Şimdi Ara

3060 daki saçmalık msi-monster ve muhtemelen diğerleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu işte bi terslik var ama çözemedim. Max-q versiyonları biliyoruz ve özellikle belirtiyor markalar bunu belirtmeselerde max boostu 1283 mhz de sabit bunu buradan anlayabiliriz Sorun normal 3060 ile 3060 maxp de. Şimdi monster demiş ki maxp=maxiumum performance iyi peki ama neden 192 bit? Aynısı msi gp serileri için de geçerli onlar max q max p diye açıklama yapmamış. Böyle olunca insan normal 3060 sanıyor ama sitesine baktığımda oda 192 bit ama notebookcheck den baktığımda normal 3060 256 bit gösteriyor bu işte bi şey var ben anlayamadım anlayan varsa bana da anlatsın.

Linkleri bırakıyorum.

https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-RTX-3060-Mobile-GPU-Benchmarks-and-Specs.497453.0.html

https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/monster-tulpar-t5-v21-4/

Msi bulamadım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Monster oyuncuları hedefliyorsa ilk başta ekran kartının kaç watt çektiğini yazsın. Bak XMG nasıl hepsini belirtiyor. 15k ya leptop satıp watt belirtmiyor :D. Xmg'nin leptobunda 3070, çoğu testte 3080'i geçiyor. Asus tuf a15'in 3070'i testlerde 2060 la neredeyse aynı, 2070 e yeniliyor. Watt çok önemli.

• Diğer konuyada yazdım. Şu an çıkacak ve yakında gelecek olan rtx30 serisi kırpılmılmış versiyonlar.
    Hele 3060 çok kötü. Hiç bir avantajı yok.
    Hayal kırıklığı resmen. Bir çok test izledim ve makale okudum.
    İlk etapta şöyle bir sövüşleyelim kafasındalar.
    Bence uyguna ve rüştünü ıspatlamış 2070 li laptop almak daha mantıklı.
    Daha ucuz ve daha performanslı tamamen yalan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 192 bit ile wattin pek bir alakası yok. Eğer 6 ya da gb vram varsa 192 bit olur, 8 ya da 16 gb vram varsa 256 bit olur
  • Bende monster 3000 serisi bir laptop almayı düşünüyordum ancak beklemeye karar verdim. GPU ısı sorunlarını geçtim bir de intel işlemcilerin ısı sorunu ile uğraşmak (hele ki bir laptop için) kesinlikle mantıksız. Darboğaz yapmasa bile ısınınca performans kaybı yaşamak (hele ki yaz aylarında) 3000 serisinin gerçek gücünü bile göremiyoruz şu aşamada. Bu yüzden 3000 serisinin daha rafine haline gelmesi ve alternatif AMD serilerini ya da intel'in bir sonraki nesilini beklemek şuan için en mantıklı çözüm..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.