Şimdi Ara

3060 TI İÇİN GÜÇ KAYNAĞI ÖNERİSİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
1.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu psuyu kullananlar var mı? Cidden ses yapıyor mu? Amazon prime yarın teslimat gösteriyor

3060 TI İÇİN GÜÇ KAYNAĞI ÖNERİSİ

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Kart 240 watt güç çekiyor aynı 2070 super gibi.

Cpu ne bilmiyorum ama o da yeni nesil ryzen 5 5600x olsa 100watt max

Psu kaldırması gerekiyor sanki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 16 Eylül 2021; 1:0:40 >
  • Rindaman kullanıcısına yanıt
    ryzen 5 3600x işlemcim.

• hyperino kullanıcısına yanıt

Bende de highpower 850 bronze var, 10 yıllık Psu.

Evga'yı biraderin makineye bağladım. Beton gibi psu ama Highpower da oldukça iyi.

Tam bir FP canavarı.

Ey gidi ey ne günlerdi ya, Big Bang Xpower Anakart ve i7 960 kullandığım günler. Sonra 990x almıştım.

3060 TI İÇİN GÜÇ KAYNAĞI ÖNERİSİwww.hepsiburada.com
    High Power Absolute 850W 13.5CM Fanlı Modüler, 80+ Verimli Fiyatı
    https://www.hepsiburada.com/high-power-absolute-850w-13-5cm-fanli-moduler-80-verimli-power-supply-hp-850-g14c-pm-bd8501043

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 16 Eylül 2021; 1:5:20 >
  • Rindaman kullanıcısına yanıt
    Eskiler iyiydi :(

Yani çok acele ise core reactor alın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 441w gösteriyor benim sistemim

furmark aç, cpu burner ve ekran kartı preset testlerden birini çalıştır.

core temp ve gpuz sensörler aracılığıyla çekilen gücü gösterir.

olmadı bir akım ölçer priz kullan.

sistemden çekilen toplam gücü belki aida64 de gösterir.

Nvidia kendi sitesinde 3060 ti için kart gücüne 200W demiş, önerilen sistem gücüne de 600W. Bir de aşağıdaki notu düşmüşler. Daha doğru değerler için de kart üreticisinin kendi sitesine bakın diyor ve dediği de doğru. Üreticiden üreticiye kartın çektiği güç değişiyor.

Öneri, Intel Core i9 10980XE işlemci ile yapılandırılmış bir PC temel alınarak yapılmıştır. Daha düşük güç derecesi, sistem yapılandırmasına bağlı olarak çalışabilir.

• trkgncr kullanıcısına yanıt
    Baktım, aldıgım model 650w öneriyor

• 650w ile 3090 kullanan var, boşuna kuruntu yapmayın yani her türlü yeter. Sabredip beklerseniz indirim yakalarsınız. 650 liraya rm650x vardı geçen. 1000 liraya hx750 ve rm750x vardı.

2 hafta önce rm850x 2018 vardı 900 liraya.

• Michael Giacchino kullanıcısına yanıt
    500w ile geçici süre kullanırsan arıza yaşamam değil mi? Sistem tamamen safe olsun diye diyorum

Yok yaşamazsınız. Ben zamanında 650w'a 3 tane ekran kartı takıp 1 yıl boyunca full performansta çalıştırdım mining için. Ne psu bozuldu, ne ekran kartları.Önerilen kısmı biraz da elektrik sarfiyatıyla alakalı. Psu'ların verimlilik-güç grafiği çan şeklinde oluyor. En verimli de %50 yük civarındayken çalışıyor. %100'e yakın bir yükte çalışınca duvardan daha çok elektrik çekecek. Örneğin 500w'lık psuyu 500w civarında yükte çalıştırıyorsanız duvardan belki de 600w güçte elektrik çekecek. Bu oranlar da sitelerinde yazıyor aslında. Dediğim gibi önerilen kısmı biraz da psu verimi ile alakalı.

Bu arada benim 650w'lık psu'ya bağladığım kartları için de 180w gün tüketimi 500w da önerilen yazmışlar. 3 tanesi 540w yapıyordu, dediğim gibi de sıkıntı yaşamadım. Siz de kendi sisteminizi hesaplatmışsınız zaten. İçiniz rahat edecekse işlemcinin voltajını ve çalışma frekansını biraz düşürebilirsiniz.

• trkgncr kullanıcısına yanıt
    Psu her türlü alacağım ztn 3/5 gün idare etse kafi

• Kasandaki psun gerçek 500w ise mevcut sistemin için sıkıntı olmaz zaten. Duvardan 350w üzeri asılabileceğin durumlar çok nadirdir. Fakat ne olduğu belirsiz bir model ise gold plus 650w lık bir psuya geçmekte fayda var.

• brokengineer kullanıcısına yanıt
    Cooler master 80+ bronze bir psu.

• quote:

Orijinalden alıntı: hyperino

Cooler master 80+ bronze bir psu.

Tamam yeterli korumaları mevcutsa dert etme, bir süre kullan. Sonra daha verimli ve kaliteli bir psu alırsın. Şuan hiç indirim yok boşuna yüksek fiyattan alma yani. Kasımda güzel indirimler denk gelir.

• Michael Giacchino kullanıcısına yanıt
    İyi bir akım koruyucu prizde kullanıyorum. Onunda faydası olur herhalde değil mi?

Akım koruyucu prizler bahsedildiği gibi olağanüstü koruma sağlamazlar. Tek işlevleri yıldırım vb. durumlarda yüksek akımı, içindeki varistör vasıtasıyla engellemektir. Bu durumda akım korumalı prizdeki varistör yanar ve devreyi keser bu sayede prize bağlı olan cihazlarınız yüksek akımdan korunmuş olur. Varistör yandıktan sonra Akım koruyucu priz standart bir prize dönüşür. Yani bu prizlerin yalnızca 1 kere yüksek akımdan koruma ihtimali vardır. Gerçek koruma için online ups alabilirsiniz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Fiyat/fayda oranı yüksek bir PSU.

3060 TI İÇİN GÜÇ KAYNAĞI ÖNERİSİinventus
    COOLER MASTER MPE-7501-ACABW 750W 80+ BRONZE kutusuz Güç kaynağı - inventus
    https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=11908
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.