Şimdi Ara

30 günde türkçeyi 30 nete çivilemek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
5.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet 30 günde 30 net bazılarınıza göre çok yüksek bir hedef olmayabilir. Biraz doğru şu zamana göre bence de 30 nete gelmiş olmam lazımdı lakin geç başladım. Şu an 22-28 net arasındayım genellikle 25-28 görüyorum ama bazen 22 düştüğüm oluyor. 30 gün boyunca Türkçe ve paragraf denemesi çözeceğim. Her gün yazacağım bakalım. Paragraf denemesi daha almadığım için bugün sadece Türkçe netini yazacağım.

1.gün
    Türkçe:25.75

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 2.gün
    Türkçe:20.5
    Keşke çözmeseydim. 40 soruda 20 net berbat ötesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ufukbeyy -- 17 Ocak 2019; 22:20:57 >
  • 3.gün
    Türkçe:28
    Bu sefer sabah çözdüm.

• Hangi deneme hocam

• Cuenta kullanıcısına yanıt
    Limit kronometre türkçe.

• Bütün dil bilgisi konularına ve paragraf soru tiplerine hakim değilsen deneme çözerek başlaman yanlış olur. 10dan fazla yanlış/boşun olduğuna göre de değilsin gibi. Önce eksiklerini tamamlamanı öneririm. Deneme yerine her gün eksik olduğun kısımları çalışıp 2 test çözmen daha faydalı olur diye düşünüyorum.

Yine de sen bilirsin bunlar benim önerilerim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • lunlumo kullanıcısına yanıt
    Dil bilgisi konularını bitirdim sayılır. Anlatım bozuluğu hariç. İlk çözdüğüm kitap Limit olduğundan dolayı yanlışlarım fazla çıkıyordu ve çok pekiştiremedim. Lakin denemeler de dil bilgisi yanlışım çok çıkmıyor. Pekiştirmek için Çözüm 3D aldım yarın elimde olur. Paragraf için de geçen sene 3 kitap bitirmiştim ama üstünden 6-7 ay geçti bu sene Ales sorularının olduğu kitabın 4/3 bitirdim. Gene paragraf denemesi aldım oda yarın elime ulaşır.
    Teşekkür ederim :)

• 4.gün
    Türkçe:19.25
    Yalan yok bok gibi.

• Hocam bence denemlerle gitmeyin günde 3 konu dan 3 test yapın anlatayım şöyle ;

1.gün atıyorum ekler, cümlenin ögeleri ve yanlışları bu 3 konuyu seçin her birinden 1 test olacak şekilde 3 test çöz. Yapamadıklarını ve yanlışlarını öğren.

2.Gün farklı 3 konu daha seç 1er test ve 1.gün yapamadıklarını tekrar et

3.gün de ilk 2 gün tekrarı ve yeni 3 test bu şekilde 5 günde falan taramış olursun tümünü ve pekişir sorna denemelere başla tabi paragraf çözmeyi aksatma kolay gelsin
  • myfiwo kullanıcısına yanıt
    Öncelikle teşekkür ederim.
    Yukarıda belirttiğim gibi dil bilgisinde açığım var. Pekiştiremedim biraz zor bir kaynakla başladım. Yeni bir kaynak aldım bugün gelmesi gerekiyordu ama gelmedi, pazartesiye kaldı. Dil bilgisini haftaya tamamen dediğiniz gibi bitirmiş olurum.

Paragraf konusuna gelirsek aslında 30 sorudan 3-4 yanlış yapıyordum. Full çektiklerim 1 yanlış çıktığı çok oldu. Pegem ales sorularında. Ama deneme çözerken bu sayı artıyor. Nedenini bir türlü çözemedim. Limit kronometre denemesi aldım paragraf için. İnşallah 2-3 aya 35-36 netleri görürüm.

• Türkçe çivilenmez en nankör derstir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ufukbeyy kullanıcısına yanıt
    limit kronometre zor diyorlar ama, moral bozmayın. başarılar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • En azından denemelerde +30 görsem yeterdi. Yani pes etmek yok. Elbet olucak :)

• Turkcen zayifken Limit cozmen olmamis bence,ben Hiz ve Renk tavsiye ederim ve kasma kendini cozerken en onemlisi.Soruyu bir defa hizli,bir defa anlayarak oku ve cok dusunmeden isaretle.

• Aspilicueta24 kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi ilk başta kaynak seçiminde biraz hata yaptım. Şimdi çözüm 3d aldım onunla tekrar edeceğim. Aslında soru bankasından çözerken bu kadar yanlışım çıkmıyordu. Söylediğiniz şekilde çözüyorum.

• Takipteyim.Türkçem eskiden 25 28 arasıydı diğer derslere calisinca onlari cözmek için Türkçeyi sallıyorum 15 net 12 net hatta 8 bile gördüm.Ama bu kadar düşüşe rağmen netim genel olarak arttı , ilginç..

• sev7nn kullanıcısına yanıt
    Çözerken psikolojinin önemli olduğunu düşünüyorum. Her halükarda +30 net görücem inşallah :)

• 1 haftalık bir ara verme kararı aldım. Toplu konu tekrarı yapacağım. Gün gün gene konu güncellemesi gelicek :)

• Bende bugun 85 paragraf çözdüm sonuçlar pek iç açıcı değil ama alışmaya başladım.Azcık güncenizi gasp ettim ama :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sev7nn kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah. Yavaş yavaş inşallah yükseliriz. Sabah çözdüğüm zaman daha yüksek netler görüyorum. 6-10 arası bir saatte. Eğer öğlen veya akşam çözüyor isen birde sabah çözmeni öneririm. Gerçi benim netlerim ortada benim önerim ne kadar gerçekti olur muamma :)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.