Şimdi Ara

3008-KUGA-QASHQAİ SİZCE HANGİSİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
3.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kesinlikle 3008 derim. eat6 tam otomatik şanzımanı çok konforlu ve çok hızlı.

İç hacim olarak ta qashqai den geniş. özellikle arka kısımda diz ve baş mesafesi daha fazla. qashqainin arka koltuk sırtlıkları çok diz ayrıca arka koltuklar çok aşağı konumlandırılmış.

Kuganın iç hacmi de çok geniş ama powershift büyük bir soru işareti. hem de dsg den şikayetçiyseniz bence hiç kugaya bulaşmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tatlisevgi

quote:

Orijinalden alıntı: trust06

O paraları suv a bağlayacaksam 4 çeker alırdım.

Tucson f/p aracı olur.

Kuga, qq iç hacim olarak golfden büyüyen değildir.

Sadece yüksek olur.

aracı şehir içinde kullanacağım için tucson benzinli aracı almam mümkün değil. aracın test sürüşünü yapmıştım yakıt tüketimi çok hele şehir içi 10 litrenin altına düşmez. ben dizel otomatik arıyorum bir nebze içi çokça da bagajı geniş olacak. golf araçtan sonra aklıma gelen markalar bunlardı. bir ara c-max düşündüm test sürüşü yaptım da ama o tarz araçlar küçük gibi geldi bana.

al 3008 ..bazı sıkıntıları var ..yakıt konusunda şehir içi 5.4 ortalama..

• tatlisevgi T kullanıcısına yanıt
    Kaç km yapacaksınız, dizel herhlikarda pahalı olur.

Bir de fiyat farkını peşinen ödeyeceksiniz dizel alırken.

Benzinlide yaktıkça.

Bagaj genişliği tucson da qq ve kugaya göre zaten fazla.

İç hacim de keza öyle.

Yok illa suv önemli değil, zaten yerden yüksek hb, 4 çeker de almayacağım diyorsanız sedan Octavia dizel ihtiyacınız olan kriterleri karşılar zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trust06

Kaç km yapacaksınız, dizel herhlikarda pahalı olur.

Bir de fiyat farkını peşinen ödeyeceksiniz dizel alırken.

Benzinlide yaktıkça.

Bagaj genişliği tucson da qq ve kugaya göre zaten fazla.

İç hacim de keza öyle.

Yok illa suv önemli değil, zaten yerden yüksek hb, 4 çeker de almayacağım diyorsanız sedan Octavia dizel ihtiyacınız olan kriterleri karşılar zaten.

Senede 10 bin km yol yapacağımı düşünüyorum. Benzinli araçlarda fiyat olarak dizellere yakın. Örneğin Tiguan yada Ateca 1.4 tsi 150hp fiyatları 135.000-155.000 arası değişiyor 2. elde. Ama dediğim gibi bunlar dsg şanzıman ve ben şuan dsg golf kullanıyorum arada bir 1. vitesten 2. vitese geçerken vuruntu yapar. Skoda octavia bagaj arka camla açılıyor ve yükleme alanı geniş ama o da dsg şanzıman ve ilerde birgün beni üzer diye düşünüyorum. Passat ta aynı. Powershift hakkında çok bilgim yok sadece mondeo 1.5 ecobost test sürüşü yapmıştım vites geçişinde problem olmamıştı ve gayet güzel hızlanmıştı ama yakıtı içiyordu sanki. Bu nedenle tam otomatik tork konvertörlü yada cvt türü şanzımanlar daha sorunsuz diye düşünüyorum. Ne kadar torkun bir kısmını törpülese de sorunsuz olması daha iyi bence. İnsignia ve 3008 test ettim vites geçişinde problem yoktu.

• quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Şanzıman konusunu netleştireyim.

Kuga 1.5TDCI'de kullanılan powershift çift kavramalıdır. Focus 1.6 benzinli powertshift ile aynı değildir, Mondeo 2.0TDCI'de kullnılan powershift tabanlı bir şanzımandır. Bu şanzıman yağlı kavramadır ve DSG kadar sorunlu değildir.

3008 ve Opel GrandlanX'te tam otomatik şanzıman vardır ve çok iyi şanzımandır. Çift kavrama değildir.

Bayilerde tek tük 2017 GrandLanX'ler var. Fİyatları uygun gibi. Değerlendirin derim

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-opel-eskisehir-opel-den-sifir-grandland-x-1.6-dizel-cam-tavanli-529265751/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-opel-grandland-x-1.6-dizel-otomatik-0-sifir-km-son-2017-ler-526391613/detay

Evet Kuganın şanzımanı yağlı tipmiş ve vuruntu sarsıntı sorunu olmuyormuş. O nedenle Kuga da artık kafamda yer etti.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.