Şimdi Ara

321.DÖNEM [NİSAN] KD.ve YD.SUBAYLAR GENEL BAŞLIĞI (118 mehmetçik olduk) (669. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.002
Cevap
10
Favori
529.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 667668669670671
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4 ÜNCÜ KR.HVCL.A.K.LIĞI İSTANBUL KARTAL da askerlik yapan dede varmı bilgi verse
  • Şu anda evdeyim. Senin düştüğün yere 1,5 km. uzaktayım. Güzel bir yere düştün (mekan olarak) ama ne kadar rahat yada zordur bilemiyorum.
    quote:

Orjinalden alıntı: clubberh

4 ÜNCÜ KR.HVCL.A.K.LIĞI İSTANBUL KARTAL da askerlik yapan dede varmı bilgi verse
  • quote:

Orjinalden alıntı: eseryelkenci

Akşam 17:00'ye kadar teslim olman gerekiyor. 16:45'de git teslim ol. sakın erken filan gitme dostum. Çünkü içeri girdin mi, yemin törenine kadar çıkmak yasak. Yani yaklaşık 25-30 gün Alayın içinde kalacan. Gez toz akrabalarınla. Özgürlüğe vereceğin 5 ay 5 günlük aradan önce.

Kimiside erken git işlemler uzun sürer diyo
  • Kamuflajla yerde oturmak : Taş toprak hiç farketmez. Sivilde giysiniz kirlenir diye yürümekden bile çekinebileceğiniz yerlerde. Hiç düşünmeden oturuyor ve hatta yatıp uyuyabiliyorsunuz bile :D
  • quote:

Şu anda evdeyim. Senin düştüğün yere 1,5 km. uzaktayım. Güzel bir yere düştün (mekan olarak) ama ne kadar rahat yada zordur bilemiyorum.
    quote:

4 ÜNCÜ KR.HVCL.A.K.LIĞI İSTANBUL KARTAL da askerlik yapan dede varmı bilgi verse

eyvallah

sarıgaziye giderkenmiş doğrumudur..
  • Yok kardeş gitme. Burada tecrübe konuşuyor. Kapıdan girdikten sonra sadece sendeki zarfı, vasa cep tel.i vs. teslim ediyorsun. Başka da bir işlem yokdu. Zaten ilk gün elbiselerinizde verilmez. P.tesi alırsınız elbiseleri.

Erken teslim olmanın zararları : Eğer sen gittiğinde kantine veya yemekhaneye mal taşınıyorsa direkt olarak "çantalarını koğuşa bırak ve çabuk buraya gel" emiri ile kutu taşımaya başlarsın. Genel temizlik yapılıyorsa eline süpürge tutturabilirler. vs.vs.
    Uzun lafın kısası saat 17:00'den önce nizamiyeden içeri girersen hiçbir sorun yok.

quote:

Orjinalden alıntı: zekice54

quote:

Akşam 17:00'ye kadar teslim olman gerekiyor. 16:45'de git teslim ol. sakın erken filan gitme dostum. Çünkü içeri girdin mi, yemin törenine kadar çıkmak yasak. Yani yaklaşık 25-30 gün Alayın içinde kalacan. Gez toz akrabalarınla. Özgürlüğe vereceğin 5 ay 5 günlük aradan önce.

• Doğrudur.

quote:

quote:

Şu anda evdeyim. Senin düştüğün yere 1,5 km. uzaktayım. Güzel bir yere düştün (mekan olarak) ama ne kadar rahat yada zordur bilemiyorum.
    quote:

eyvallah

sarıgaziye giderkenmiş doğrumudur..
  • quote:

Yok kardeş gitme. Burada tecrübe konuşuyor. Kapıdan girdikten sonra sadece sendeki zarfı, vasa cep tel.i vs. teslim ediyorsun. Başka da bir işlem yokdu. Zaten ilk gün elbiselerinizde verilmez. P.tesi alırsınız elbiseleri.

Erken teslim olmanın zararları : Eğer sen gittiğinde kantine veya yemekhaneye mal taşınıyorsa direkt olarak "çantalarını koğuşa bırak ve çabuk buraya gel" emiri ile kutu taşımaya başlarsın. Genel temizlik yapılıyorsa eline süpürge tutturabilirler. vs.vs.
    Uzun lafın kısası saat 17:00'den önce nizamiyeden içeri girersen hiçbir sorun yok.

quote:

quote:

Ole yaparım o zaman.Ama teskere alırkende saat tutmasınlar .Verdiğin bilgiler için saol
  • 16 (17) Eylül sabah 08:00 - 09:00 gibi çıkarsın rahatlıkla.
    quote:

Ole yaparım o zaman.Ama teskere alırkende saat tutmasınlar .Verdiğin bilgiler için saol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eseryelkenci -- 11 Nisan 2008; 1:33:09 >
  • yaww ben şimdi 321. dönemim ve yrn yola çıkıyorum kime bilet götürücem???
  • 66' NCI MKNZ.P. TUG.(BARIŞGÜCÜ) K.LIĞI İSTANBUL METRİS
    arkadaşlar bu adresin hangi semtte olduğunu bilen vatsa yardımcı olabilirmi
  • quote:

