Şimdi Ara

3 Yıllık Kamera Kaydı Saklama ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
16.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba antrepolarda çıkan yeni kanun ile güvenlik kameralarının goruntuleri başladıgı tarihten itibaren 3 yıl saklanması gerekli diyor

60 gün kayıt yapıyoruz 4 terabayt yer kablıyor 16 kamera ...

nasıl bir sistem yapılabilir ?

not: kamera sistemimizi kuran firma ile şaşırdı 3 yılı gorunce araştıracagını söyledi
    bende araştırdım ama birşey bulamadım 3 yıl cok uzun bir zaman kamera kayıtları için
    goruntu kaletisini dusuremeyiz cunku kimlik tespiti yapılması gerekiyor. kalite standart.

yardımınızı bekliyorum ?

bunu tak çıkar yapmak istemiyoruz komple bir sistem dusunuyoruz varsa?

• 200 kutu çift taraflı dvd alın sorun çözülür yada Nas server alabilirsniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cerrahpasali

200 kutu çift taraflı dvd alın sorun çözülür yada Nas server alabilirsniz.

dvd derken ? Blueray deseniz anlarım da ... ayrıca 72 TB Nas Server duydunuzmu hiç ? 3 yıllık kayıt için 72 TB alan gerekiyor da ...

Konu sahibi arkadaşım aşağıdaki linke bir gözat

http://forum.donanimhaber.com/m_40852696/mpage_1/f_/key_//tm.htm#40857958

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumandan -- 4 Ağustos 2010; 1:00:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AL[e]N

merhaba antrepolarda çıkan yeni kanun ile güvenlik kameralarının goruntuleri başladıgı tarihten itibaren 3 yıl saklanması gerekli diyor

60 gün kayıt yapıyoruz 4 terabayt yer kablıyor 16 kamera ...

nasıl bir sistem yapılabilir ?

not: kamera sistemimizi kuran firma ile şaşırdı 3 yılı gorunce araştıracagını söyledi
    bende araştırdım ama birşey bulamadım 3 yıl cok uzun bir zaman kamera kayıtları için
    goruntu kaletisini dusuremeyiz cunku kimlik tespiti yapılması gerekiyor. kalite standart.

yardımınızı bekliyorum ?

bunu tak çıkar yapmak istemiyoruz komple bir sistem dusunuyoruz varsa?

2010'a kadar bu soruyu sorsan tape drive alip kasetlere depolama yapmani onerirdim.
    datanin live ve surekli erisilir durmasi gerekmedigi icin en iyi cozum kaset olur sanirim. ama su an 1 TB diskler oldukca ucuzladi, fiyat analizi yapmak lazim. yedekleme unitesi,kasetlerin toplam maliyeti ile hddleri karsilastirmak lazim.
    DVD zamanla bozulabiliyor. 3 seneden uzun dayanir muhtemelen ama dogru sartlarda saklanmasi gerekir.

tamamlayici olarak x264 codec kullanmak, motion detection yaparak sadece hareketli sahneleri kaydetme gibi iyilestirmeler de yapilabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cerrahpasali

200 kutu çift taraflı dvd alın sorun çözülür yada Nas server alabilirsniz.

arkadaş yorumun ilk kısmında küçük bir şaka yapmış. 4 tb destekleyen nas server işinizi görecektir. ayrıca şirket bilgilerinizide yedekleyecektir.
  • Bu konuyla ilgili yaklaşık 3 aydır çalışma yapmaktayız.
    Kamera adetine göre kurulacak olan sistem ile A,B tipi antrepolardan istenen detayları karşılıyan sistem geliştirdik.

Saygılarımla
    erkut ÖZYILDIRIM
    05324171836
  • ürün hakkında detaylara bakmadım ancak 38,4 TB veri yedekliyor işin diğer tarafınıda siz araştırırsınız kolay gelsin...

PowerVault TL4000
    4U teyp kitaplığı
    Orta kapasiteli yedekleme ve arşivleme için tümüyle otomatik bir kitaplık.
    Rafa Monte Edilebilen veya Masaüstünde Kullanılan Kitaplık
    38,4 TB'a varan yerel kapasite
    Hem Yedekleme Hem Arşivleme Desteği
    Web tabanlı uzaktan yönetim ve barkod okuyucu içerir
  • arkadaşlar cevaplar için tşk ederim. şuan herhangi bir işlem yapmadık çevremizdeki tanıtıklarımızda hiçbirşey yapmamışlar.
    zaten bu kanunla ilgili çok fazla şikayer vardı bakalım ne zaman iş ciddi olur ozaman bakarız şuan boşuna para harcamak istemiyoruz zaten azbuz para tutmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AL[e]N

arkadaşlar cevaplar için tşk ederim. şuan herhangi bir işlem yapmadık çevremizdeki tanıtıklarımızda hiçbirşey yapmamışlar.
    zaten bu kanunla ilgili çok fazla şikayer vardı bakalım ne zaman iş ciddi olur ozaman bakarız şuan boşuna para harcamak istemiyoruz zaten azbuz para tutmuyor.

4 terabaytlık hariçi disklerden 10 tane alırsanız veri saklama kolay olabilir.

• basit bir hesap yapalım.ama şunu önce söyliyeyim,kame kayıtları için sıfır sitem kuracaksanız hevc ile kayıt alın avc ye göre çok daha az yer kaplar.en az yüzde 40 daha az yer kaplar.neyse gelelim sorunuza,

60 günlük kayıt=4terebayt buna göre

1 aylık kayıt=2 terebayt

1 yıl 12 ay eder buda-12AY x 2terebayt=24 terebayt

1yıl=24 terebayt

3 yıl=72 terebayt,yani 3 yıllık görüntüyü saklamak için 72 terebayta ihtiyacınız var.piyasadaki en yüksek disk kapasite örnekleri:

https://www.vatanbilgisayar.com/hard-disk/?opf=p22557/

https://www.vatanbilgisayar.com/harici-diskler/?opf=p22763/

harici disk olan 14 terebayt

hard disk olan 12 terebayt

yani 12 terebaytlık hard disk alsan dahi ben illada git bunları al yada buradan al demem,örnek olarak verdim.12 terebaytlıktan 7 tane alman gerek.ama neden 7 tane çünkü bu kapasiteler brüt kapasitedir,hiçbir zaman tam 12 terebayt yada 14 terebayt olmaz,net hesapta ortalama 500mb ile 1gb yakın bir sistem ön belleği sebebi ile kafadan gider.7 tane alırsan hesap tamamlanmış olur.birim fiyat şu anda verdiğim linklerde 3251 lira ,7 tanesi 22bin 757 lira eder.malesef dolardı vergiydi coronaydı böylede bir maddi külfeti var.karar sizindir.

saygılar...............................................

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.