiolar ama beyaz alma önermem renk çok belli eder

quote:

Orjinalden alıntı: KARAKARTAL_06

tertipler ben havacı oldum , bizi paraşütle atarlarmı uçaktan bide havacıların iç çamaşır rengi lacivert mi yeşil mi ?
  • Siz 321. Kısa dönem poşetlersiniz.
    1988/1 vs. 15 aylık askerler için.

quote:

Orjinalden alıntı: mordax

beyler bişey soracam biz şimdi 88/1 mi oluyoruz

BKM. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI BALIKESİR
  • tertipler aranızda hiç 5. piyade eğitim tugay komutanlığı sivas a düşen var mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: biologfatih

tertipler aranızda hiç 5. piyade eğitim tugay komutanlığı sivas a düşen var mı ?

eğer buraya düşen varsa bir kaç arkadaş saat 3-4 gibi valilik önünde buluşacağız. valilik askeriyenin hemen yakınında imiş o yüzden burda buluşacağız .......
  • herhalde herkes inzivaya çekilmiş düşünüyor
  • 317. dönem olarak sizlere (Jandarma olanlara) yanınıza çok fazla eşya almayın diyorum. Çünkü size eşofman havlu vs. verilecek ve kantinde de ihtiyacınız olan hemen herşey mevcut. Traş bıçaklarınız çok kaliteli olmasın. Çünkü askeriyede dolapda belli şeyler durabiliyor ve dolapta bulunan herşeyinde yer değiştirme ihtimali var koğuş içinde :D Anlaşılmıştır umarım...
    Belki önemli olabilir diye söylüyorum, piyade de var mı bilmem ama jandarmada kantinde J-Kart isimli bir ankesörlü tel. kartı satılıyor. Şehirler arası 55 dk. normal tel.ler (cep olmayanlar) 3,5 YTL. idi. 17 Ocak itibari ile tabi :D

Hiç Gümüşhane il jandarmaya düşen yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eseryelkenci -- 11 Nisan 2008; 0:57:20 >
  • Beyler bana Diyarbakır 7. kolordu hava savunma tabur komutanlığı çıktı. Oraya başka gidecek var mı forumdan?Nasıl bir yerdir? KDler orada ne yapar ne yerler ne içerler? Bilgi verecek arkadaşıma sonsuz teşekkürler?
  • quote:

Orjinalden alıntı: baranseren

babam orda 1972 lerde öğretmenmiş. Anlattığına göre güzel bi yer dağlık bi yer ama.
    ilçe olarak en güzel yerlerinden biridir dio şimdi sordum , olay felan yoktur diyor , eski tatvan yeni tatvan diye bişe varmış , rava denen bi yere gideceksin

halkın çoğunluğu kürttür ama laz göçmenleri varmış birazda

iyidir bişe olmaz korkmasın aslanlar gibi yapar askerliğini diyor.

quote:

Orjinalden alıntı: fatih_321kd

arkadaşlar BİTLİS-TATVAN hakkında bilgisi olan yokmu ya. kafayı yicem.kendimide geçtim zaten ailem çok kötü oldu.

Baran tertip ikimizde bir nevi tatil köyüne düştük anlaşılan :)

• SLM TERTİPLER AYDIN İL JANDARMA KOMUTANLIĞI HAKKINDA BİLGİSİ OLAN PAYLAŞIMA...TEŞEKKÜRLER...
  • Banada bursa il jandarma çıktı.Bursa çok güzel bi memleket.Akrabalarda var o yönden rahat olcam diye düşünüyorum.fakat bursa il jandarma hakkında pek bi fikrim yok.bu konuda bilgi verebilcek varsa çok memnun olurum.bu forumda da bi arkdaş (strauss7) benle aynı yere düşmüş.Başkada görmedim.neyse geç oldu .Şimdiden herkese hayırlı teskereler...
  • Jandarma'nın genelde ağır bir eğitimi vardır. Sağa dön, sola dön, tekmil ver. Uygun adım yürü. Silahı sağda-solda unutmazsan yere yatmazsn bile. Bu kadar Umarım gözün korkmamıştır Ama kamuflajla yerde oturmak çok farklı bir zevke bee.
    quote:

Orjinalden alıntı: mehmetemhem

SLM TERTİPLER AYDIN İL JANDARMA KOMUTANLIĞI HAKKINDA BİLGİSİ OLAN PAYLAŞIMA...TEŞEKKÜRLER...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eseryelkenci -- 11 Nisan 2008; 1:05:51 >

• Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    321. Dönem Yedek Subay Sınıflandırma Sonuçları
    Sonuç Açıklama Tarihi:10 NİSAN 2008

Aday No 30794
    Adı ve Soyadı FATİH ADIGÜZEL
    Baba Adı MUSTAFA
    Doğum Yeri REŞADİYE
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Piyade
    Statüsü Er
    Branş
    Kabul Toplanma Merkezi
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 28'İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) K .LIĞI ANKARA MAMAK

Sorgulama sayfasına geri dönmek için tıklayınız...

