DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
3 Yıllık Kamera Kaydı Saklama ?
7
Cevap
0
Favori
10.566
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> Network >> 3 Yıllık Kamera Kaydı Saklama ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      2240 Mesaj
      03 Ağustos 2010 22:02:05 Konu Sahibi
      merhaba antrepolarda çıkan yeni kanun ile güvenlik kameralarının goruntuleri başladıgı tarihten itibaren 3 yıl saklanması gerekli diyor

60 gün kayıt yapıyoruz 4 terabayt yer kablıyor 16 kamera ...

nasıl bir sistem yapılabilir ?

not: kamera sistemimizi kuran firma ile şaşırdı 3 yılı gorunce araştıracagını söyledi
      bende araştırdım ama birşey bulamadım 3 yıl cok uzun bir zaman kamera kayıtları için
      goruntu kaletisini dusuremeyiz cunku kimlik tespiti yapılması gerekiyor. kalite standart.

yardımınızı bekliyorum ?

bunu tak çıkar yapmak istemiyoruz komple bir sistem dusunuyoruz varsa?

|
      |

• Çavuş
      52 Mesaj
      04 Ağustos 2010 00:28:29
      200 kutu çift taraflı dvd alın sorun çözülür yada Nas server alabilirsniz.
      |
      |

• Yarbay
      7204 Mesaj
      04 Ağustos 2010 00:52:15
      quote:

Orijinalden alıntı: cerrahpasali

dvd derken ? Blueray deseniz anlarım da ... ayrıca 72 TB Nas Server duydunuzmu hiç ? 3 yıllık kayıt için 72 TB alan gerekiyor da ...

Konu sahibi arkadaşım aşağıdaki linke bir gözat

http://forum.donanimhaber.com/m_40852696/mpage_1/f_/key_//tm.htm#40857958

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumandan -- 4 Ağustos 2010; 1:00:47 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      852 Mesaj
      04 Ağustos 2010 03:06:34
      quote:

Orijinalden alıntı: AL[e]N

merhaba antrepolarda çıkan yeni kanun ile güvenlik kameralarının goruntuleri başladıgı tarihten itibaren 3 yıl saklanması gerekli diyor

60 gün kayıt yapıyoruz 4 terabayt yer kablıyor 16 kamera ...

nasıl bir sistem yapılabilir ?

not: kamera sistemimizi kuran firma ile şaşırdı 3 yılı gorunce araştıracagını söyledi
      bende araştırdım ama birşey bulamadım 3 yıl cok uzun bir zaman kamera kayıtları için
      goruntu kaletisini dusuremeyiz cunku kimlik tespiti yapılması gerekiyor. kalite standart.

yardımınızı bekliyorum ?

bunu tak çıkar yapmak istemiyoruz komple bir sistem dusunuyoruz varsa?

2010'a kadar bu soruyu sorsan tape drive alip kasetlere depolama yapmani onerirdim.
      datanin live ve surekli erisilir durmasi gerekmedigi icin en iyi cozum kaset olur sanirim. ama su an 1 TB diskler oldukca ucuzladi, fiyat analizi yapmak lazim. yedekleme unitesi,kasetlerin toplam maliyeti ile hddleri karsilastirmak lazim.
      DVD zamanla bozulabiliyor. 3 seneden uzun dayanir muhtemelen ama dogru sartlarda saklanmasi gerekir.

tamamlayici olarak x264 codec kullanmak, motion detection yaparak sadece hareketli sahneleri kaydetme gibi iyilestirmeler de yapilabilir.
      |
      |

TX-P65VT60 || Samsung Ativ NP900X3G || IdeaCentre Q180 || Vu+ Duo2 || Samsung NX300 || Synology DS213j || LG 65LA965
    • Binbaşı
      1402 Mesaj
      11 Ağustos 2010 23:12:33
      quote:

Orijinalden alıntı: cerrahpasali

arkadaş yorumun ilk kısmında küçük bir şaka yapmış. 4 tb destekleyen nas server işinizi görecektir. ayrıca şirket bilgilerinizide yedekleyecektir.
      |
      |

• Er
      1 Mesaj
      12 Aralık 2010 19:57:44
      Bu konuyla ilgili yaklaşık 3 aydır çalışma yapmaktayız.
      Kamera adetine göre kurulacak olan sistem ile A,B tipi antrepolardan istenen detayları karşılıyan sistem geliştirdik.

Saygılarımla
      erkut ÖZYILDIRIM
      05324171836
      |
      |

• Yüzbaşı
      349 Mesaj
      13 Aralık 2010 20:10:09
      ürün hakkında detaylara bakmadım ancak 38,4 TB veri yedekliyor işin diğer tarafınıda siz araştırırsınız kolay gelsin...

PowerVault TL4000
      4U teyp kitaplığı
      Orta kapasiteli yedekleme ve arşivleme için tümüyle otomatik bir kitaplık.
      Rafa Monte Edilebilen veya Masaüstünde Kullanılan Kitaplık
      38,4 TB'a varan yerel kapasite
      Hem Yedekleme Hem Arşivleme Desteği
      Web tabanlı uzaktan yönetim ve barkod okuyucu içerir
      |
      |

• Yarbay
      2240 Mesaj
      14 Aralık 2010 12:54:42 Konu Sahibi
      arkadaşlar cevaplar için tşk ederim. şuan herhangi bir işlem yapmadık çevremizdeki tanıtıklarımızda hiçbirşey yapmamışlar.
      zaten bu kanunla ilgili çok fazla şikayer vardı bakalım ne zaman iş ciddi olur ozaman bakarız şuan boşuna para harcamak istemiyoruz zaten azbuz para tutmuyor.
      |
      |

Reklamlar
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.