Şimdi Ara

30 bin tlye şu anda nasıl bir yatırım yapılmalı? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
91
Cevap
1
Favori
26.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Jaycees

quote:

Orijinalden alıntı: 10kamehame

buna benzer bir konu açmayı düşünüyordum ben de.
    benim şu anki yatırımım 3 şekilde.
    1/5 i dolar
    1/3 ü gram altın
    kalanı da ing bank vadeli mevduatta günlük faiz getiriyor

ama daha fazla geliri olan nelere yatırabileceğime dair bilgisi olanlardan yorum alabilirsem sevinirim. borsa vs şeylerden anlamam. basit mantıklı tavsiyeler olabilirse şükranlarımı sunarım

Neden böyle bir oranla böldünüz hocam. Ya da neden hepsini tek bir kaleme yatırmayı tercih etmiyorsunuz ?

Alıntıları Göster
    Kendince portföy yapıyor hakli da , fakat düz hesap yapmaya kalktın mı yıl sonunda paranın bir kısmı zaten enflasyona gidecek . Bana kalırsa tek güvenilir liman altin , zengin etmez batirmazda uzun vadede kesinlikle kazanç saglarsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 184 ten aldık bakalım hayırlısı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar. iş fikirlerini yıllardır inceliyorum bir çok site ve forum sayfalarından. gerçek anlamda bir yatırım düşünüyorsanız ben bununla geçen yıl tanıştım ve ülkemizde tek firma. aradığınız öncelikli tüm şartlar mevcut yani: güvenli - kazançlı
    kimseden bilgi vs için para vs istemiyorum bu bir yatırımdır bilgi almak isteyen mail yazsın veya birşekilde iletişime geçsin anlatırım. şu an ülkemizde de birçok kişi bu yatırım modelinde kazanç sağlıyor.
    tanıdığım bankacılar dahi var ve banka vadeli mevduat , bireysel emeklilik vs yanında halt etmiş diyorlar. bunları söyleyen bankacılar dikkatinizi çekerim. kimseden bir çıkar beklemediğimi tekrar belirtmek isterim.
    mailim: zaferkorkmaz54@gmail.com
  • quote:

Vay be gerçekten şaka gibi. Şu mesajın üzerinden ne kadar geçmiş ki altın 200e dayandı batıyoruz galiba benim gibilerin de olan 3 kuruş birikimine oluyor maalesef.

Alıntıları Göster
    ne yaptin kardes? yatirimlarin neler bakalim?

dedigimi dinleseydin simdi tek derdin para sayma makinasi almak olacakti
  • quote:

Orijinalden alıntı: RichardB

ne yaptin kardes? yatirimlarin neler bakalim?

dedigimi dinleseydin simdi tek derdin para sayma makinasi almak olacakti

Alıntıları Göster
    Bir ara dolar aldım ancak seçimden sonra düşünce o anlık heyecanla 3 hafta bekleyişin ardından 0 kar ile sattım. Daha sonra 25 bine araç aldım şu anda gene 30 000 tl var ve öylece tl de bekliyor. Bugün borsada kardemire girmeyi düşünüyordum ama maalesef borsa için yatırım hesabı açmak gerekiyormuş ve bende iş yerindeyim o da yarına kaldı tabiki bu arada kardmr hissesi 4,17den 4,29a yükseldi gün içinde. Sizin dediğimi yapsaydınız para sayardınız dediğiniz olay nedir acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Bir ara dolar aldım ancak seçimden sonra düşünce o anlık heyecanla 3 hafta bekleyişin ardından 0 kar ile sattım. Daha sonra 25 bine araç aldım şu anda gene 30 000 tl var ve öylece tl de bekliyor. Bugün borsada kardemire girmeyi düşünüyordum ama maalesef borsa için yatırım hesabı açmak gerekiyormuş ve bende iş yerindeyim o da yarına kaldı tabiki bu arada kardmr hissesi 4,17den 4,29a yükseldi gün içinde. Sizin dediğimi yapsaydınız para sayardınız dediğiniz olay nedir acaba ?

Alıntıları Göster
    3 hafta beklemek cok az, sen kucuk yatirimcisin, heycanlaninca satan dusunce panik yapan ,,,vs

dikkat et, uzun donem yatirimcisi ol, turkiyeden kafana gore hisse almani tavsiye ederim ama benim daha iyi tavsiyem yurt isindan hisse alimi olur, hem paran dolar olarak kaldigindan ekstradan %30-40 daha fazla kar etmis oluyorsun

arastirin, kararinizi verin tavsiye veremem ama burayida takip edebilirsinizhttp://www.hisse.net/topluluk/forum.php

oncelikle asagida ki linkte nasil hesap acilir, islem yapilir

hisse alabileceginiz kurumlar

İşCep Yurtdışı Piyasalar
    YapıKredi Yatırım – TradeBox
    Garanti Yatırım
    AkYatırım – TradeALL
    Gedik Universal
    UTrade International – Ünlü & Co
    İşCep Yurtdışı Piyasalar

http://www.mrmilyoner.com/tag/yurtdisi-hisse-senedi-alimi/

kurumlarin alt islem limiti var ve alim satim islemi icin (her bir islem icin 25 dolar komisyon islemi var)

• Bist 100, 50, 30 nedir? Mobilden hisse alırken hangisinden almış oluyoruz?

Yabancı borsadan şirket hissesi almak için mobil üzerinden nasıl ilerleriz? Var olan hisse kısmından da alinmiyor mu? Misal Microsoft, teala, Volvo hissesi nasıl alınır?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hem KISA ( gün içinde al saat için )
    hem UZUN vade ( 3, 5 sene yada ömürlük ) için yerli hisse alırken mum çubuklarının dk, saatlik, günlük, haftalık, aylık gibi sürelerden hangisine bakıp analiz ederek almalıyız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enenengin -- 4 Mayıs 2022; 13:41:21 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • dolari yatirim araci olarak gormek...? . )) kafadan yanl;ish bi hareket bence... )) 38 yashindayim.. 25 senedir cebimdeki parayi USD bazinda goruyorum... ve o shekilde harciyorum...!! tavsiye ederim...

• Nétwork kullanıcısına yanıt

nkolay shu an en iyi veren... 450 gibi bishey veriyo....

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.