Şimdi Ara

3000TL'lik oyuncu sistemi topladık 'İzleyin SSD ve DDR4 bellek kazanma şansı yakalayın!' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
2.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sizde hala uykuda rüya görmeye devam ediyorsunuz, üretebilen bir ülke olsaydık zaten bu paralara bu ürün burada satılamaz dı, kısaca ikimiz de aslında aynı şeyden bahsetmişiz.
  • 1 2 yıl önce bu paraya 4790 lı gtx 970 li üst seviye sistem alınırdı.. demekki geçen 1 2 yılda bayağı bir fakirleşmişiz..
  • şu sistem bile 3000tl vay anasını.

• Frisby gibi çöpe sistem emanet edilmez ssd çıkarılıp ekran kartına yatırım yapılabilir daha iyisi toplanır. Amd işlemcinin montaj zorluğuna bak yıl olacak 2018 kule tipi soğutucu kullananlar sırf bu anakartlar yüzünden az işlemci pini yamultmadılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Virüsü -- 28 Eylül 2017; 23:47:49 >
  • Çekilişe katılmak istiyorum

• Burada B350 gibi overclock yapılabilen bir anakart ASUS B350M-A gibi seçilmesi daha uygun olabilirmiş, çünkü a serisi overclock edilemiyor Ryzen X serisinin gerçek potansiyelini görmek mümkün olmayacaktır.

• iyi olmuş :)

• Giriş seviyesi bir bilgisayar 3000TL oda amd şaka gibi..
  • Sen üret o zaman. Konuşmak bedava

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A6F6D7D0A -- 29 Eylül 2017; 14:46:54 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sınav_testmis_kanka S kullanıcısına yanıt
    gidip mm dan ddr4 anakart alacaksın
  • @herkezisyan twitter
    twit attım şans olsa bana çıkardı katıldım, bekleyelim görelim.

• anakartı açarken söylenen değişik geldi "oldukça güzel bir şekilde paketlenmiş."
  • quote:

Orijinalden alıntı: FatihAsl

quote:

Orijinalden alıntı: deniztoyota

Ülkenin geldiği noktaya bakın, giriş seviyesi bilgisayar iki aylık asgari ücretten pahalı, yazık ki ne yazık....

yanlış şeye üzülüyorsun. işte bu yüzden kaybediyoruz. üzülmen gereken fiyat değil. bunlar neden ülkemizde üretilmiyor olmalıydı. uykuya devam

bunlar her ülkenin ürettiği parçalar değil ve bizim ülkemizde üretilmesi şart değil, bir abd bir avrupanın gelişmiş ülkeleri bunları yurdunda üretilmese de rahatça alıyor.
  • quote:

quote:

Ülkenin geldiği noktaya bakın, giriş seviyesi bilgisayar iki aylık asgari ücretten pahalı, yazık ki ne yazık....

yanlış şeye üzülüyorsun. işte bu yüzden kaybediyoruz. üzülmen gereken fiyat değil. bunlar neden ülkemizde üretilmiyor olmalıydı. uykuya devam

Su lafı pişirip pişirip getirmeyin. PC deki donanımları üretmeye gelene kadar daha yapılması gereken tonla şey var. Çünkü arge ucuz değil. AMD intelin karşısında duracak bir işlemci yapmak için (ryzen) 5 senedir çalışıyor. Çıkardı bir sürü bugla geldi. Bok attılar şey attılar vs hala ram destek konusunda sıkıntı var. GPU yapmaya çalışıyor rakibinin mimarisi karşısında geri kalabiliyor. Çünkü rakibi oyun satın alıp sponsor oluyor vs derken sürekli paradan bahsediyoruz dikkat ederseniz. PC sektörünün küçüldüğü iddaası bir tarafa bırakalım. niye bu sürekli konuşulan 2 markaya almanyadan oradan buradan rakip gelmiyor ? Gereksiz bir savaş çünkü. Evet silikon vadisi gibi olmayı isterdik ama çok geç artık. Araba yapıcaz dediler. Gittiler D sınıfı segment bir arabanın iskeletini satın aldılar ve bunu elektrikli yapıcaz dediler. Ulan eğip büksen bile ağır olacak bir aracı pille eşek ölüsü gibi yapıp kaç km menzil almayı bekliyorlar akıl alacak gibi değil. Bir kaç rakam bırakayım da siz ölçün. Geely Volvo'yu 1.8 milyar dolara satın alıp 12 milyar dolar para harcadı şimdiki xc90, s90 lar yeni motorlar, platformlar vs ler için. Geçen mercedes elektrikli arabalar için 1 milyar dolar para ayırdığını söyledi. Elon musk güldü çok az para diye. Tabi araçlar için ayırdığı 10 milyar dolar da var. (Bildiğim kadarıyla 15 temmuz zamanı ülkeden 16 milyar dolar para çekildi. Dolar bu hale geldi. Belki yanlış olabilir.) Bunlar bir de tecrübesi olan şirketlerin ayırdığı miktarlar. Bunun 0 dan başlaması var. Geçen gelen vergi 5000 liranın üzerinde maaş alan insanları vurmuş. Yani ülkede iyi bir yerde okumuş ve iş yapan adamlardan vergi almaya karar verdiler gibi oldu. Şimdi bu adam düşünüp taşınsa zaten değeri olmayan bir para biriminden maaş alıp üstüne maaşı azaldığını duyunca yurtdışına gitmek istese haksız mı oluyor ? Sonra beyin göçü bilmem ne. Yöneticisinden en alt tabakadaki insana kadar hepimiz aynı sıkıntıyı "beraber" çeksek gelenin başımızın üstünde yeri var ama bu nedir abi birileri neler yapıyor, neler yaşıyor, nelerle geziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ridianod -- 29 Eylül 2017; 20:49:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: atheet

quote:

quote:

bunlar her ülkenin ürettiği parçalar değil ve bizim ülkemizde üretilmesi şart değil, bir abd bir avrupanın gelişmiş ülkeleri bunları yurdunda üretilmese de rahatça alıyor.