Orjinalden alıntı: carsi1980

66' NCI MKNZ.P. TUG.(BARIŞGÜCÜ) K.LIĞI İSTANBUL METRİS
    arkadaşlar bu adresin hangi semtte olduğunu bilen vatsa yardımcı olabilirmi

googleearth ü kullan faydası olabilir arama kısmına istanbul metris yaz bi şekilde bulursun
  • arkadaşım gaziosmanpaşa sultançiftliği karadeniz mahallesi olarak geçer...metrisi soran arkadaş...
  • Aday No 30613
    Adı ve Soyadı HARUN GÖKDEMİR
    Baba Adı ABDULLAH
    Doğum Yeri BAHÇELİEVLER
    Kuvveti Jandarma
    Sınıfı Jandarma
    Statüsü Er
    Branş
    Kabul Toplanma Merkezi DİYARBAKIR Kab.Top.Mrk.K.lığı
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi ŞANLIURFA İL.J.K.LIĞI ŞANLIURFA
  • 319. Ks.D. ler sizleri 4² gözle sizi bekliyorlar. Şu anda sizleri de 319'ları da çok iyi anlıyorum. Sizleri de.
    Askerlikte unutamayacağım 5 gün var;

1) 12-Ağustos-2007 ; Teslim olduğum gün.

2) 7-Eylül-2007 ; Yemin ettiğim gün.

3) 10-Eylül-2007 ; Kolluğu ilk taktığım ve bismillah deyip ilk fırçayı yediğim gün.

4) 12-Aralık-2007 ; 319. Ks.D. arkadaşları gördüğüm ve ilk defa "Galiba bu askerlik bitecek." dediğim gün. Not: Daha şafak karanlıkdı o günlerde Şafak:35'di. 35 gün bir insana ancak bu kadar uzun gelebilir.

5) 17-Ocak-2008 ; Askerliğimin fiilen bittiği ve özgürlüğüme kavuşduğum gün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eseryelkenci -- 11 Nisan 2008; 1:41:32 >
  • Aday No 30613
    Adı ve Soyadı HARUN GÖKDEMİR
    Baba Adı ABDULLAH
    Doğum Yeri BAHÇELİEVLER
    Kuvveti Jandarma
    Sınıfı Jandarma
    Statüsü Er
    Branş
    Kabul Toplanma Merkezi DİYARBAKIR Kab.Top.Mrk.K.lığı
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi ŞANLIURFA İL.J.K.LIĞI ŞANLIURFA

ARKADAŞLAR URFA'YA DÜŞEN VAR MI ARANIZDA
  • quote:

319. Ks.D. ler sizleri 4² gözle sizi bekliyorlar. Şu anda sizleri de 319'ları da çok iyi anlıyorum. Sizleri de.
    Askerlikte unutamayacağım 5 gün var;

1) 12-Ağustos-2007 ; Teslim olduğum gün.

2) 7-Eylül-2007 ; Yemin ettiğim gün.

3) 10-Eylül-2007 ; Kolluğu ilk taktığım ve bismillah deyip ilk fırçayı yediğim gün.

4) 12-Aralık-2007 ; 319. Ks.D. arkadaşları gördüğüm ve ilk defa "Galiba bu askerlik bitecek." dediğim gün. Not: Daha şafak karanlıkdı o günlerde Şafak:35'di. 35 gün bir insana ancak bu kadar uzun gelebilir.

5) 17-Ocak-2008 ; Askerliğimin fiilen bittiği ve özgürlüğüme kavuşduğum gün.

Askerlik yapanların en büyük ortak noktası zamanın bi türlü geçmemesi desek yanlış olmaz heralde.Daha gitmeden anlamak zor ama ole ilk günden de şafak saymıycam diye plan yaptım (kimi kandırıyosam )
  • sivas a gidenlerle konusabılırız malum 2.5 ay oldu ordan gelelı :)
  • carsi_1980 aynı yerdeyiz tertip msn ekledim kabul et..
  • eyw dostum , tabi insan başta tereddüt etmiyor degil, fakat bir arkadasımda van da yaptı 15 ay onunla da görüştüm sorunlu bir askerlik olacagını sanmıyorum, tabi yinede psikolojik olarak insan evinden barkından uzak kalacagını düsününce biraz sinirler bozuluyor, umarım oraya gidince moralimiz çok daha iyi olur, esen kal...

quote:

Orjinalden alıntı: mimar__82

quote:

Orjinalden alıntı: pelat

Aday No 32296
    Adı ve Soyadı FERHAT BAYIR
    Baba Adı FARUK
    Doğum Yeri ÇATALCA
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Piyade
    Statüsü Er
    Branş
    Kabul Toplanma Merkezi ELAZIĞ Kab.Top.Mrk.K.lığı
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 6'NCI HUDUT ALAY K.LIĞI VAN

dogu oldu dıye sakın uzulme orda bı arkadasım yaptı cok rahat bı yer paso dısardasın telefonu yakalatmadıgın surece kullanabılıosun cogu kullanıomus
  • 
Sayfa: önceki 667668669670671
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.