HAYIRLISI OLSUN BAKALIM WARMI MAMAK BARIŞ GÜCÜ
  • Otobüs Terminaline 5-10 dk. mesafede yol üstünde , güzel bir yerde.
    quote:

Orjinalden alıntı: zekice54

Banada bursa il jandarma çıktı.Bursa çok güzel bi memleket.Akrabalarda var o yönden rahat olcam diye düşünüyorum.fakat bursa il jandarma hakkında pek bi fikrim yok.bu konuda bilgi verebilcek varsa çok memnun olurum.bu forumda da bi arkdaş (strauss7) benle aynı yere düşmüş.Başkada görmedim.neyse geç oldu .Şimdiden herkese hayırlı teskereler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eseryelkenci -- 11 Nisan 2008; 1:07:42 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: eseryelkenci

Jandarma'nın genelde ağır bir eğitimi vardır. Sağa dön, sola dön, tekmil ver. Uygun adım yürü. Bu kadar Umarım gözün korkmamıştır
    quote:

SLM TERTİPLER AYDIN İL JANDARMA KOMUTANLIĞI HAKKINDA BİLGİSİ OLAN PAYLAŞIMA...TEŞEKKÜRLER...

yok tertip neden gözümüz korksun ben eğitimden kaçmam...
    acaba işte merak ettiğim sorular var aydın için..aydında usta birliği dağıtımlar nereye çıkıyor mesela...??????

• quote:

Termilane 5-10 dk. mesafede yol üstünde , güzel bir yerde.
    quote:

Banada bursa il jandarma çıktı.Bursa çok güzel bi memleket.Akrabalarda var o yönden rahat olcam diye düşünüyorum.fakat bursa il jandarma hakkında pek bi fikrim yok.bu konuda bilgi verebilcek varsa çok memnun olurum.bu forumda da bi arkdaş (strauss7) benle aynı yere düşmüş.Başkada görmedim.neyse geç oldu .Şimdiden herkese hayırlı teskereler...

Evet google earht ten baktım yeri kolay .Şahsi araçla ailece gidecez bu sayede uzun zamandır görmediğim halamlarıda ziyaret etmiş olcaz.Hemde ailem nasıl bi yerde olduğumu baştan görecek ....

• Sadece aydın için değil, tüm türkiye de Jandarma kuvveti acemi eğitimi il merkezindeki alayda verilir ve sadece alay ve o ilin ilçelerindeki karakollara dağıtım olur. İl dışı dağıtım Jandarma da yoktur.
    quote:

quote:

Jandarma'nın genelde ağır bir eğitimi vardır. Sağa dön, sola dön, tekmil ver. Uygun adım yürü. Bu kadar Umarım gözün korkmamıştır
    quote:

yok tertip neden gözümüz korksun ben eğitimden kaçmam...
    acaba işte merak ettiğim sorular var aydın için..aydında usta birliği dağıtımlar nereye çıkıyor mesela...??????

• Akşam 17:00'ye kadar teslim olman gerekiyor. 16:45'de git teslim ol. sakın erken filan gitme dostum. Çünkü içeri girdin mi, yemin törenine kadar çıkmak yasak. Yani yaklaşık 25-30 gün Alayın içinde kalacan. Gez toz akrabalarınla. Özgürlüğe vereceğin 5 ay 5 günlük aradan önce.

quote:

quote:

Termilane 5-10 dk. mesafede yol üstünde , güzel bir yerde.
    quote:

Evet google earht ten baktım yeri kolay .Şahsi araçla ailece gidecez bu sayede uzun zamandır görmediğim halamlarıda ziyaret etmiş olcaz.Hemde ailem nasıl bi yerde olduğumu baştan görecek ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eseryelkenci -- 11 Nisan 2008; 1:12:48 >

• 
Sayfa: önceki 666667668669670
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.