neden rahatça alıyorlar. çünkü üretiyorlar. bunları üretmeleri şart değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ridianod

quote:

quote:

Su lafı pişirip pişirip getirmeyin. PC deki donanımları üretmeye gelene kadar daha yapılması gereken tonla şey var. Çünkü arge ucuz değil. AMD intelin karşısında duracak bir işlemci yapmak için (ryzen) 5 senedir çalışıyor. Çıkardı bir sürü bugla geldi. Bok attılar şey attılar vs hala ram destek konusunda sıkıntı var. GPU yapmaya çalışıyor rakibinin mimarisi karşısında geri kalabiliyor. Çünkü rakibi oyun satın alıp sponsor oluyor vs derken sürekli paradan bahsediyoruz dikkat ederseniz. PC sektörünün küçüldüğü iddaası bir tarafa bırakalım. niye bu sürekli konuşulan 2 markaya almanyadan oradan buradan rakip gelmiyor ? Gereksiz bir savaş çünkü. Evet silikon vadisi gibi olmayı isterdik ama çok geç artık. Araba yapıcaz dediler. Gittiler D sınıfı segment bir arabanın iskeletini satın aldılar ve bunu elektrikli yapıcaz dediler. Ulan eğip büksen bile ağır olacak bir aracı pille eşek ölüsü gibi yapıp kaç km menzil almayı bekliyorlar akıl alacak gibi değil. Bir kaç rakam bırakayım da siz ölçün. Geely Volvo'yu 1.8 milyar dolara satın alıp 12 milyar dolar para harcadı şimdiki xc90, s90 lar yeni motorlar, platformlar vs ler için. Geçen mercedes elektrikli arabalar için 1 milyar dolar para ayırdığını söyledi. Elon musk güldü çok az para diye. Tabi araçlar için ayırdığı 10 milyar dolar da var. (Bildiğim kadarıyla 15 temmuz zamanı ülkeden 16 milyar dolar para çekildi. Dolar bu hale geldi. Belki yanlış olabilir.) Bunlar bir de tecrübesi olan şirketlerin ayırdığı miktarlar. Bunun 0 dan başlaması var. Geçen gelen vergi 5000 liranın üzerinde maaş alan insanları vurmuş. Yani ülkede iyi bir yerde okumuş ve iş yapan adamlardan vergi almaya karar verdiler gibi oldu. Şimdi bu adam düşünüp taşınsa zaten değeri olmayan bir para biriminden maaş alıp üstüne maaşı azaldığını duyunca yurtdışına gitmek istese haksız mı oluyor ? Sonra beyin göçü bilmem ne. Yöneticisinden en alt tabakadaki insana kadar hepimiz aynı sıkıntıyı "beraber" çeksek gelenin başımızın üstünde yeri var ama bu nedir abi birileri neler yapıyor, neler yaşıyor, nelerle geziyor.

bunları üretecek hedefin varsa tamam. ama var mı öyle bir hedef. 200 yıldır böyle bir hedef olmamış. yakın gelecekte de olacağını düşünmüyorum. sen hedefini koy adım adım ilerle. Yönetici değin kişi içimizden kişiler. biz siyaseti ne için yapıyoruz. yolunu bulalım diye yapıyoruz. siyasetci bir akrabamız varsa ondan hizmet beklemeyiz ne bekleriz torpil bekleriz. torpil yapmıyorsa onu yerin dibine sokarız. sonrada ağlarız. biz niye ucuza teknolojik ürün alamıyoruz diye. Tören Atatürkçülüğünü bırakıp icraat Atatürkçülüğe geçmemiz gerekiyor. "Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak." Mustafa Kemal Atatürk

• ASUS BİLGİSAYARIMI ATEŞLE YARIŞMASINA KATILMAK İÇİN YAPTIĞIM BİR VİDEO. HAK EDEN KAZANSIN.
    ELİMDEN GELENİ YAPTIM DAHA İYİ PROJELERİM VARDI AMA ZAMAN VE EKİPMAN YETMEZLİĞİNDEN DOLAYI YAPAMADIM.....https://youtu.be/ys3tMO_Nlgchttps://youtu.be/ys3tMO_Nlgchttps://youtu.be/ys3tMO_Nlgc

• Ryzen 1800x Asus Gtx1080ti O.C versiyonu kullanıyorum inanırmısınız bf1 daha takılmadan oynayamadım
  • frisby den sonrasını izlemedim

• quote:

Orijinalden alıntı: atheet

quote:

quote:

Ucuza alıyorlar çünkü vergi ve gümrükleri hariç kargoları bile uygun. Ben ebay zamanında burada 60₺ ye bulabildiğim kaliteli mhl kablosunu ebay den 12₺ ye almıştım. Evet yanlış duymadınız 12₺ ve Kargo ücreti yok halen kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal172 -- 30 Eylül 2017; 14:6:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.